Relax forum
Registriraj se i relaxiraj sa nama
Relax forum
Registriraj se i relaxiraj sa nama
Relax forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Zabava, druženje i diskusije u opuštenoj atmosferi
 
Početna stranicaRegistracijaLogin

 

  Zaštitu od srčanih bolesti možete postići jednostavno ako budete sretni

Go down 
Autor/icaPoruka
Kikica
VIP član
Kikica


Female
Taurus Goat
Broj postova : 43765
Godine : 44
Datum registracije : 04.03.2009

 Zaštitu od srčanih bolesti možete postići jednostavno ako budete sretni Empty
PostajNaslov: Zaštitu od srčanih bolesti možete postići jednostavno ako budete sretni    Zaštitu od srčanih bolesti možete postići jednostavno ako budete sretni I_icon_minitime10.07.10 15:44

Svaki trenutak sreće, trajao jednu sekundu ili nekoliko minuta, važan je kada se radi o zaštiti protiv srčanih bolesti. Znanstvenici sa Sveučilišta u Londonu ustanovili su da sretni trenuci djeluju na smanjenje razine stresa, a općenitio sretni ljudi imaju nižu razinu supstance koja povećava rizik oboljenja od neke od srčanih bolesti. Istraživanjem se pokazalo da ljudi koji su manje sretni imaju veću razinu fibrinogena koji j odgovoran za nastanak upala.
Znanstvenicu su testirali 116 muškaraca i 100 žena, zaposlenih u Londonu, u dobi od 35 do 55 godina, kako bi ustanovili faktore koji povećavaju rizik od oboljenja srčanih bolesti. Skupini su podijeljeni testovi na poslovnim mjestima, tijekom slobodnog vremena i u laboratoriju, a tijekom dana ispitivani su 33 puta o tome jesu li u tom trenutku sretni. Rezultati su pokazali da se neki od ljudi nisu nikad osjećali sretno, neki od njih su povremeno iskusili taj razdragani osjećaj, a nekolicina je opisala kako su većinu vremena jednostavno sretni. Razina kortizola, hormona stresa, za 32 posto je bila niža kod ljudi koji 'prakticiraju' sreću, a kod njih je ustanovljena niža razina fibrinogena u slučaju stresa.
- Ovi rezultati upućuju da bi se trebali potruditi oko masovnog povećanja sreće populacije. Postoje dokazi za biološku povezanost sreće sa zdravljem, a i ustanovljeno je da su sretniji ljudi mentalno i fizički zdraviji – izjavio je profesor Andrew Steptoe koji je vodio istraživanje.
Dnevno.hr
____________________________________________________________________
Super vijest..ali to malo tko ne zna..nije nam trebalo njihovo istraživanje da bi se to dokazalo.  Zaštitu od srčanih bolesti možete postići jednostavno ako budete sretni 267525
Svi bi mi bili rado sretni stalno..ali život je malo drugačiji. No treba ako je moguće i zapravo koliko god je moguće uvijek barem malo se moći nasmijati.
Žao mi je onih koji nisu sretni dovoljno..nisam niti ja baš stalno ali sve u svemu i kada se sve zbroji i oduzme..jesam sretna jako..a hoću li uspjeti pobijediti genetiku i ne postati srčani bolesnik kao svi oko mene iz moje familije šire i uže.. tek će mo vidjeti  Zaštitu od srčanih bolesti možete postići jednostavno ako budete sretni 553802
[Vrh] Go down
 
Zaštitu od srčanih bolesti možete postići jednostavno ako budete sretni
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» Cjepivo protiv srčanih bolesti
» Što je takt – kako da budete taktični
» Fantastični savjeti da uvijek budete tip-top
» Jednostavno sretan!
» Soja za prirodnu zaštitu od sunca

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Relax forum :: Najnovije aktualnosti :: Dobre vijesti-
Forum(o)Bir: