Relax forum
Registriraj se i relaxiraj sa nama
Relax forum
Registriraj se i relaxiraj sa nama
Relax forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Zabava, druženje i diskusije u opuštenoj atmosferi
 
Početna stranicaRegistracijaLogin

 

 Milinovićeva lička klinika muljavine

Go down 
Autor/icaPoruka
Kikica
VIP član
Kikica


Female
Taurus Goat
Broj postova : 43764
Godine : 45
Datum registracije : 04.03.2009

Milinovićeva lička klinika muljavine  Empty
PostajNaslov: Milinovićeva lička klinika muljavine    Milinovićeva lička klinika muljavine  I_icon_minitime08.07.10 9:49

Mala provincijska bolnica u Gospiću, u kojoj je nekada šef bio aktualni ministar zdravstva, u samo nekoliko godina postala je jedna od najmodernije opremljenih zdravstvenih ustanova u zemlji.

Jedinu bolnicu u zemlji u kojoj se na specijalistički pregled ne čeka duže od nekoliko dana vodi dr. Marija Vrkljan- Ilijesvska, kojoj je ravnateljsko mjesto prepustio ministar Darko Milinović kada je odlazio na funkciju u Zagreb. U ratnim godinama dr. Vrkljan-Ilijevski Milinoviću je bila ravnateljica.

"Svojim radom nastojim svima u bolnici biti primjer, i liječnicima i čistačicama. Kada je posao u pitanju, nema zabušavanja, a svaku kunu okrenem tri puta prije nego što je potrošim", rekla je dr. Vrkljan- Ilijesvski za Globus.

Poznanstvo ministra Milinovića, svoju prednost u odnosu na ostale ravnatelje hrvatskih bolnica, iskusna liječnica i šefica dječjeg odjela, kako tvrdi, uopće ne koristi. Čak nema niti njegov broj telefona.

Gospićka bolnica ma četiri osnova odjela – Internu, Pedijatriju, Ginekologiju i Kirurgiju. U njoj je zaposleno više od 200 djelatnika, među kojima je 26 liječnika i desetak mladih liječnika specijalizanata.

Sredstva za građevinske radove kojima se trenutno uređuje pročelje bolnice osigurali su Grad i Županija, a kada radovi budu gotovi izgladit će se i posljednji ratni ožiljci.

Dr. Vrkljan-Ilijevski otkriva da je nedavno bolnici Ministarstvo nabavilo aparat za mjerenje gustoće kostiju vrijedan 500 tisuća kuna i kardiološki ultrazvuk koji stoji oko 600 tisuća kuna.

Liječnici koji su u Gospić došli raditi iz svih krajeva zemlje ističu kako za razliku od svojih kolega u velikim sredinama uvijek moraju biti na raspolaganju. Dr. Ingeborg Božićević, voditeljica Odjela intenzivne njege i anestezije, rođena je Zagrepčanka, a u bolnici radi već 12 godina.

"U Zagrebu liječnik ima svoje radno vrijeme, a mi se ovdje uvijek moramo odazvati. Nikada ne znaš kad ćeš završiti u helikopteru, posebno ljeti kada se na autocesti događaju prometne nesreće", kaže dr. Božićević.



'Tretiraju me kao zadnju šlapu'

Ministrom Milinovićem nije zadovoljna medicinska sestra Gordana Žarak koja na Odjelu kirurgije radi 25 godina.

"Očekivala sam da će Milinović za mene napraviti više, da će cijeniti moje znanje i iskustvo. Njegovala sam ranjenike u podrumu, a od svega toga nema ništa jer mi ne daju da napredujem u višu medicinsku sestru. Tretiraju me kao zadnju šlapu i stvarno ne znam čime sam to zaslužila", kaže Žarak.

Iako bi Gospićani trebali biti sretni jer imaju dobro opremljenu bolnici u kojoj nikada nema gužve, oni i nisu previše zadovoljni. Bar ne oni s kojima je razgovarao novinar Globusa. Kažu da bolnicu nije izgradio Milinović, nego narod od doprinosa još prije rata.

"On misli samo na sebe", ljutito je rekao jedan pacijent.

Posebno je razočarana Marijeta Šimić, koja za smrt svog oca, prvog ratnog zapovjednika Gospića, krivi liječnike gospićke bolnice. Kaže da ga je jedna od liječnica poslala kući nakon što je pretrpio moždani udar.

"Uzalud smo zvali ministra kojeg je tata dobro poznavao. Obećao je da će intervenirati, no sve je završilo loše", otvorila je dušu Gospićanka, koja smatra da u bolnici nema dovoljno dobrih stručnjak jer oni odlaze raditi u velike zdravstvene centre.
Dnevno.hr
______________________________________________________________________

Ne znam što komentirati na to. Ako imaju svu opermu e valja ako ju nemaju ne valja . Ako ih zovu na sve intervencije ne valja. Oni bi radno vrijem kao da netko bira kada će se ozlijediti. Ako imaju manjak osoblja..nek se žale nek traže novo ili pošalju star u mirovinu ..zaposle mlade koji će raditi brže bolje efikasnije..možda.
Što je tu čudno da ministar koji je iz tog kraja gura svoju bivšu bolnicu. Čudno bi bilo da nije tako i sama bi tako radila. Bolje da gura njih nego u svoj đep..mada čisto sumnjam da to ne radi..ali to je drugi pa opanaka.
[Vrh] Go down
 
Milinovićeva lička klinika muljavine
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» NANO KLINIKA BRANT BEOGRAD
» Radiotalasna hirurgija - Klinika Brant Beograd
» Nano klinika Brant - esteska hirurgija

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Relax forum :: Ostalo :: Arhiva-
Forum(o)Bir: