Relax forum
Registriraj se i relaxiraj sa nama
Relax forum
Registriraj se i relaxiraj sa nama
Relax forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Zabava, druženje i diskusije u opuštenoj atmosferi
 
Početna stranicaRegistracijaLogin

 

 Snovi u bojama i njihovo značenje

Go down 
2 posters
Autor/icaPoruka
Kikica
VIP član
Kikica


Female
Taurus Goat
Broj postova : 43764
Godine : 45
Datum registracije : 04.03.2009

Snovi u bojama i njihovo značenje Empty
PostajNaslov: Snovi u bojama i njihovo značenje   Snovi u bojama i njihovo značenje I_icon_minitime05.07.10 9:29

Iako mnogi često sanjaju, rijetki sanjaju u bojama. Boje u snovima i kad se dogode ljudi ih se često ne sjećaju. Mnoga istraživanja su provedena glede toga i zna se da svaka boja sadrži određeni simbolizam. Boje igraju važnu ulogu u našim dnevnim životima, a i u snovima imaju posebna značenja.

Crvena – crvena boja ili njene nijanse u snovima često predstavljaju uzbuđenost. Najčešće seksualnu, ali i strast te energiju.

Narančasta – ova boja se smatra kao boja topline, mudrosti, druželjubivosti i smotrenosti. Mutna narančasta je predstavnik ponosa ili ispraznosti, a zlatna narančasta je simbol samokontrole.

Žuta – predstavlja radost, optimizam, intuiciju. Pojavu žute boje u snovima podsvijest koristi kako bi vas izvukla iz depresije.

Zelena – je naravno boja prirode. Uz to predstavlja razvoj i rast. Laganije nijanse zelene koja lagano prelazi u plavu znači izlječenje, dok tamna zelena može značiti zavist i pohlepu. Ova boja odnosi se i na novac.

Plava – smirujuća boja, često se koristi za meditaciju i opuštanje. Izrazito spiritualna boja predstavlja intelekt, istinu i pravdu. Ako sanjate plavo podsvijest vas upozorava da usporite i opustite se.

Crna – kako se često povezuje sa smrću, pojava crne u snovima može značiti smrt ideja ili neku promjenu. To je boja misterije, nesvjesnog, a nekada i zaštite.

Bijela – povezuje se sa čistoćom i istinom. Vidjeti bijelu u snovima znači da se u određenim životnim situacijama držimo samo istine i ničega više. Osim toga, bijela označava nevinost.

Što god sanjali znajte da je sve povezano sa vašom podsvijesti. Dobro je znati da se snovima može i upravljati. Možda čudno zvuči, ali ako shvatite da sanjate, san postaje igra. Vi upravljate njime i to otvara bezbroj mogućnosti. Jedan od načina je da si u snu pogledate u ruke i velika je vjerojatnost da shvatite kako sanjate. Tada san postaje jedno veliko igralište gdje je dozvoljeno baš sve.
Budi.in

____________________________________________________________________

Moji su snovi večinom prirodnih boja i jako realni. Večinom su to slike izvana..okoliša i ljudi u kojem se krečem. Ljudi o kojima sam razmišljala u proteklom danu.
Boje koje prevladavaju su zelena i plava...valjda jer su i vani najzastupljenine..
A ima li boja u snu ikakve veze s onim što piše gore. Možda...dosta često mi govore da se opustim..a svakim danom se razvijam i rastem..zahvaljujući osobama s kojima sam u kontaktu i naravno meni samoj Snovi u bojama i njihovo značenje 31382
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Snovi u bojama i njihovo značenje Empty
PostajNaslov: Re: Snovi u bojama i njihovo značenje   Snovi u bojama i njihovo značenje I_icon_minitime05.07.10 9:31

kod mene prevladava crna :kavica:
[Vrh] Go down
Kikica
VIP član
Kikica


Female
Taurus Goat
Broj postova : 43764
Godine : 45
Datum registracije : 04.03.2009

Snovi u bojama i njihovo značenje Empty
PostajNaslov: Re: Snovi u bojama i njihovo značenje   Snovi u bojama i njihovo značenje I_icon_minitime05.07.10 9:32

A jel to povezano sa samozaštitom ili Snovi u bojama i njihovo značenje 982261
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Snovi u bojama i njihovo značenje Empty
PostajNaslov: Re: Snovi u bojama i njihovo značenje   Snovi u bojama i njihovo značenje I_icon_minitime05.07.10 9:33

noup. mislim da je stvar u misteriji Smile
[Vrh] Go down
Kikica
VIP član
Kikica


Female
Taurus Goat
Broj postova : 43764
Godine : 45
Datum registracije : 04.03.2009

Snovi u bojama i njihovo značenje Empty
PostajNaslov: Re: Snovi u bojama i njihovo značenje   Snovi u bojama i njihovo značenje I_icon_minitime08.12.10 10:10

..ja ne znam koje su boje ne vidim ih ..ja samo osječam toplo hladno ili smirena ili nervozna u snu..i to je naravno ovisno koga sanjam.. Smile
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Snovi u bojama i njihovo značenje Empty
PostajNaslov: Re: Snovi u bojama i njihovo značenje   Snovi u bojama i njihovo značenje I_icon_minitime08.12.10 10:13

ma da mi je znati kako si se noćas osjećala looool
[Vrh] Go down
Kikica
VIP član
Kikica


Female
Taurus Goat
Broj postova : 43764
Godine : 45
Datum registracije : 04.03.2009

Snovi u bojama i njihovo značenje Empty
PostajNaslov: Re: Snovi u bojama i njihovo značenje   Snovi u bojama i njihovo značenje I_icon_minitime08.12.10 10:16

..e da znaš da je to bio prst Božji..čitavu noć sam se borila s glavom..budila se i vrtila i na kraju mi telefon zvoni u snu i milina me prođe i sreća..glavu sam odmah zaboravila...i baš je fino tako započeti novi dan..bez obzira što boli..imaš neko lijepo sječanje i ono ublažava bol tease
[Vrh] Go down
Blizanka
Administratorica
Administratorica
Blizanka


Female
Gemini Broj postova : 74186
Godine : 174
Datum registracije : 21.01.2009

Snovi u bojama i njihovo značenje Empty
PostajNaslov: Re: Snovi u bojama i njihovo značenje   Snovi u bojama i njihovo značenje I_icon_minitime12.01.11 19:55

Svojih snova u zadnji godinu dana se vecinom sjecam ....s sjecam se svake pojedinosti iz sna ..nekad budem i citav dan pod dojmom sna ..sanjam vecinom u jedva vidljivim bojama ono cisto samop da nije sivo ..neke male nijanse narandaste su i najvise sanjam zeleno i zuto ..jer sam uvijek na nekoj livadi ili sumi ..uvijek oko mene je vecinom priroda ..

_________________
Ono sto MOGU ne mora da znači i da HOĆU,
ali ono što HOĆU uvijek znači da MOGU
ellaMarigo



Snovi u bojama i njihovo značenje Admin10
[Vrh] Go down
https://www.facebook.com/pages/Carpe-diem-citati-lijepe-misli-po
Sponsored content





Snovi u bojama i njihovo značenje Empty
PostajNaslov: Re: Snovi u bojama i njihovo značenje   Snovi u bojama i njihovo značenje I_icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Snovi u bojama i njihovo značenje
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» Bojama istaknite preplanulost
» Svoj dom uredite u bojama
» Snovi
» Lucidni snovi
» Til Kristal 3m sirine u svim bojama

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Relax forum :: Društvo i zabava :: Psihologija i osobni razvoj :: Psihologija općenito :: Psihologija ponašanja-
Forum(o)Bir: