Relax forum
Registriraj se i relaxiraj sa nama
Relax forum
Registriraj se i relaxiraj sa nama
Relax forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Zabava, druženje i diskusije u opuštenoj atmosferi
 
Početna stranicaRegistracijaLogin

 

 Studentica koja ima 26 kila, a nije anoreksična

Go down 
4 posters
Autor/icaPoruka
Blizanka
Administratorica
Administratorica
Blizanka


Female
Gemini Broj postova : 74186
Godine : 173
Datum registracije : 21.01.2009

Studentica koja ima 26 kila, a nije anoreksična Empty
PostajNaslov: Studentica koja ima 26 kila, a nije anoreksična   Studentica koja ima 26 kila, a nije anoreksična I_icon_minitime29.06.10 8:39

Studentica koja ima 26 kila, a nije anoreksična Lizzie_velasquez_229536871

Dvadesetjednogodišnja studentica iz Texasa jede svakih 15 minuta, no njena tjelesna težina jednaka je onoj prosječnog osmogodišnjaka. Zbog rijetkog sindroma unese i po 8.000 kalorija na dan. Lizzie Velasquez teži tek 26 kilograma i ima gotovo 0 posto tjelesne masnoće - ali zaista nije anoreksična. Djevojka iz Austina zapravo jede svakih 15 minuta...

... samo da bi održala zdravlje.

Naime, ona boluje od rijetkog sindroma zbog kojeg se ne može udebljati iako pojede i po 60 malih obroka na dan. Dnevno tako unese od 5.000 do 8.000 kalorija, no nikad nije prešla 27 kilograma tjelesne težine, piše net.

"Redovito se mjerim, i ako dobijem 450 grama zbilja sam ushićena ', kaže Lizzie.

"Jedem male porcije čipsa, slatkiša, čokolade, pizze, piletine, kolača, krafni, sladoleda, tjestenine i sličnih obroka po cijeli dan. Zato me stvarno iznervira kad mi kažu da sam anoreksična," dodala je.

Lizzie se rodila vrlo sićušna, četiri tjedna prerano, a liječnici su ustanovili da ju je u utrobi štitila tek minimalna količina amniotične tekućine i čudili se da je preživjela. Prema njihovim predviđanjima nije bilo šanse ni da prohoda ni da progovori. Unatoč crnoj prognozi mozak, kosti i unutarnji organi razvili su se normalno, no ona je i dalje ostala vrlo sitna, a sa 4 godine izgubila je i jedno oko.

Kad je imala 6 godina liječnici su je savjetovali da jede vrlo kaloričnu hranu kako bi mogla održati potrebnu razinu zdravlja.

Slučaj je fascinirao liječnike širom svijeta i trenutno je uključena u genetsku studiju koju vodi profesor Abhimanyu Garg, sa Sveučilišnog medicinskog centra Texas Southwestern u Dallasu.

Profesor Garg smatra da Lizzie možda ima oblik neonatalnog progeroidnog sindroma koji uzrokuje ubrzano starenje, gubitak masnog tkiva i degeneraciju tkiva. Iako je svaki slučaj poseban, osobe koje boluju od ovog sindroma često imaju trokutasto i prerano ostarjelo lice te šiljasti nos.

Lizzie ne mora uzimati lijekove no ovisi o unosu vitamina i željeza. Trenutno liječnici, naime, nemaju lijek za njeno stanje no Lizzie kaže: "Sretna sam, a ovaj sindrom me je učinio osobom kakva sam danas."

Kad diplomira nada se postati stručnjak za motivaciju, a o svom iskustvu piše i knjigu koja će se moći kupiti koncem godine.



(vijesti.ba)

_________________
Ono sto MOGU ne mora da znači i da HOĆU,
ali ono što HOĆU uvijek znači da MOGU
ellaMarigo



Studentica koja ima 26 kila, a nije anoreksična Admin10
[Vrh] Go down
https://www.facebook.com/pages/Carpe-diem-citati-lijepe-misli-po
Goran
Administrator
Administrator
Goran


Male
Cancer Rooster
Broj postova : 80666
Godine : 42
Lokacija : Bjelovar
Datum registracije : 24.09.2008

Studentica koja ima 26 kila, a nije anoreksična Empty
PostajNaslov: Re: Studentica koja ima 26 kila, a nije anoreksična   Studentica koja ima 26 kila, a nije anoreksična I_icon_minitime01.07.10 14:45

ajme, jadna žena, strašno, sve me neka jeza prošla kad sam je vidio.

_________________
Na Rubu Znanosti: David Icke - Pozadina ratova, financijske krize i ostalih svjetskih zbivanja
Take a moment every day to appreciate your most precious gift. It did not have to be, but we were given the gift of life. Honor that gift by living beautifully and by giving back a little beauty as we go along the way. Life wants nothing more than to be appreciated and fully enjoyed.
[Vrh] Go down
https://www.facebook.com/CarpeDiemCitatiMisliPoezija
Kikica
VIP član
Kikica


Female
Taurus Goat
Broj postova : 43765
Godine : 45
Datum registracije : 04.03.2009

Studentica koja ima 26 kila, a nije anoreksična Empty
PostajNaslov: Re: Studentica koja ima 26 kila, a nije anoreksična   Studentica koja ima 26 kila, a nije anoreksična I_icon_minitime01.07.10 14:53

Jaoo strašno izgleda..slažem se za jezu i mene je prošla kada sam pogledala sliku. ..kako je osušena Studentica koja ima 26 kila, a nije anoreksična 267525
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Studentica koja ima 26 kila, a nije anoreksična Empty
PostajNaslov: Re: Studentica koja ima 26 kila, a nije anoreksična   Studentica koja ima 26 kila, a nije anoreksična I_icon_minitime01.07.10 15:13

ma Bože sačuvaj, iz dana u dan se šokiram na forumu affraid
[Vrh] Go down
Dragance
Totalno relaxiran
Dragance


Female
Scorpio Buffalo
Broj postova : 1556
Godine : 38
Datum registracije : 04.06.2010

Studentica koja ima 26 kila, a nije anoreksična Empty
PostajNaslov: Re: Studentica koja ima 26 kila, a nije anoreksična   Studentica koja ima 26 kila, a nije anoreksična I_icon_minitime03.07.10 18:40

Strasno je ovo ne valja
[Vrh] Go down
Sponsored content





Studentica koja ima 26 kila, a nije anoreksična Empty
PostajNaslov: Re: Studentica koja ima 26 kila, a nije anoreksična   Studentica koja ima 26 kila, a nije anoreksična I_icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Studentica koja ima 26 kila, a nije anoreksična
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» Ona je seksualna zvijer od 115 kila !!
» 14-godišnjakinja nije rekla ne, nije se suprotstavila i nije silovana
» Hrvatska nije Teksas? E, pa nije ni daleko od toga!
» 19 studentica u "smartu"
» Dobro je znati: Koja će vam hrana isisati energiju, a koja će vam je podariti!

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Relax forum :: Najnovije aktualnosti :: Zanimljivosti-
Forum(o)Bir: