Relax forum
Registriraj se i relaxiraj sa nama
Relax forum
Registriraj se i relaxiraj sa nama
Relax forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Zabava, druženje i diskusije u opuštenoj atmosferi
 
Početna stranicaRegistracijaLogin

 

 Preminula posle operacije na privatnoj klinici

Go down 
Autor/icaPoruka
Gost
Gost




Preminula posle operacije na privatnoj klinici Empty
PostajNaslov: Preminula posle operacije na privatnoj klinici   Preminula posle operacije na privatnoj klinici I_icon_minitime23.06.10 11:28


Jelica Panić (25) iz Paraćina preminula posle bezazlene intervencije uklanjanja ranice na "Beoklinici", pišu "Novosti".



Preminula posle operacije na privatnoj klinici V174102p0
Jelica Panić (Foto: "Novosti")


Jelica Panić (25) iz Paraćina umrla je 18. juna na Vojnomedicinskoj akademiji u Beogradu, u dubokoj komi u koju je zapala nakon intervencije u privatnoj Opštoj bolnici "Beoklinika".

Devojka je sa majkom Snežanom otišla 9. juna na lasersku intervenciju uklanjanja ranice na grliću materice. Lekari "Beoklinike" nisu uspeli da je probude iz opšte anestezije, pod kojom je urađena intervencija, pa je hitno prevezena na VMA.

U dubokoj komi bila je devet dana, a preminula je posle pokušaja lekara da je spasu.

Ogorčena majka Snežana, koja je sve vreme provela u Beogradu kraj ćerkine postelje, kaže za "Novosti" da će sigurno tužiti "Beokliniku". Ona hoće da zna ko je odgovoran za smrt njenog deteta.

"Nas dve smo se odlučile za privatnu kliniku, jer smo mislile da će to biti manje traumatično iskustvo i bezbolnije po nju. Na nesreću, dogodilo nam se najgore."

U paraćinskoj bolnici Jelici su prilikom kontrole kod ginekologa našli ranicu na grliću materice.

"Doktorka joj je rekla da treba da joj se uzme isečak za analizu i još je dodala da je njena snaja umrla od raka koji je od toga dobila. Ćerka mi se strašno uplašila. Plakala je sve vreme, nisam mogla da je smirim", priča majka Snežana.

I, otišle su u zakazano vreme u "Beokliniku".
"Jelica je ušla u salu 9. juna u 12.50, potpisala je sve što je trebalo. Čekala sam ispred. Vreme je prolazilo, niko nije izlazio. Zabrinula sam se. Onda sam oko 14.30 čula sirenu hitne pomoći. Uleteli su unutra. Čitav sat je trebalo da prođe da bi je bezbedno izneli. Zaplakala sam i molila ih da mi kažu šta se događa. Čula sam posle da je prestala da diše, da su je dva puta oživljavali. Nije mogla da se probudi iz anestezije", kroz suze objašnjava Snežana.

Ni lekari VMA nisu mogli ništa da učine da pomognu devojci. Porodicu su tešili, govorili da će sve biti u redu, da će se Jelica probuditi.

"Nisam shvatila odmah da je u dubokoj komi. Posle tri dana pregledali su je skenerom i uradili EEG. Svakodnevno sam joj puštala muziku, mirisala je parfemom koji je volela jer su mi tako preporučili lekari.

Uzalud sam čekala da otvori oči. Onda je dobila visoku temperaturu. Pozlilo joj je 18. juna i moja nesrećna Jelica je umrla", jecajući nastavlja majka.

Rada Tripković, majka Jeličinog momka Vlade, kaže za "Novosti" da niko iz "Beoklinike" nije porodicu zvao da pita za Jelicu, da ih uteši.

Jelica Panić je trebalo da se na jesen uda za dugogodišnjeg momka Vladu Tripkovića. Čak su opremali stan za zajednički život. Umesto toga, njen dečko u utorak je sa Jeličinom majkom i sestrom išao u Beograd po njeno telo.

"Rezultati obdukcije još nisu stigli. Navodno, rade se još neke analize. Samo su nam usmeno rekli da je imala zapaljenje pluća i izliv krvi u pluća", rekao je Tripković.

Uzrok smrti Jelice Panić je otkazivanje moždane funkcije, saznaju "Novosti" nezvanično posle obdukcije u VMA. Obducentima su potrebne još neke analize i kompletan istorijat lečenja da bi dali kompletan zaključak o uzroku smrti.

Jelica Panić na VMA je primljena 9. juna u komi iz koje se nije budila, a njeno stanje se i pored terapije pogoršavalo sve do 18. juna, kada je preminula.

U Ministarstvu odbrane "Novostima" je u utorak potvrđeno da je devojka posle hirurške intervencije u "Beoklinici", kao hitan slučaj kojoj je život bio ugrožen primljena u Kliniku za urgentnu internu medicinu VMA oko 15.55. Njen transport u VMA nije bio najavljen, a dovezena je sa anesteziologom.

Na prijemu, pacijentkinja je bila u dubokoj komi, bez spontanog disanja. Odmah je priključena na aparat za veštačko disanje. Posle EKG i laboratorijske osnovne obrade, Jelicu je pregledao neurolog i konstatovao da je poremećaj stanja svesti nivoa kome kao posledica prestanka disanja.

"I pored svih preduzetih terapijskih mera njeno stanje se progresivno pogoršavalo sa potrebom sve intenzivnije inotropne stimulacije i druge potpore vitalnih funkcija", navode iz Ministarstva odbrane.

"Sve vreme se održavalo stanje duboke kome i arefleksije. U prepodnevnim satima, 18. juna konstatovana je usporena srčana radnja uz pad krvnog pritiska, te se započelo sa kardiopulmonalnom reanimacijom, koja je ostala bez efekta. Pacijentkinja je umrla u 9.45", navodi se u saopštenju.

Direktor "Beoklinike" dr Miodrag Stanić za "Novosti" kaže da su oni učinili sve da spasu devojku:

"Saosećamo sa bolom porodice, učinili smo sve što je u našoj moći da do ovakvog ishoda ne dođe, pratili smo stanje pacijentkinje sve vreme dok je bila u VMA i stalno smo bili u kontaktu sa porodicom", rekao je dr Stanić za "Novosti".

"Intervencija biopsije grlića je urađena u kratkotrajnoj intravenskoj anesteziji, a pacijentkinja je tokom intervencije praćena monitorima vitalnih funkcija", objašnjava dr Stanić.

"U toku petnaestominutne intervencije sve vreme je bila potpuno stabilnih i urednih vitalnih parametara. Posle intervencije, prilikom buđenja, dolazi do otežanog disanja. Anesteziolog intubira pacijentkinju i stavlja je da diše čist kiseonik. Sasvim iznenada dolazi do poremećaja srčanog ritma i preduzimaju se sve neophodne radnje", kaže dr Stanić.

"Pacijentkinja je u stabilnom stanju, urednog srčanog ritma i stabilnih vitalnih funkcija spontano dišući prebačena kolima Hitne pomoći, i uz pratnju našeg osoblja, na VMA, radi daljeg praćenja", tvrdi direktor privatne klinike.

Odmah po prebacivanju na VMA, prema rečima dr Stanića, Ministarstvo zdravlja uradilo je inspekcijski nadzor i prikupilo svu dokumentaciju i nije našlo nepravilnosti u radu lekara i bolnice.

Mlada učiteljica Jelica Panić, koja je pre nekoliko meseci diplomirala na Učiteljskom fakultetu u Jagodini, biće sahranjena danas na groblju u Paraćinu.



Izvor
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Preminula posle operacije na privatnoj klinici Empty
PostajNaslov: Re: Preminula posle operacije na privatnoj klinici   Preminula posle operacije na privatnoj klinici I_icon_minitime23.06.10 11:29

Strasno tužni
[Vrh] Go down
len
Zagrijao tipkovnicu
len


Female
Broj postova : 470
Datum registracije : 23.06.2010

Preminula posle operacije na privatnoj klinici Empty
PostajNaslov: Re: Preminula posle operacije na privatnoj klinici   Preminula posle operacije na privatnoj klinici I_icon_minitime23.06.10 11:46

grozno Preminula posle operacije na privatnoj klinici 22424
[Vrh] Go down
Sponsored content





Preminula posle operacije na privatnoj klinici Empty
PostajNaslov: Re: Preminula posle operacije na privatnoj klinici   Preminula posle operacije na privatnoj klinici I_icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Preminula posle operacije na privatnoj klinici
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» Preminula Ejmi Vajnhaus
» Preminula najstarija rodilja na svijetu
» Preminula glumica Marija Šnajder
» Šta da namažete posle kupanja?
» Fejsbuk ih spojio posle 37 godina

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Relax forum :: Ostalo :: Arhiva-
Forum(o)Bir: