Relax forum
Registriraj se i relaxiraj sa nama
Relax forum
Registriraj se i relaxiraj sa nama
Relax forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Zabava, druženje i diskusije u opuštenoj atmosferi
 
Početna stranicaRegistracijaLogin

 

 Preminula glumica Marija Šnajder

Go down 
Autor/icaPoruka
Gost
Gost




Preminula glumica Marija Šnajder Empty
PostajNaslov: Preminula glumica Marija Šnajder   Preminula glumica Marija Šnajder I_icon_minitime03.02.11 17:06

Zvezda filma „Poslednji tango u Parizu“, francuska glumica Marija Šnajder, preminula je 3. februara u bolnici u Parizu u 58. godini posle duge borbe sa rakom, prenose francuski mediji.

Preminula glumica Marija Šnajder 747631474d4abf8fbe1db436241537_orig

Uloga u čuvenom filmu Bernarda Bertolučija iz 1972. godine, donela je veliku slavu Šnajderovoj, koja je tada imala samo dvadeset godina. Film „Poslednji tango u Parizu“, u kojem je glavnu mušku ulogu tumačio Marlon Brando, izazvao je brojne kritike zbog eksplicitnih scena seksa koje u to vreme nisu bile česte na filmskom platnu.

U intervjuu koji je 2007. dala za „Daily Mail“ Šnajderova je kazala da je snimanje tog filma bilo veoma potresno iskustvo. „Trebalo je da pozovem mog agenta ili advokata da dodju na set, jer ne možete terati nekoga da snima scene koje nisu u scenariju, ali tada nisam to znala. Marlon Brando mi je rekao da se smirim i da je sve to samo film, ali ja sam se osećala veoma poniženo.“

Iako nisu pričali nakon završetka snimanja filma, Šnajderova i Brando kasnije su postali veoma bliski prijatelji. Ipak, glumica je priznala da je ta uloga obeležila njenu karijeru.

„Snimila sam pedesetak filmova, a svi me i dalje pitaju za Poslednji tango, iako je taj film star više od trideset godina.“

Ona je dodala da je to filmsko iskustvo, kao i činjenica da su je kasnije svi posmatrali kao seks simbol, a ne ozbiljnu glumicu, uticalo na odluku da se nikada više ne obnaži pred kamerama..

Neke od zapaženijih uloga ova glumica je ostvarila u filmovima kao što su „Profesija: reporter“ (1974) Mikelanđela Antonionija i „Bejbisiterka“ (1975) Renea Klemana. Poslednji film u kojem je igrala je „Klijentkinja“ (2008) Žozijane Balasko.

Francuski "Parizjen" objavio je da je Marija Šnajder preminula u 58. godini, nakon duge borbe sa rakom.

izvor
[Vrh] Go down
i love gd
Početnik
Početnik
i love gd


Leo Rat
Broj postova : 5
Godine : 27
Datum registracije : 07.03.2011

Preminula glumica Marija Šnajder Empty
PostajNaslov: Re: Preminula glumica Marija Šnajder   Preminula glumica Marija Šnajder I_icon_minitime07.03.11 21:47

Tuzno
[Vrh] Go down
 
Preminula glumica Marija Šnajder
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» Preminula Ejmi Vajnhaus
» Preminula najstarija rodilja na svijetu
» Preminula posle operacije na privatnoj klinici
» Marija majka Isusova - fotografije
» Isus i Djevica Marija u svatovima

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Relax forum :: Društvo i zabava :: Mediji i film :: Filmski svijet-
Forum(o)Bir: