Relax forum
Registriraj se i relaxiraj sa nama
Relax forum
Registriraj se i relaxiraj sa nama
Relax forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Zabava, druženje i diskusije u opuštenoj atmosferi
 
Početna stranicaRegistracijaLogin

 

 Svađajte se civilizirano

Go down 
+3
mentalistica
Dita von Teese
mihaela
7 posters
Go to page : Previous  1, 2
Autor/icaPoruka
mihaela
Ljubitelj foruma
mihaela


Female
Libra Tiger
Broj postova : 3434
Godine : 37
Lokacija : Uvek dovoljno blizu da vidim sve
Datum registracije : 25.11.2009

Svađajte se civilizirano - Page 2 Empty
PostajNaslov: Svađajte se civilizirano   Svađajte se civilizirano - Page 2 I_icon_minitime19.06.10 0:33

First topic message reminder :

Nema para koji se s vremena na vreme ne "zakači", a ako vam neko kaže "mi se nikada ne svađamo" - sigurno nije baš potpuno iskren.

Konflikti i neslaganja su deo svakodnevnog života. Nema para koji se s vremena na vreme ne "zakači", makar oko neke banalnosti, a ako vam neko kaže "mi se nikada ne svađamo" - sigurno nije baš potpuno iskren.

Iako mogu delovati vrlo dramatično, svađe su prirodna stvar. Ipak, to ne znači da treba da idete u krajnosti i isterujete svoje po svaku cenu. Sve dok se svađate "pošteno" nema problema.

Ne bi trebalo da se služite niskim udarcima, kao ni da nazivate partnera pogrdnim imenima. U normalnoj raspravi između dvoje odraslih ljudi niko ne bi trebalo da izgovori rečenicu "Tako si glup(a)".

Uopštavanje vas ne približava razrešenju. Tokom rasprave se držite onoga što ju je izazvalo. Ako svađu začinite rečenicama "Ti uvek...", "Ti nikad...", ili što je još gore, potegnete "Ista si kao tvoja majka" argument, nećete daleko odmaći.

Držite se teme, ne napadajte partnera tamo gde je najranjiviji i ne služite se podlostima. Ako kažete nešto jako ružno posle će vam biti žao, a partnera nećete baš lako ubediti da "niste tako mislili".

Naročito opasno može biti pozivanje na ranije nesporazume. Ako ste jednom prešli preko nečega, ne bi trebalo taj problem da potežete kao tajno oružje kad god se svađate.

Kad ste izvan sebe od besa, prestanite sa raspravom. Dajte sebi desetak minuta da se smirite, povišeni ton neće osnažiti vaše argumente, uostalom velika je šansa da se za dve nedelje nećete ni sećati oko čega ste se svađali.

I, ono što je možda najvažnije - nije strašno nekad reći "izvini". Ako vam je zbog nečega žao, onda to i recite i nemojte nikada gubiti iz vida koliko u stvari volite osobu sa kojom ste u vezi.

(MONDO)

Svađajte se civilizirano - Page 2 V173132p0
[Vrh] Go down

Autor/icaPoruka
Ketica
Ljubitelj foruma
Ketica


Female
Sagittarius Snake
Broj postova : 4357
Godine : 34
Lokacija : zagreb
Datum registracije : 10.12.2010

Svađajte se civilizirano - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Svađajte se civilizirano   Svađajte se civilizirano - Page 2 I_icon_minitime02.03.11 18:46

Da Gorane,mi pretjerujemo i svjesni smo toga,isto kao što smo i svjesni da je razlog tim svađama teška situacija,borba da othraniš dijete,strah da ćeš ostati bez krova nad glavom...i jednostavno negdje mora doći do međusobnog predbacivanja i pucanja živaca.Treba živjeti s nekim 24h na dan,boriti se sa nedaćama i ostati vječno pozitivan i ne svadljiv u svemu tome...baš me zanima dali postoje takvi ljudi koji žive sa hrpom problema a imaju idealan bračni život bez teških riječi u svađi.

Ovo nije napad na tebe,nemoj to tako doživljavati nego mimoilaženje u našim mišljenjima
[Vrh] Go down
http://uradilako4you.forumcroatian.com/
Goran
Administrator
Administrator
Goran


Male
Cancer Rooster
Broj postova : 80666
Godine : 42
Lokacija : Bjelovar
Datum registracije : 24.09.2008

Svađajte se civilizirano - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Svađajte se civilizirano   Svađajte se civilizirano - Page 2 I_icon_minitime02.03.11 18:50

Znam da nije napad na mene, ne treba opaska o tome. Smile *ebeš forum na kojem nema otvorene diskusije. Svijet bi bio idealan kad bi se svi slagali u mišljenjima.
Slažem se da je nemoguće uvijek biti smiren, ali opet se mora znati preko koje granice se ne ide i što je kontraproduktivno. ;)

_________________
Na Rubu Znanosti: David Icke - Pozadina ratova, financijske krize i ostalih svjetskih zbivanja
Take a moment every day to appreciate your most precious gift. It did not have to be, but we were given the gift of life. Honor that gift by living beautifully and by giving back a little beauty as we go along the way. Life wants nothing more than to be appreciated and fully enjoyed.
[Vrh] Go down
https://www.facebook.com/CarpeDiemCitatiMisliPoezija
Ketica
Ljubitelj foruma
Ketica


Female
Sagittarius Snake
Broj postova : 4357
Godine : 34
Lokacija : zagreb
Datum registracije : 10.12.2010

Svađajte se civilizirano - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Svađajte se civilizirano   Svađajte se civilizirano - Page 2 I_icon_minitime02.03.11 18:54

eto vidiš kako se nas dvoje možemo civilizirano posvađati Laughing Laughing
[Vrh] Go down
http://uradilako4you.forumcroatian.com/
Goran
Administrator
Administrator
Goran


Male
Cancer Rooster
Broj postova : 80666
Godine : 42
Lokacija : Bjelovar
Datum registracije : 24.09.2008

Svađajte se civilizirano - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Svađajte se civilizirano   Svađajte se civilizirano - Page 2 I_icon_minitime02.03.11 18:56

Čak se nismo ni posvađali nego izmjenili mišljenja. Smile

_________________
Na Rubu Znanosti: David Icke - Pozadina ratova, financijske krize i ostalih svjetskih zbivanja
Take a moment every day to appreciate your most precious gift. It did not have to be, but we were given the gift of life. Honor that gift by living beautifully and by giving back a little beauty as we go along the way. Life wants nothing more than to be appreciated and fully enjoyed.
[Vrh] Go down
https://www.facebook.com/CarpeDiemCitatiMisliPoezija
Ketica
Ljubitelj foruma
Ketica


Female
Sagittarius Snake
Broj postova : 4357
Godine : 34
Lokacija : zagreb
Datum registracije : 10.12.2010

Svađajte se civilizirano - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Svađajte se civilizirano   Svađajte se civilizirano - Page 2 I_icon_minitime02.03.11 19:04

u pravu si Smile hug2
[Vrh] Go down
http://uradilako4you.forumcroatian.com/
Blizanka
Administratorica
Administratorica
Blizanka


Female
Gemini Broj postova : 74186
Godine : 173
Datum registracije : 21.01.2009

Svađajte se civilizirano - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Svađajte se civilizirano   Svađajte se civilizirano - Page 2 I_icon_minitime02.03.11 19:05

za mene nije normalno da dolazi do ruba fizickog sukoba...a ovo sto je Gorana napisao vjerojatno govori iz iskustva.. zrelosti i karaktera...ne mora se biti u braku da bi se shvatile neke stvari ...

Goran je napisao
Citat :
Onaj tko iole poštuje i voli partnera, nikada se neće spustiti na nivo teških uvreda

i ovo je tacno ako volim partnera nikad ga necu povrijediti pa ni rijecima u svadi ...

ne razumijem niti cu ikada razumjeti svadu sa teskim rijecima koja ce dovesti cak do fizickog obracuna ..to mi je jako ruzno ...ako se volimo moramo imati razumjevanja i sve rijesiti na lijep nacin ..ne kazem ponekad da se digne i glas ..ali u svemu moramo biti odmjereni ..i razmisljati u tim trenutcima ..ne znam po meni samo oni koji se vise ne vole i ne postuju mogu doci u situaciju da ne biraju rijeci ..tj sto ruznije i bolnije to bolje ...da ne znam kako ga volim ...tesko bih presla preko takvog ponasanja ...jako dobro znam sta je bracni zivot ...i pored svih teskoca nisam nikad dozvolila niti je to moj nivo za teske rijeci ili fizicki obracun ... i meni nema nista gore ako je jedna rasprava zavrsena ..za par dana opet se vracati na nju ...
Ketica je napisala
Citat :
treba živjeti s nekim 24h na dan,boriti se sa nedaćama i ostati vječno pozitivan i ne svadljiv u svemu tome...baš me zanima dali postoje takvi ljudi koji žive sa hrpom problema a imaju idealan bračni život bez teških riječi u svađi.

mislim da postoje ...kad malo imas vise iskustva svatis da uvijek mora biti jedna strana koja ce uvijek nesto presutiti u datom momentu i kad prode taj tren ljutnje ili nervoze ..onda se moze o svemu na normalan nacin razgovarati..a ako je jedan partner nervozan ..a drugi to neshvata ili nece da shvati normalno je da ce doci do sukoba ..zato uvijek jedno treba malo da stane da spusti loptu sto bi rekli ..

_________________
Ono sto MOGU ne mora da znači i da HOĆU,
ali ono što HOĆU uvijek znači da MOGU
ellaMarigo



Svađajte se civilizirano - Page 2 Admin10
[Vrh] Go down
https://www.facebook.com/pages/Carpe-diem-citati-lijepe-misli-po
Goran
Administrator
Administrator
Goran


Male
Cancer Rooster
Broj postova : 80666
Godine : 42
Lokacija : Bjelovar
Datum registracije : 24.09.2008

Svađajte se civilizirano - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Svađajte se civilizirano   Svađajte se civilizirano - Page 2 I_icon_minitime02.03.11 21:07

Često nasumično otvorim neku knjigu i na otvorenoj stranici je idealan tekst za dati tren, tako je bilo i ovog puta, neću iznositi cijelu priču, nego samo jednu šalu, poanta nije samo nasmijati se, nego shvatiti srž i bolje promisliti o njoj:
"Stariji par je zajedno proveo mnoge godine. Kada je preminuo suprug, nekoliko dana kasnije, otišla je i supruga. Tako su se zajedno našli na nebu. Lijepi anđeo odveo ih je u raskošnu vilu, s pogledom na ocean. U ovome svijetu samo milijarderi sebi mogu priuštiti takvo imanje. Anđeo im je rekao da je vila namijenjena njima kao dio nebeske nagrade.
Suprug je bio praktičan čovjek i odmah je rekao anđelu: "Sve je to u redu, no mislim da sebi ne možemo priuštiti plaćanje poreza na tako veliku imovinu."
Anđeo se slatko nasmiješio i rekao mu da na nebu nema poreza na nekretnine. Tada je poveo supružnike na razgledavanje vile. Svaka je soba bila ukusno namještena, neke u antiknom, a neke u modernom stilu. Skupocjeni lusteri visjeli su sa stropova. Zlatne slavine blistale su u svakoj kupaonici. Bili su tamo i čudesni DVD plejeri, kao i plazma televizori. Na kraju im je anđeo rekao neka mu slobodno kažu ako im se nešto ne sviđa i on će to odmah zamijeniti. Bila je to njihova nebeska nagrada.
Suprug je pomno razgledao namještaj i zaključio: "Vrlo je skup. Sumnjam da ćemo moći platiti policu osiguranja."
Anđeo je zakolutao očima i milo mu odvratio da lopovima nije dozvoljen ulaz na nebo, pa mu stoga ne treba nikakvo osiguranje. Tada ih je odveo dolje do garaže sa tri parkirna mjesta. Na jednom je bio novi terenac, na drugom limuzina Rolls-Royce, a na trećem crveni Ferrari s pokretnim krovom. Suprug je u svom zemaljskom životu oduvijek želio moćan sportski automobil, no o tome je mogao samo sanjati. Anđeo im je rekao neka samo bez oklijevanja kažu ako žele promijeniti model ili boju automobila.
Suprug je progunđao: "Čak i ako si možemo priuštiti registraciju vozila, a ne možemo, koja je poanta brzih automobila danas? Samo će me globiti zbog neprilagođene brzine."
Anđeo je kimao glavom i strpljivo mu objasnio da se na nebu ne plaća registracija, niti su postavljene nadzorne kamere za praćenje brzine. Ferrari može voziti brzinom kojom želi. Zatim je anđeo otvorio vrata garaže. Preko puta ceste nalazilo se golf igralište s osamnaest rupica. Anđeo je napomenuo da su na nebu znali koliko on voli golf, dodavši da je teren osobno dizajnirao Tiger Woods.
Suprug je i dalje izgledao nezadovoljno, rekavši: "Ovo je vrlo skup klub. Barem sudeći po njegovoj zgradi. Mislim da si ne mogu priuštiti članarinu."
anđeo je teško uzdahnuo, ali je ubrzo vratio anđeoski smiješak, uvjeravajući ga da na nebu nema članarina. K tomu, na nebeskim tečajevima golfa nikada ne trebate čekati na startnom položaju, loptica uvijek promaši ogradu, a trava je tako dizajnirana da se loptica uvijek otkotrlja u rupu, bez obzira kamo je puknete.
I to je bio dio njihove nebeske nagrade.
Čim ih je anđeo napustio, uzrujani suprug počeo je grditi svoju ženu. Izgalamio se na nju i svašta joj izgovorio, a ona nije mogla shvatiti razlog tolike ljutnje.
"Zašto se ljutiš na mene?", pitala ga je. "Imamo predivnu vilu i krasan namještaj. Imaš i Ferrari koji možeš voziti brzinom kojom hoćeš, a preko puta ti je i golf klub. Pa zašto si tako srdit?"
"Zato, ženo, jer da nije bilo tvoje zdrave hrane koju si mi godinama nametala, mogao sam biti ovdje već odavno!", odgovori joj ogorčeno suprug.

_________________
Na Rubu Znanosti: David Icke - Pozadina ratova, financijske krize i ostalih svjetskih zbivanja
Take a moment every day to appreciate your most precious gift. It did not have to be, but we were given the gift of life. Honor that gift by living beautifully and by giving back a little beauty as we go along the way. Life wants nothing more than to be appreciated and fully enjoyed.
[Vrh] Go down
https://www.facebook.com/CarpeDiemCitatiMisliPoezija
Blizanka
Administratorica
Administratorica
Blizanka


Female
Gemini Broj postova : 74186
Godine : 173
Datum registracije : 21.01.2009

Svađajte se civilizirano - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Svađajte se civilizirano   Svađajte se civilizirano - Page 2 I_icon_minitime02.03.11 21:20

Koliko se moze ovakvih prica naci u zivotu ...imaju sve ali uvijek se nade razlog za gundanje i na kraju za svadu...a to mnogi rade ..nisu svjesni kako zivot prolazi u svadama i okrivljavanjem partnera i kad mu partner zeli dobro on ce naci razlog da ga napada i izaziva svadu ....a ovde se moze primjeniti ono ..cuti dok se ne isprazni... saslusaj polako i budi mudar ..kad se smiri polako mu ukazes na greske..i o njima razgovarate mirno i dodete do zajednickog rjesenja

_________________
Ono sto MOGU ne mora da znači i da HOĆU,
ali ono što HOĆU uvijek znači da MOGU
ellaMarigo



Svađajte se civilizirano - Page 2 Admin10
[Vrh] Go down
https://www.facebook.com/pages/Carpe-diem-citati-lijepe-misli-po
Gost
Gost




Svađajte se civilizirano - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Svađajte se civilizirano   Svađajte se civilizirano - Page 2 I_icon_minitime03.03.11 12:27

Citat :
Ne bi trebalo da se služite niskim udarcima, kao ni da nazivate partnera pogrdnim imenima. U normalnoj raspravi između dvoje odraslih ljudi niko ne bi trebalo da izgovori rečenicu "Tako si glup(a)".

Uopštavanje vas ne približava razrešenju. Tokom rasprave se držite onoga što ju je izazvalo. Ako svađu začinite rečenicama "Ti uvek...", "Ti nikad...", ili što je još gore, potegnete "Ista si kao tvoja majka" argument, nećete daleko odmaći.

Držite se teme, ne napadajte partnera tamo gde je najranjiviji i ne služite se podlostima. Ako kažete nešto jako ružno posle će vam biti žao, a partnera nećete baš lako ubediti da "niste tako mislili".

Naročito opasno može biti pozivanje na ranije nesporazume. Ako ste jednom prešli preko nečega, ne bi trebalo taj problem da potežete kao tajno oružje kad god se svađate.

Kad ste izvan sebe od besa, prestanite sa raspravom.

Mislim da ovdje nije riječ o svađi, nego o emocionalnom zlostavljanju. Radi ilustracije, evo jednog člnaka napisanog o emocionalnom zlostavljanju.

Emocionalno zlostavljanje - udarci riječima

Zlostavljanje se u vezama ne mora nužno odnositi na šamare i udarce, ono može postojati i na znatno suptilnijem nivou.
Fizičko je nasilje vrlo lako prepoznati na osnovu izgleda žrtvinog tijela, no šta je sa emocionalnim nasilje koje se najčešće skriva, a mnogo je učestalije od fizičkog?

Udarci riječima
Nažalost, ne postoji jednostavna i jedina definicija emocionalnog nasilja. Riječ nasilje sama po sebi indicira na fizičko nasilje, nešto tjelesno, dok se emocionalno nasilje predstavlja ´udarce riječima´.
Verbalni nasilnici nemaju u cilju ukazati osobi na njene slabosti, u smislu poboljšavanja njegog općeg stanja, već upravo obrnuto – poniziti je, povrijediti emotivno, te uništiti njeno samopouzdanje, sve u cilju uspostavljanja kontrole nad žrtvom.

Kako prepoznati emocionalno nasilje?
Najvažnija stvar ovdje jeste da vjerujete svom osjećaju. Ako se zbog partnerovih riječi osjećate loše u vezi sebe, i to se ponavlja prilično često, onda ste najvjerovatnije žrtva emocionalnog nasilja. U zdravoj vezi ovoga ne bi trebalo biti – partner koji povrijedi drugog partnera, uvijek će uputiti iskrenu ispriku i uložiti trud da se takvo nešto više nikad ne ponovi.
S druge strane, nasilna osoba će se izvinuti, možda poklanjati cvijeće i poklone, ali je to neće spriječiti da sljedeći put opet ponovi istu stvar. I ponovo, i ponovo. U najvećem broju slučajeva upravo žrtva završi kao ta koja se izvinjava nasilniku.

izvor: http://www.ljepota.ba/novost/7484/Emocionalno-zlostavljanje-udarci-rijecima

[Vrh] Go down
Sponsored content





Svađajte se civilizirano - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Svađajte se civilizirano   Svađajte se civilizirano - Page 2 I_icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Svađajte se civilizirano
[Vrh] 
Stranica 2 / 2.Go to page : Previous  1, 2
 Similar topics
-
» Svađajte se - sa samim sobom

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Relax forum :: Društvo i zabava :: Obitelj, dom, kultura življenja :: Obitelj i prijatelji-
Forum(o)Bir: