Relax forum
Registriraj se i relaxiraj sa nama
Relax forum
Registriraj se i relaxiraj sa nama
Relax forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Zabava, druženje i diskusije u opuštenoj atmosferi
 
Početna stranicaRegistracijaLogin

 

 Imaginarni prijatelji

Go down 
Autor/icaPoruka
Kikica
VIP član
Kikica


Female
Taurus Goat
Broj postova : 43765
Godine : 44
Datum registracije : 04.03.2009

Imaginarni prijatelji Empty
PostajNaslov: Imaginarni prijatelji   Imaginarni prijatelji I_icon_minitime01.06.10 21:56

Imaginarni prijatelji 66493510
Je li ok pustiti ih da vjeruju u njih?
Imaginarne prijatelje često se opisuje u negativnom svijetlu, zbog čega roditelji misle kako je njihovo dijete nedruštveno, sramežljivo i bez samopouzdanja. A što bi i drugi rekli kada bi vaše dijete počelo pričati o svom novom nepostojećem prijatelju? Hoće li misliti da ne provodite dovoljno vremena sa djecom ili da se ne razvija dobro?

Opustite se! Drugi roditelji će vam najvjerojatnije reći kako i njihovo dijete ima imaginarnog prijatelja – ili dva. Istina je da se oko dvije trećine djece igra ili razgovara sa imaginarnim prijateljem do sedme godine.

Vaše dijete izražava svoju kreativnost kroz imaginarnog prijatelja. Možda je to zmaj, medo ili neka druga osoba s kojom joj je ugodno, ili je to samo partner za igru. Djeca, bez obzira na to koliko su mlada, imaju tajne koje ne žele reći svojim roditeljima, a imaginarni prijatelj je samo način na koji govore što im je na umu.

- Nemojte dopustiti da imaginarni prijatelj bude jedini prijatelj vašem djetetu. Dogovorite igre i sa drugom djecom.

- Dajte djetetu do znanja kako znate da njegov prijatelj postoji (figurativno rečeno). Slušajte i imajte razumjevanja kada vam opisuje prijateljeve talente, ono što mu se sviđa i ne sviđa i jedinstvene atribute.

- Ne dopustite da vaše dijete svaljuje krivicu na imaginarnog prijatelja.

Većina djeteta će prerasti svoje imaginarne prijatelje s vremenom. U međuvremenu, roditelji bi trebali biti otvoreni kreativnosti koju njihovo dijete pokazuje.
izvor
_____________________________________________________________________________________

Jesu li vaši ili jedan klinac imao ikada svog zamišljenog prijatelja? Ako je kako se zvao? Pričajte nam o njemu. Imaginarni prijatelji 765814
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Imaginarni prijatelji Empty
PostajNaslov: Re: Imaginarni prijatelji   Imaginarni prijatelji I_icon_minitime01.06.10 21:57

Ne,nisu i nemaju zamišljenog prijatelja,a ni ja kad sam bila mala nisam imala Smile
[Vrh] Go down
Kikica
VIP član
Kikica


Female
Taurus Goat
Broj postova : 43765
Godine : 44
Datum registracije : 04.03.2009

Imaginarni prijatelji Empty
PostajNaslov: Re: Imaginarni prijatelji   Imaginarni prijatelji I_icon_minitime23.06.10 15:30

Moja čerkica je imala prije neke dvije godine jednog. Bio je malen.. stao joj je na dlan..vodila ga je svugdje sa sobom. I zvao se Mišek. Imaginarni prijatelji 765814
Jednom smo ušli u auto a on je osato vani i ona u plač..pa reko što je bilo..osato joj Mišek nije stigao sjesti u auto..brzo otvori..zovi ga..i kada je ušao..mogli smo krenuti na put.
Nije mi to bilo čudno ..znala sam da će ju pustit i da je to samo faza.
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Imaginarni prijatelji Empty
PostajNaslov: Re: Imaginarni prijatelji   Imaginarni prijatelji I_icon_minitime23.06.10 15:38

moja kćerkica nema imaginarnog prijatelja. ja sam imala kad sam bila mala.
[Vrh] Go down
Kikica
VIP član
Kikica


Female
Taurus Goat
Broj postova : 43765
Godine : 44
Datum registracije : 04.03.2009

Imaginarni prijatelji Empty
PostajNaslov: Re: Imaginarni prijatelji   Imaginarni prijatelji I_icon_minitime23.06.10 16:27

Bila mi je fora idemo u trg. a ona trći zaboravila je Mišeka..i stavi ga u đep ..ali kaže malo mu je otvorila đep da on može gledati van Imaginarni prijatelji 12363
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Imaginarni prijatelji Empty
PostajNaslov: Re: Imaginarni prijatelji   Imaginarni prijatelji I_icon_minitime23.06.10 16:29

meni to skroz simpa, ali i nepoznato nest...nit sam ja toga imala a ni moje cure
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Imaginarni prijatelji Empty
PostajNaslov: Re: Imaginarni prijatelji   Imaginarni prijatelji I_icon_minitime24.06.10 18:49

Imaginarni su bolji od zivih,pravih,nikada te nece ostaviti i zaboraviti.
[Vrh] Go down
Sponsored content





Imaginarni prijatelji Empty
PostajNaslov: Re: Imaginarni prijatelji   Imaginarni prijatelji I_icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Imaginarni prijatelji
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» Facebook prijatelji su pravi prijatelji
» Prijatelji ?
» Nevidljivi prijatelji su OK
» Prijatelji kao da vas izbegavaju
» Prijatelji se poznaju u nevolji

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Relax forum :: Društvo i zabava :: Obitelj, dom, kultura življenja :: Obitelj i prijatelji :: Roditelji i djeca-
Forum(o)Bir: