Relax forum
Registriraj se i relaxiraj sa nama
Relax forum
Registriraj se i relaxiraj sa nama
Relax forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Zabava, druženje i diskusije u opuštenoj atmosferi
 
Početna stranicaRegistracijaLogin

 

 Organizirajte svoj garderobni ormar

Go down 
5 posters
Autor/icaPoruka
Blizanka
Administratorica
Administratorica
Blizanka


Female
Gemini Broj postova : 74186
Godine : 173
Datum registracije : 21.01.2009

Organizirajte svoj garderobni ormar Empty
PostajNaslov: Organizirajte svoj garderobni ormar   Organizirajte svoj garderobni ormar I_icon_minitime23.05.10 15:06

straživanja su pokazala da žene nose samo 20% odjeće koju imaju u ormaru. Volimo nositi odjeću koja je udobna, koja nam odgovara i u kojoj izgledamo lijepo. Međutim, mnoge od nas u ormarima čuvaju hrpe odjeće koja je staromodna (u nadi da će se za 10 godina vratiti u modu), koja nam više ne odgovara (pomirite se s činjenicom da nakon dvije ili više trudnoća ne možete nositi ultra kratke minice i topiće), i što je najvažnije, u kojoj ne izgledamo i ne osjećamo se lijepo. I uz sve te količine godinama skupljane odjeće, teško pronalazimo pravu kombinaciju za odjenuti u pravoj prilici. Vrijeme je da se riješimo nereda u ormaru i organiziramo svoju odjeću.

Organizirajte svoj garderobni ormar Mx350_20091022110901_ormar

Prije nego počnete
Poželjno je da je sva odjeća čista, ispeglana, bez mrlja i rupa, te da je sve na jednom mjestu kako bi lakše mogle procijeniti što imate, što vam više nije potrebno i što vam nedostaje.

Počnite od nule
Izvadite sve stvari van iz vašeg garderobnog ormara i obrišite prašinu sa polica, ladica, te prečki za vješanje odjeće. Ostaćete sa praznim platnom za crtanje koje možete ispuniti kako i koliko želite.

Sortirajte odjeću
1. hrpa – OSTAJE - odjeća koju volite, koju redovito nosite (barem 1 mjesečno ili 2 puta godišnje kad se radi o svečanoj odjeći) i koja ostaje
2. hrpa – POKLONITI - donacije (za majku, sestru ili prijateljicu, za lokalni caritas ili drugu udrugu)
3. hrpa – BACITI - ili izrezati i koristiti kao krpe za brisanje prašine ili odnijeti na reciklažno dvorište, što je bolja varijanta za one koje osjećaju grizodušje pri pogledu na potrganu staru majicu iz srednje škole

Ako ne znate koja odjeća ide u koju hrpu, evo pomoći. Ako na bilo koje od ovih pitanja odgovorite sa NE, ta odjeća ide u hrpu za donacije ili za baciti:
- da li se osjećam dobro i udobno u tome?
- da li mi odgovara ili je nekoliko brojeva preveliko ili premalo?
- da li sam to nosila u posljednjih godinu ili dvije?
- da li je lako za održavanje?

Sortirajte odjeću koja ostaje po vrstama
- donje rublje (gaćice, grudnjaci i potkošulje)
- čarape (sportske, obične, najlonke, štrampe)
- spavaćice, pidžame, kućne haljine
- badekostimi i dodaci za plažu (pareo, ručnici, torbe i sl.)
- majice (bez rukava, s kratkim i dugim rukavima)
- košulje (bez rukava, s kratkim i dugim rukavima)
- puloveri (obični i na kopčanje)
- hlače (traperice, fine hlače, trenirke, kratke hlače i bermude)
- suknje (ljetne i zimske)
- haljine (ljetne i zimske, za svaki dan i svečane)
- sakoi, jakne i kaputi
- modni dodaci (remeni, torbice, šalovi i marame, nakit i sl.)

izvor

_________________
Ono sto MOGU ne mora da znači i da HOĆU,
ali ono što HOĆU uvijek znači da MOGU
ellaMarigo



Organizirajte svoj garderobni ormar Admin10
[Vrh] Go down
https://www.facebook.com/pages/Carpe-diem-citati-lijepe-misli-po
mihaela
Ljubitelj foruma
mihaela


Female
Libra Tiger
Broj postova : 3434
Godine : 37
Lokacija : Uvek dovoljno blizu da vidim sve
Datum registracije : 25.11.2009

Organizirajte svoj garderobni ormar Empty
PostajNaslov: Re: Organizirajte svoj garderobni ormar   Organizirajte svoj garderobni ormar I_icon_minitime23.05.10 15:15

Pa ne bi stavila cipele u ormar pa da se sve srushi...imam ja poseban za cipelice cerekalo:
[Vrh] Go down
Kikica
VIP član
Kikica


Female
Taurus Goat
Broj postova : 43765
Godine : 45
Datum registracije : 04.03.2009

Organizirajte svoj garderobni ormar Empty
PostajNaslov: Re: Organizirajte svoj garderobni ormar   Organizirajte svoj garderobni ormar I_icon_minitime23.05.10 15:22

Baš imam sreće što nam je garderoba oskudna da tako kažem..njegovo gore moje dolje..naprijed sada ljetno, pozadi zimsko u sredini na vješalici jakne, odjelce koje, koji kostim, košulja i dosta Organizirajte svoj garderobni ormar 748534
[Vrh] Go down
mihaela
Ljubitelj foruma
mihaela


Female
Libra Tiger
Broj postova : 3434
Godine : 37
Lokacija : Uvek dovoljno blizu da vidim sve
Datum registracije : 25.11.2009

Organizirajte svoj garderobni ormar Empty
PostajNaslov: Re: Organizirajte svoj garderobni ormar   Organizirajte svoj garderobni ormar I_icon_minitime23.05.10 15:24

Ja imam garderober preko cele duzine zida, znaci 4 m...prepun je...s njim bi mogla napuniti 2 butika cerekalo: i opet - sta obuci Organizirajte svoj garderobni ormar 12363
[Vrh] Go down
Kikica
VIP član
Kikica


Female
Taurus Goat
Broj postova : 43765
Godine : 45
Datum registracije : 04.03.2009

Organizirajte svoj garderobni ormar Empty
PostajNaslov: Re: Organizirajte svoj garderobni ormar   Organizirajte svoj garderobni ormar I_icon_minitime23.05.10 15:26

Ja to ne tako kada mi nešto niej stalno na meni ja to izbacim baš me briga jel novo staro ili kvalitetno.
Ne volim gužvu inaće pa tako ni u ormarima Organizirajte svoj garderobni ormar 765814 pa tkao i njegova roba..on uopče ne konta kada je što nestalo ili jel se što ponovilo samo vidi da tog nije prije biloOrganizirajte svoj garderobni ormar 12363
[Vrh] Go down
mihaela
Ljubitelj foruma
mihaela


Female
Libra Tiger
Broj postova : 3434
Godine : 37
Lokacija : Uvek dovoljno blizu da vidim sve
Datum registracije : 25.11.2009

Organizirajte svoj garderobni ormar Empty
PostajNaslov: Re: Organizirajte svoj garderobni ormar   Organizirajte svoj garderobni ormar I_icon_minitime23.05.10 15:29

Hehehe Smile ti onda imas zlatnog muza cerekalo
[Vrh] Go down
Kikica
VIP član
Kikica


Female
Taurus Goat
Broj postova : 43765
Godine : 45
Datum registracije : 04.03.2009

Organizirajte svoj garderobni ormar Empty
PostajNaslov: Re: Organizirajte svoj garderobni ormar   Organizirajte svoj garderobni ormar I_icon_minitime23.05.10 15:35

Ma zlatna figa...samo ga baš briga bitno mu je mu dobro stoji, da nije kičasto. Ja znam što voli koju veličinu nosi,a on gospodin samo se poslužuje iz ormara Organizirajte svoj garderobni ormar 816407
[Vrh] Go down
Blizanka
Administratorica
Administratorica
Blizanka


Female
Gemini Broj postova : 74186
Godine : 173
Datum registracije : 21.01.2009

Organizirajte svoj garderobni ormar Empty
PostajNaslov: Re: Organizirajte svoj garderobni ormar   Organizirajte svoj garderobni ormar I_icon_minitime23.05.10 16:14

Razmislite kuda ćete pospremiti „novu“ odjeću i krenite u akciju. Dobro pogledajte sortirane hrpe vaše odjeće i prostor koji trebate popuniti, te procijenite gdje ih pospremiti kako bi bile pristupačne i uredne. Kako bi bolje organizirali ograničeni garderobni prostor, poslužite se organizatorima koje možete kupiti u svakoj trgovini za kućanstvo. Evo nekih prijedloga:
- platneni pretinci koji se objese na unutarnju stranu vrata ormara (idealni za modne dodatke, čarape, i sl.)
- plastične ili kartonske kutije za vansezonsku garderobu (ovisno o dimenzijama, možete ih staviti na vrh ormara, ispod kreveta ili čak u podrum)
- specijalne vakumske vreće za odlaganje vansezonske garderobe ili vansezonske posteljine
- vješalice na izvlačenje za šalove, remene, kravate
- široke plastične ili drvene vješalice (ormar će izgledati urednije ako su iste vrste i boje, te ako su sve okrenute na istu stranu). Važno: metalne vješalice iz kemijske čistionice oštećuju vašu odjeću, stoga ih vratite s novom pošiljkom odjeće za čišćenje
- veliko ogledalo koje možete montirati na slobodan zid ili zalijepiti na unutarnju stranu vrata ormara
- na slobodan zid možete i montirati kukice za torbice i torbe, remene, nakit...

Nakon što ste nabavile sve potrebno, počnite puniti ormar od straga prema naprijed, od vrha prema dolje, tako da na najpristupačnijem mjestu smjestite odjeću koju najviše nosite.

Savjet plus:
Ako imate mjesta u ormaru, pripremite 5 praznih vješalica za „odjeću za tjedan“. Nedjeljom navečer (nakon što ste provjerile 7-dnevnu vremensku prognozu i svoje poslovne i obiteljske obaveze) u miru pripremite odjeću i dodatke za 5 radnih dana u tjednu, garantiram mirnija jutra. Ako funkcionira u ormarima moje djece, nema razloga zašto ne bi funkcioniralo i kod vas.

Kupovina nove odjeće
Odjeća koja je ostala u ormaru je ona koja vam odgovara i koju ćete redovito nositi. Da li vam nešto nedostaje? Da li vam je potrebna nova majica koja će ići dobro uz traperice i suknju? Napravite listu potrebne odjeće i držite ju u torbici i novčaniku. Kad ste u shoppingu, ne predajte se impulzivnoj kupnji, već kupite samo ono što je na listi.
Redovito održavanje ključ je dugotrajnog uspjeha
Redovito čistite nered u svom ormaru, tako da svaki dan pospremite prljavi veš i uredno složite čisti veš na svoje mjesto.
Organizirajte svoj ormar barem 2 puta godišnje (u jesen i proljeće), dok radite smjenu sezonske garderobe. I zapamtite, manje je više

.Organizirajte svoj garderobni ormar Ormar-koji-ostaje-uredan-za-svega-pola-minute_313x444n_30747

izvor

_________________
Ono sto MOGU ne mora da znači i da HOĆU,
ali ono što HOĆU uvijek znači da MOGU
ellaMarigo



Organizirajte svoj garderobni ormar Admin10
[Vrh] Go down
https://www.facebook.com/pages/Carpe-diem-citati-lijepe-misli-po
Christine von Cahill
Totalno relaxiran



Female
Virgo Rooster
Broj postova : 2272
Godine : 78
Datum registracije : 30.10.2010

Organizirajte svoj garderobni ormar Empty
PostajNaslov: Re: Organizirajte svoj garderobni ormar   Organizirajte svoj garderobni ormar I_icon_minitime22.01.11 12:05

Uf,ovo bi mom ormaru trebalo...Vidit ću jel u supermarketu mogu nać onu viseću platnenu policu...Ovo mi je sad dalo ideju ;)
[Vrh] Go down
Ketica
Ljubitelj foruma
Ketica


Female
Sagittarius Snake
Broj postova : 4357
Godine : 34
Lokacija : zagreb
Datum registracije : 10.12.2010

Organizirajte svoj garderobni ormar Empty
PostajNaslov: Re: Organizirajte svoj garderobni ormar   Organizirajte svoj garderobni ormar I_icon_minitime22.01.11 13:28

joj moje odjeće ima svuda samo ne u ormaru
[Vrh] Go down
http://uradilako4you.forumcroatian.com/
Sponsored content





Organizirajte svoj garderobni ormar Empty
PostajNaslov: Re: Organizirajte svoj garderobni ormar   Organizirajte svoj garderobni ormar I_icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Organizirajte svoj garderobni ormar
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» Organizirajte ormar na početku nove godine
» Ormar
» Znate li svoj OIB?
» IZRAČUNAJTE SVOJ SQ
» Pjesme koje ste vi napisali

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Relax forum :: Društvo i zabava :: Obitelj, dom, kultura življenja :: Dom :: Mali savjeti i svaštara-
Forum(o)Bir: