Relax forum
Registriraj se i relaxiraj sa nama
Relax forum
Registriraj se i relaxiraj sa nama
Relax forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Zabava, druženje i diskusije u opuštenoj atmosferi
 
Početna stranicaRegistracijaLogin

 

 Vaš stav o iseljenicima u dijaspori i njihovim pravima u matičnoj domovini

Go down 
5 posters
Go to page : Previous  1, 2
Autor/icaPoruka
Goran
Administrator
Administrator
Goran


Male
Cancer Rooster
Broj postova : 80666
Godine : 42
Lokacija : Bjelovar
Datum registracije : 24.09.2008

Vaš stav o iseljenicima u dijaspori i njihovim pravima u matičnoj domovini - Page 2 Empty
PostajNaslov: Vaš stav o iseljenicima u dijaspori i njihovim pravima u matičnoj domovini   Vaš stav o iseljenicima u dijaspori i njihovim pravima u matičnoj domovini - Page 2 I_icon_minitime19.05.10 12:22

First topic message reminder :

Jednako cijenim sve ljude, svih rasa i nacija, neovisno o tome gdje žive. Nemam nikakve predrasude o iseljenicima u dijaspori, apsurdno je da ih netko i ima. Jedino što ne odobravam je dvojno državljanstvo i dvostruko pravo glasa ljudi iz dijaspore.

_________________
Na Rubu Znanosti: David Icke - Pozadina ratova, financijske krize i ostalih svjetskih zbivanja
Take a moment every day to appreciate your most precious gift. It did not have to be, but we were given the gift of life. Honor that gift by living beautifully and by giving back a little beauty as we go along the way. Life wants nothing more than to be appreciated and fully enjoyed.
[Vrh] Go down
https://www.facebook.com/CarpeDiemCitatiMisliPoezija

Autor/icaPoruka
teaa
Totalno relaxiran
teaa


Female
Capricorn Rooster
Broj postova : 2415
Godine : 54
Lokacija : Split
Datum registracije : 05.02.2010

Vaš stav o iseljenicima u dijaspori i njihovim pravima u matičnoj domovini - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Vaš stav o iseljenicima u dijaspori i njihovim pravima u matičnoj domovini   Vaš stav o iseljenicima u dijaspori i njihovim pravima u matičnoj domovini - Page 2 I_icon_minitime20.05.10 15:34

Svoja tradicija i jezik..bez obzira gdje je čovjek treba njegovati i čuvati.Pitanje glasovanja nije pitanje je li netko zakinut ili neravnopravan.Ali...činjenica je da mi koji živimo u Hrvatskoj plaćamo porez i pridonosimo ovoj državi više od onih u dijaspori.Za vladajuću stranku su ti glasovi dijaspore važni jer je uvijek HDZ tu u većini.
To se pitanje poteglo najviše radi glasača koji su u Bosni i Hercegovini.Sad ne znam koji je omjer zastupnika...ali su to važni glasovi za vladajuću stranku koji se ona neće odreći.Pitanje je i da dođe opozicijska stranka na vlast bi li potegla to pitanje.Sve je trenutačni interes..a po mome...neće se ukidati to dvojno državljanstvo niti će se ukinuti njihovo pravo glasanja.
Ja to dvojno državljanstvo ne bih ukinula nikako.
[Vrh] Go down
Wind
Totalno relaxiran
Wind


Female
Aquarius Rooster
Broj postova : 1722
Godine : 42
Datum registracije : 09.12.2009

Vaš stav o iseljenicima u dijaspori i njihovim pravima u matičnoj domovini - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Vaš stav o iseljenicima u dijaspori i njihovim pravima u matičnoj domovini   Vaš stav o iseljenicima u dijaspori i njihovim pravima u matičnoj domovini - Page 2 I_icon_minitime20.05.10 16:04

Passion je napisao/la:
draga Wind, na grubo gledano imas pravo, svi smo mi zemljani i volimo se za popizdit, nemos vjerovat!! Ma sigurna sam da i ti to ne vjerujes...To sta pises je divno ali prazna fraza.<BR>Pitanje, gdje ces bit zadovoljnija i sretnija...medu svojim narodom, t.z. tamo gdje se prica tvoj jezik, tamo gdje imate iste obicaje, proslost i tradiciju! Kratko tamo gdje su tvoji!<BR>Svi mi smo zeljni topline doma dal cemo sad gledat na obiteljski dom ili dalje to posirit na pripadnost narodnosti. Mozes nac srecu i drugdje bez daljnjeg, ali uvijek ce te nest vuc doma.<BR><BR>A sta se tice dvojnog drzavljanstva meni ne treba nit bi ga ikad uzela..

Ja ovdje iznesoh licni stav....meni ni tradicija ni obicaji ni jezik ne znace puno jer sam po prirodi osoba koja voli razlicitosti a ne tradicionalnost odnosno repeticiju necega....a i da ti pravo kazem nema puno osobina na balkanu za koje bih ja rekla da su mi lijepa i draga,tako da mi nista ne znaci jel ljudi oko mene pricaju na nekom ex Yu ili na engleskom jeziku
A ako te neka grupa ljudi ne zeli prihvatiti kao svoga...ne znam zasto zbog toga i trenutka zaliti? Nisu oni vrijedni necije tuge, pogotovo kada je na svijetu 6 milijardi ljudi....pa ne znam kakav peh moras biti pa da u toliko naroda ne nadjes jednu sredinu u kojoj bi se osjecao dobrodoslim i prihvacenim
[Vrh] Go down
Sponsored content





Vaš stav o iseljenicima u dijaspori i njihovim pravima u matičnoj domovini - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Vaš stav o iseljenicima u dijaspori i njihovim pravima u matičnoj domovini   Vaš stav o iseljenicima u dijaspori i njihovim pravima u matičnoj domovini - Page 2 I_icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Vaš stav o iseljenicima u dijaspori i njihovim pravima u matičnoj domovini
[Vrh] 
Stranica 2 / 2.Go to page : Previous  1, 2
 Similar topics
-
» Lijek je u nama!? Otkriven gen u matičnoj stanici za neizlječive bolesti
» Biste li pristali na smanjenje plaće zbog ljubavi prema Domovini?

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Relax forum :: Društvo i zabava :: Pravo-
Forum(o)Bir: