Relax forum
Registriraj se i relaxiraj sa nama
Relax forum
Registriraj se i relaxiraj sa nama
Relax forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Zabava, druženje i diskusije u opuštenoj atmosferi
 
Početna stranicaRegistracijaLogin

 

 Zašto se deca plaše nepoznatih lica

Go down 
Autor/icaPoruka
Gost
Gost




Zašto se deca plaše nepoznatih lica Empty
PostajNaslov: Zašto se deca plaše nepoznatih lica   Zašto se deca plaše nepoznatih lica I_icon_minitime10.05.10 19:18

Strah od neznanaca javlja se odjednom, bez najave, a ponekad je usmeren i na članove široke porodice koje dete ne viđa tako često.

Oko osmog meseca deca naglo počnu da se plaše stranaca. Iako su se do juče smejali ljudima u prodavnici, veselo se kikotali svakome ko bi im se obratio, sada panično grle majku, plače i žele da idu kući.

Ne brinite, to je normalna faza u razvoju jer dete uči da raspoznaje poznate od nepoznatih.

Strah od neznanaca javlja se odjednom, bez najave, a ponekad je usmeren i na članove široke porodice koje dete ne viđa tako često, piše "Život plus".

Naučnici tvrde da je to posledica razvoja mozga, a nepoznati ljudi narušavaju sistem gestova, navika, komunikacije koje je dete razvilo sa roditeljima.

Glas, miris, gestikulacija nepozntih odudaraju od onoga na šta je dete naviklo, pa reaguje plačem i panikom, jer drugačije ne ume. Da li će dete reagovati burno ili ne zavisi od temperamenta.

Važno je da detetu pružite utehu u tom trenutku i da ga ne terate ka izvoru straha. Ne forsirajte dete da često bude u većem društvu kako bi naviklo na ljude, jer ta taktika ne pomaže.

Strah će nestati vremenom, kada mališani nauče da se izražavaju i na drugačije načine. Do tada, zamolite goste da se ne obraćaju deci promenjenim glasom, preglasno ili uz agresivnu gestikulaciju.

Vremenom će i dečja znatiželja da "proradi", pa će sami poželeti da vide ko je to došao u goste.

(MONDO)
[Vrh] Go down
Kikica
VIP član
Kikica


Female
Taurus Goat
Broj postova : 43765
Godine : 44
Datum registracije : 04.03.2009

Zašto se deca plaše nepoznatih lica Empty
PostajNaslov: Re: Zašto se deca plaše nepoznatih lica   Zašto se deca plaše nepoznatih lica I_icon_minitime08.12.10 10:21

Ne znam zašto se neka plaše...ali moja se nije bojala nikada nikoga. Možda to ovisi od odgoja do odgoja..ali ja svoje dijete učim da se ne treba nikada nikoga bojati i da mora uvijek moći svima sve što ih ide u lice...a ne uplašiti se i zanijemiti.
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Zašto se deca plaše nepoznatih lica Empty
PostajNaslov: Re: Zašto se deca plaše nepoznatih lica   Zašto se deca plaše nepoznatih lica I_icon_minitime08.12.10 10:29

ni moje dijete se nikad nije bojalo i ne razumijem kako je panično grljenje majke normalna pojava
[Vrh] Go down
Kikica
VIP član
Kikica


Female
Taurus Goat
Broj postova : 43765
Godine : 44
Datum registracije : 04.03.2009

Zašto se deca plaše nepoznatih lica Empty
PostajNaslov: Re: Zašto se deca plaše nepoznatih lica   Zašto se deca plaše nepoznatih lica I_icon_minitime08.12.10 10:33

Djeca rade ono što vide od roditelja i njohovo ponašanje u nekim situacijama djeca kopiraju. Ne vjerujem da će se odrasla osoba uplašiti..ali djeca će kada vide da se roditelj ustručava u nečemu kod nepoznate osobe u svojoj glavici sebi prevesti da se tog nekog nepoznato treba bojati.
Koliko puta sam vidjela gdje rodbina plaši djecu..kao u šali..buuuu ili slične gluposti ..pa se djeca nauče plašiti.
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Zašto se deca plaše nepoznatih lica Empty
PostajNaslov: Re: Zašto se deca plaše nepoznatih lica   Zašto se deca plaše nepoznatih lica I_icon_minitime08.12.10 10:34

sve je to meni jasno Kikić, ali ne razumijem da u ovodnom postu piše da je panika normalna pojava.
po meni, panika nije nimalo normalna pojava.
[Vrh] Go down
Kikica
VIP član
Kikica


Female
Taurus Goat
Broj postova : 43765
Godine : 44
Datum registracije : 04.03.2009

Zašto se deca plaše nepoznatih lica Empty
PostajNaslov: Re: Zašto se deca plaše nepoznatih lica   Zašto se deca plaše nepoznatih lica I_icon_minitime08.12.10 10:36

Pa tko zna od kada je članak ili istraživanje..možda iz 60ih facepalm
[Vrh] Go down
Sponsored content





Zašto se deca plaše nepoznatih lica Empty
PostajNaslov: Re: Zašto se deca plaše nepoznatih lica   Zašto se deca plaše nepoznatih lica I_icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Zašto se deca plaše nepoznatih lica
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» 7 nepoznatih lica limuna
» Zašto ne razlikujemo lica drugih rasa?
» Tvrdoglavošću deca šalju još neke signale
» Deca nemilosrdna prema gojaznim vršnjacima
» Traže sedam regiona, plaše se promene granica okruga

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Relax forum :: Društvo i zabava :: Obitelj, dom, kultura življenja :: Obitelj i prijatelji :: Roditelji i djeca-
Forum(o)Bir: