Relax forum
Registriraj se i relaxiraj sa nama
Relax forum
Registriraj se i relaxiraj sa nama
Relax forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Zabava, druženje i diskusije u opuštenoj atmosferi
 
Početna stranicaRegistracijaLogin

 

 Imas dva izbora

Go down 
2 posters
Autor/icaPoruka
Rokerka
Ljubitelj foruma
Rokerka


Female
Cancer Rat
Broj postova : 4199
Godine : 27
Lokacija : Nedođija ^^
Datum registracije : 31.12.2009

Imas dva izbora Empty
PostajNaslov: Imas dva izbora   Imas dva izbora I_icon_minitime27.04.10 17:04

Jerry je menadzer jednog restorana. Uvek je dobro raspolozen. Kad god bi ga neko pitao kako je, odgovarao je: "da sam bolje ne bi valjalo". Mnogi konobari u njegovom restoranu dali su otkaz kada je on promenio posao, da bi ga pratili od restorana do restorana. Zasto? Zato sto je Jerry umeo da motivise ljude oko sebe. Ako je neko od radnika imao los dan, Jerry je uvek bio tu da mu kaze da gleda pozitivnu stranu situacije. Sve to me je vrlo zainteresovalo, pa sam jednog dana otisao do Jerryja i rekao mu: "Ne shvatam! Niko ne moze biti pozitivno raspolozen svo vreme, kako ti to uspeva?" Jerry mi je odgovorio: "svakog jutra kada se probudim kazem sebi da imam dva izbora. Mogu da budem dobro raspolozen ili lose raspolozen.Uvek izaberem dobro raspolozenje. Svaki put kad se nesto dogodi mogu da biram da li cu biti zrtva ili cu nauciti nesto iz toga. Uvek biram da naucim nesto. Kada neko dodje da se zali, mogu da prihvatim njegove zalbe ili da mu pokazem pozitivnu stranu zivota. Uvek izaberem pozitivnu stranu." "Ali nije uvek tako lako" rekao sam mu. "da, jeste", rekao je Jerry, " ceo zivot se vrti oko izbora. Kada resavas raznorazne stvari, svaka situacija je IZBOR. Ti biras kako ces da ragujes na situacije. Ti biras kako ce ljudi uticati na tvoje raspolozenje, ti biras da li ces biti dobro ili lose raspolozen. Na tebi je da izaberes kako ces da zivis svoj zivot"
Nekoliko godina kasnije cuo sam da je Jerry uradio nesto sto nikada niste mogli da pretpostavite da ce uraditi. Ostavio je zadnja vrata restorana otkljucana. A onda? Ujutru, bio je opljackan od strane tri naoruzana coveka. Dok je pokusavao da otvori sef, ruke su mu se tresle od nervoze pa nikako nije mogao da pogodi pravu kombinaciju. Pljackasi su poceli da panice i upucali su ga. Srecom, brzo je pronadjen i prebacen u bolnicu. Posle 18 sati operacije i nekoliko nedelja intenzivne nege, Jerry je pusten iz bolnice. Video sam ga oko 6 meseci posle nesrece,a kada sam ga pitao kako je, odgovorio je: "da sam bolje, ne bi valjalo. Jel hoces da vidis oziljke?" Odbio sam, ali sam ga pitao o cemu je razmisljao za vreme pljacke. "Prvo sto mi je palo na pamet jeste da sam trebao da zakljucam zadnja vrata", rekao je Jerry, "kasnije, kada su me upucali, setio sam se da imam dva izbora - da zivim ili da umrem. Izabrao sam zivot". "Zar nisi bio uplasen?", upitao sam. Nastavio je: "Bolnicari su bili odlicni. Stalno su mi govorili kako cu se oporaviti. Ali, kada su me uveli u sobu za hitne slucajeve i kada sam im video izraze lica, uplasio sam se. U njihovim ocima pisalo je "to je mrtav covek". Znao sam da moram nesto da uradim". "Pa, sta si uradio" upitao sam ga. "Tamo je bila jedna medicinska sestra koja me je pitala da li sam na nesto alergican" rekao je Jerry "ogovorio sam da jesam, a doktori su prestali da rade ocekujuci moj odgovor. Duboko sam udahnuo i viknuo "na metke", smejali su se, ja sam im rekao da sam izabrao da zivim i da me tretiraju kao zivog coveka, a ne kao mrtvog". Jerry je preziveo zahvaljujuci odlicnim doktorima ali i njegovom cudnom stavu. Naucio sam od njega da moras odluciti da li ces uzivati u zivotu ili ces ga mrzeti. Jedina stvar koja je samo tvoja i koju niko ne moze da kontrolise jeste TVOJ STAV. Ako se pobrines za to, sve ostalo ce ici mnogo lakse.

Izbor...ovaj, izvor: You have two choices
Prevod: Prof. Dr. Spec. Mirjana M. Imas dva izbora 12363 (ako naidjete na neku gresku, nemojte mi zameriti Imas dva izbora 668150 )

Ja sam iz ove price puno naucila...i stvarno mi se jako jako svidja! Sta mislite o njoj? Da li vam je tesko ponekad odluciti sta treba da uradite? I na koji nacin vi odrzavate vase raspolozenje? Imas dva izbora 668150
[Vrh] Go down
californiamen
Totalno relaxiran
californiamen


Scorpio Broj postova : 2464
Godine : 123
Datum registracije : 17.11.2009

Imas dva izbora Empty
PostajNaslov: Re: Imas dva izbora   Imas dva izbora I_icon_minitime27.04.10 17:47

Mimi je napisao/la:
Jedina stvar koja je samo tvoja i koju niko ne moze da kontrolise jeste TVOJ STAV.

Stavovi se ITEKAKO mogu kontrolirati. Imamo i naziv za te koji to uspješno rade: MANIPULATORI. Imas dva izbora 487808
[Vrh] Go down
Rokerka
Ljubitelj foruma
Rokerka


Female
Cancer Rat
Broj postova : 4199
Godine : 27
Lokacija : Nedođija ^^
Datum registracije : 31.12.2009

Imas dva izbora Empty
PostajNaslov: Re: Imas dva izbora   Imas dva izbora I_icon_minitime27.04.10 17:51

A jeste, u pravu si sto se toga tice...al dobro, tako pise, to sam ja samo prevodila....ali opet, rekla bih da i to sve zavisi od osobe do osobe...nece svaka osoba dozvoliti da manipulisu njome... Imas dva izbora 765814
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Imas dva izbora Empty
PostajNaslov: Re: Imas dva izbora   Imas dva izbora I_icon_minitime27.04.10 17:53

Vedri duh. pozitivni stav, spremna za zezanciju na svoj racun, nasmijana uglavnom i to je najbolja stvar za dobru atmosferu sto u poslu, sto u drustvu.....E sad da li mi je tesko odluciti, pa dojadilo mi cistiti kupaonu, koja i nakon ciscenja nije bila nesto...otisla u banku, digla kredit, porazgovarala sa par majstora i imala novu kupaonu za tjedan i pol dana.....
Ima samo jedna stvar, koju nemogu nikako odluciti....a to drugi put..... Imas dva izbora 765814
[Vrh] Go down
californiamen
Totalno relaxiran
californiamen


Scorpio Broj postova : 2464
Godine : 123
Datum registracije : 17.11.2009

Imas dva izbora Empty
PostajNaslov: Re: Imas dva izbora   Imas dva izbora I_icon_minitime27.04.10 17:58

Mimi je napisao/la:
A jeste, u pravu si sto se toga tice...al dobro, tako pise, to sam ja samo prevodila....ali opet, rekla bih da i to sve zavisi od osobe do osobe...nece svaka osoba dozvoliti da manipulisu njome... Imas dva izbora 765814

Ako MANIPULATOR poznaje dobro tehnike manipulacije, tada zna koju poruku valja uputiti, kako ju ( emocionlano) konstruirati da izazove nesigurnost u stavovima i pribavi si određenu korist. Svaka osoba ima više ili manje nesigurne stavove koji se mogu dovesti u stanje veće nesigurnosti i povesti prema ciljevima MANIPULATORA. Imas dva izbora 487808
Npr. jedna od poznatih tehnika manipulacije je "VIŠE ZA MANJE", kada želimo nešto postići pa najprije tražimo VELIKI CILJ, a kada osoba ne pristane tada kažemo: "Dobro, ako mi ne možeš to veliko, onda barem napravi mi ovo .." ( a što je zapravo željeni PRAVI cilj).
[Vrh] Go down
Rokerka
Ljubitelj foruma
Rokerka


Female
Cancer Rat
Broj postova : 4199
Godine : 27
Lokacija : Nedođija ^^
Datum registracije : 31.12.2009

Imas dva izbora Empty
PostajNaslov: Re: Imas dva izbora   Imas dva izbora I_icon_minitime27.04.10 18:02

Vidis...to mi nikad nije palo na pamet Imas dva izbora 765814 zanimljivo....

Baj d vej...a sto uvek uz manipulatora stavljas Imas dva izbora 487808 ? Da nije i to nesto povezano...? Da znam, da ne kupujem sladoled vise Imas dva izbora 12363
[Vrh] Go down
californiamen
Totalno relaxiran
californiamen


Scorpio Broj postova : 2464
Godine : 123
Datum registracije : 17.11.2009

Imas dva izbora Empty
PostajNaslov: Re: Imas dva izbora   Imas dva izbora I_icon_minitime27.04.10 18:08

Mimi je napisao/la:
Vidis...to mi nikad nije palo na pamet Imas dva izbora 765814 zanimljivo....

Baj d vej...a sto uvek uz manipulatora stavljas Imas dva izbora 487808 ? Da nije i to nesto povezano...? Da znam, da ne kupujem sladoled vise Imas dva izbora 12363

Druga poznata tehnika MANIPULATORA Imas dva izbora 487808 ..je "MANJE ZA VIŠE". Od osobe od koje želimo postići ili dobiti VELIKI cilj, step by step tražimo male ustupke koje nam ne odbija ( jer su mali) a tako postepeno dođemo do VELIKOG CILJA kojeg nam tada ta osoba ne odbija jer bi uništila dobru sliku o sebi koju ima ( naravno mi neprestano hvalimo njene darove i snažimo njegovo samopouzdanje i samopoštovanje)..

ps. Kupuj sladoled, ali SAMO onaj koji izabereš, ne daj da te izmanipulira sladoledar.. Imas dva izbora 12363
[Vrh] Go down
Rokerka
Ljubitelj foruma
Rokerka


Female
Cancer Rat
Broj postova : 4199
Godine : 27
Lokacija : Nedođija ^^
Datum registracije : 31.12.2009

Imas dva izbora Empty
PostajNaslov: Re: Imas dva izbora   Imas dva izbora I_icon_minitime27.04.10 18:12

Ali, na primer, sto bi ja nesto radila samo zato sto neki tamo manipulator Imas dva izbora 487808 to kaze?Imas dva izbora 267216 Mislim, ako sam odbila prvi put, znaci da necu nista i cao...
[Vrh] Go down
californiamen
Totalno relaxiran
californiamen


Scorpio Broj postova : 2464
Godine : 123
Datum registracije : 17.11.2009

Imas dva izbora Empty
PostajNaslov: Re: Imas dva izbora   Imas dva izbora I_icon_minitime27.04.10 18:13

Mimi je napisao/la:
Ali, na primer, sto bi ja nesto radila samo zato sto neki tamo manipulator Imas dva izbora 487808 to kaze?Imas dva izbora 267216 Mislim, ako sam odbila prvi put, znaci da necu nista i cao...

Ne bi mi učinila jednu malu jako malu uslugicu? Pa ništa te ne košta? Imas dva izbora 487808
[Vrh] Go down
Rokerka
Ljubitelj foruma
Rokerka


Female
Cancer Rat
Broj postova : 4199
Godine : 27
Lokacija : Nedođija ^^
Datum registracije : 31.12.2009

Imas dva izbora Empty
PostajNaslov: Re: Imas dva izbora   Imas dva izbora I_icon_minitime27.04.10 18:17

Zavisi...dal ja imam nesto od toga... Imas dva izbora 668150
[Vrh] Go down
californiamen
Totalno relaxiran
californiamen


Scorpio Broj postova : 2464
Godine : 123
Datum registracije : 17.11.2009

Imas dva izbora Empty
PostajNaslov: Re: Imas dva izbora   Imas dva izbora I_icon_minitime27.04.10 18:19

Mimi je napisao/la:
Zavisi...dal ja imam nesto od toga... Imas dva izbora 668150

Pa imaš, misliš o sebi kao dobroj osobi, spremnoj - napraviti nekom običnu malu uslugicu.
( naravno..nakon toga slijedi nova - samo malo veća - mala uslugica..itd.) Imas dva izbora 487808

pst..ljudi vole raditi - male uslugice.. Imas dva izbora 31382
[Vrh] Go down
Rokerka
Ljubitelj foruma
Rokerka


Female
Cancer Rat
Broj postova : 4199
Godine : 27
Lokacija : Nedođija ^^
Datum registracije : 31.12.2009

Imas dva izbora Empty
PostajNaslov: Re: Imas dva izbora   Imas dva izbora I_icon_minitime27.04.10 18:23

A sta ako meni nije cilj da o sebi mislim da sam dobra osoba koja zeli da pomogne? Sta ako mi je bitno da samo meni bude lepo...da samo moje interese zadovoljim...? Necu ti sigurno pomoci, ako nemam nista od toga Imas dva izbora 816407
Al dobro...svakako je dobro znati to sto si napisao... Imas dva izbora 765814
[Vrh] Go down
californiamen
Totalno relaxiran
californiamen


Scorpio Broj postova : 2464
Godine : 123
Datum registracije : 17.11.2009

Imas dva izbora Empty
PostajNaslov: Re: Imas dva izbora   Imas dva izbora I_icon_minitime27.04.10 18:25

Mimi je napisao/la:
A sta ako meni nije cilj da o sebi mislim da sam dobra osoba koja zeli da pomogne? Sta ako mi je bitno da samo meni bude lepo...da samo moje interese zadovoljim...? Necu ti sigurno pomoci, ako nemam nista od toga Imas dva izbora 816407
Al dobro...svakako je dobro znati to sto si napisao... Imas dva izbora 765814

Poznaš nekog tko ne želi o sebi misliti da je dobra osoba? Shvaćaš? Imas dva izbora 487808 Samo loše osobe odbijaju male ( samo naizgled) beznačajne uslugice..
[Vrh] Go down
Rokerka
Ljubitelj foruma
Rokerka


Female
Cancer Rat
Broj postova : 4199
Godine : 27
Lokacija : Nedođija ^^
Datum registracije : 31.12.2009

Imas dva izbora Empty
PostajNaslov: Re: Imas dva izbora   Imas dva izbora I_icon_minitime27.04.10 18:32

Pa, u danasnje vreme te DOBRE osobe najcesce izvuku deblji kraj...zasto bi se onda uopste trudila da budem DOBRA...Stalo mi je sad samo do toga da meni bude dobro...naravno i porodici mojoj...ostali me ne zanimaju...svako se za sebe snalazi...A i zivim medju takvim ljudima gde jednostavno NISTA ne mozes da dobijes ako za uzvrat ne das nesto....tako da sam i sama takva...nista necu uraditi ako za uzvrat ja nemam nesto od toga...simply as cake Imas dva izbora 765814 (jel tako bese? xD) Ali opet, ljudi su razliciti... Imas dva izbora 765814
[Vrh] Go down
Rokerka
Ljubitelj foruma
Rokerka


Female
Cancer Rat
Broj postova : 4199
Godine : 27
Lokacija : Nedođija ^^
Datum registracije : 31.12.2009

Imas dva izbora Empty
PostajNaslov: Re: Imas dva izbora   Imas dva izbora I_icon_minitime20.10.10 18:01

Kako me ova tema podseca na mog tatu..."Ti si sad u tom periodu kad nailazis na mnoge raskrsnice i uvek mozes da biras jel ces da krenes onim lepim putem gde su leptirici i svece ili onim ruznim gde nema nista...Ja, kao roditelj, moram da ti ukazem na to sa je dobro za tebe, a na tebi je da odlucis" Smile Eee...da je tako jednostavno Laughing
[Vrh] Go down
Sponsored content





Imas dva izbora Empty
PostajNaslov: Re: Imas dva izbora   Imas dva izbora I_icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Imas dva izbora
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» Izbor
» Imaš 12, 13, 14 ... godina?
» Zbog nesređenih biračkih popisa Hrvatska opet bez poštenih izbora

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Relax forum :: Društvo i zabava :: Psihologija i osobni razvoj :: Psihologija općenito :: Psihologija ponašanja-
Forum(o)Bir: