Relax forum
Registriraj se i relaxiraj sa nama
Relax forum
Registriraj se i relaxiraj sa nama
Relax forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Zabava, druženje i diskusije u opuštenoj atmosferi
 
Početna stranicaRegistracijaLogin

 

 Razlozi zbog kojih žene opraštaju nevjeru....

Go down 
+4
Kikica
saska
Blizanka
Goran
8 posters
Autor/icaPoruka
Gost
Gost




Razlozi zbog kojih žene opraštaju nevjeru.... Empty
PostajNaslov: Razlozi zbog kojih žene opraštaju nevjeru....   Razlozi zbog kojih žene opraštaju nevjeru.... I_icon_minitime05.04.10 2:04

Rečenica 'da me prevari, ostavila bih ga istog trena' bila je dijelom ženskih razgovora o muško-ženskim odnosima u kojima je uvijek prevladavao ponos i samopoštovanje. No, kada se nevjera zaista dogodi mnoge ipak odluče oprostiti i ostati s nevjernim partnerom
Razlozi zbog kojih žene opraštaju nevjeru.... 60308459 Strah od samoće i promjene na popisu su razloga za opraštanje nevjere


Iskustvo s nevjerom danas više nije ništa uobičajeno kao niti nešto čega bi se kao prevarena žena trebali osjećati krivom ili za to odgovornom. No, upravo će krivnja i pitanja poput 'što sam loše napravila?' zaokupiti zbunjeno razmišljanje svakoga čiji je partner počinio prevaru.

Kao vrtlog će se glavom motati i pitanja 'Tko je ona? Zašto baš ona? Koliko se puta to dogodilo? Zašto si to učinio?', ali njih će zasjenit ono najbolnije - 'Zašto nisam bila dovoljna?'. Kada muškarac počini prevaru, nisu povrijeđene samo emocije i izdaja povjerenja, već nepoštivanje prevarene kao osobe i žene. Upravo je to ono što najduže i najdublje boli.
Što više detalja on iznio – čak i ako to kaže ponizno i iskreno – to se nepotpunije, zbunjenije i lošije osjećate.
Osjećaj da ste mogli napraviti nešto drugačije ili bolje zbog čega muškarac ne bi trebao tražiti to što mu nedostaje van vaše zajednice, stalno nadopunjuje neizbježni osjećaj grizodušja.

No, muškarci ne varaju zbog žene s kojom su u vezi već zbog sebe samih. Prevara je osobni izbor prilikom kojeg je muškarac itekako svjestan rizika i posljedica koje ona donosi.

I ne, ona se nije samo tako dogodila niotkuda, takva odluka izbor je isključivo proizašla iz njegovih želja i postavljenih prioriteta.
Razlozi zbog kojih žene opraštaju nevjeru:
- Ljubav
- Financijski razlozi
- Praktičnost
- Nespremnost na odricanje određenog načina života
- Nedokazivost nevjere
- Djeca
- Strah od promjene
- Nisko samopouzdanje
- Loš trenutak
- Vjerovanje da će osoba koja vara promijeniti
- Napredovanje u karijeri
- Vjerovanje da će terapija za parove pomoći
- Strah od samoće
- Religijski razlozi
- Želja da obitelj ostane netaknuta
- Nada da se neće ponovno dogoditi


Bez obzira odluči li žena ostati u nevjerom narušenom odnosu ili ne, svoju odluku ne treba opravdavati niskome, osim vlastitoj djeci.

Razlozi zbog kojih žene opraštaju nevjeru.... 60184994 Odluku o ostanku ili odlasku ne donosite u žaru trenutka


Dobronamjerni prijatelji kao i članovi obitelji sigurno će ženi reći što bi i zašto trebala učiniti, ali kako je ostanak ili odlazak vrlo kompleksna i osobna odluka koja će imati dugoročne posljedice, samo žena treba odlučiti o svojoj sudbini.
Ako se odlučite na ostanak, liječenje rana neće biti lako, jer ćete se teško oduprijeti porivu da ga nekako kaznite, a i sami ćete često preispitivati svoju vrijednosti i samopoštovanje.


Ako konačna odluka bude odlazak, potrebno je ostaviti si dovoljno vremena za prikupljanje razbijenih komadića prije nego li se spremno uputite u potragu za novim partnerom.

Što NE učiniti u situaciji kada partner vara?
Mnogi će u trenutku spoznaje prevare reagirati bez razmišljanja. U strahu, bijesu, zbunjenosti te želji za osvetom mogu reagirati na način koji će im se kasnije činiti nezadovoljavajući. Umjesto reakcije u žaru trenutka, potrebno je smiriti se, razmisliti i tek tada donijeti odluku.
Hoće li to biti ostanak ili odlazak, vrlo je individualno od osobe do osobe, ali je neophodno odlučiti bez povišenog adrenalina koji može zamutiti procjenu kompleksne i bolne situacije.

izvor:zadovoljna.hr
[Vrh] Go down
Goran
Administrator
Administrator
Goran


Male
Cancer Rooster
Broj postova : 80666
Godine : 42
Lokacija : Bjelovar
Datum registracije : 24.09.2008

Razlozi zbog kojih žene opraštaju nevjeru.... Empty
PostajNaslov: Re: Razlozi zbog kojih žene opraštaju nevjeru....   Razlozi zbog kojih žene opraštaju nevjeru.... I_icon_minitime22.11.10 22:34

Nijedna ne oprašta, čim ne komentirate temu Smile

_________________
Na Rubu Znanosti: David Icke - Pozadina ratova, financijske krize i ostalih svjetskih zbivanja
Take a moment every day to appreciate your most precious gift. It did not have to be, but we were given the gift of life. Honor that gift by living beautifully and by giving back a little beauty as we go along the way. Life wants nothing more than to be appreciated and fully enjoyed.
[Vrh] Go down
https://www.facebook.com/CarpeDiemCitatiMisliPoezija
Blizanka
Administratorica
Administratorica
Blizanka


Female
Gemini Broj postova : 74186
Godine : 173
Datum registracije : 21.01.2009

Razlozi zbog kojih žene opraštaju nevjeru.... Empty
PostajNaslov: Re: Razlozi zbog kojih žene opraštaju nevjeru....   Razlozi zbog kojih žene opraštaju nevjeru.... I_icon_minitime10.02.11 14:04

Oprastaju ..ali nijedna mislim nije toliko spremna reci naglas to ili priznati ...pa kad bi se svaki brak ili veza rasipala u trenutku neke slabosti bilo kojeg partnera ..malo bi ih ostalo zajedno samo sto obicno i kad oproste cuti se o tome ...

Citat :
Umjesto reakcije u žaru trenutka, potrebno je smiriti se, razmisliti i tek tada donijeti odluku.
Hoće li to biti ostanak ili odlazak, vrlo je individualno od osobe do osobe, ali je neophodno odlučiti bez povišenog adrenalina koji može zamutiti procjenu kompleksne i bolne situacije.

sa ovim se slazem bravo

_________________
Ono sto MOGU ne mora da znači i da HOĆU,
ali ono što HOĆU uvijek znači da MOGU
ellaMarigo



Razlozi zbog kojih žene opraštaju nevjeru.... Admin10
[Vrh] Go down
https://www.facebook.com/pages/Carpe-diem-citati-lijepe-misli-po
saska
Zagrijao tipkovnicu



Sagittarius Monkey
Broj postova : 465
Godine : 55
Datum registracije : 03.02.2011

Razlozi zbog kojih žene opraštaju nevjeru.... Empty
PostajNaslov: Re: Razlozi zbog kojih žene opraštaju nevjeru....   Razlozi zbog kojih žene opraštaju nevjeru.... I_icon_minitime10.02.11 18:21

da,tacno..nekako to dozivljavamo kao poraz,kao da ce nnas osudjivati,misliti da smo naivne,glupe,nedovoljno dobre u braku i zato cutimo o tome.
[Vrh] Go down
Kikica
VIP član
Kikica


Female
Taurus Goat
Broj postova : 43765
Godine : 45
Datum registracije : 04.03.2009

Razlozi zbog kojih žene opraštaju nevjeru.... Empty
PostajNaslov: Re: Razlozi zbog kojih žene opraštaju nevjeru....   Razlozi zbog kojih žene opraštaju nevjeru.... I_icon_minitime10.02.11 18:30

Umjesto reakcije u žaru trenutka, potrebno je smiriti se, razmisliti i tek tada donijeti odluku.

Teško bih to mogla..poznajem sebe predobro i znam da to to nebih mogla nikako ..kada me emotivno rastresu tako se i ponašam rastreseno. Možda kada mi netko zatvorio negdje na par dana da dođem sebi možda bi onda mogla razmišljati normalno, ali isprva bolje bi mu bilo da se sklanja od mene što dalje može, ako ikada više želi imati išta sa mnom ili me tražiti da mu oprostim.

A koji bi me razlozi doveli do oprosta..ne znam možda jedino dijete i ništa drugo.
Ma ne znam sto ljudi sto čudi, nedao onaj gore da se ikada nađem u takvoj situaciji .
[Vrh] Go down
slavena
Totalno relaxiran
slavena


Female
Libra Broj postova : 1510
Godine : 123
Lokacija : sever
Datum registracije : 26.02.2011

Razlozi zbog kojih žene opraštaju nevjeru.... Empty
PostajNaslov: Re: Razlozi zbog kojih žene opraštaju nevjeru....   Razlozi zbog kojih žene opraštaju nevjeru.... I_icon_minitime11.04.11 20:39

.. sta tu ima da se oprosti?! brick
[Vrh] Go down
mobile
VIP član
mobile


Male
Virgo Horse
Broj postova : 17288
Godine : 33
Datum registracije : 23.04.2011

Razlozi zbog kojih žene opraštaju nevjeru.... Empty
PostajNaslov: Re: Razlozi zbog kojih žene opraštaju nevjeru....   Razlozi zbog kojih žene opraštaju nevjeru.... I_icon_minitime01.05.11 10:49

je izvinjenje
[Vrh] Go down
LuckyM5
Ljubitelj foruma
LuckyM5


Female
Capricorn Horse
Broj postova : 3859
Godine : 45
Datum registracije : 25.10.2011

Razlozi zbog kojih žene opraštaju nevjeru.... Empty
PostajNaslov: Re: Razlozi zbog kojih žene opraštaju nevjeru....   Razlozi zbog kojih žene opraštaju nevjeru.... I_icon_minitime06.11.11 0:15

Evo ja bih oprostila. Neznam kako vi gledate na brak i život. Ali ja ovako: Ono zaklinjanje na vernost u dobru i zlu u crkvi je bila samo farsa ili?? Život nije samo igra to svi dobro znamo, većini je posut trnjem. Neki to lakše neki teže podnose. Ljudi različito reagiraju na razne životne situacije, ovisi tko je na što slab, što ne mora biti i nije pravilo ali mnogo njih odluta u blud, alkoholizam, drogu, kocku, pretjeran rad i razne druge ovisnosti. Znači ja sam se zaklela i na prvom, drugom ili nije bitno kojem problemu predajem se, ostavljam muža ili on mene nebitno i idem kud?? Što smo?? Samo sjene nečeg što smo trebali biti. Za mene je brak i obitelj svetinja i nebih je se tako lako odrekla. Borila bih se do zadnjeg atoma naravno ne sama. Samo uz Božju pomoć. Znam da nije uvijek to moguće da ne možemo vječito tolerirati nečije gafove oliti prevare, ali sve dok osjećaš da imaš snage vrijedi se boriti. Vidjela sam to na raznim slučajevima djece rastavljenih roditelja. Dugujemo im to.
[Vrh] Go down
Blonde
Ljubitelj foruma
Blonde


Female
Pisces Tiger
Broj postova : 8120
Godine : 38
Datum registracije : 30.08.2011

Razlozi zbog kojih žene opraštaju nevjeru.... Empty
PostajNaslov: Re: Razlozi zbog kojih žene opraštaju nevjeru....   Razlozi zbog kojih žene opraštaju nevjeru.... I_icon_minitime08.11.11 10:20

Svaka zena ima drugaciji pogled na svijet, svaka žena razlicito gleda na ovaj problem - nevjera. Nisam u braku, nemam djecu, pa mozda i nisam adekvatna za ovo pitanje. U svakom slucaju velika je razlika kad muskarac prevari u vezi koja je trajala par mjeseci, a drugo biti sa nekim u braku, zakleti se i pred bogom i pred narodom ... u dobru i zlu ... i onda se desi tako nesto. U ovom trenutku znam sto bih uradila ... prekratila jednom zasvagda...al kazu nikad covjek ne zna kako bi reagovao kad ga nesto zadesi...e pa tako mozda bih i ja promijenila misljenje
[Vrh] Go down
Sponsored content





Razlozi zbog kojih žene opraštaju nevjeru.... Empty
PostajNaslov: Re: Razlozi zbog kojih žene opraštaju nevjeru....   Razlozi zbog kojih žene opraštaju nevjeru.... I_icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Razlozi zbog kojih žene opraštaju nevjeru....
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» Razlozi zbog kojih bi ste prestali dolaziti na forum..
» Razlozi zbog kojih ćete odmah poželjeti imati mačku
» Zašto žene varaju?
» Muške seks navike koje žene ne oprastaju
» Mitovi o imunitetu zbog kojih se razbolimo

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Relax forum :: Društvo i zabava :: Ženski kutak-
Forum(o)Bir: