Relax forum
Registriraj se i relaxiraj sa nama
Relax forum
Registriraj se i relaxiraj sa nama
Relax forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Zabava, druženje i diskusije u opuštenoj atmosferi
 
Početna stranicaRegistracijaLogin

 

 Vrata

Go down 
4 posters
Autor/icaPoruka
Niky
VIP član
Niky


Female
Aries Rat
Broj postova : 13469
Godine : 40
Datum registracije : 07.07.2009

Vrata Empty
PostajNaslov: Vrata   Vrata I_icon_minitime23.02.10 17:18

Moja soba ima dvoja vrata. Jedna su ulazna, druga izlazna. Među njima nema zamjenjivosti. Na ulazna se vrata ne može izači, a kroz izlazna se ne može ući.
Tako je predodređeno. Ljudi ulaze na ulazna vrata, a izlaze na izlazna. Postoje razni načini na koje ulaze i razni načini na koje izlaze. Ali ipak svi izađu.

H.Murakami - Pleši, Pleši, Pleši


Na koje načine ljudi ulaze u vaše sobe? Kako se osjećate kad izađu ? Dopuštate li da zauvijek izađu iz vaše sobe, ili njihova prisutnost se nalazi uvijek u nekom kutku te
sobe ? Zatvorite li vrata zauvijek ili ostavite ''otključana'' za povratak ?
[Vrh] Go down
californiamen
Totalno relaxiran
californiamen


Scorpio Broj postova : 2464
Godine : 123
Datum registracije : 17.11.2009

Vrata Empty
PostajNaslov: Re: Vrata   Vrata I_icon_minitime23.02.10 17:40

Vrata 339510124_82a860d8e1

Svijet je moja predodžba.
( Schopenhauer)

Ovu rečenicu H.L.Borhes citira na 187 strani svoje priče pod naslovom "Novo pobijanje vremena",a povodom uviđanja greške kod navedenog autora jer smatra da Schopenhaueru valja pripisati preuveličavanje percepcije VARLJIVOSTI UVIĐAJA da je "svijet samo predodžba koja se otkriva u njegovoj glavi"..
Moj svijet zaista mogu zamišljati kao predodžbu u sebi. U tom svijetu "mojih soba" uglavnom ne dopuštam nikom da uđe, a ako uđe onda ga dočekujem kao nekog koga želim uvesti u sve sobe "mog svijeta". Ima jedna soba koju nikad ne otvaram. Ponekad osjećam da je u njoj nešto što ne želim otvoriti. Ne znam što. Nema imena. Demon. On zna da ja znam da je on tamo. Ne znam da li svi ljudi imaju neku svoju tajnu sobu iza nekih tajnih zatvorenih vrata.
H.Murakami kaže da "ipak svi izađu". Melanholična misao o tome da smo u svijetu svojih soba ( ipak?) sami. Da su sve osobe koje uđu tu samo gosti.
Ponekad uđu oni koji mogu razumijeti taj svijet. Zbog njih ta vrata i postoje. Možda se ipak nadam...možda nadam, da te predodžbe koje imam mogu razumijeti neki koji to žele, žele podijeliti moje sobe..
Njima vrata otvaram...

[Vrh] Go down
Blizanka
Administratorica
Administratorica
Blizanka


Female
Gemini Broj postova : 74186
Godine : 173
Datum registracije : 21.01.2009

Vrata Empty
PostajNaslov: Re: Vrata   Vrata I_icon_minitime23.02.10 17:42

neka se vrata tesko otvaraju i najcesce drze cvrsto zatvorena... samo kada naidje poseban neko ko se pokaze kao vrijedan ulaska ta vrata se otvore... nazalost ponekad nije nas izbor da li ce izaci iz nase sobe ili ne... iskustvo me naucilo da svoja vrata teze otvaram... nekako kroz zivot kada se prevaris par puta i pustis u sobu nekoga ko nije vrijedan toga onda nakon svakog tog iskustva na vrata dodas po jedan lokot koji je teze otvoriti sljedeci put...

podsjetila me na ovo jedna prica iz knjige Paula Coelha "Zahir"... on u jednom djelu navodi da su ljudi nedovrsene katedrale, s vana dovrsene ali iznutra velikog neispunjenog prostora i konstantno nalazimo nase nedostatke i prepravljamo se..nekad uz pomoc neke osobe koju pustimo u unutrasnjost katedrale koja svojom prisutnoscu gradi nase temelje i ispunjava taj prazni prostor...
davno sam je citala i ne znam da li sam se bas tacno sjetila tog dijela.... study

_________________
Ono sto MOGU ne mora da znači i da HOĆU,
ali ono što HOĆU uvijek znači da MOGU
ellaMarigo



Vrata Admin10
[Vrh] Go down
https://www.facebook.com/pages/Carpe-diem-citati-lijepe-misli-po
Niky
VIP član
Niky


Female
Aries Rat
Broj postova : 13469
Godine : 40
Datum registracije : 07.07.2009

Vrata Empty
PostajNaslov: Re: Vrata   Vrata I_icon_minitime24.02.10 8:17

Da melanholična misao je. Da ipak neki koju uđu u naše sobe su samo gosti, uđu i izađu.
Mislim da gosti , prolaze jer ne primječuju naše sobe, ne žele ih poznavati i samim tim postaju samo gosti, prolaznici. Ali ipak ostave trag, ponekad ih se sjetimo , djela, riječi koje su izgovorili i možda zapravo postoji jedna soba gdje ih spremamo.

Koliko nas mjenjaju njihovi odlasci ? Koliko duboko ostave trag kao sami prolaznici ? Ostave li ga ?

Uistinu , svaki osjećaj je već sjećanje. H.Murakami. - Kafka na žalu
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Vrata Empty
PostajNaslov: Re: Vrata   Vrata I_icon_minitime20.04.10 2:39

Manje je bitno ko prođe kroz ta vrata i kroz tu sobu, bitno je ko ostane u sobi i za sobom zaključa vrata...
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Vrata Empty
PostajNaslov: Re: Vrata   Vrata I_icon_minitime17.08.10 19:40

Citat :
bitno je ko ostane u sobi i za sobom zaključa vrata...





Slazem se Vrata 477390
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Vrata Empty
PostajNaslov: Re: Vrata   Vrata I_icon_minitime27.08.10 20:43

onaj tko uđe i zaključa vrata ne mora nužno biti osoba koja treba i ostati u sobi.
sva sreća da ključ vratiju držim u svojim rukama.
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Vrata Empty
PostajNaslov: Re: Vrata   Vrata I_icon_minitime28.08.10 0:27

Zivim u zemunici pa ne mogu dati precizan odgovor... looool
[Vrh] Go down
Dita von Teese
Ljubitelj foruma
Dita von Teese


Leo Dog
Broj postova : 3308
Godine : 113
Datum registracije : 12.02.2010

Vrata Empty
PostajNaslov: Re: Vrata   Vrata I_icon_minitime28.08.10 0:42

Moja "vrata" i ulazna i izlazna uvek su otvorena..cisto radi cirkulacije vazduha..ali opet,to ne znaci da je kroz njih dozvoljen ulazak svakome.Neki samo mogu da gledaju u vrata,a nikad se ne usude da im pridju..osecaju da nisu dobrodosli.Ima i onih koji pozele da prodju kroz njih,udju,pogledaju oko sebe,vide samo ravnodusne zidove kako ih nemo gledaju i prodju..ostane im u ustima neki opori ukus posle izlaska.A ima i onih koji kad udju,osjete toplinu,mir..znaju da su dobrodosli,osecaju se tu kao kod kod kuce...mogu da se zavale u udobnu fotelju u jednoj od "soba",zatvore oci i uzivaju..


Zadnja promjena: Dita von Teese; 28.08.10 0:56; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Vrata Empty
PostajNaslov: Re: Vrata   Vrata I_icon_minitime28.08.10 0:49



ee sad vse zavisi da li je ta soba 's one strane ogledala' ili je realna građevina...sazdana od cigala i maltera...ili samo od sna...

kroz sobe snove prolaze i odlaze, uživa se, lepo je..na kraju se čovek ipak probudi i ostane u svojoj sobi.....praznoj i nemoj...

[Vrh] Go down
Dita von Teese
Ljubitelj foruma
Dita von Teese


Leo Dog
Broj postova : 3308
Godine : 113
Datum registracije : 12.02.2010

Vrata Empty
PostajNaslov: Re: Vrata   Vrata I_icon_minitime28.08.10 0:51

Isto je i u jednom i u drugom slucaju..a ako imas samog sebe,nikad neces ostati u praznoj i nemoj sobi.Moje sobe su zabavne i kad nikog nema u njima..uzivam da setam kroz njih..
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Vrata Empty
PostajNaslov: Re: Vrata   Vrata I_icon_minitime28.08.10 0:57



naravno..dok je mene, mog sveta neće nestati...

sve ostalo je farsa...
[Vrh] Go down
Dita von Teese
Ljubitelj foruma
Dita von Teese


Leo Dog
Broj postova : 3308
Godine : 113
Datum registracije : 12.02.2010

Vrata Empty
PostajNaslov: Re: Vrata   Vrata I_icon_minitime28.08.10 1:00

Tornado,ne cjepidlaci.. Vrata 969280
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Vrata Empty
PostajNaslov: Re: Vrata   Vrata I_icon_minitime28.08.10 1:02

Dita von Teese je napisao/la:
Moja "vrata" i ulazna i izlazna uvek su otvorena..cisto radi cirkulacije vazduha..ali opet,to ne znaci da je kroz njih dozvoljen ulazak svakome.Neki samo mogu da gledaju u vrata,a nikad se ne usude da im pridju..osecaju da nisu dobrodosli.Ima i onih koji pozele da prodju kroz njih,udju,pogledaju oko sebe,vide samo ravnodusne zidove kako ih nemo gledaju i prodju..ostane im u ustima neki opori ukus posle izlaska.A ima i onih koji kad udju,osjete toplinu,mir..znaju da su dobrodosli,osecaju se tu kao kod kod kuce...mogu da se zavale u udobnu fotelju u jednoj od "soba",zatvore oci i uzivaju..

A,nekima ko meni nema ni primirisiti blizu... looool
[Vrh] Go down
Dita von Teese
Ljubitelj foruma
Dita von Teese


Leo Dog
Broj postova : 3308
Godine : 113
Datum registracije : 12.02.2010

Vrata Empty
PostajNaslov: Re: Vrata   Vrata I_icon_minitime28.08.10 1:08

Ti si od ovih prvih..sto se ne usude ni prici vratima.. Vrata 969280
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Vrata Empty
PostajNaslov: Re: Vrata   Vrata I_icon_minitime28.08.10 1:10

Dita von Teese je napisao/la:
Ti si od ovih prvih..sto se ne usude ni prici vratima.. Vrata 969280

Ma nemoj ,nemoj da ih nogom otvorim...obradovala bi se da me vidis... :;): Laughing
[Vrh] Go down
Sponsored content





Vrata Empty
PostajNaslov: Re: Vrata   Vrata I_icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Vrata
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» A što kad zapne; vrata bez vratiju
» Vrata raja ili CO2 u krvi?
» Sobna vrata Beograd
» Zahvalnost – Vrata Radosti
» Darvaz - "Vrata pakla"

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Relax forum :: Društvo i zabava :: Psihologija i osobni razvoj :: Psihologija općenito :: Psihologija ponašanja-
Forum(o)Bir: