Relax forum
Registriraj se i relaxiraj sa nama
Relax forum
Registriraj se i relaxiraj sa nama
Relax forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Zabava, druženje i diskusije u opuštenoj atmosferi
 
Početna stranicaRegistracijaLogin

 

 Silovana djevojčica (9) ne smije natrag ocu zlostavljaču

Go down 
4 posters
Autor/icaPoruka
Ary
VIP član
Ary


Female
Pisces Rooster
Broj postova : 16291
Godine : 43
Lokacija : Sisak
Datum registracije : 16.04.2009

Silovana djevojčica (9) ne smije natrag ocu zlostavljaču Empty
PostajNaslov: Silovana djevojčica (9) ne smije natrag ocu zlostavljaču   Silovana djevojčica (9) ne smije natrag ocu zlostavljaču I_icon_minitime07.02.10 23:25

Pismo je poslano svim nadležnim institucijama. Svi su zgroženi, ali ne vide rješenje. Iako želi ostati kod udomiteljice, Jagoda mora natrag zlostavljaču

ZAGREB - Nesretna sam kad u školi dobijem jedan. Kad sam s tatom, onda sam isto nesretna jer ne volim kad me tata dira. Ne volim kad me tata mazi. Tata se skine gol i veli da moram spavati s njim ili će me zavezati vani kao psa. Kad idemo spavati, ja spavam, a tata skače po meni i radi nešto prosto. To mene boli. Ja kažem da to mene boli, a on ništa. Tata dugo skače po meni, dok mama ne kaže da je ručak gotov. Mama je vidjela što mi radi i rekla mi je: “Žao mi je, dušo, ne znam od policije broj.” Braco se skriva od tate. Šapnuo mi je da i njemu radi isto.
To je napisala devetogodišnja Jagoda svojoj psihologinji uoči Nove godine, tijekom banalnog razgovora o tome kad je sretna, a kad nesretna. Na četiri stranice papira svojim nevještim, kvrgavim slovima djevojčica je istresla dušu.
Šutke je pisala i odgovarala na potpitanja psihologinje. Nije dizala glavu, nije nikoga gledala u oči. Nije govorila, samo je pisala.
Prvi put nakon tri godine, dijete koje su 2006. godine stručnjaci proglasili “vrištećim slučajem seksualnog zlostavljanja”, progovorilo je o grozotama koje je doživjelo u najranijem djetinjstvu od osobe koja joj je trebala biti glavni zaštitinik od svih zala.
Zašto je Jagoda sad odlučila progovoriti, stručnjaci nisu sigurni. Jer Jagoda ne zna da bi je država već ovog mjeseca mogla vratiti upravo njezinu ocu.
Kolateralna žrtva
Naime, zbog “nekonzistentnog i nevjerodostojnog iskaza” koji je Jagoda dala na sudu kao šestogodišnja djevojčica otac je u rujnu prošle godine pravomoćno oslobođen svih optužbi! Dijete, za koje je i sudski vještak napisao da u dobi od šest godina “nedvojbeno ima osobna seksualna iskustva”, nije za sud “dovoljno jasno verbaliziralo” s kim je ta iskustva steklo.
Oslobođenjem oca više nema razloga da se Jagoda ne vrati u svoju biološku obitelj, iz koje je 2006. godine izdvojena zbog sumnje na seksualno zlostavljanje. Upravo ovog mjeseca istječe odluka o njezinu smještaju kod udomitelja, Jagodine tete Ljubice.
Jagodino potresno pismo, koje je šokiralo i iskusne stručnjake, za sud i pravo potpuno je nebitno. Jer - njezin je otac oslobođen i ne može biti dvaput suđen za isto djelo.
- Svi smo očajni. Jednostavno se ne možemo pomiriti s činjenicom da će djevojčica natrag k ocu i da njezino pismo, njezin život, ništa ne znači, da ćemo je mi, koji smo odgovorni za nju, poslati natrag - kažu stručnjaci koji su proteklih godina radili s Jagodom.
Jagodina priča poznata je svim nadležnim institucijama - nadležnom Državnom odvjetništvu, Uredu pravobraniteljice za djecu, Centru za socijalnu skrb. Posebno je naglašeno da u toj obitelji još živi jedno dijete, četverogodišnji Ivica, za kojeg je Jagoda nedvosmisleno napisala da misli da proživljava sličnu sudbinu.
Svi se zgražaju, odmahuju glavom, ali zaključak je isti: rješenja nema!

Citiraju se zakoni, navodi pravna stečevina, civilizacijska dostignuća po kojem se čovjeku ne može dva puta suditi za isto djelo ako nisu nastupile nove okolnosti.
Jagoda je u svemu tome “tužna posljedica”. Kolateralna žrtva. Slučajno spašena i slučajno ponovno osuđena.
_________________________

(Ovu sam grupu danas dobila na fejsu)
[Vrh] Go down
Blizanka
Administratorica
Administratorica
Blizanka


Female
Gemini Broj postova : 74186
Godine : 174
Datum registracije : 21.01.2009

Silovana djevojčica (9) ne smije natrag ocu zlostavljaču Empty
PostajNaslov: Re: Silovana djevojčica (9) ne smije natrag ocu zlostavljaču   Silovana djevojčica (9) ne smije natrag ocu zlostavljaču I_icon_minitime08.02.10 7:32

ja jedva skupim snagu ovako nesto da procitam ...tako mi bude tesko ..a nista ne mogu ...zakon ...zakon ...da vidim da necije dijete strada od ovih koji kroje i provode zakon ...iste sekunde bi se naslo rijesenje...kako me bole ove stvari ...ni jedna drzava ne vodi racuna o ovakvim stvarima ...a da je ova djevojcica samo jedna ima ih sa slicnim sudbinama na hiljade ..i niko nista...socijalna sluzba ...ha...vodi racuna o djeci ...malo sutra ..evo primjer ..moja prijateljica ostala je bez muza (infarkt) troje djece ...krediti do guse ...i na sudu imovinu ne dobija 1/1 nego 1/4 jer su djeca maloljetna...a imovinu kontrolisu socijalni radnici kao stite djecu da im majka ne bi sta prodala...ili u slucaju ako se sta njoj desi oni vode brigu o imovini ....kad registruje auto moraju joj djeca dati saglasnost pa socijalni radnik...da bi ga mogla reg ...e tu socijani rad nesto ragi gdje bi mogao imati koristi...a kad su djeca zrtve sexualnog nasilja ili batina ..onda ih nije briga ...ne znam ...ja da se pitam ...svima koji djecu zlostavljaju na bilo koji nacin ...ne bitno da li je to verbalno ...sexualno..ili bilo kako ja za njih ne bih da vrijedi ni jedan zakon ...nego dat mu sto vise patnje i boli do kraja zivota ....nisam osoba koja ne oprasta ...nisam osoba koja zeli nekom zlo ...ali kad neko se na djeci izivljava ili uopce na slabijem od sebe ...to me tako ljuti ...boli i uvijek se pitam oni koji donose takve presude kako spavaju ...kako kad zatvore oci ne vide tu tuznu i punu patnje djecu ...ja ne bih mogla sa tim zivjeti.......

_________________
Ono sto MOGU ne mora da znači i da HOĆU,
ali ono što HOĆU uvijek znači da MOGU
ellaMarigo



Silovana djevojčica (9) ne smije natrag ocu zlostavljaču Admin10
[Vrh] Go down
https://www.facebook.com/pages/Carpe-diem-citati-lijepe-misli-po
californiamen
Totalno relaxiran
californiamen


Scorpio Broj postova : 2464
Godine : 123
Datum registracije : 17.11.2009

Silovana djevojčica (9) ne smije natrag ocu zlostavljaču Empty
PostajNaslov: Re: Silovana djevojčica (9) ne smije natrag ocu zlostavljaču   Silovana djevojčica (9) ne smije natrag ocu zlostavljaču I_icon_minitime08.02.10 11:22

Svojevremeno je u instituciju u kojoj radim upala policija. Na vratima oba ulaza postavljene su policijske straže, a kriminalisti su
prisilili jednog zaposlenika da zajedno s njima i dva svjedoka pregledaju njegov hardware na compu. Pronađene su slike pedofilskog sadržaja, lik je
procesuiran i kažnjen. Svijest o tome da su pedofili ( naizgled) sasvim obični ljudi „iz susjedstva“ nije mogla spriječiti konsternaciju, zaprepaštenje i traumatičnost te spoznaje svih nas u instituciji.

Po prirodi posla nekoliko puta bio sam involviran u dramu obitelji i pojedinaca koje su bile žrtve pedofila i svjedočio o brutalnosti i snažnim destruktivnim osjećajima, pristutnim u tim slučajevima. Često razmišljam ( valjda..ponukan...iskustvom tih drama..) da ( možda i nije originalna teza..možda ne baš tako "složena"..ali kao obrazac sigurno..) da je ta snažna "kočnica" pedofila zbog neprihvatljivosti ispoljavanja u kulturi rezultirala i modificirala se u tako prečesto destruktivno i brutalno nasilje..
Često se postavlja pitanje: trebaju li se objavljivati informacije u susjedstvu pedofila..o njihovom postojanju?
Moj stav je da ukoliko zaista eminentan stručnjak psihijatar procjeni da je psihološki aparat osobe pedofila labilan i da je sklon recidivu - tada se to nesumnjivo mora napraviti..
Društvo jednostavno tako funkcionira: mora zaštititi svoje slabije članove od jakih...
[Vrh] Go down
Kikica
VIP član
Kikica


Female
Taurus Goat
Broj postova : 43764
Godine : 45
Datum registracije : 04.03.2009

Silovana djevojčica (9) ne smije natrag ocu zlostavljaču Empty
PostajNaslov: Re: Silovana djevojčica (9) ne smije natrag ocu zlostavljaču   Silovana djevojčica (9) ne smije natrag ocu zlostavljaču I_icon_minitime25.04.10 21:59

Često se postavlja pitanje: trebaju li se objavljivati informacije u susjedstvu pedofila..o njihovom postojanju?
Treba..ne dok se dokaže..več na prvu insinuaciju..prljavih rijeći..gesta.. treba ih odmah prokazati...jer ne postoji nisam znao htjelo bla bla..napio se ..ili što več..jel su mu misli prljave..nije siguno polu pedofil..gadovi prljavi.. Silovana djevojčica (9) ne smije natrag ocu zlostavljaču 104179
[Vrh] Go down
Sponsored content





Silovana djevojčica (9) ne smije natrag ocu zlostavljaču Empty
PostajNaslov: Re: Silovana djevojčica (9) ne smije natrag ocu zlostavljaču   Silovana djevojčica (9) ne smije natrag ocu zlostavljaču I_icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Silovana djevojčica (9) ne smije natrag ocu zlostavljaču
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» Majčino mlijeko ne smije u bolesno oko
» Živjela u WC-u 932 dana jer je mislila da ne smije van
» Tiger ne smije šest tjedana ni masturbirati
» Smije li mama imati svoju sobu?
» Smije li banka naplaćivati zatvaranje kredita?

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Relax forum :: Društvo i zabava :: Psihologija i osobni razvoj :: Psihologija općenito :: Psihologija ponašanja-
Forum(o)Bir: