Relax forum
Registriraj se i relaxiraj sa nama
Relax forum
Registriraj se i relaxiraj sa nama
Relax forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Zabava, druženje i diskusije u opuštenoj atmosferi
 
Početna stranicaRegistracijaLogin

 

 Jeste li za ukidanje vjeronauka u hrvatskim javnim školama?

Go down 
+10
Blizanka
ajmeivana
Kikica
Bonnie
Lux
Fickey
D_DoLL
Lajka
MM
Goran
14 posters
Go to page : Previous  1, 2

Treba li vjeronauk izbaciti iz nastavnog programa javnih škola?
Da.
Jeste li za ukidanje vjeronauka u hrvatskim javnim školama? - Page 2 T7mw5w_th44%Jeste li za ukidanje vjeronauka u hrvatskim javnim školama? - Page 2 I_vote_rcap
 44% [ 14 ]
Ne.
Jeste li za ukidanje vjeronauka u hrvatskim javnim školama? - Page 2 T7mw5w_th56%Jeste li za ukidanje vjeronauka u hrvatskim javnim školama? - Page 2 I_vote_rcap
 56% [ 18 ]
Ukupno glasova : 32
 

Autor/icaPoruka
Goran
Administrator
Administrator
Goran


Male
Cancer Rooster
Broj postova : 80666
Godine : 42
Lokacija : Bjelovar
Datum registracije : 24.09.2008

Jeste li za ukidanje vjeronauka u hrvatskim javnim školama? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Jeste li za ukidanje vjeronauka u hrvatskim javnim školama?   Jeste li za ukidanje vjeronauka u hrvatskim javnim školama? - Page 2 I_icon_minitime27.09.08 18:17

First topic message reminder :

Smatram da vjeronauk ne bi trebalo izbaciti iz javnih škola. Bilo bi idealno kad bi se vjeronauk transformirao u jedinstveni predmet koji bi obuhvacao ucenje o svim religijama i etiku.

sunny
[Vrh] Go down
https://www.facebook.com/CarpeDiemCitatiMisliPoezija

Autor/icaPoruka
Bonnie
Ljubitelj foruma
Bonnie


Female
Taurus Tiger
Broj postova : 3003
Godine : 38
Datum registracije : 25.11.2008

Jeste li za ukidanje vjeronauka u hrvatskim javnim školama? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Jeste li za ukidanje vjeronauka u hrvatskim javnim školama?   Jeste li za ukidanje vjeronauka u hrvatskim javnim školama? - Page 2 I_icon_minitime09.02.09 16:22

korny je napisao/la:
ne, ne bi ga trebalo u potpunosti izbaciti...
treba uvesti još i etiku, pa onda nek djeca sama odluče koji od ta dva predmeta žele pohađati....

ni to nije rješenje, u mojoj srednjoj je bilo na izbor i opet je većina išla na vjeronauk, iako bi išli na etiku, ali na vjeronauku su bili jer su znali da se tu ništa ne radi i da im je petica zagarantirana ako se samo pojave
a svećenici su sebi uzeli preveliku vlast u ruke, nije na njima da određuju koji klinci se npr. smiju krizmati, a koji ne ili da si dozvole da usred mise kritiziraju djecu koja su pred krizmom a nisu došli na misu-baš zbog takvih osoba mladima postaje crkva odbojna
[Vrh] Go down
Lux
Totalno relaxiran
Lux


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 1417
Godine : 59
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 03.02.2009

Jeste li za ukidanje vjeronauka u hrvatskim javnim školama? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Jeste li za ukidanje vjeronauka u hrvatskim javnim školama?   Jeste li za ukidanje vjeronauka u hrvatskim javnim školama? - Page 2 I_icon_minitime09.02.09 16:34

A ima svakakvih. Muž i ja smo neko vrijeme izbjegavali jednog svećenika koji je vodio misu u 9h koja nam je inače odgovarala i dolazili ranije jer je taj u 9h kritizirao sve i svašta - od onih koji ne dolaze u crkvu, preko onih koji su došli u trapericama do bakica koje mole krunicu za vrijeme mise (jadnice nisu znale što bi s rukama kad su to čule). Čula sam jako puno loših stvari s oltara, a te loše lako mogu prikriti one dobre kojih također ima. Mislim da je jako važno da ljudi sa sobom raščiste žele li ići u crkvu, žele li da im djeca idu u crkvu i hoće li ili neće pretrpjeti baš sve što im se nameće i kako će reagirati ako reagiraju... Kad bi ljudi bili pošteniji prema sebi, crkve bi u početku bile nešto praznije nego što su sad, ali bi se poslije polako popunile natrag. Znam jer sam imala vremena proći kroz sve faze. Ali to sad nema veze s vjeronaukom Smile
[Vrh] Go down
Bonnie
Ljubitelj foruma
Bonnie


Female
Taurus Tiger
Broj postova : 3003
Godine : 38
Datum registracije : 25.11.2008

Jeste li za ukidanje vjeronauka u hrvatskim javnim školama? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Jeste li za ukidanje vjeronauka u hrvatskim javnim školama?   Jeste li za ukidanje vjeronauka u hrvatskim javnim školama? - Page 2 I_icon_minitime09.02.09 16:43

ma na neki način i ima, jer dosta tih svećenika i predaje vjeronauk, i onda djeca vide kakvi su na satu pa ih i to odgovori od crkve
takva je situacija bila kod mene, sadašnji svećenik je jedan od tih kojima ništa ne valja, ako tko od djece samo zucne pod misom odmah slijedi prozivka, a prije njega je bio jedan o kojem se i dan danas priča, voljelo ga je i staro i mlado, nikad nikome ništa nije predbacivao, sa djecom se i šalio i igrao i svugdje ih vodio, vjeronauk je bio zanimljiv, a u crkvu se jedva moglo ući, na koju god misu dođeš
[Vrh] Go down
Lux
Totalno relaxiran
Lux


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 1417
Godine : 59
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 03.02.2009

Jeste li za ukidanje vjeronauka u hrvatskim javnim školama? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Jeste li za ukidanje vjeronauka u hrvatskim javnim školama?   Jeste li za ukidanje vjeronauka u hrvatskim javnim školama? - Page 2 I_icon_minitime09.02.09 16:47

Da, puno ovisi o tome kakav je čovjek. Imam sreće jer u Zagrebu u svojoj crkvi mogu birati na koje mise ću ići - čak i ako se povremeno zamijene, uglavnom jedan drži misu u određeni sat pa kad nije dobar može se otići na neku drugu. A u susjedstvu su još dvije ili tri crkve ako mi ovdje nije po volji. Poznajem još ljudi kojima su se loši svećenici zamjerili, a kroz to najčešće i crkva pa i sama vjera. Šteta, stvarno.
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Jeste li za ukidanje vjeronauka u hrvatskim javnim školama? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Jeste li za ukidanje vjeronauka u hrvatskim javnim školama?   Jeste li za ukidanje vjeronauka u hrvatskim javnim školama? - Page 2 I_icon_minitime19.03.09 11:02

naravno ..DA..da nebi netko pomislio da imam nesto protiv crkve..NE..
ovdje se jednostavno radi o tome da djecu treba maknut i olaksat im skolovanje...
zna se sto je vjera i ostalo...
isto tako se zna tko ju mora besprijekorno sprovoditi...
skole su institucije znanja..
kad procitam da je vjerunauk slobodan izbor..dobra volja svakoga u skoli..
ok..samo je upitno..zasto taj vjeronauk radi cuda na sam konacni uspijeh
zasto se nalazi u rangu sa matematikom....
ma ponekad se pitam..
zasto to uopce rade djeci....
zar nije lijepse da se to radi i uci..
tamo gdje je stvoreno mjesto za to...
liberalnog sam karaktera..stoga tako i pisem..
[Vrh] Go down
Kikica
VIP član
Kikica


Female
Taurus Goat
Broj postova : 43765
Godine : 45
Datum registracije : 04.03.2009

Jeste li za ukidanje vjeronauka u hrvatskim javnim školama? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Jeste li za ukidanje vjeronauka u hrvatskim javnim školama?   Jeste li za ukidanje vjeronauka u hrvatskim javnim školama? - Page 2 I_icon_minitime26.03.09 8:33

Ja sam da ostane, ali da se nezbraja kod zaključivanja ocijena, više bi voljela da je kao izborna nastava na kraju godine.
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Jeste li za ukidanje vjeronauka u hrvatskim javnim školama? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Jeste li za ukidanje vjeronauka u hrvatskim javnim školama?   Jeste li za ukidanje vjeronauka u hrvatskim javnim školama? - Page 2 I_icon_minitime26.03.09 8:51

vjeruj oni ni sami neznaju sto rade..
eto..
vjeronauk je izborna nastava..
ulazi u zakljucnu ocjenu..
a ne moras ga pohadjati..
ovdje govorim o katolickoj vjeri
znaci ne mijesam drugu vjersku pripadnost..
to je tako nedoreceno da nije tragicno..bilo bi smijesno...
pusti djecu..
neka to odrade sa ljubavlju i srecom..
onako fino u crkvi...
a sto meni osobno nekako ne ulazi u glavu..
sto u mnogim skolama predaju vjeronauk...
osobe koje su na Ti sa vjerom...
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Jeste li za ukidanje vjeronauka u hrvatskim javnim školama? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Jeste li za ukidanje vjeronauka u hrvatskim javnim školama?   Jeste li za ukidanje vjeronauka u hrvatskim javnim školama? - Page 2 I_icon_minitime26.03.09 8:55

Jesam,slažem se sa Adry vjernauk je za crkvu,iako ja sam išla na njega i u crkvu i imala ga u školi.
[Vrh] Go down
ajmeivana
Ljubitelj foruma
ajmeivana


Female
Virgo Rooster
Broj postova : 3690
Godine : 42
Datum registracije : 09.03.2009

Jeste li za ukidanje vjeronauka u hrvatskim javnim školama? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Jeste li za ukidanje vjeronauka u hrvatskim javnim školama?   Jeste li za ukidanje vjeronauka u hrvatskim javnim školama? - Page 2 I_icon_minitime26.03.09 9:01

za sam da uđe u izborni predmet isto kao i etika
[Vrh] Go down
Goran
Administrator
Administrator
Goran


Male
Cancer Rooster
Broj postova : 80666
Godine : 42
Lokacija : Bjelovar
Datum registracije : 24.09.2008

Jeste li za ukidanje vjeronauka u hrvatskim javnim školama? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Jeste li za ukidanje vjeronauka u hrvatskim javnim školama?   Jeste li za ukidanje vjeronauka u hrvatskim javnim školama? - Page 2 I_icon_minitime11.04.09 9:36

Slažem se s vama drage dame! Smile bravo

_________________
Na Rubu Znanosti: David Icke - Pozadina ratova, financijske krize i ostalih svjetskih zbivanja
Take a moment every day to appreciate your most precious gift. It did not have to be, but we were given the gift of life. Honor that gift by living beautifully and by giving back a little beauty as we go along the way. Life wants nothing more than to be appreciated and fully enjoyed.
[Vrh] Go down
https://www.facebook.com/CarpeDiemCitatiMisliPoezija
Blizanka
Administratorica
Administratorica
Blizanka


Female
Gemini Broj postova : 74186
Godine : 173
Datum registracije : 21.01.2009

Jeste li za ukidanje vjeronauka u hrvatskim javnim školama? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Jeste li za ukidanje vjeronauka u hrvatskim javnim školama?   Jeste li za ukidanje vjeronauka u hrvatskim javnim školama? - Page 2 I_icon_minitime01.02.10 16:15

kod nas je drugacije ...posto smo mi svi izmjesani ...u skolama ima vjeronauka...ali slabo ko ide ...mi kao roditelji dobijemo na pocetku godine anketu da li smo za ili ne ...oni koji su za idu ali ih je jako malo ...a ima predmet koji su svi obavezni historija religije...a vjeronauku ...ko hoce upise svoje dijete vec gdje pripada ...crkva ..jedna i druga ..mesdid ..i mislim da je previse i skola i van skole ...recimo moji nisu nikad htjeli na vjeronauku ...voljeli su historiju religije ..jer tu su svasta naucili o svim...

_________________
Ono sto MOGU ne mora da znači i da HOĆU,
ali ono što HOĆU uvijek znači da MOGU
ellaMarigo



Jeste li za ukidanje vjeronauka u hrvatskim javnim školama? - Page 2 Admin10
[Vrh] Go down
https://www.facebook.com/pages/Carpe-diem-citati-lijepe-misli-po
Wind
Totalno relaxiran
Wind


Female
Aquarius Rooster
Broj postova : 1722
Godine : 42
Datum registracije : 09.12.2009

Jeste li za ukidanje vjeronauka u hrvatskim javnim školama? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Jeste li za ukidanje vjeronauka u hrvatskim javnim školama?   Jeste li za ukidanje vjeronauka u hrvatskim javnim školama? - Page 2 I_icon_minitime11.04.10 20:22

Etika....to treba uvesti u skolu i to od prvog razreda!
A vjera je po meni licna stvar pojedinca....sta se ima ko prsiti ili stiditi ako je pripadnik neke vjerske grupe? O religijama treba uciti....ali glavni problem je u tome sto se u 99% slucajeva na casu vjeronauke forsira jedna religija, a druge se svjesno ili nesvjesno potiskuju ili cak omalovazavaju.
Ponavljam,treba znati o svemu i svacemu.....znanje je bogatsvo, znanje je moc....sve su religije u biti zasnovana na zelji za dobrim....ali ljudi su takvi da u razlicitosti ne vide bogatsvo vec razlog za konflikt,razlog sa sukob!
Sto se vise razlicitoga uci, to se vise razumije i cijeni i svoje i tudje
[Vrh] Go down
Rosenkreutz
Zagrijao tipkovnicu
Rosenkreutz


Male
Scorpio Horse
Broj postova : 156
Godine : 33
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 16.08.2010

Jeste li za ukidanje vjeronauka u hrvatskim javnim školama? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Jeste li za ukidanje vjeronauka u hrvatskim javnim školama?   Jeste li za ukidanje vjeronauka u hrvatskim javnim školama? - Page 2 I_icon_minitime17.08.10 13:34

Jesam, jer se djeci treba pružiti sloboda odlučivanja. Ovak roditelji za njih odlućuju, da slušaju katolićku misao.
[Vrh] Go down
Bokssha
Početnik
Početnik
Bokssha


Female
Capricorn Cat
Broj postova : 36
Godine : 36
Lokacija : Beograd
Datum registracije : 20.08.2010

Jeste li za ukidanje vjeronauka u hrvatskim javnim školama? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Jeste li za ukidanje vjeronauka u hrvatskim javnim školama?   Jeste li za ukidanje vjeronauka u hrvatskim javnim školama? - Page 2 I_icon_minitime22.08.10 5:00



Veronauka moze biti veoma lep i zanimljiv predmet kada bi obuhvatao sve religije sveta...
Ja sam se bila opredelila za veronauku a ne za gradjansko samo zato sto volim da slusam
o religiji....Ali mislim da mora da se poboljsa program....


[Vrh] Go down
http://zezalica.serbianforum.info
Firefly
Totalno relaxiran
Firefly


Female
Scorpio Snake
Broj postova : 1149
Godine : 34
Lokacija : Među oblacima
Datum registracije : 06.07.2010

Jeste li za ukidanje vjeronauka u hrvatskim javnim školama? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Jeste li za ukidanje vjeronauka u hrvatskim javnim školama?   Jeste li za ukidanje vjeronauka u hrvatskim javnim školama? - Page 2 I_icon_minitime22.08.10 13:32

Ja sam isto da vjeronauk pređe u striktno izborni predmet bez ocjena
jer to je vjerujem nešto što bi se trebalo učiti iz vlastitog gušta i želje, a ne ovako nametnuto..
znam po sebi... meni je puno pomogao sad kad učim povijest umjetnosti.. znam prepoznati bibliske teme na slikama, ali tek je sad krenulo pravo učenja
ono u osnovnoj.. to je bilo pod moraš
u srednjoj prvi razred je bio užasno dosadan.. ja volim učiti ali to je bilo ubitačno
zato sam završila na etici i nisam požalila.. jedino su ljudi okolo požalili kad sam postala pravi mali filozof oko morala Laughing

Možda isto tako da se malo pročisti predmet :hy: znam da sam ja učila da je joga i manikenstvo grijeh ( ne pitajte od kud to vjeroučiteljici zaboravio ) što i nije baš neka istina
[Vrh] Go down
Sponsored content





Jeste li za ukidanje vjeronauka u hrvatskim javnim školama? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Jeste li za ukidanje vjeronauka u hrvatskim javnim školama?   Jeste li za ukidanje vjeronauka u hrvatskim javnim školama? - Page 2 I_icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Jeste li za ukidanje vjeronauka u hrvatskim javnim školama?
[Vrh] 
Stranica 2 / 2.Go to page : Previous  1, 2
 Similar topics
-
» Treba li zabraniti burke na javnim mjestima?
» Roadshow - emisija Banksya o ludim javnim ispadima
» Ukidanje viza za BiH tek 19. decembra
» Inzko: Europa je umorna od BiH, ukidanje viza tek najesen
» Započelo potpisivanje peticije za ukidanje abolicije ratnih zločina

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Relax forum :: Društvo i zabava :: Duhovnost-
Forum(o)Bir: