Relax forum
Registriraj se i relaxiraj sa nama
Relax forum
Registriraj se i relaxiraj sa nama
Relax forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Zabava, druženje i diskusije u opuštenoj atmosferi
 
Početna stranicaRegistracijaLogin

 

 Jeste li za ukidanje vjeronauka u hrvatskim javnim školama?

Go down 
+10
Blizanka
ajmeivana
Kikica
Bonnie
Lux
Fickey
D_DoLL
Lajka
MM
Goran
14 posters
Go to page : 1, 2  Next

Treba li vjeronauk izbaciti iz nastavnog programa javnih škola?
Da.
Jeste li za ukidanje vjeronauka u hrvatskim javnim školama? T7mw5w_th44%Jeste li za ukidanje vjeronauka u hrvatskim javnim školama? I_vote_rcap
 44% [ 14 ]
Ne.
Jeste li za ukidanje vjeronauka u hrvatskim javnim školama? T7mw5w_th56%Jeste li za ukidanje vjeronauka u hrvatskim javnim školama? I_vote_rcap
 56% [ 18 ]
Ukupno glasova : 32
 

Autor/icaPoruka
Goran
Administrator
Administrator
Goran


Male
Cancer Rooster
Broj postova : 80666
Godine : 43
Lokacija : Bjelovar
Datum registracije : 24.09.2008

Jeste li za ukidanje vjeronauka u hrvatskim javnim školama? Empty
PostajNaslov: Jeste li za ukidanje vjeronauka u hrvatskim javnim školama?   Jeste li za ukidanje vjeronauka u hrvatskim javnim školama? I_icon_minitime27.09.08 18:17

Smatram da vjeronauk ne bi trebalo izbaciti iz javnih škola. Bilo bi idealno kad bi se vjeronauk transformirao u jedinstveni predmet koji bi obuhvacao ucenje o svim religijama i etiku.

sunny
[Vrh] Go down
https://www.facebook.com/CarpeDiemCitatiMisliPoezija
MM
Početnik
Početnik
MM


Male
Broj postova : 93
Lokacija : Rijeka
Datum registracije : 01.10.2008

Jeste li za ukidanje vjeronauka u hrvatskim javnim školama? Empty
PostajNaslov: Re: Jeste li za ukidanje vjeronauka u hrvatskim javnim školama?   Jeste li za ukidanje vjeronauka u hrvatskim javnim školama? I_icon_minitime01.10.08 21:40

Ne jer svatko ima pravo birati izborni predmet. Makar mi je žao što sam birao vjeronauk, ali što je tu je.
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Jeste li za ukidanje vjeronauka u hrvatskim javnim školama? Empty
PostajNaslov: Re: Jeste li za ukidanje vjeronauka u hrvatskim javnim školama?   Jeste li za ukidanje vjeronauka u hrvatskim javnim školama? I_icon_minitime01.10.08 22:00

Ne, smatram da ga ne treba izbaciti. Pritome treba znati da u školama postoji rimokatolički vjeronauk, ali i za učenike druge vjere i to kao izborni predmet. Dakle, tko želi može.
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Jeste li za ukidanje vjeronauka u hrvatskim javnim školama? Empty
PostajNaslov: Re: Jeste li za ukidanje vjeronauka u hrvatskim javnim školama?   Jeste li za ukidanje vjeronauka u hrvatskim javnim školama? I_icon_minitime04.10.08 15:31

ne bi ga trebalo izbaciti..., ali treba uvesti uz vjerunauk i obvezni predmet etiku... da djeca nauče i o drugim religijama ...a i o samoj etici, bontonu i moralu...što danas ljudi ne samo da ne prakticiraju nego niti ne znaju što sama etika znači... :afro:
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Jeste li za ukidanje vjeronauka u hrvatskim javnim školama? Empty
PostajNaslov: Re: Jeste li za ukidanje vjeronauka u hrvatskim javnim školama?   Jeste li za ukidanje vjeronauka u hrvatskim javnim školama? I_icon_minitime11.11.08 23:01

S obzirom da je cca 90% stanovništva u RH koji se izjašnjavaju kršćanima tebalo bi smislit vjeronak ako se već provodi da zadovolji rimokatolike, pravoslavce i protestante, dakle da vjeronauk bude kristocentičan kako Biblija propovjeda, a ne crkvene dogme.
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Jeste li za ukidanje vjeronauka u hrvatskim javnim školama? Empty
PostajNaslov: Re: Jeste li za ukidanje vjeronauka u hrvatskim javnim školama?   Jeste li za ukidanje vjeronauka u hrvatskim javnim školama? I_icon_minitime13.11.08 20:35

Ne izbaciti vjeronauk...
[Vrh] Go down
Lajka
Zagrijao tipkovnicu



Female
Broj postova : 719
Datum registracije : 02.11.2008

Jeste li za ukidanje vjeronauka u hrvatskim javnim školama? Empty
PostajNaslov: Re: Jeste li za ukidanje vjeronauka u hrvatskim javnim školama?   Jeste li za ukidanje vjeronauka u hrvatskim javnim školama? I_icon_minitime13.11.08 20:41

Ja sam isto za da se ne izbaci...ja sam uvijek išla na vjeronauk i nije mi žao nimalo...a i imali smo dobrog vjeroučitelja lol!
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Jeste li za ukidanje vjeronauka u hrvatskim javnim školama? Empty
PostajNaslov: Re: Jeste li za ukidanje vjeronauka u hrvatskim javnim školama?   Jeste li za ukidanje vjeronauka u hrvatskim javnim školama? I_icon_minitime14.11.08 10:34

kiksy je napisao/la:
Ja sam isto za da se ne izbaci...ja sam uvijek išla na vjeronauk i nije mi žao nimalo...a i imali smo dobrog vjeroučitelja lol!

lol! Laughing
[Vrh] Go down
D_DoLL
Zagrijao tipkovnicu
D_DoLL


Female
Scorpio Snake
Broj postova : 356
Godine : 34
Datum registracije : 18.11.2008

Jeste li za ukidanje vjeronauka u hrvatskim javnim školama? Empty
PostajNaslov: Re: Jeste li za ukidanje vjeronauka u hrvatskim javnim školama?   Jeste li za ukidanje vjeronauka u hrvatskim javnim školama? I_icon_minitime18.11.08 17:17

Ja osobno smatram da bi vjeronauk trebao objedinjavati sve religije, tako da i npr muslimani i pravoslavci također imaju mjesto za učiti o svojoj vjeri.. može ostati u školama, ali kao izborni, tj kao i sad. Ali da nije zastupljena samo katolička vjera, bez obzira što je najraširenija u našoj državi, jer ove ostale koje su u manjini su zakinute po tom pitanju.
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Jeste li za ukidanje vjeronauka u hrvatskim javnim školama? Empty
PostajNaslov: Re: Jeste li za ukidanje vjeronauka u hrvatskim javnim školama?   Jeste li za ukidanje vjeronauka u hrvatskim javnim školama? I_icon_minitime18.11.08 17:18

danira_d_doll je napisao/la:
Ja osobno smatram da bi vjeronauk trebao objedinjavati sve religije, tako da i npr muslimani i pravoslavci također imaju mjesto za učiti o svojoj vjeri.. može ostati u školama, ali kao izborni, tj kao i sad. Ali da nije zastupljena samo katolička vjera, bez obzira što je najraširenija u našoj državi, jer ove ostale koje su u manjini su zakinute po tom pitanju.

Isto mišljenje djelimo. cerekalo
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Jeste li za ukidanje vjeronauka u hrvatskim javnim školama? Empty
PostajNaslov: Re: Jeste li za ukidanje vjeronauka u hrvatskim javnim školama?   Jeste li za ukidanje vjeronauka u hrvatskim javnim školama? I_icon_minitime18.11.08 18:03

danira_d_doll je napisao/la:
Ja osobno smatram da bi vjeronauk trebao objedinjavati sve religije, tako da i npr muslimani i pravoslavci također imaju mjesto za učiti o svojoj vjeri.. može ostati u školama, ali kao izborni, tj kao i sad. Ali da nije zastupljena samo katolička vjera, bez obzira što je najraširenija u našoj državi, jer ove ostale koje su u manjini su zakinute po tom pitanju.

nisu zakinute, i za pripadnike druge vjere se organizira vjeronauk... barem je moje iskustvo takvo ;)
[Vrh] Go down
D_DoLL
Zagrijao tipkovnicu
D_DoLL


Female
Scorpio Snake
Broj postova : 356
Godine : 34
Datum registracije : 18.11.2008

Jeste li za ukidanje vjeronauka u hrvatskim javnim školama? Empty
PostajNaslov: Re: Jeste li za ukidanje vjeronauka u hrvatskim javnim školama?   Jeste li za ukidanje vjeronauka u hrvatskim javnim školama? I_icon_minitime18.11.08 18:12

A možda, al ovisi gdje živiš, znaš.. možda u većim gradovima, da.. al recimo tu u Ivaniću i okolici nema toga uopće..
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Jeste li za ukidanje vjeronauka u hrvatskim javnim školama? Empty
PostajNaslov: Re: Jeste li za ukidanje vjeronauka u hrvatskim javnim školama?   Jeste li za ukidanje vjeronauka u hrvatskim javnim školama? I_icon_minitime18.11.08 18:14

danira_d_doll je napisao/la:
A možda, al ovisi gdje živiš, znaš.. možda u većim gradovima, da.. al recimo tu u Ivaniću i okolici nema toga uopće..
ja ti radim u školi, i nije u gradu, a opet za djecu druge vjere izborno se organizira vjeronauk ... to mi je super..ne znam kako je drugdje u RH
[Vrh] Go down
D_DoLL
Zagrijao tipkovnicu
D_DoLL


Female
Scorpio Snake
Broj postova : 356
Godine : 34
Datum registracije : 18.11.2008

Jeste li za ukidanje vjeronauka u hrvatskim javnim školama? Empty
PostajNaslov: Re: Jeste li za ukidanje vjeronauka u hrvatskim javnim školama?   Jeste li za ukidanje vjeronauka u hrvatskim javnim školama? I_icon_minitime18.11.08 18:23

O pa to je super onda..
A živim u manjem gradu, očito neki nemaju volje tak nešt napravit ovdje. Što je šteta.. jer u mojoj osnovnoj puno djece muslimana i neke druge vjere je bilo vani u hodniku, a nisu nigdje imali nešto za naučiti o svojoj vjeri. Naravno, osim u svojoj obitelji.. al imaju pravo i na svoje satove vjeronauka.
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Jeste li za ukidanje vjeronauka u hrvatskim javnim školama? Empty
PostajNaslov: Re: Jeste li za ukidanje vjeronauka u hrvatskim javnim školama?   Jeste li za ukidanje vjeronauka u hrvatskim javnim školama? I_icon_minitime18.11.08 19:21

danira_d_doll je napisao/la:
O pa to je super onda..
A živim u manjem gradu, očito neki nemaju volje tak nešt napravit ovdje. Što je šteta.. jer u mojoj osnovnoj puno djece muslimana i neke druge vjere je bilo vani u hodniku, a nisu nigdje imali nešto za naučiti o svojoj vjeri. Naravno, osim u svojoj obitelji.. al imaju pravo i na svoje satove vjeronauka.
Loše...to je kod nas tako. Takve odluke bi se trebale na državnoj razini rješavati. No
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Jeste li za ukidanje vjeronauka u hrvatskim javnim školama? Empty
PostajNaslov: Re: Jeste li za ukidanje vjeronauka u hrvatskim javnim školama?   Jeste li za ukidanje vjeronauka u hrvatskim javnim školama? I_icon_minitime19.11.08 9:25

tana je napisao/la:
danira_d_doll je napisao/la:
Ja osobno smatram da bi vjeronauk trebao objedinjavati sve religije, tako da i npr muslimani i pravoslavci također imaju mjesto za učiti o svojoj vjeri.. može ostati u školama, ali kao izborni, tj kao i sad. Ali da nije zastupljena samo katolička vjera, bez obzira što je najraširenija u našoj državi, jer ove ostale koje su u manjini su zakinute po tom pitanju.

nisu zakinute, i za pripadnike druge vjere se organizira vjeronauk... barem je moje iskustvo takvo ;)

U gradu kojem živim ima dosta protestanata tako znam da vjeronauk nemaju u školi već u svojim crkvama, a s obzirom da su rimokatolici i protestanti kršćani bili bi dobro da bude vjeronauk koji sadrži ono što i jedni i drugi zagovaraju kroz Bibliju. ;)
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Jeste li za ukidanje vjeronauka u hrvatskim javnim školama? Empty
PostajNaslov: Re: Jeste li za ukidanje vjeronauka u hrvatskim javnim školama?   Jeste li za ukidanje vjeronauka u hrvatskim javnim školama? I_icon_minitime19.11.08 13:35

Teofil je napisao/la:
tana je napisao/la:
danira_d_doll je napisao/la:
Ja osobno smatram da bi vjeronauk trebao objedinjavati sve religije, tako da i npr muslimani i pravoslavci također imaju mjesto za učiti o svojoj vjeri.. može ostati u školama, ali kao izborni, tj kao i sad. Ali da nije zastupljena samo katolička vjera, bez obzira što je najraširenija u našoj državi, jer ove ostale koje su u manjini su zakinute po tom pitanju.

nisu zakinute, i za pripadnike druge vjere se organizira vjeronauk... barem je moje iskustvo takvo ;)

U gradu kojem živim ima dosta protestanata tako znam da vjeronauk nemaju u školi već u svojim crkvama, a s obzirom da su rimokatolici i protestanti kršćani bili bi dobro da bude vjeronauk koji sadrži ono što i jedni i drugi zagovaraju kroz Bibliju. ;)

E moj Teo ...to su utopijske ideje ...bilo bi to super, educirati djecu o svim vjerama, ali mislim da je to u ovom društvu nemoguće. :suspect:
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Jeste li za ukidanje vjeronauka u hrvatskim javnim školama? Empty
PostajNaslov: Re: Jeste li za ukidanje vjeronauka u hrvatskim javnim školama?   Jeste li za ukidanje vjeronauka u hrvatskim javnim školama? I_icon_minitime19.11.08 15:19

tana je napisao/la:
Teofil je napisao/la:
tana je napisao/la:
danira_d_doll je napisao/la:
Ja osobno smatram da bi vjeronauk trebao objedinjavati sve religije, tako da i npr muslimani i pravoslavci također imaju mjesto za učiti o svojoj vjeri.. može ostati u školama, ali kao izborni, tj kao i sad. Ali da nije zastupljena samo katolička vjera, bez obzira što je najraširenija u našoj državi, jer ove ostale koje su u manjini su zakinute po tom pitanju.

nisu zakinute, i za pripadnike druge vjere se organizira vjeronauk... barem je moje iskustvo takvo ;)

U gradu kojem živim ima dosta protestanata tako znam da vjeronauk nemaju u školi već u svojim crkvama, a s obzirom da su rimokatolici i protestanti kršćani bili bi dobro da bude vjeronauk koji sadrži ono što i jedni i drugi zagovaraju kroz Bibliju. ;)

E moj Teo ...to su utopijske ideje ...bilo bi to super, educirati djecu o svim vjerama, ali mislim da je to u ovom društvu nemoguće. :suspect:

Može se kroz malo dobr volje. Smile
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Jeste li za ukidanje vjeronauka u hrvatskim javnim školama? Empty
PostajNaslov: Re: Jeste li za ukidanje vjeronauka u hrvatskim javnim školama?   Jeste li za ukidanje vjeronauka u hrvatskim javnim školama? I_icon_minitime19.11.08 15:23

Teofil je napisao/la:
tana je napisao/la:


E moj Teo ...to su utopijske ideje ...bilo bi to super, educirati djecu o svim vjerama, ali mislim da je to u ovom društvu nemoguće. :suspect:

Može se kroz malo dobr volje. Smile

A čuj, sve se može ..samo svatko vuče na svoju stranu, kad bi svi upleteni bili spremniji na kompromise, beneficirala bi sigurno djeca i svi zainteresirani. Smile
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Jeste li za ukidanje vjeronauka u hrvatskim javnim školama? Empty
PostajNaslov: Re: Jeste li za ukidanje vjeronauka u hrvatskim javnim školama?   Jeste li za ukidanje vjeronauka u hrvatskim javnim školama? I_icon_minitime19.11.08 17:07

Da, kod nas stvarno neki vuku na svoju stranu više misle na sebe nego na djecu.
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Jeste li za ukidanje vjeronauka u hrvatskim javnim školama? Empty
PostajNaslov: Re: Jeste li za ukidanje vjeronauka u hrvatskim javnim školama?   Jeste li za ukidanje vjeronauka u hrvatskim javnim školama? I_icon_minitime02.01.09 20:08

ne, ne bi ga trebalo u potpunosti izbaciti...
treba uvesti još i etiku, pa onda nek djeca sama odluče koji od ta dva predmeta žele pohađati....
[Vrh] Go down
Fickey
Moderator
Fickey


Female
Cancer Pig
Broj postova : 0
Godine : 29
Lokacija : Trnovec-Varaždin
Datum registracije : 01.02.2009

Jeste li za ukidanje vjeronauka u hrvatskim javnim školama? Empty
PostajNaslov: Re: Jeste li za ukidanje vjeronauka u hrvatskim javnim školama?   Jeste li za ukidanje vjeronauka u hrvatskim javnim školama? I_icon_minitime06.02.09 15:27

potpisujem.. Smile
[Vrh] Go down
Lux
Totalno relaxiran
Lux


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 1417
Godine : 59
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 03.02.2009

Jeste li za ukidanje vjeronauka u hrvatskim javnim školama? Empty
PostajNaslov: Re: Jeste li za ukidanje vjeronauka u hrvatskim javnim školama?   Jeste li za ukidanje vjeronauka u hrvatskim javnim školama? I_icon_minitime08.02.09 23:22

Za djecu rimokatoličke vjeroispovijesti vjeronauk se organizira u školi jer je interes velik i jer je država Hrvatska sklopila sporazum s Vatikanom u kojem je i to obuhvaćeno. Svako dijete ima pravo biti ocijenjeno i iz vjeronauka drugih konfesija, oni ga pohađaju pri vjerskoj ustanovi, donesu potvrdu u školu i ocjenu na kraju polugodišta i školske godine i to im se normalno upiše.

Ne bi ga trebalo ukinuti, ali bi neke stvari trebalo dovesti u red jer ljudi brkaju vjeronauk u školi (njega može pohađati svako dijete i biti ocijenjeno) i pripreme za sakramente koje se vrše u vjerskim zajednicama, dakle u župama kod rimokatolika. Tako u trećem i osmom razredu djeca imaju pojačan vjeronauk, pa smo se mi roditelji na jednom roditeljskom sastanku za prvopričesnike čak požalili na to da djeca idu na vjeronauk u školi, a nekad je to bilo puno bolje organizirano subotom u župi i mogao je ići tko je htio. Svećenik se složio s tim uz primjedbu da je to sad nemoguće s ovim brojem djece i novim pravilima. Ovako ima dosta zle krvi među roditeljima osobito u onim obiteljima koje nisu navikle na nedjeljno bogoslužje a žele sakramente za svoju djecu...
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Jeste li za ukidanje vjeronauka u hrvatskim javnim školama? Empty
PostajNaslov: Re: Jeste li za ukidanje vjeronauka u hrvatskim javnim školama?   Jeste li za ukidanje vjeronauka u hrvatskim javnim školama? I_icon_minitime09.02.09 14:14

Slažem se Lux, meni je malo previše to što klinci imaju dva puta tjedno u školi vjeronauk, pa opet subotom u župi, i nedelju imaju obavezu otić na misu. Faktički nemaju nijedan slobodan dan bez ikakvih obaveza. I malo mi je bezveze što ima se nameće odlazak na misu kao obaveza, odmah im stvori averziju.
[Vrh] Go down
Lux
Totalno relaxiran
Lux


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 1417
Godine : 59
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 03.02.2009

Jeste li za ukidanje vjeronauka u hrvatskim javnim školama? Empty
PostajNaslov: Re: Jeste li za ukidanje vjeronauka u hrvatskim javnim školama?   Jeste li za ukidanje vjeronauka u hrvatskim javnim školama? I_icon_minitime09.02.09 16:12

Je, ja sam to sve prošla sa svojima, a inače nije problem, mi idemo u crkvu pa nemaju zasad ni djeca averziju, ali malo je previše, osobito u trećem razredu kad se pripremaju za prvu pričest...
[Vrh] Go down
Sponsored content





Jeste li za ukidanje vjeronauka u hrvatskim javnim školama? Empty
PostajNaslov: Re: Jeste li za ukidanje vjeronauka u hrvatskim javnim školama?   Jeste li za ukidanje vjeronauka u hrvatskim javnim školama? I_icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Jeste li za ukidanje vjeronauka u hrvatskim javnim školama?
[Vrh] 
Stranica 1 / 2.Go to page : 1, 2  Next
 Similar topics
-
» Treba li zabraniti burke na javnim mjestima?
» Roadshow - emisija Banksya o ludim javnim ispadima
» Ukidanje viza za BiH tek 19. decembra
» Inzko: Europa je umorna od BiH, ukidanje viza tek najesen
» Započelo potpisivanje peticije za ukidanje abolicije ratnih zločina

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Relax forum :: Društvo i zabava :: Duhovnost-
Forum(o)Bir: