Relax forum
Registriraj se i relaxiraj sa nama
Relax forum
Registriraj se i relaxiraj sa nama
Relax forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Zabava, druženje i diskusije u opuštenoj atmosferi
 
Početna stranicaRegistracijaLogin

 

 Dječje svađe

Go down 
3 posters
Autor/icaPoruka
Kikica
VIP član
Kikica


Female
Taurus Goat
Broj postova : 43765
Godine : 44
Datum registracije : 04.03.2009

Dječje svađe Empty
PostajNaslov: Dječje svađe   Dječje svađe I_icon_minitime14.01.10 10:27

Dječje svađe 2237_big

Roditelji se ne bi trebali miješati u dječje svađe i sukobe, rješavajući ih u prilog svome djetetu!

Kada igra s drugom djecom završi svađom ili tučom i suzama, dijete obično poleti kod mame ili tate da im se potuži i da potraži utjehu i zaštitu. I većina roditelja zaista utješi dijete. Malo će ih međutim, ukazati djetetu da je pogriješilo time što je izazvalo svađu jer je obično netko drugi kriv. Većina ih je sklona umiješati se i istjerivati pravdu. Ne samo da će izvidjeti tko je uvrijedio njihovo dijete, nego su skloni izgrditi tuđe dijete, pa čak i započeti svađu s njegovim roditeljima.

Ne ulazeći u prave motive ovakvih postupaka, ukazat ćemo da su oni štetni iz više razloga. Dijete u svom razvoju i tijekom prilagođivanja društvu mora doživjeti i prebroditi ovakve male sukobe. Ako ih riješi samo, uz malu, ali pravu pomoć roditelja (razumijevanje za ono što osjeća), ono će biti sve sposobnije da samostalno rješava buduće prepreke i sukobe.
Dječje patnje u igri su u nekom trenutku zaista velike, ali ne traju dugo i dijete već sutradan nastavlja druženje i igru s istim društvom. Ako se roditelji umiješaju, svađe se produžuju, djeci obično biva zabranjeno da se dalje druže i igraju. To pogađa svako dijete jer zabrana ostaje i kad je ono već posve zaboravilo uzrok svađe.

Ispada da tako poslije prvih dječjih sukoba roditelji prekidaju njihovo druženje, što je krajnje nepoželjno. Roditelji se ne bi trebali miješati u dječje svađe ili tuče, rješavajući ih u prilog svome djetetu. Neka ostave njemu da samo riješi (ili zaboravi) svoje nesporazume u igri. Bit će dovoljno da mu pomognu malom utjehom ili savjetom, pokazujući mu da razumiju njegove osjećaje.

Izvor
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Dječje svađe Empty
PostajNaslov: Re: Dječje svađe   Dječje svađe I_icon_minitime14.01.10 10:32

Nikad se ne mješam u dječije svađe,posebno ne bi mi palo na pamet tuđe djete izgrditi,to mi je jako ružno vidjeti kod drugih roditelja jer djeca su djeca čas se svađaju pa onda opet naj prijatelji,ovdje je takoreći običaj da ako iskrsne šta s djecom eto svađa da idu kući ljudima i tamo gunđaju ma mislim stvarno,a djeca sutradan u školi tulum,nek istjerivaju sami svoje bitke najbolje za njih.
[Vrh] Go down
Kikica
VIP član
Kikica


Female
Taurus Goat
Broj postova : 43765
Godine : 44
Datum registracije : 04.03.2009

Dječje svađe Empty
PostajNaslov: Re: Dječje svađe   Dječje svađe I_icon_minitime14.01.10 10:37

Sjedim jednom prilikom kod prijateljice i Lucija se igra s njenim sinom u njegovoj sobi i odjednom dreka svađa."vrati mi..ja sam prva uzela"..on " to su moje igračke".i oboje na glas..MAMAAA...ona meni hajdmo u kuhinju tamo nas neće pronaći.... Dječje svađe 12363
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Dječje svađe Empty
PostajNaslov: Re: Dječje svađe   Dječje svađe I_icon_minitime14.01.10 10:40

Laughing e to,tako ja i moja prijateljica radimo,ma tko bi im stao na kraj kad krenu zvoniti ta mala slatka bića ljubav
[Vrh] Go down
Kikica
VIP član
Kikica


Female
Taurus Goat
Broj postova : 43765
Godine : 44
Datum registracije : 04.03.2009

Dječje svađe Empty
PostajNaslov: Re: Dječje svađe   Dječje svađe I_icon_minitime14.01.10 10:44

Ma baš zvali bi za svaku sitnicu..najbolje kada imaju policajce pored sebe pa se ne moraju sami za ništa izboriti..sreća pa moje derle nije povučeno..uvijek se izbori za sebe.. Dječje svađe 12363
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Dječje svađe Empty
PostajNaslov: Re: Dječje svađe   Dječje svađe I_icon_minitime14.01.10 10:47

A tvoja pipica je slatkiš vidi se da tako mala zna šta želi i kako će to dobiti bravo
[Vrh] Go down
Kikica
VIP član
Kikica


Female
Taurus Goat
Broj postova : 43765
Godine : 44
Datum registracije : 04.03.2009

Dječje svađe Empty
PostajNaslov: Re: Dječje svađe   Dječje svađe I_icon_minitime14.01.10 10:55

Ma je slatkiš ali tvrdoglava...nebi poslušala tuđi savjet nema tog koji joj može nešto narediti..autoritet je za nju nešto nepoznato..sve što želim kod nje postići moram izmišljati okolo na okolo..nema kod nje zapovijedanja..ali zato ona šefuje svime.. Dječje svađe 12363
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Dječje svađe Empty
PostajNaslov: Re: Dječje svađe   Dječje svađe I_icon_minitime14.01.10 10:57

Laughing ma šš to je dobro,bit će jak karakter kad odraste tako i treba,je malo tebi sad za*ebano blago rečeno Laughing
[Vrh] Go down
Kikica
VIP član
Kikica


Female
Taurus Goat
Broj postova : 43765
Godine : 44
Datum registracije : 04.03.2009

Dječje svađe Empty
PostajNaslov: Re: Dječje svađe   Dječje svađe I_icon_minitime21.01.10 22:24

Ma zapravo ja i ona kao dva djeteta nekada..pa kad se pokefamo... Dječje svađe 73820 zna ona kako s djecom..bolje nego ja.. Dječje svađe 73820
[Vrh] Go down
Blizanka
Administratorica
Administratorica
Blizanka


Female
Gemini Broj postova : 74186
Godine : 173
Datum registracije : 21.01.2009

Dječje svađe Empty
PostajNaslov: Re: Dječje svađe   Dječje svađe I_icon_minitime21.01.10 22:28

ma ti ces dobiti spank ...ja bih prije s njom nasla zajednicki jezik nego s tobom ... Laughing ona me bar ne ruzi stalno Laughing a ti bas kao dijete ...stalno se pravis vazna Laughing Laughing Laughing hug2

_________________
Ono sto MOGU ne mora da znači i da HOĆU,
ali ono što HOĆU uvijek znači da MOGU
ellaMarigo



Dječje svađe Admin10
[Vrh] Go down
https://www.facebook.com/pages/Carpe-diem-citati-lijepe-misli-po
Kikica
VIP član
Kikica


Female
Taurus Goat
Broj postova : 43765
Godine : 44
Datum registracije : 04.03.2009

Dječje svađe Empty
PostajNaslov: Re: Dječje svađe   Dječje svađe I_icon_minitime21.01.10 22:30

..pravim vaaažnaaaaaaa Dječje svađe 27368 Dječje svađe 27368 Dječje svađe 27368 i ovo da ne zaboravim.. Dječje svađe 494916 ...ma tko s epravi važan.. Dječje svađe 968672 Dječje svađe 501665 Dječje svađe 73820 Dječje svađe 73820
[Vrh] Go down
Blizanka
Administratorica
Administratorica
Blizanka


Female
Gemini Broj postova : 74186
Godine : 173
Datum registracije : 21.01.2009

Dječje svađe Empty
PostajNaslov: Re: Dječje svađe   Dječje svađe I_icon_minitime21.01.10 22:35

eto ...bolje bi meni Luca odgovorila Laughing Laughing Laughing

_________________
Ono sto MOGU ne mora da znači i da HOĆU,
ali ono što HOĆU uvijek znači da MOGU
ellaMarigo



Dječje svađe Admin10
[Vrh] Go down
https://www.facebook.com/pages/Carpe-diem-citati-lijepe-misli-po
Kikica
VIP član
Kikica


Female
Taurus Goat
Broj postova : 43765
Godine : 44
Datum registracije : 04.03.2009

Dječje svađe Empty
PostajNaslov: Re: Dječje svađe   Dječje svađe I_icon_minitime21.01.10 22:38

..ona bi te još više ružila da zna što ja znam...kako bi ti zaprijetila..ucijenila te....a ne sa mnom..ja samo klimam glavom.. Dječje svađe 477390

...ma kao dijete.. Dječje svađe 27368 Dječje svađe 27368 ..e nema sutra..bombona za tebe.. Dječje svađe 73820
[Vrh] Go down
Kikica
VIP član
Kikica


Female
Taurus Goat
Broj postova : 43765
Godine : 44
Datum registracije : 04.03.2009

Dječje svađe Empty
PostajNaslov: Re: Dječje svađe   Dječje svađe I_icon_minitime21.01.10 22:39

..i vrati mi moju Barbiku... Dječje svađe 501665 Dječje svađe 2775

Dječje svađe 73820 Dječje svađe 73820
[Vrh] Go down
Rokerka
Ljubitelj foruma
Rokerka


Female
Cancer Rat
Broj postova : 4199
Godine : 27
Lokacija : Nedođija ^^
Datum registracije : 31.12.2009

Dječje svađe Empty
PostajNaslov: Re: Dječje svađe   Dječje svađe I_icon_minitime05.05.10 22:25

Dok sam bila mala....svadjala sam se s drugaricom cesto...uglavnom jer je uvek htela da se igramo sta ona hoce Dječje svađe 12363 ali posle pola sata...sat u vrh glave..."mir mir mir, niko nije kriv" Dječje svađe 765814 Ocu da imam 5 godinaaaa Dječje svađe 12363
[Vrh] Go down
Sponsored content





Dječje svađe Empty
PostajNaslov: Re: Dječje svađe   Dječje svađe I_icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Dječje svađe
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» Svađe u HDZ-u i dalje traju
» Svađe u obitelji? Probajte s medijacijom!
» Kreativne dječje police
» Pomoć - dječje izjave o božiću
» Pravila kada je u pitanju dječje odijevanje

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Relax forum :: Društvo i zabava :: Obitelj, dom, kultura življenja :: Obitelj i prijatelji :: Roditelji i djeca-
Forum(o)Bir: