Relax forum
Registriraj se i relaxiraj sa nama
Relax forum
Registriraj se i relaxiraj sa nama
Relax forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Zabava, druženje i diskusije u opuštenoj atmosferi
 
Početna stranicaRegistracijaLogin

 

 Ključevi vječne mladosti?

Go down 
+2
Tea
californiamen
6 posters
Autor/icaPoruka
californiamen
Totalno relaxiran
californiamen


Scorpio Broj postova : 2464
Godine : 123
Datum registracije : 17.11.2009

Ključevi vječne mladosti? Empty
PostajNaslov: Ključevi vječne mladosti?   Ključevi vječne mladosti? I_icon_minitime30.12.09 17:42

Ključevi vječne mladosti? ForeverYoung

https://www.youtube.com/watch?v=yuu2DdQ8WtE
Forever young..

Poguren starac, sedamdesetih godina, s ključem ovješenim o mjedeni lančić što mu je bio vezan oko kožnog pojasa, uputio se tromim koracima prema brežuljku gdje je bila klijet njegovog vinograda. Svakog bi tjedna bar jednom odlazio onamo da u klijeti prespava jednu noć. Nikome nije govorio što se tada događalo.
Kad god bi tamo spavao, sanjao je kako je mlad čovjek koji se voli s jednom – uvijek istom – djevojkom. Ona bi mu, u tim njegovim snovima, pripravila jelo, ćaskala s njim, spremila mu postelju ili su samo tiho bili jedno kraj drugoga..
Ti su snovi bili toliko živi da ni po čemu nisu zaostajali za javom. Starac, kada bi se probudio, nije znao da li je izišao iz sna, ili je ušao u nj. Tako se to nastavljalo godinama..
Starac je dalje stario ali njegov drugi Ja u snu je uvijek bio jednako mlad. I premda je starac bivao sve slabiji i bolesniji, onaj mladić u snu bio je uvijek isti..
Ključ koji je stalno nosio uza se bio je ključ njegove vjere, njegova ufanja i nade da neće svisnuti od boli i nedaća što su ga, sve teže i sve češće, snalazile u životu. Taj ključ za ulazak u klijet bio mu je i ključ ulaska u snove..u oslobođenje…
Jedne takve noći djevojka mu je u snu rekla:
- Daj mi ključ ove klijeti, tebi više neće trebati.
Mladić-starac imao je puno povjerenje u djevojku i, ne premišljajući, pružio joj ključ. Ona ga uzme, zaključa klijet iznutra i reče:
- Dođi! Već se dugo volimo i vrijeme je da zajedno pođemo kući.

Sutradan ujutro seljaci nađoše u klijeti mrtvog starca. Klijet je bila iznutra zaključana, ali ključa nije nigdje bilo.
A mrtvac je bio upravno nevjerojatno, čudesno mladolik…
( narodna priča)
____________________

U šumi nekoj, na proplanku tajnom,
stoji i čeka nas - izvor mladosti.
Ključevi vječne mladosti? 31382
Bismo li okusili, popili u čudu sjajnom,
Tu slatku vodu besmrtnosti?

Ponovo proživjeli sve sretne dane,
izmijenili sudbinu, usuli u sebe novi dah,
pogreške izbrisali, bolne ožiljke i rane,
nekoj davnoj ljubavi skinuli izblijedjeli...prah?
Ključevi vječne mladosti? 446358
_________


Pitanja: Ključevi vječne mladosti? 432419

Da jednog dana šećući šumom naiđete na izvor vječne mladosti, biste li okusili tu vodu besmrtnosti?
Što biste promijenili da sve možete početi živjetii - još jednom?
Da li biste htjeli biti – vječno mlada/mlad? Imati "ključeve vječne mladosti"?
[Vrh] Go down
Tea
Zagrijao tipkovnicu
Tea


Female
Capricorn Rooster
Broj postova : 758
Godine : 54
Lokacija : Split
Datum registracije : 01.11.2009

Ključevi vječne mladosti? Empty
PostajNaslov: Re: Ključevi vječne mladosti?   Ključevi vječne mladosti? I_icon_minitime30.12.09 20:06

Umrla bih od dosade kad bih bila vječito mlada.Nije to to.
Da sve krenem ispočetka...bi li neke stvari drugačije...?Pa...i bih...neke...
[Vrh] Go down
californiamen
Totalno relaxiran
californiamen


Scorpio Broj postova : 2464
Godine : 123
Datum registracije : 17.11.2009

Ključevi vječne mladosti? Empty
PostajNaslov: Re: Ključevi vječne mladosti?   Ključevi vječne mladosti? I_icon_minitime31.12.09 0:37

Tea je napisao/la:
Umrla bih od dosade kad bih bila vječito mlada.Nije to to.
Da sve krenem ispočetka...bi li neke stvari drugačije...?Pa...i bih...neke...

Ma neee..ja bih odmah popio koliko god mogu...još bih nalio u flašicu, da imam ako magija popusti...
Ključevi vječne mladosti? 31382 ..a što se promjena tiče - mislim da bih UŽIVAO krenuti ispočetka..

Hm? Popis prioriteta koje bih obavezno napravio:
1. Preseliti se u Californiju
2. Nekako se dokopati privatne plaže..
3. Ključevi vječne mladosti? 432419
[Vrh] Go down
Niky
VIP član
Niky


Female
Aries Rat
Broj postova : 13469
Godine : 40
Datum registracije : 07.07.2009

Ključevi vječne mladosti? Empty
PostajNaslov: Re: Ključevi vječne mladosti?   Ključevi vječne mladosti? I_icon_minitime31.12.09 8:38

Zanimljivo...sada mi se čini u ovom trenutku...da pih popila...i ostala vječno mlada...lijepo je biti...mlad....ali opet mislim da smo tu i da ta mladost prođe...da ostarimo....i odemo...sve to s nekakvim razlogom....ajmo reči da ipak na kraju odlučim se za vječnu mladost
1. preseljenje na novi zeland....
dalje ni ne trebam jer bi sve bilo drugačije..... Ključevi vječne mladosti? 816407
[Vrh] Go down
Tea
Zagrijao tipkovnicu
Tea


Female
Capricorn Rooster
Broj postova : 758
Godine : 54
Lokacija : Split
Datum registracije : 01.11.2009

Ključevi vječne mladosti? Empty
PostajNaslov: Re: Ključevi vječne mladosti?   Ključevi vječne mladosti? I_icon_minitime31.12.09 11:23

Voljela bih u Rimu živjeti.Možda bih se više posvetila fakultetu...malo sam bila lijena.
Međutim...sve ljude koje sam u životu upoznala i svog muža ne bih mijenjala.Opet sam zadovoljna.Moj mali svijet je zadovoljan u Splitu Smile
[Vrh] Go down
californiamen
Totalno relaxiran
californiamen


Scorpio Broj postova : 2464
Godine : 123
Datum registracije : 17.11.2009

Ključevi vječne mladosti? Empty
PostajNaslov: Re: Ključevi vječne mladosti?   Ključevi vječne mladosti? I_icon_minitime31.12.09 12:03

Niky je napisao/la:
Zanimljivo...sada mi se čini u ovom trenutku...da pih popila...i ostala vječno mlada...lijepo je biti...mlad....ali opet mislim da smo tu i da ta mladost prođe...da ostarimo....i odemo...sve to s nekakvim razlogom....ajmo reči da ipak na kraju odlučim se za vječnu mladost
1. preseljenje na novi zeland....
dalje ni ne trebam jer bi sve bilo drugačije..... Ključevi vječne mladosti? 816407

Možda taj osjećaj da bismo SIGURNO popili s izvora i uživali u vječnoj mladosti i snazi dolazi - tek kad osjetimo da gubimo to?
E.M.Remarq je rekao da samo nesretni znaju što je to sreća, da su sretni samo "manekeni" tog osjećaja?

Citat :
Voljela bih u Rimu živjeti.Možda bih se više posvetila fakultetu...malo sam bila lijena.
Međutim...sve
ljude koje sam u životu upoznala i svog muža ne bih mijenjala.Opet sam
zadovoljna.Moj mali svijet je zadovoljan u Splitu Smile

Lijepo, i ja mislim da bih se posvetio učenju i spoznaji. Samo oni koji su duboko uronili u to mogu naslutiti da je to "druženje" s nekim od najboljih ljudi koji su hodali ovim svijetom.. Ključevi vječne mladosti? 31382
Hm, tu bi mogli početi problemi - sve oko nas bi se mijenjalo, ljudi koje volimo bi postajali stari i slabi..a mi bismo morali to prihvatiti.. Ključevi vječne mladosti? 776231
Možda bi bilo lakše kada bismo tu "vodu života" mogli podijeliti onima koje volimo?
[Vrh] Go down
Tea
Zagrijao tipkovnicu
Tea


Female
Capricorn Rooster
Broj postova : 758
Godine : 54
Lokacija : Split
Datum registracije : 01.11.2009

Ključevi vječne mladosti? Empty
PostajNaslov: Re: Ključevi vječne mladosti?   Ključevi vječne mladosti? I_icon_minitime31.12.09 20:54

Nisam uopće luda za tim elikisirom mladosti...što se mene tiče ovo života je dovoljno.Priroda je priroda i prihvaćam je.Bitno je samo da sam funkcionalna i pokretna i da mi mozak radi do zadnje.Što se tiče mladosti...sve svojim tijekom.Bitan je duh i volja za životom u svakoj fazi.Dok to imam to je vrhunac...a nije lako u nekim trenucima.
[Vrh] Go down
californiamen
Totalno relaxiran
californiamen


Scorpio Broj postova : 2464
Godine : 123
Datum registracije : 17.11.2009

Ključevi vječne mladosti? Empty
PostajNaslov: Re: Ključevi vječne mladosti?   Ključevi vječne mladosti? I_icon_minitime01.01.10 10:32

Tea je napisao/la:
Nisam uopće luda za tim elikisirom mladosti...što se mene tiče ovo života je dovoljno.Priroda je priroda i prihvaćam je.Bitno je samo da sam funkcionalna i pokretna i da mi mozak radi do zadnje.Što se tiče mladosti...sve svojim tijekom.Bitan je duh i volja za životom u svakoj fazi.Dok to imam to je vrhunac...a nije lako u nekim trenucima.

Ponekad i ja tako razmišljam, ali ipak - ponekad mi se javi jaka želja da "produžujem" trajanje, da snaga traje vječno..
U prirodi je čovjeka da izbjegava patnju i bol, da bude snažan i zdrav, da "trajanjem" ostvaruje svoju povijest..
"da mozak radi do zadnje" - hm? zanimljivo je to, ta želja da sviješću uvijek "polijemo" sve; kao što jedan moj prijatelj kaže: "Da su naše pameti šeširi, pa da ih vjetar nosi - svatko bi uvijek trčao za svojim ( svojom)". Toliko smo, valjda, zaljubljeni u sebe i svoj svijet.. Ključevi vječne mladosti? 31382
[Vrh] Go down
Tea
Zagrijao tipkovnicu
Tea


Female
Capricorn Rooster
Broj postova : 758
Godine : 54
Lokacija : Split
Datum registracije : 01.11.2009

Ključevi vječne mladosti? Empty
PostajNaslov: Re: Ključevi vječne mladosti?   Ključevi vječne mladosti? I_icon_minitime02.01.10 0:15

Pa, i meni se javi ta želja.Samo se pitam ima li smisla...ja da vječnu mladost imam,a ostali ništa.Ne bi mi bilo loše...dapače.Samo bi jednog dana dosadilo...to sigurno.Samo se pitam...kojeg bi se to momenta desilo.Nakon koliko godina samo...čini mi se da bih bila jako tužna da svi moji dragi stare i odlaze.Ne bih bila sretna.
[Vrh] Go down
californiamen
Totalno relaxiran
californiamen


Scorpio Broj postova : 2464
Godine : 123
Datum registracije : 17.11.2009

Ključevi vječne mladosti? Empty
PostajNaslov: Re: Ključevi vječne mladosti?   Ključevi vječne mladosti? I_icon_minitime02.01.10 10:28

Tea je napisao/la:
Pa, i meni se javi ta želja.Samo se pitam ima li smisla...ja da vječnu mladost imam,a ostali ništa.Ne bi mi bilo loše...dapače.Samo bi jednog dana dosadilo...to sigurno.Samo se pitam...kojeg bi se to momenta desilo.Nakon koliko godina samo...čini mi se da bih bila jako tužna da svi moji dragi stare i odlaze.Ne bih bila sretna.

Ah, da..Tea, možda su to samo naši snovi...o izvoru sreće i užitka? Ključevi vječne mladosti? 0457

Od cjelokupnog pamćenja vrijedi samo uzvišen dar prizivanja snova. ( Antonio Machado)


Ključevi vječne mladosti? Beautiful-waterfalls-paradise
[Vrh] Go down
Kikica
VIP član
Kikica


Female
Taurus Goat
Broj postova : 43765
Godine : 45
Datum registracije : 04.03.2009

Ključevi vječne mladosti? Empty
PostajNaslov: Re: Ključevi vječne mladosti?   Ključevi vječne mladosti? I_icon_minitime06.01.10 10:53

Ne bih hvala..nikako ne bih bila vječno mlada..da svi koje volim stare, a ja ostajem sama..bolje ovako..uživamo svi skupa dok ide ide..kada budemo prestari priroda će odraditi svoje..
Iako me strah smrti..za sada ne mislim o njoj...ali ne bojim se starenja...ne planiram se mijenjati u duši..jasno ako me život uz put ne slomi...i zauvijek ću ostati mlada.
[Vrh] Go down
Ary
VIP član
Ary


Female
Pisces Rooster
Broj postova : 16293
Godine : 43
Lokacija : Sisak
Datum registracije : 16.04.2009

Ključevi vječne mladosti? Empty
PostajNaslov: Re: Ključevi vječne mladosti?   Ključevi vječne mladosti? I_icon_minitime21.01.10 0:17

ne bih pila tu vodu...i nebi voljela ostat vječno mlada...

a da popijem tu vodu dali bi bešto mjenjala... mislim da nebi ...sve ima svoje razloge zašto se dogodilo...a i iz nekih grešaka sam ponešto i naučila...tako, neka ostane meni moj život ovakav kakav je...

kakav je, takav je ...moj je i nebi ga mjenjala Smile
[Vrh] Go down
mihaela
Ljubitelj foruma
mihaela


Female
Libra Tiger
Broj postova : 3434
Godine : 37
Lokacija : Uvek dovoljno blizu da vidim sve
Datum registracije : 25.11.2009

Ključevi vječne mladosti? Empty
PostajNaslov: Re: Ključevi vječne mladosti?   Ključevi vječne mladosti? I_icon_minitime22.01.10 22:12

Ne bi popila tu vodu...mozda bi se samo umila...da mi lice ostane lepo...

Cemu zivot ako ne starimo...i sarost ima svoje drazi...
[Vrh] Go down
californiamen
Totalno relaxiran
californiamen


Scorpio Broj postova : 2464
Godine : 123
Datum registracije : 17.11.2009

Ključevi vječne mladosti? Empty
PostajNaslov: Re: Ključevi vječne mladosti?   Ključevi vječne mladosti? I_icon_minitime24.01.10 17:26

Ariela je napisao/la:
ne bih pila tu vodu...i nebi voljela ostat vječno mlada...

a da popijem tu vodu dali bi bešto mjenjala... mislim da nebi ...sve ima svoje razloge zašto se dogodilo...a i iz nekih grešaka sam ponešto i naučila...tako, neka ostane meni moj život ovakav kakav je...

kakav je, takav je ...moj je i nebi ga mjenjala Smile

Citat :
Ne bi popila tu vodu...mozda bi se samo umila...da mi lice ostane lepo...

Cemu zivot ako ne starimo...i sarost ima svoje drazi...

Bojimo se da bismo mogli ponoviti ono što se ne usudimo priznati i sebi samima?
Ima jedna odlična priča portugalske spisateljice Ane Hatherli koja me baš asocira na ovu temu..


DVIJE ZMIJE
Bile jednom dvije međusobno zavađene zmije. Jednoga dana srele se one na nekoj veoma uskoj stazi pa budući da jedna nije podnosila drugu, uzajamno se proždriješe.Pošto je svaka od njih proždrla onu drugu, nije preostalo ništa. Ova starodrevna priča poručuje nam kako treba ljubiti svoga bližnjega ili pak obratiti pozornost na ono što se jede.( A.Hatherly)
__

Očitavam u podlozi ove alegorije nešto tako ljudski: tu vječnu želju da ne prihvatimo mogućnost da smo nesavršeni...i vječno uvijek želimo uništiti sebe, ne opraštajući si pogreške, zablude, uzaludnosti, hladni led u nama...
[Vrh] Go down
Sponsored content





Ključevi vječne mladosti? Empty
PostajNaslov: Re: Ključevi vječne mladosti?   Ključevi vječne mladosti? I_icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Ključevi vječne mladosti?
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» U čijim su rukama ključevi tvoje slobode?
» Učenje vječne mudrosti
» Doček Nove godine ispred Vječne vatre
» Na pragu otkrića za eliksir mladosti
» Vrijeme kad nestaje sjaj mladosti u oku

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Relax forum :: Društvo i zabava :: Filozofija-
Forum(o)Bir: