Relax forum
Registriraj se i relaxiraj sa nama
Relax forum
Registriraj se i relaxiraj sa nama
Relax forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Zabava, druženje i diskusije u opuštenoj atmosferi
 
Početna stranicaRegistracijaLogin

 

 Što mislite o dr. Freudu

Go down 
+2
Niky
Blizanka
6 posters
Autor/icaPoruka
Blizanka
Administratorica
Administratorica
Blizanka


Female
Gemini Broj postova : 74186
Godine : 173
Datum registracije : 21.01.2009

Što mislite o dr. Freudu Empty
PostajNaslov: Što mislite o dr. Freudu   Što mislite o dr. Freudu I_icon_minitime21.12.09 15:24

Lezite.. opustite se i recite sto mislite o dr Freudu....

sta znate o njemu i njegovim idejama.. teorijama i uvjerenjima...
slazete li se s njima ili ipak ne...

nedavno sam gledala neki dokumentarac o njemu ... iskreno se pitala kako je taj covjek mogao zivjeti sa sobom...sa svojim sopstvenim strahovima ... nesigurnostima kojih je imao Bog zna koliko...mozda je on cjeli zivot pokusavao da rijesi svoje probleme
po meni nije sexualna energija najjaca i nije pokretac svega ... ne bi nam trebao zivot zavisiti od toga....

_________________
Ono sto MOGU ne mora da znači i da HOĆU,
ali ono što HOĆU uvijek znači da MOGU
ellaMarigo



Što mislite o dr. Freudu Admin10
[Vrh] Go down
https://www.facebook.com/pages/Carpe-diem-citati-lijepe-misli-po
Niky
VIP član
Niky


Female
Aries Rat
Broj postova : 13469
Godine : 40
Datum registracije : 07.07.2009

Što mislite o dr. Freudu Empty
PostajNaslov: Re: Što mislite o dr. Freudu   Što mislite o dr. Freudu I_icon_minitime21.12.09 16:00

legla..opustila se ... Što mislite o dr. Freudu 73820 ..mislim da je bio malo ekstenričan ....pročitala sam dosta njegovih knjiga..ostalo mi je u pamčenju njegova misao iz Tumačenja snova ...ako sanjate da je netko mrtva..tada vaša podsvijet vam govori da vi stvarno želite da ta osoba umre...ma sam se malo zamislila sanjala sam par puta sebe ...mrtvu..ali nikako ne želim da umrem ili želim... Što mislite o dr. Freudu 73820 gdje je sada taj dr.Freud da mi odgovori Što mislite o dr. Freudu 73820
[Vrh] Go down
Wind
Totalno relaxiran
Wind


Female
Aquarius Rooster
Broj postova : 1722
Godine : 42
Datum registracije : 09.12.2009

Što mislite o dr. Freudu Empty
PostajNaslov: Re: Što mislite o dr. Freudu   Što mislite o dr. Freudu I_icon_minitime21.12.09 16:10

Hmmm sad mi pade na pamet da sam jednom za seminarski imala Erich Fromma i njegove kritike Freudovih teza i misli....bilo je zanimljivih konstatacija.....
inace ono sto mislim o Freudu je vise manje ono sto mislim i o ostalim naucnicima u bilo kojem domenu.
Volim se upoznati sa sto vise razlicitih misljenja,shvatanja,teza i konstatcija....svako ima dobrih ali i losih strana u svom naucnom shvatanju i radu.
A posebno sto se tice nauka u domenu filozofije,psihologije,pedagogije,sociologije i sl. je vazno spomenuti da su se one mijenjale zavisno od drustva u kojemu su se izucavale i razvijale i da je trenutno drustveno uredjenje uveliko uticalo na naucnike i njihova naucna istrazivanja,teze i zakljucke.
Tako i sam Freud koji se rodio prije vise od 150 godina je u svom radu unio razmisljanja i shvatanja drustva tog doba....na primjer smatrao je da je zena odredjena svojim polom i da nema nikakve zelje da nadidje svoju biolosku ulogu..(zato je i zatrpao sa 6 djece Što mislite o dr. Freudu 182555 .....sto je i bila glavna odlika i za ostale zene sto su zivjele u tom periodu)
A o njegovoj psihoanalizi i misljenju da je libido pokretac svega, bi se mogla napisati knjiga debljine Tokijskog telefonskog imenika Što mislite o dr. Freudu 776231 !! Tako da je za Freuda dovoljno reci da je dao znacajan doprinos za psihologiju i psihijatriju pa i za neurologiju....o njegovoj psihoanalizi se uvijek moze raspravljati i pohvaliti i pokuditi neke dijelove......ali kao osoba,meni licno ne bi bio na spisku sa rajom za coffe i kolace!!! Što mislite o dr. Freudu 12363
[Vrh] Go down
Blizanka
Administratorica
Administratorica
Blizanka


Female
Gemini Broj postova : 74186
Godine : 173
Datum registracije : 21.01.2009

Što mislite o dr. Freudu Empty
PostajNaslov: Re: Što mislite o dr. Freudu   Što mislite o dr. Freudu I_icon_minitime21.12.09 16:14

Laughing Laughing njegovo tumacenje snova je cista glupost...najmanje mi se svidjela njegova podjela zivotnih perioda u djetinjstvu.... on ih je nazivao nazivima...analni... oralni.. jer je svoje sexualne frustracije lijecio u svojim teorijama.. ali nikad ih nije izlijecio ..njemu je sve u zivotu bio sexualni problem.. jedino opis onog..da je svjesno...onj dio ledenog brijega koji se vidi...a nesvjesno onaj ispod ...koji se ne vidi i koji je mnogo veci ..e jedino tom prilikom nije pominjao sex...a sigurno je i tad mislio na njega...ma ja i on isti ....

_________________
Ono sto MOGU ne mora da znači i da HOĆU,
ali ono što HOĆU uvijek znači da MOGU
ellaMarigo



Što mislite o dr. Freudu Admin10
[Vrh] Go down
https://www.facebook.com/pages/Carpe-diem-citati-lijepe-misli-po
Niky
VIP član
Niky


Female
Aries Rat
Broj postova : 13469
Godine : 40
Datum registracije : 07.07.2009

Što mislite o dr. Freudu Empty
PostajNaslov: Re: Što mislite o dr. Freudu   Što mislite o dr. Freudu I_icon_minitime21.12.09 16:28

samo da nadodam fali mi slovo t u postu Što mislite o dr. Freudu 73820
[Vrh] Go down
Wind
Totalno relaxiran
Wind


Female
Aquarius Rooster
Broj postova : 1722
Godine : 42
Datum registracije : 09.12.2009

Što mislite o dr. Freudu Empty
PostajNaslov: Re: Što mislite o dr. Freudu   Što mislite o dr. Freudu I_icon_minitime21.12.09 16:29

Definisanje: IDA, EGA i SUPER EGA....i po meni je najbolji dio Freudove psihoanalize....mada i neke "sexualne" teze njegovih radova imaju dobar temelj kad se uzmu u analizu....
[Vrh] Go down
Dragance
Totalno relaxiran
Dragance


Female
Scorpio Buffalo
Broj postova : 1556
Godine : 38
Datum registracije : 04.06.2010

Što mislite o dr. Freudu Empty
PostajNaslov: Re: Što mislite o dr. Freudu   Što mislite o dr. Freudu I_icon_minitime11.06.10 9:19

Zivio Freud! Laughing
[Vrh] Go down
Kikica
VIP član
Kikica


Female
Taurus Goat
Broj postova : 43765
Godine : 44
Datum registracije : 04.03.2009

Što mislite o dr. Freudu Empty
PostajNaslov: Re: Što mislite o dr. Freudu   Što mislite o dr. Freudu I_icon_minitime03.10.10 17:44

Joj brrrr..Dragance moje neee Laughing
Ne znam ništa o njemu niti želim niti imam volje da išta čitam i učim...jer mislim da nije bio baš normalan pa mi nešto njegove teorije ne sjedaju baš najbolje Laughing
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Što mislite o dr. Freudu Empty
PostajNaslov: Re: Što mislite o dr. Freudu   Što mislite o dr. Freudu I_icon_minitime03.10.10 17:46

nista,sad razmisljam o tiji i Kiki...j...Freuda... Smile
[Vrh] Go down
Rokerka
Ljubitelj foruma
Rokerka


Female
Cancer Rat
Broj postova : 4199
Godine : 27
Lokacija : Nedođija ^^
Datum registracije : 31.12.2009

Što mislite o dr. Freudu Empty
PostajNaslov: Re: Što mislite o dr. Freudu   Što mislite o dr. Freudu I_icon_minitime03.10.10 17:56

A sta je on uopste? Mislim, ko je? Sta je rekao? Smile
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Što mislite o dr. Freudu Empty
PostajNaslov: Re: Što mislite o dr. Freudu   Što mislite o dr. Freudu I_icon_minitime03.10.10 17:57

bio je u svoje doba glavni roker u Austriji...napisao je simfoniju Psihonaliza... Smile
[Vrh] Go down
Sponsored content





Što mislite o dr. Freudu Empty
PostajNaslov: Re: Što mislite o dr. Freudu   Što mislite o dr. Freudu I_icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Što mislite o dr. Freudu
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» Što mislite o osobi iznad?
» Recite ono što zaista mislite – bez straha!
» Što mislite jel su ovo prave sise?
» Što mislite o današnjoj arhitekruri?
» Sta mislite o ovom sajtu za zaposljavanje

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Relax forum :: Društvo i zabava :: Psihologija i osobni razvoj :: Psihologija općenito :: Psihologija ponašanja-
Forum(o)Bir: