Relax forum
Registriraj se i relaxiraj sa nama
Relax forum
Registriraj se i relaxiraj sa nama
Relax forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Zabava, druženje i diskusije u opuštenoj atmosferi
 
Početna stranicaRegistracijaLogin

 

 Seks u trudnoći i nakon nje

Go down 
5 posters
Autor/icaPoruka
Niky
VIP član
Niky


Female
Aries Rat
Broj postova : 13469
Godine : 40
Datum registracije : 07.07.2009

Seks u trudnoći i nakon nje Empty
PostajNaslov: Seks u trudnoći i nakon nje   Seks u trudnoći i nakon nje I_icon_minitime27.11.09 11:47

Kad ponovno možete započeti sa seksualnim aktivnostima nakon poroda?


Općenito govoreći, najčešći period je 6 tjedana nakon poroda, kada bi
trebali obaviti i prvi postporođajni ginekološki pregled. Neke žene bit
će spremne već i nakon 4 tjedna, dok neke neće niti nakon 8 tjedana.
Snošaj ponekad zna biti bolan i nakon tri mjeseca.


Neki od razloga zbog kojih bi vam vođenje ljubavi moglo biti neugodno:


·Zarastanje ožiljka od epiziotomije. Kegelove vježbe mogle bi vam ubrzati oporavak.


·Suhoća vagine, posebno uobičajena kod dojenja.


·Slabiji seksualni nagon zbog privremene zbrke u hormonima. Samo polako!


·Premorenost. Nedostatak sna, hormonske promjene i nervoza zbog
brige o bebi nisu bez posljedica. U ovom slučaju komunikacija među
partnerima je presudan čimbenik.


·Gubitak spontanosti. Teško se prepustiti uživanju dok slušate kako
vam dijete plače. Vremenom ćete već naučiti bebin ritam i vrijeme kada
će sigurno spavati.



Život s bebom nikada više neće nalikovati životu prije nje, no s
vremenom ćete biti sve opušteniji i vaš će se seksualni život vratiti u
normalu. Zbog iznimno velikih promjena u vašim odnosima s partnerom,
trebate puno ljubavi, razumijevanja, nježnosti, strpljenja i dobre
komunikacije. Zadatak nije lak, ali se svakako isplati potruditi!


Net.hr
[Vrh] Go down
Kikica
VIP član
Kikica


Female
Taurus Goat
Broj postova : 43765
Godine : 44
Datum registracije : 04.03.2009

Seks u trudnoći i nakon nje Empty
PostajNaslov: Re: Seks u trudnoći i nakon nje   Seks u trudnoći i nakon nje I_icon_minitime27.11.09 21:50

Jao..jao..kom je do sexa..kad beba traži svoje svaka dva sata i prije..ma nije mi sex padao na pamet..pojma nemam koliko dugo..bemti.. Seks u trudnoći i nakon nje 267525 zapravo još uvijek nadolazim.. Seks u trudnoći i nakon nje 12363
[Vrh] Go down
Goran
Administrator
Administrator
Goran


Male
Cancer Rooster
Broj postova : 80666
Godine : 42
Lokacija : Bjelovar
Datum registracije : 24.09.2008

Seks u trudnoći i nakon nje Empty
PostajNaslov: Re: Seks u trudnoći i nakon nje   Seks u trudnoći i nakon nje I_icon_minitime07.06.10 22:29

Seks u trudnoći i nakon nje Trudno%C4%87a-i-seks-300x200

Seks u trudnoći nije zabranjen. To se svakako odnosi na sve trudnice koje imaju urednu i zdravu trudnoću i koje su pod stalnim nadzorom svog ginekologa.
Zbog učestalih mučnina i povraćanja, želja žene za seksom tokom prva tri meseca trudnoće je izrazito mala. To se znatno menja tokom šestog meseca i pred kraj trudnoće, što lekari objašnjavaju činjenicom da su upravo tada genitalni organi najbolje prokrvljeni. Polni odnosi su izričito zabranjeni ukoliko postoji rizik za prevremeni porođaj, kod neadekvatne funkcije grlića materica, kao i kod problema sa posteljicom (kada je položena znatno niže nego što bi trebala da bude tzv. placenta previa).
Veliki broj partnera se nalazi u dilemi da li orgazam može dovesti, odnosno podstaknuti prevremeni porođaj. Međutim, kontrakcija koja na taj način nastaje u genitalnim organima ne ugrožava trudnoću i ne može uzrokovati prave porođajne kontrakcije. Isto tako sperma sadrži supstance koje se nazivaju prostaglandini i koji mogu izazvati kontrakcije materice, ali takođe neznatne da bi naštetili plodu ili trudnoći.
Potrebno je voditi računa o postojećim, kao i mogućim infekcijama. Zbog toga bi najbolje bilo da se koristi kondom. Sa odnosima, prema preporuci lekara, trebalo bi prestati mesec dana pre planiranog termina porođaja.

Izvor

_________________
Na Rubu Znanosti: David Icke - Pozadina ratova, financijske krize i ostalih svjetskih zbivanja
Take a moment every day to appreciate your most precious gift. It did not have to be, but we were given the gift of life. Honor that gift by living beautifully and by giving back a little beauty as we go along the way. Life wants nothing more than to be appreciated and fully enjoyed.
[Vrh] Go down
https://www.facebook.com/CarpeDiemCitatiMisliPoezija
Kikica
VIP član
Kikica


Female
Taurus Goat
Broj postova : 43765
Godine : 44
Datum registracije : 04.03.2009

Seks u trudnoći i nakon nje Empty
PostajNaslov: Re: Seks u trudnoći i nakon nje   Seks u trudnoći i nakon nje I_icon_minitime08.06.10 11:02

U trudnoći pa ne mora se pentrirati ako je dvama do maženja..gdje piše da mora. I kakve veze ima orgazam s kontrakcijama...jaoo pa gdje ti žive. Svatko po svom nahođenju. Mi nismo baš prakticirali u trudnoći iako je bila svršena trudnoča bez mučnina..povračanja..pravo po knjizi je bila. Igrali smo se naravno ali i pazili na bebu. Seks u trudnoći i nakon nje 816407
[Vrh] Go down
Dragance
Totalno relaxiran
Dragance


Female
Scorpio Buffalo
Broj postova : 1556
Godine : 38
Datum registracije : 04.06.2010

Seks u trudnoći i nakon nje Empty
PostajNaslov: Re: Seks u trudnoći i nakon nje   Seks u trudnoći i nakon nje I_icon_minitime10.06.10 10:09

uh,trudnoca,mene tako strah... No
[Vrh] Go down
Kikica
VIP član
Kikica


Female
Taurus Goat
Broj postova : 43765
Godine : 44
Datum registracije : 04.03.2009

Seks u trudnoći i nakon nje Empty
PostajNaslov: Re: Seks u trudnoći i nakon nje   Seks u trudnoći i nakon nje I_icon_minitime10.06.10 10:11

Ma ne čega..to je samo strah od nepoznanice. Ali zaboravi one filmske scene. To je sve potpuno prirodno. A žena u trudnoći...pa večina njih koje su imale dobru trudnoći kazati će da im je to najblje doba u životu. Evo ja bi rado opet bila trudna.. kakav divan osječaj. Seks u trudnoći i nakon nje 462401
[Vrh] Go down
Dragance
Totalno relaxiran
Dragance


Female
Scorpio Buffalo
Broj postova : 1556
Godine : 38
Datum registracije : 04.06.2010

Seks u trudnoći i nakon nje Empty
PostajNaslov: Re: Seks u trudnoći i nakon nje   Seks u trudnoći i nakon nje I_icon_minitime10.06.10 10:15

Vjerujem da je divno,volim bebe,obozavam.I ja bih jednu (da mi netko pokloni),heheh,mama kaze da je to tako strasno nitko nebi radjao 2. dijete,ali opet kad pomislim da to malo cudo mora izaci iz mene,panikaaaaa!!!
[Vrh] Go down
Kikica
VIP član
Kikica


Female
Taurus Goat
Broj postova : 43765
Godine : 44
Datum registracije : 04.03.2009

Seks u trudnoći i nakon nje Empty
PostajNaslov: Re: Seks u trudnoći i nakon nje   Seks u trudnoći i nakon nje I_icon_minitime10.06.10 10:27

Pa i biti će panika stalna uvijek prisutna. Seks u trudnoći i nakon nje 796810 ..Meni je u početku kako ću ja to..pa me prošlo do pred kraj ..ali na samom kraju sam više molila boga ..i to mislim da je ovaj gore nam namjerno otežao da nam onaj strah nestane.. jer je zadnjih tri-četiri tjedna teško nositi taj teret.. pa samo moliš boga da nek više izađe van..ne misliš ni na bol na ništa samo nek je više vani. Seks u trudnoći i nakon nje 73820
[Vrh] Go down
Dragance
Totalno relaxiran
Dragance


Female
Scorpio Buffalo
Broj postova : 1556
Godine : 38
Datum registracije : 04.06.2010

Seks u trudnoći i nakon nje Empty
PostajNaslov: Re: Seks u trudnoći i nakon nje   Seks u trudnoći i nakon nje I_icon_minitime10.06.10 10:30

Da,uh...evo malo si me utjesila,mada dok zena sama to ne osjeti....vjerujem da u trenutku kad ti pruze bebu u narucje,sva bol nestane Smile
[Vrh] Go down
Kikica
VIP član
Kikica


Female
Taurus Goat
Broj postova : 43765
Godine : 44
Datum registracije : 04.03.2009

Seks u trudnoći i nakon nje Empty
PostajNaslov: Re: Seks u trudnoći i nakon nje   Seks u trudnoći i nakon nje I_icon_minitime10.06.10 10:37

Ma ej ne osjetiš baš ništa..u tom trenu kada ti kažu "Majko evo bebE" ne postoji više bol...onaj neki hormon te toliko ispuni da si svjesna samo kako je sve gotovo i da je beba dobro i ti češ biti dobro.
I takvo jedno olakšanje ..rasterečenje i od svega te toliko sreča ispuni..ma predivno nešto ..budeš vidjela Seks u trudnoći i nakon nje 816407
Ugl mamama je dano nešto najposebnije na svijetu.

A seks je nakon svega toga nešto potpuno sporedno..mislim da se vratim na temu Seks u trudnoći i nakon nje 12363
[Vrh] Go down
Dragance
Totalno relaxiran
Dragance


Female
Scorpio Buffalo
Broj postova : 1556
Godine : 38
Datum registracije : 04.06.2010

Seks u trudnoći i nakon nje Empty
PostajNaslov: Re: Seks u trudnoći i nakon nje   Seks u trudnoći i nakon nje I_icon_minitime10.06.10 10:38

Da,heheheh i kad ce 2. beba?
[Vrh] Go down
Kikica
VIP član
Kikica


Female
Taurus Goat
Broj postova : 43765
Godine : 44
Datum registracije : 04.03.2009

Seks u trudnoći i nakon nje Empty
PostajNaslov: Re: Seks u trudnoći i nakon nje   Seks u trudnoći i nakon nje I_icon_minitime10.06.10 10:41

Druga beba..evo još uvijek več 5 godinu se oporavljam od trudnoće Seks u trudnoći i nakon nje 12363 nikako d anadođemo do seksa "....ma baš nas briga".. kao priej trudnoće..sada smo jako svjesni posljedica Seks u trudnoći i nakon nje 12363
[Vrh] Go down
Dragance
Totalno relaxiran
Dragance


Female
Scorpio Buffalo
Broj postova : 1556
Godine : 38
Datum registracije : 04.06.2010

Seks u trudnoći i nakon nje Empty
PostajNaslov: Re: Seks u trudnoći i nakon nje   Seks u trudnoći i nakon nje I_icon_minitime10.06.10 10:45

hehehe,najbolje dok si jos u fazonu,idealna razlika godina...ma to dodje samo od sebe a i da ne bude,ipak si se ostvarila kao majka i ispunjena zena plešu
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Seks u trudnoći i nakon nje Empty
PostajNaslov: Re: Seks u trudnoći i nakon nje   Seks u trudnoći i nakon nje I_icon_minitime12.06.10 16:46

Sex je uvijek dozvoljen i prihvatljiv... ja sam se seksala zadnji puta dva dana prije poroda, a zatim desetak dana nakon poroda... Naravno nježno, pažljivo, polako.... koliko je bilo ugodno... i bilo je super...
[Vrh] Go down
Ary
VIP član
Ary


Female
Pisces Rooster
Broj postova : 16293
Godine : 43
Lokacija : Sisak
Datum registracije : 16.04.2009

Seks u trudnoći i nakon nje Empty
PostajNaslov: Re: Seks u trudnoći i nakon nje   Seks u trudnoći i nakon nje I_icon_minitime12.06.10 16:55

imali smo odnose sasvim normalno isto kao i dok nisam bila trudna... zadnji puta smo se seksali 10 dana prije poroda...jer mi je prošao termin pa sam završila u bolnici do poroda (inaće ko zna kad bi bio zadnji put ) Laughing

nakon poroda sam imala ono glupo čišćenje koje mi je išlo na živce tako da se nismo seksali jedno mjesec i po dana Smile


moja frendica je diobila zabranu od giinekologa...pošto joj trudnoća nije baš bila uredna ...tako da se nisu smjeli uopće seksati tokom cijele trudnoće...mislim da ni to nije najgora stvar...jer za svoju bebu ćeš sve napravit Smile
[Vrh] Go down
Sponsored content





Seks u trudnoći i nakon nje Empty
PostajNaslov: Re: Seks u trudnoći i nakon nje   Seks u trudnoći i nakon nje I_icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Seks u trudnoći i nakon nje
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
»  Jutarnje mučnine u trudnoći
» Njega kose u trudnoći
» Je li dozvoljena masaža u trudnoći?
» Vodene kozice u trudnoći
» Istine i zablude o trudnoći i trudnicama

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Relax forum :: Društvo i zabava :: Ženski kutak-
Forum(o)Bir: