Relax forum
Registriraj se i relaxiraj sa nama
Relax forum
Registriraj se i relaxiraj sa nama
Relax forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Zabava, druženje i diskusije u opuštenoj atmosferi
 
Početna stranicaRegistracijaLogin

 

 Opasnost iz PDF-a

Go down 
2 posters
Autor/icaPoruka
Kikica
VIP član
Kikica


Female
Taurus Goat
Broj postova : 43764
Godine : 45
Datum registracije : 04.03.2009

Opasnost iz PDF-a Empty
PostajNaslov: Opasnost iz PDF-a   Opasnost iz PDF-a I_icon_minitime14.10.09 16:17

Opasnost iz PDF-a 4eb577d8c627360c9a52748r


Sigurnosni stručnjaci iz tvrtke Trend Micro upozoravaju na novi propust u Adobeovom Readeru koji pogađa trenutno aktualnu verziju 9.1.3, kao i sve ranije.

Propust omogućuje potencijalnom napadaču postavljanje "stražnjih vrata" u sustav koristeći JavaScript. Prema tvrdnjama iz Trend Micra, propust se već počeo zloupotrebljavati putem trojanskog konja nazvanog "Troj_Pidief.Uo", koji se širi putem PDF datoteke koja sadrži zloćudni JavaScript kod nazvan "Js_Agent.Dt". Ukoliko korisnik otvori zaraženu datoteku postavljaju se "stražnja vrata" nazvana "Bkdr_Protux.Bd".

Više informacija o propustu može se pronaći na Trend Microovom blogu, a Adobe je najavio kako će izdati odgovarajuću zakrpu danas (utorak).




Tko ce znati jel su izbacili zakrpu, a ja bas jucer poletim da vidim koji sam si stavila..da nije taj najnoviji kod mene..bas mi treba Trojan na novoj igracki i nije kod mene je stara verzija..a vi pazite da nebi uz novi Adobe Reader pokupili i konja, mislim Trojana..
[Vrh] Go down
Badomen
Totalno relaxiran
Badomen


Male
Aquarius Monkey
Broj postova : 1130
Godine : 55
Lokacija : home,sweet home
Datum registracije : 22.10.2010

Opasnost iz PDF-a Empty
PostajNaslov: Re: Opasnost iz PDF-a   Opasnost iz PDF-a I_icon_minitime23.10.10 17:52

ma instaliraj FoxitReader
brži je manji i nije podložan toj boljetici
[Vrh] Go down
 
Opasnost iz PDF-a
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» Opća opasnost u Boogaloou
» Pospani vozači su opasnost na cesti
» Opća Opasnost - tekstovi pjesama
» Još jedna opasnost za pušače - bakterije iz duhana

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Relax forum :: Tehnologija :: Informatička tehnologija :: Software, operativni sustavi, hardware, programiranje-
Forum(o)Bir: