Relax forum
Registriraj se i relaxiraj sa nama
Relax forum
Registriraj se i relaxiraj sa nama
Relax forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Zabava, druženje i diskusije u opuštenoj atmosferi
 
Početna stranicaRegistracijaLogin

 

 Šta radi naš mozak kada se zaljubimo

Go down 
+2
Niky
Blizanka
6 posters
Autor/icaPoruka
Blizanka
Administratorica
Administratorica
Blizanka


Female
Gemini Broj postova : 74186
Godine : 173
Datum registracije : 21.01.2009

Šta radi naš mozak kada se zaljubimo Empty
PostajNaslov: Šta radi naš mozak kada se zaljubimo   Šta radi naš mozak kada se zaljubimo I_icon_minitime12.10.09 19:44

Obrazi su vam ozareni, oči vam svjetlucaju. Ono što ljudi iz vaše okoline ne mogu da vide je i da vaš mozak doživljava "romansu". Seks i ljubav nas ne čine samo srećnijim, već i zdravijim. Sada, istraživači kažu da je efekat romanse još veći: Ljubav "uključuje" određene dijelove ljudskog mozga.

Da bi saznali šta se sa našim mozgom dešava kada smo zaljubljeni, grupa naučnika je radila MRI skeniranje mozga. Ogled je vršen na 17 osoba koje su prije toga radile psihološke testove kojima su dokazali da su zaista zaljubljeni. I dok su ovi "zamorčići" gledali u slike svojih voljenih, postavljeno im je pitanje: "Šta osjećate?"

Naučnici su primetili da se neke oblasti mozga "Pale" tj. postaju aktivne. Dok je izvestan broj oblasti samo povećao aktivnost, četiri posebne regije su se "uključile" kod 11 subjekata ženskog pola i 6 subjekata muškog pola. Da li je ovo naučni metod pomoću koga ćemo moći da razlikujemo pravu ljubav od požude? Doktor Bartels kaže da je ovo "zajednički pokazatelj romantične ljubavi".

"Ja mislim da postoji složena zamršenost oko ljubavi, požude, seksa i intimnosti", kaže Dr. Seth Prosterman, klinički seksolog. "Prava intimnost nije samo bliskost, već kako se osjećate iznutra. Vaš puls se ubrzava zbog misli koje imate, naročito ako imate ljubavne, tople misli i seksualne misli o toj osobi", dodaje.

Istraživači su došli i do još jednog zanimljivog otkrića: Gledanje u voljenu osobu deluje umirujuće.

Postoji mnogo skala koje služe za mjerenje ljutnje i straha, ali ljubav još uvijek ne možemo da izmjerimo. Postoji mnogo studija koje se bave negativnim emocijama - strahom, tugom, ljutnjom, gađenjem, ali je malo onih koje govore o ljubavi. Izgleda da je došlo vrijeme da se, bar kada su istraživanja u pitanju, okrenemo pozitivnim emocijama.

_________________
Ono sto MOGU ne mora da znači i da HOĆU,
ali ono što HOĆU uvijek znači da MOGU
ellaMarigo



Šta radi naš mozak kada se zaljubimo Admin10
[Vrh] Go down
https://www.facebook.com/pages/Carpe-diem-citati-lijepe-misli-po
Gost
Gost




Šta radi naš mozak kada se zaljubimo Empty
PostajNaslov: Re: Šta radi naš mozak kada se zaljubimo   Šta radi naš mozak kada se zaljubimo I_icon_minitime13.10.09 13:33

Moj mozak divlja... Šta radi naš mozak kada se zaljubimo 31382
[Vrh] Go down
Niky
VIP član
Niky


Female
Aries Rat
Broj postova : 13469
Godine : 40
Datum registracije : 07.07.2009

Šta radi naš mozak kada se zaljubimo Empty
PostajNaslov: Re: Šta radi naš mozak kada se zaljubimo   Šta radi naš mozak kada se zaljubimo I_icon_minitime16.10.09 20:10

moj mozak je na godišnjem tada Šta radi naš mozak kada se zaljubimo 12363 ...baš mu lijepo....
[Vrh] Go down
Niky
VIP član
Niky


Female
Aries Rat
Broj postova : 13469
Godine : 40
Datum registracije : 07.07.2009

Šta radi naš mozak kada se zaljubimo Empty
PostajNaslov: Re: Šta radi naš mozak kada se zaljubimo   Šta radi naš mozak kada se zaljubimo I_icon_minitime22.11.09 18:49

još uvijek na godišnjem...možda da odem na sunce da se malo otopim Šta radi naš mozak kada se zaljubimo 12363
[Vrh] Go down
D_DoLL
Zagrijao tipkovnicu
D_DoLL


Female
Scorpio Snake
Broj postova : 356
Godine : 34
Datum registracije : 18.11.2008

Šta radi naš mozak kada se zaljubimo Empty
PostajNaslov: Re: Šta radi naš mozak kada se zaljubimo   Šta radi naš mozak kada se zaljubimo I_icon_minitime23.11.09 22:35

Volim kad volim. Ali ne volim biti zaljubljena. Onda ne znam za sebe... Šta radi naš mozak kada se zaljubimo 668150 A preveliki sam control freak da bih se samo tak nosila s tim... Šta radi naš mozak kada se zaljubimo 668150
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Šta radi naš mozak kada se zaljubimo Empty
PostajNaslov: Re: Šta radi naš mozak kada se zaljubimo   Šta radi naš mozak kada se zaljubimo I_icon_minitime09.05.10 20:09

Moj mozak ne radi nista Šta radi naš mozak kada se zaljubimo 12363 Šta radi naš mozak kada se zaljubimo 12363
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Šta radi naš mozak kada se zaljubimo Empty
PostajNaslov: Re: Šta radi naš mozak kada se zaljubimo   Šta radi naš mozak kada se zaljubimo I_icon_minitime09.05.10 20:12

Hm......mislim da mi se opet zaledio taj dio mozga Šta radi naš mozak kada se zaljubimo 12363
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Šta radi naš mozak kada se zaljubimo Empty
PostajNaslov: Re: Šta radi naš mozak kada se zaljubimo   Šta radi naš mozak kada se zaljubimo I_icon_minitime15.05.10 10:07

Kad si zaljubljen mozak je daleko od nas jer da nije hm
[Vrh] Go down
Rokerka
Ljubitelj foruma
Rokerka


Female
Cancer Rat
Broj postova : 4199
Godine : 27
Lokacija : Nedođija ^^
Datum registracije : 31.12.2009

Šta radi naš mozak kada se zaljubimo Empty
PostajNaslov: Re: Šta radi naš mozak kada se zaljubimo   Šta radi naš mozak kada se zaljubimo I_icon_minitime15.09.10 16:22

Niky je napisao/la:
moj mozak je na godišnjem tada Šta radi naš mozak kada se zaljubimo 12363 ...baš mu lijepo....

bravo I kod mene isti slucaj... Smile Sto znaci da je moj mozak uvek na godisnjem Laughing
[Vrh] Go down
bodomiere
Ljubitelj foruma
bodomiere


Male
Sagittarius Horse
Broj postova : 3910
Godine : 33
Lokacija : Kaštel Sućurac
Datum registracije : 30.05.2010

Šta radi naš mozak kada se zaljubimo Empty
PostajNaslov: Re: Šta radi naš mozak kada se zaljubimo   Šta radi naš mozak kada se zaljubimo I_icon_minitime15.09.10 16:26

šta radi...?ne radi mi ništa u tome i jest problem Laughing
[Vrh] Go down
http://dzungla-forum.forumcroatian.com/
Kikica
VIP član
Kikica


Female
Taurus Goat
Broj postova : 43765
Godine : 44
Datum registracije : 04.03.2009

Šta radi naš mozak kada se zaljubimo Empty
PostajNaslov: Re: Šta radi naš mozak kada se zaljubimo   Šta radi naš mozak kada se zaljubimo I_icon_minitime27.11.11 17:50

..bravo Bodo baš sam to htjela napisati Laughing
[Vrh] Go down
Sponsored content





Šta radi naš mozak kada se zaljubimo Empty
PostajNaslov: Re: Šta radi naš mozak kada se zaljubimo   Šta radi naš mozak kada se zaljubimo I_icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Šta radi naš mozak kada se zaljubimo
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» Osamljenim skakavcima mozak naraste kada se sjate u roj
» Mozak na čipu
» Vježba za mozak
» Mozak se odmara ponekad?
» Ženski i muški mozak

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Relax forum :: Društvo i zabava :: Ženski kutak-
Forum(o)Bir: