Relax forum
Registriraj se i relaxiraj sa nama
Relax forum
Registriraj se i relaxiraj sa nama
Relax forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Zabava, druženje i diskusije u opuštenoj atmosferi
 
Početna stranicaRegistracijaLogin

 

 Sretan brak

Go down 
+3
NeoSky
Kikica
Blizanka
7 posters
Autor/icaPoruka
Blizanka
Administratorica
Administratorica
Blizanka


Female
Gemini Broj postova : 74186
Godine : 174
Datum registracije : 21.01.2009

Sretan brak Empty
PostajNaslov: Sretan brak   Sretan brak I_icon_minitime29.09.09 12:49

Citat :
sretan brak koji je nužno i monogaman, oslobođen je od svih zabluda patrijarhalnosti i dvostrukog morala. U njemu se bračni drugovi osjećaju potpuno ravnopravni - svoja prava i dužnosti u braku smatraju jednakim. Zato u njihovom međusobnom odnosu nema nikakvog iskorištavanja. U polnom životu se jedno drugome predaju iz ljubavi, a ne iz neke bračne "dužnosti". Oboje nalaze u tome izuzetno ispunjenje tek kad osjećaju da su i partnera usrećili. Svoje eventualne poteškoće rješavaju dogovorom, ne prebacujući krivicu jedno na drugo i nastojeći da se oboje založe u rješavanju problema. Među bračnim drugovima koji se iskreno vole nema podijele poslova na "muške" i "ženske". To je stvar njihovog trenutnog dogovora da li će, u određenoj prilici, neki posao u kući obavljati muž ili žena. Isto vijedi i za brigu o djeci. Roditelji koji žive u sretnom braku doživljavaju kao sasvim razumljivo da zajedno njeguju svoju djecu od prvog dana njihovog života, da ih zajedno odgajaju, pomažu im pri učenju, jednostavno rečeno da ih udruženim snagama "podignu na noge". To nikako ne doživljavaju kao vid podijele rada između muškarca i žene. U sretnom braku, djeca se rađaju dogovorom među roditeljima, po njihovoj zajedničkoj želji, bez ikakve prisile jednog bračnog druga. Neželjenu trudnoću nastoje spriječiti, kako se žena ne bi morala izlagati abortusima. Na kraju, u punovrijednom, samom po sebi, monogamnom braku niko nikoga materijalno ne iskorištava. Imovina bračnih drugova je zajednička, ne samo pravno nego i stvarno, bez obzira koliko koji od njih pridonosi. Jer najvrijedniji kapital sretnih brakova jest njihova uzajamna ljubav. Za nju daju oboje jednako i ne može se zamijeniti nikakvim materijalnim dobrima.


Sta je za vas sretan brak?

_________________
Ono sto MOGU ne mora da znači i da HOĆU,
ali ono što HOĆU uvijek znači da MOGU
ellaMarigo



Sretan brak Admin10
[Vrh] Go down
https://www.facebook.com/pages/Carpe-diem-citati-lijepe-misli-po
Kikica
VIP član
Kikica


Female
Taurus Goat
Broj postova : 43764
Godine : 45
Datum registracije : 04.03.2009

Sretan brak Empty
PostajNaslov: Re: Sretan brak   Sretan brak I_icon_minitime29.09.09 14:33

..... najvrijedniji kapital sretnih brakova jest njihova uzajamna ljubav. Za nju daju oboje jednako i ne može se zamijeniti nikakvim materijalnim dobrima..

Sažem se..puno je još stvari o kojima se može razglabati...što čini nečiji brak sretnim..ipak mislim da to ide od pojedinca do pojedinca..nekim je ljudima dovoljno..malo pričati u braku..neki vole puno o sebi tj. njima pričati..
Mislim da je daleko nabitnije da kada se jednom sjedne razgovarati..bilo to ..kad god..da sa otvoreno prizna..dali valja i ne valja..i ako se oboje slože bez laži i muljaža da su sretni i da im je dobro skupa..onda valjda to što imaju vrijedi truda.
Valjda.. što ja znam..meni je za sada dobro..ima i padova ima i uspona..a to je sve život..valjda.....i mislim da sam u sretnom braku...volim ja njega..voli i on mene..pokazujemo to koliko toliko..ali tu je.. Sretan brak 816407
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Sretan brak Empty
PostajNaslov: Re: Sretan brak   Sretan brak I_icon_minitime29.09.09 14:48

za mene to je : ljubav razumijevanje i poštovanje između partnera.. i ako to imamo onda imamo i sretan brak.... a mislim da sve ostalo dođe samo po sebi Smile
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Sretan brak Empty
PostajNaslov: Re: Sretan brak   Sretan brak I_icon_minitime29.09.09 15:02

Sretan brak,poštivanje,razumjevanje,ljubav...tri stvari koje meni opisuju sretan brak.
[Vrh] Go down
NeoSky
Totalno relaxiran
NeoSky


Female
Capricorn Cat
Broj postova : 1070
Godine : 48
Lokacija : Šibenik
Datum registracije : 07.08.2009

Sretan brak Empty
PostajNaslov: Re: Sretan brak   Sretan brak I_icon_minitime29.09.09 15:19

Sretan brak je onaj koji u sebi sadrži razmirice,probleme koji kad ga sagledamo možemo kazati da nije savršen da nije samo od lijepih trenutaka jer ako je sve uvijek lijepo i krasno tada se moramo gadno zapitati što to nije ok...on je zajedništvo sazidano povjerenjem ,razgovorom,razumjevanjem kao i kompromisom...
[Vrh] Go down
http://mightysky.bloger.hr/
Gost
Gost




Sretan brak Empty
PostajNaslov: Re: Sretan brak   Sretan brak I_icon_minitime24.10.10 16:34

Sretan brak je zajednica dvoje ljudi koji se vole i međusobno upotpunjuju te time čine sretnim jedno drugoga... Mogla bih to proširiti i na djecu, ali to tada više nebi bio sretan brak nego sretna obitelj...

Najbitnije za dobar brak je poštovanje partnera... Ako nema poštovanja, ljubav će se vrlo brzo ugasiti, a s njim će svakim danom jačati i biti sve veća...
Znači (pod uvjetom da smo sa dobrom osobom) što više dajemo to ćemo i više dobiti....
[Vrh] Go down
Badomen
Totalno relaxiran
Badomen


Male
Aquarius Monkey
Broj postova : 1130
Godine : 55
Lokacija : home,sweet home
Datum registracije : 22.10.2010

Sretan brak Empty
PostajNaslov: Re: Sretan brak   Sretan brak I_icon_minitime24.10.10 16:41

kad prođe ona prva ''kemijska'' faza ljubavi onda (ako je to to) dolazi do nadgradnje ljubavi
kompromis,razumjevanje ,poštovanje
jer se uzajamno mjenjamo na bolje jer više nismo usamljena pojedinka nego prije dvije osobe u jednoj,tj. poprimamo mnoge pozitivne osobine svoje druge polovice a gubimo neke mane(ne sve Laughing ) ali i dalje ne gubimo osobnost,nego smo nadgradnja samoga sebe
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Sretan brak Empty
PostajNaslov: Re: Sretan brak   Sretan brak I_icon_minitime24.10.10 17:52

Razgovaraju dva penzića nakon 50 g braka:
On: Draga hoćemo li i večeras?
Ona: Ne dragi, večeras me boli glava....
On: Ali molim te ljubavi, tako mi tređaš... Evo neću dugo, začas ću te pustiti...
Ona: Nemogu dragi večeras nikako, imam još posla, prvo moram sve pozavršavati...
On: Ma ostavi sve za sutra, pomoći ću ti, samo mi večeras daj malo...
Ona: Hmmm...
On: Draga znači li to da mi daš?
Ona se skine u spavaćicu, legne u krevet i kaže:
-Evo ljubavi, možeš me držati za ruku dok ne zaspiš!


ljubav
[Vrh] Go down
enigma_
Zagrijao tipkovnicu
enigma_


Leo Monkey
Broj postova : 119
Godine : 56
Datum registracije : 02.02.2011

Sretan brak Empty
PostajNaslov: Re: Sretan brak   Sretan brak I_icon_minitime05.02.11 21:32

Citat :
kad prođe ona prva ''kemijska'' faza ljubavi onda (ako je to to) dolazi do nadgradnje ljubavi
kompromis,razumjevanje ,poštovanje

Potpis! Smile





[Vrh] Go down
saska
Zagrijao tipkovnicu



Sagittarius Monkey
Broj postova : 465
Godine : 55
Datum registracije : 03.02.2011

Sretan brak Empty
PostajNaslov: Re: Sretan brak   Sretan brak I_icon_minitime16.02.11 20:49

sretan brak je onaj u kojem partneri s godinama zavole i sve mane svojih supruznika,postanu im drage ,izazivaju osmeh prepoznavanja i toplinu u grudima.
[Vrh] Go down
Goran
Administrator
Administrator
Goran


Male
Cancer Rooster
Broj postova : 80666
Godine : 43
Lokacija : Bjelovar
Datum registracije : 24.09.2008

Sretan brak Empty
PostajNaslov: Re: Sretan brak   Sretan brak I_icon_minitime06.10.11 20:37

Sretan brak je brak u kojem se svakim danom sve više volite i razumijete.

_________________
Na Rubu Znanosti: David Icke - Pozadina ratova, financijske krize i ostalih svjetskih zbivanja
Take a moment every day to appreciate your most precious gift. It did not have to be, but we were given the gift of life. Honor that gift by living beautifully and by giving back a little beauty as we go along the way. Life wants nothing more than to be appreciated and fully enjoyed.
[Vrh] Go down
https://www.facebook.com/CarpeDiemCitatiMisliPoezija
Sponsored content





Sretan brak Empty
PostajNaslov: Re: Sretan brak   Sretan brak I_icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Sretan brak
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» Brak je mrak
» Je li vaš brak u minusu?
» Brak utječe na zdravlje
» Sretan Majčin dan....
» Čestitke

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Relax forum :: Društvo i zabava :: Obitelj, dom, kultura življenja :: Obitelj i prijatelji :: Brak, obitelj i prijatelji-
Forum(o)Bir: