Relax forum
Registriraj se i relaxiraj sa nama
Relax forum
Registriraj se i relaxiraj sa nama
Relax forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Zabava, druženje i diskusije u opuštenoj atmosferi
 
Početna stranicaRegistracijaLogin

 

 Optimistične žene žive duže

Go down 
4 posters
Autor/icaPoruka
Goran
Administrator
Administrator
Goran


Male
Cancer Rooster
Broj postova : 80666
Godine : 42
Lokacija : Bjelovar
Datum registracije : 24.09.2008

Optimistične žene žive duže Empty
PostajNaslov: Optimistične žene žive duže   Optimistične žene žive duže I_icon_minitime28.09.09 18:29

Optimistične žene žive duže F5fc377830
Ženama koje imaju optimističan pogled na život prijeti manji rizik za bolesti srca i smrt, pokazalo je istraživanje provedeno u SAD.

Podaci prikupljeni od gotovo 100 000 ispitanica pokazuju kako je pesimizam izravno povezan s povišenim krvnim tlakom i koncentracijom kolesterola u krvi, pišu tamošnji mediji.

Bez obzira na ostale faktore rizika, optimistične žene su u promatranom osmogodišnjem razdoblju imale 9 posto manji rizik za bolesti srca te 14 posto manji rizik za smrt od bilo kojeg uzroka.
Istraživači s University of Pittsburgh vjeruju da je dobivene rezultate moguće objasniti povezanošću optimističnog stava i uspješnije borbe protiv poteškoća do kojih dolazi zbog narušenog zdravlja.

Uz to, optimistične žene su u prosjeku bile sklonije zdravim životnim navikama i tjelovježbi, te su posljedično imale manje poteškoća s viškom kilograma, dodaju znanstvenici.

Fena

_________________
Na Rubu Znanosti: David Icke - Pozadina ratova, financijske krize i ostalih svjetskih zbivanja
Take a moment every day to appreciate your most precious gift. It did not have to be, but we were given the gift of life. Honor that gift by living beautifully and by giving back a little beauty as we go along the way. Life wants nothing more than to be appreciated and fully enjoyed.
[Vrh] Go down
https://www.facebook.com/CarpeDiemCitatiMisliPoezija
Gost
Gost




Optimistične žene žive duže Empty
PostajNaslov: Re: Optimistične žene žive duže   Optimistične žene žive duže I_icon_minitime28.09.09 18:38

Biti optimist zdravo iza tijelo i za duh.Kad se gleda crno utječe na sve,posebno na kojekakve bolesti,nervozu,živčanost,zato živjeli optimisti...
[Vrh] Go down
Blizanka
Administratorica
Administratorica
Blizanka


Female
Gemini Broj postova : 74186
Godine : 173
Datum registracije : 21.01.2009

Optimistične žene žive duže Empty
PostajNaslov: Re: Optimistične žene žive duže   Optimistične žene žive duže I_icon_minitime22.02.10 17:59

...pa ako ja nisam optimista ...onda niko nije ....sta sam prosla u zivotu ali nikad nisam gledala crno uvijek sam nalazila nesto cemu bih se radovala i uvijek gledam sve ruzicasto pa opet me pogada sta stigne .....koliki sam ja optimista u zivotu nikad ne bih trebala biti bolesna......i ja se ne slazem da optimisticne zene zive duze ...zivis onoliko koliko ti je zapisano ...ima i pesimista koji zive po 100 godina ...a optimizam pomaze da prebrodis bolje sve boli i bolesti

_________________
Ono sto MOGU ne mora da znači i da HOĆU,
ali ono što HOĆU uvijek znači da MOGU
ellaMarigo



Optimistične žene žive duže Admin10
[Vrh] Go down
https://www.facebook.com/pages/Carpe-diem-citati-lijepe-misli-po
Kikica
VIP član
Kikica


Female
Taurus Goat
Broj postova : 43765
Godine : 44
Datum registracije : 04.03.2009

Optimistične žene žive duže Empty
PostajNaslov: Re: Optimistične žene žive duže   Optimistične žene žive duže I_icon_minitime22.02.10 19:17

Ma ne vjerujem da to preivše nešto znaći kada kroz život razmišljamo optimistično ili pesimistično..da me shvati nitko krivo ne kažem da nije dobro razmišljati pozitivno i da ne pomaže biti optimist..samo govorim da ništa manje ili više nije štetno biti pesimist..jer ne razmišlja pesimist "joj fuj sve mi je bljak odvratno ništa mi ne valja"..
Po meni pesimisti samo ne gledaju kroz ružičaste naočale..nikada mi čaša nije polu puna več polu prazna..ali što je tu loše..stvar je gledanja..ili nikada ne razmišljam ma sve će biti super neće se ništa loše dogoditi bude sve prošlo bla bla..ja više volim biti hladne glave ne nadati se predobrom biti malo manje optimistična u bilo čemu..jer ako se ne nadaš previše dobrome..manje češ se razočarati..ali veselim se dobrom jako bez obzira koliko dobrog bude ..jer nisam puno niti očekivala.

A dali duže žive nije samo stvar razmišljanja puna prazna..več bitan i tempo života..volja za životom..društvo..sitnice kojima se radujemo sve to čini naš život dužim ili kraćim.
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Optimistične žene žive duže Empty
PostajNaslov: Re: Optimistične žene žive duže   Optimistične žene žive duže I_icon_minitime02.03.10 19:48

po prirodi sam optimista..al ima dana kada mi se se cini crnim..
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Optimistične žene žive duže Empty
PostajNaslov: Re: Optimistične žene žive duže   Optimistične žene žive duže I_icon_minitime03.03.10 7:56

Kikica je napisao/la:
Ma ne vjerujem da to preivše nešto znaći kada kroz život razmišljamo optimistično ili pesimistično..da me shvati nitko krivo ne kažem da nije dobro razmišljati pozitivno i da ne pomaže biti optimist..samo govorim da ništa manje ili više nije štetno biti pesimist..jer ne razmišlja pesimist "joj fuj sve mi je bljak odvratno ništa mi ne valja"..
Po meni pesimisti samo ne gledaju kroz ružičaste naočale..nikada mi čaša nije polu puna več polu prazna..ali što je tu loše..stvar je gledanja..ili nikada ne razmišljam ma sve će biti super neće se ništa loše dogoditi bude sve prošlo bla bla..ja više volim biti hladne glave ne nadati se predobrom biti malo manje optimistična u bilo čemu..jer ako se ne nadaš previše dobrome..manje češ se razočarati..ali veselim se dobrom jako bez obzira koliko dobrog bude ..jer nisam puno niti očekivala.

A dali duže žive nije samo stvar razmišljanja puna prazna..več bitan i tempo života..volja za životom..društvo..sitnice kojima se radujemo sve to čini naš život dužim ili kraćim.

Mislim da griješiš...
Iskustvo me naučilo da pesimisti uvijek svojim pesimizmom (pretpostavljam) privlače ružne stvari (čak i bolest) koje im se dešavaju u životu, a optimisti dobre...

Masu puta sam gledala drage, poštene, vedre ljude u bezizlaznim situacijama kako se nedaju smesti, i dalje sa osmjehom na usnama rješavaju probleme, i uvijek, ali baš uvijek im se desi nešto totalno nepredviđeno, nešto što riješi njihove probleme...
Znam mladog dečka (30-te) u kolicima, stradao kao tinejđer u prometnoj stradao...
Optimist, osnovao je obitelj, sagradio kuću, sve mu ide kao po špagi, a poludi ako mu netko kaže da je bolestan ili nesretan u životu, ne priznaje to... Živa volja... On mi je životni uzor...
[Vrh] Go down
Kikica
VIP član
Kikica


Female
Taurus Goat
Broj postova : 43765
Godine : 44
Datum registracije : 04.03.2009

Optimistične žene žive duže Empty
PostajNaslov: Re: Optimistične žene žive duže   Optimistične žene žive duže I_icon_minitime03.03.10 8:20

Ne znam u kojem dijelu se ne slažeš sa mnom.. Optimistične žene žive duže 816407
[Vrh] Go down
Goran
Administrator
Administrator
Goran


Male
Cancer Rooster
Broj postova : 80666
Godine : 42
Lokacija : Bjelovar
Datum registracije : 24.09.2008

Optimistične žene žive duže Empty
PostajNaslov: Re: Optimistične žene žive duže   Optimistične žene žive duže I_icon_minitime13.04.10 23:45

black-angel je napisao/la:
po prirodi sam optimista..al ima dana kada mi se se cini crnim..
Takve faze su neizbježne, taj povremeni pesimizam, dobro je dok ne potraje duže.... Smile

_________________
Na Rubu Znanosti: David Icke - Pozadina ratova, financijske krize i ostalih svjetskih zbivanja
Take a moment every day to appreciate your most precious gift. It did not have to be, but we were given the gift of life. Honor that gift by living beautifully and by giving back a little beauty as we go along the way. Life wants nothing more than to be appreciated and fully enjoyed.
[Vrh] Go down
https://www.facebook.com/CarpeDiemCitatiMisliPoezija
Gost
Gost




Optimistične žene žive duže Empty
PostajNaslov: Re: Optimistične žene žive duže   Optimistične žene žive duže I_icon_minitime13.04.10 23:47

Ne drzi me mnogo, mozda par dana mesecno u razmacima po nedelju dana Smile
[Vrh] Go down
Ary
VIP član
Ary


Female
Pisces Rooster
Broj postova : 16293
Godine : 43
Lokacija : Sisak
Datum registracije : 16.04.2009

Optimistične žene žive duže Empty
PostajNaslov: Re: Optimistične žene žive duže   Optimistične žene žive duže I_icon_minitime13.04.10 23:48

A ma ja sam totalni pesimista Laughing Laughing
zar se ne vidi????
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Optimistične žene žive duže Empty
PostajNaslov: Re: Optimistične žene žive duže   Optimistične žene žive duže I_icon_minitime13.04.10 23:50

Ariela je napisao/la:
A ma ja sam totalni pesimista Laughing Laughing
zar se ne vidi????

ne vidi se bas suprotan utisak ostavljas Optimistične žene žive duže 668150
[Vrh] Go down
Ary
VIP član
Ary


Female
Pisces Rooster
Broj postova : 16293
Godine : 43
Lokacija : Sisak
Datum registracije : 16.04.2009

Optimistične žene žive duže Empty
PostajNaslov: Re: Optimistične žene žive duže   Optimistične žene žive duže I_icon_minitime13.04.10 23:52

Tako jeeeeeeeeeeee....ma ja ti neznam šta je to pesimizam... hmmmma da skinem ove ružičaste naočale možda hmmm
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Optimistične žene žive duže Empty
PostajNaslov: Re: Optimistične žene žive duže   Optimistične žene žive duže I_icon_minitime13.04.10 23:53

skidaj Optimistične žene žive duže 282446
[Vrh] Go down
Goran
Administrator
Administrator
Goran


Male
Cancer Rooster
Broj postova : 80666
Godine : 42
Lokacija : Bjelovar
Datum registracije : 24.09.2008

Optimistične žene žive duže Empty
PostajNaslov: Re: Optimistične žene žive duže   Optimistične žene žive duže I_icon_minitime13.04.10 23:53

Slažem se, Ary ostavlja dojam totalne optimistice, svakog uvijek oraspoloži svojom pojavom bravo veseli

_________________
Na Rubu Znanosti: David Icke - Pozadina ratova, financijske krize i ostalih svjetskih zbivanja
Take a moment every day to appreciate your most precious gift. It did not have to be, but we were given the gift of life. Honor that gift by living beautifully and by giving back a little beauty as we go along the way. Life wants nothing more than to be appreciated and fully enjoyed.
[Vrh] Go down
https://www.facebook.com/CarpeDiemCitatiMisliPoezija
Goran
Administrator
Administrator
Goran


Male
Cancer Rooster
Broj postova : 80666
Godine : 42
Lokacija : Bjelovar
Datum registracije : 24.09.2008

Optimistične žene žive duže Empty
PostajNaslov: Re: Optimistične žene žive duže   Optimistične žene žive duže I_icon_minitime01.02.11 1:14

Baš mi je drago što na našem forumu prevladavaju optimistice :ketica

_________________
Na Rubu Znanosti: David Icke - Pozadina ratova, financijske krize i ostalih svjetskih zbivanja
Take a moment every day to appreciate your most precious gift. It did not have to be, but we were given the gift of life. Honor that gift by living beautifully and by giving back a little beauty as we go along the way. Life wants nothing more than to be appreciated and fully enjoyed.
[Vrh] Go down
https://www.facebook.com/CarpeDiemCitatiMisliPoezija
Gost
Gost




Optimistične žene žive duže Empty
PostajNaslov: Re: Optimistične žene žive duže   Optimistične žene žive duže I_icon_minitime01.02.11 1:30

osmijeh na lice i veselje u srce i eto ti lijeka za dug život veseli
optimista sam,uvjek i uvjek ću biti..nema tog problema koji me može polomit ,sve dok mi je dijete zdravo a drugo ,,kako bude bit će
[Vrh] Go down
Sponsored content





Optimistične žene žive duže Empty
PostajNaslov: Re: Optimistične žene žive duže   Optimistične žene žive duže I_icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Optimistične žene žive duže
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» Zle žene žive kraće!
» Oni koji puno piju žive duže od onih koji ne piju?!
» Neraspoloženi duže pamte i bolje procjenjuju
» Neka vam baterija na laptop-u traje duže
» Žive ograde

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Relax forum :: Društvo i zabava :: Psihologija i osobni razvoj :: Psihologija općenito :: Psihologija ponašanja-
Forum(o)Bir: