Relax forum
Registriraj se i relaxiraj sa nama
Relax forum
Registriraj se i relaxiraj sa nama
Relax forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Zabava, druženje i diskusije u opuštenoj atmosferi
 
Početna stranicaRegistracijaLogin

 

 Koliko ste empatični?

Go down 
5 posters
Autor/icaPoruka
Gost
Gost




Koliko ste empatični? Empty
PostajNaslov: Koliko ste empatični?   Koliko ste empatični? I_icon_minitime17.05.09 9:46

Citat :
Empatija je sposobnost uživljavanja u emocionalna stanja druge osobe i razumijevanje njenog položaja (npr. patnje, ugroženosti) na osnovi percipirane ili zamišljene situacije u kojoj se ta osoba nalazi. Uživljavanje npr. u socijalne uloge drugih. Empatija je osnovni preduvjet društvenosti, tj. socijalizacije.

Uživljavate li se previše u probleme drugih? Kada vam se neko povjeri razmišljate li o tome još dugo, dugo poslije ili zaboravite na to?
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Koliko ste empatični? Empty
PostajNaslov: Re: Koliko ste empatični?   Koliko ste empatični? I_icon_minitime17.05.09 9:46

razmišljam o tome neko vrijeme...
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Koliko ste empatični? Empty
PostajNaslov: Re: Koliko ste empatični?   Koliko ste empatični? I_icon_minitime17.05.09 10:40

Ne uživljavam se previše u probleme drugih...
razmišljam o tome neko vrijeme,ovisno
koliko mi ta osoba znači...
[Vrh] Go down
Kizo
Početnik
Početnik
Kizo


Male
Broj postova : 97
Datum registracije : 24.11.2008

Koliko ste empatični? Empty
PostajNaslov: Re: Koliko ste empatični?   Koliko ste empatični? I_icon_minitime17.05.09 12:34

nekada razmišlja duže neka krače o tuđim problemima više se bavim svojim
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Koliko ste empatični? Empty
PostajNaslov: Re: Koliko ste empatični?   Koliko ste empatični? I_icon_minitime17.05.09 13:03

Da,razmišljam dosta o tuđim ali meni bliskim osobama tj. njihovim problemima,ali ne sad nešto ekstremno ali da.
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Koliko ste empatični? Empty
PostajNaslov: Re: Koliko ste empatični?   Koliko ste empatični? I_icon_minitime17.05.09 15:34

Ja se previše uživljavam u tuđe probleme. Razžalostim se i razmišljam satima i danima kako pomoći. To ni dobro, a ne No
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Koliko ste empatični? Empty
PostajNaslov: Re: Koliko ste empatični?   Koliko ste empatični? I_icon_minitime17.05.09 15:36

uživljavam se u probleme drugih ako mi je stalo do njih i ako im želim pomoći... Smile
[Vrh] Go down
Kikica
VIP član
Kikica


Female
Taurus Goat
Broj postova : 43765
Godine : 45
Datum registracije : 04.03.2009

Koliko ste empatični? Empty
PostajNaslov: Re: Koliko ste empatični?   Koliko ste empatični? I_icon_minitime17.05.09 20:58

Kate je napisao/la:
Ne uživljavam se previše u probleme drugih...
razmišljam o tome neko vrijeme,ovisno
koliko mi ta osoba znači...

Podpisujem Smile
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Koliko ste empatični? Empty
PostajNaslov: Re: Koliko ste empatični?   Koliko ste empatični? I_icon_minitime17.05.09 22:50

Nastojim suosjećati sa drugim osobama i ako mogu pomognem kome treba. Ne volim vidijeti druge osobe nesretnim. Bilo bi ružno od mene da mislim samo na sebe te da meni bude dobro, a drugima ko im je kriv što im se to događa. Smile
[Vrh] Go down
ajmeivana
Ljubitelj foruma
ajmeivana


Female
Virgo Rooster
Broj postova : 3690
Godine : 42
Datum registracije : 09.03.2009

Koliko ste empatični? Empty
PostajNaslov: Re: Koliko ste empatični?   Koliko ste empatični? I_icon_minitime18.05.09 15:05

tana je napisao/la:
Citat :
Empatija je sposobnost uživljavanja u emocionalna stanja druge osobe i razumijevanje njenog položaja (npr. patnje, ugroženosti) na osnovi percipirane ili zamišljene situacije u kojoj se ta osoba nalazi. Uživljavanje npr. u socijalne uloge drugih. Empatija je osnovni preduvjet društvenosti, tj. socijalizacije.

Uživljavate li se previše u probleme drugih? Kada vam se neko povjeri razmišljate li o tome još dugo, dugo poslije ili zaboravite na to?
suosjećam uvijek jer takva sam, al da sad o tome razmišljam dugo, dugo, ne
ako mogu pomoći, pomognem, djelom ili savjetom
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Koliko ste empatični? Empty
PostajNaslov: Re: Koliko ste empatični?   Koliko ste empatični? I_icon_minitime18.05.09 21:19

ajmeivana i ja smo slični što se empatije tiče cerekalo:
[Vrh] Go down
ajmeivana
Ljubitelj foruma
ajmeivana


Female
Virgo Rooster
Broj postova : 3690
Godine : 42
Datum registracije : 09.03.2009

Koliko ste empatični? Empty
PostajNaslov: Re: Koliko ste empatični?   Koliko ste empatični? I_icon_minitime19.05.09 12:31

Teo je napisao/la:
ajmeivana i ja smo slični što se empatije tiče cerekalo:


ljubi
[Vrh] Go down
Rokerka
Ljubitelj foruma
Rokerka


Female
Cancer Rat
Broj postova : 4199
Godine : 27
Lokacija : Nedođija ^^
Datum registracije : 31.12.2009

Koliko ste empatični? Empty
PostajNaslov: Re: Koliko ste empatični?   Koliko ste empatični? I_icon_minitime09.10.10 9:19

Cesto se stavljam na tudje mesto kad mi poveri neki problem. Ali, nikad to ne moze da se oseti kako je njemu...
Trudim se da pomognem uvek, ali mislim da nisam bas kompetentna osoba za to...ja ne mogu ni svoje probleme da resim, a kamoli tudje :/
[Vrh] Go down
Goran
Administrator
Administrator
Goran


Male
Cancer Rooster
Broj postova : 80666
Godine : 42
Lokacija : Bjelovar
Datum registracije : 24.09.2008

Koliko ste empatični? Empty
PostajNaslov: Re: Koliko ste empatični?   Koliko ste empatični? I_icon_minitime03.11.10 20:28

Previše se uživljavam u probleme drugih, često mi kažu da dajem dobre savjete za izlazak iz problema koji su kod onih kojima ih dajem djelotvorni, a sam ih često ne primjenjujem.

_________________
Na Rubu Znanosti: David Icke - Pozadina ratova, financijske krize i ostalih svjetskih zbivanja
Take a moment every day to appreciate your most precious gift. It did not have to be, but we were given the gift of life. Honor that gift by living beautifully and by giving back a little beauty as we go along the way. Life wants nothing more than to be appreciated and fully enjoyed.
[Vrh] Go down
https://www.facebook.com/CarpeDiemCitatiMisliPoezija
Sponsored content





Koliko ste empatični? Empty
PostajNaslov: Re: Koliko ste empatični?   Koliko ste empatični? I_icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Koliko ste empatični?
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» Test: koliko ste bliski, koliko dobro poznajete svoga partnera
» Koliko je?
» Koliko je sati?
» Koliko ste chedni?
» Koliko smo mi psiholozi?

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Relax forum :: Društvo i zabava :: Psihologija i osobni razvoj :: Psihologija općenito :: Psihologija ponašanja-
Forum(o)Bir: