Relax forum
Registriraj se i relaxiraj sa nama
Relax forum
Registriraj se i relaxiraj sa nama
Relax forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Zabava, druženje i diskusije u opuštenoj atmosferi
 
Početna stranicaRegistracijaLogin

 

 Kamenac posvuda

Go down 
4 posters
Autor/icaPoruka
Kikica
VIP član
Kikica


Female
Taurus Goat
Broj postova : 43765
Godine : 44
Datum registracije : 04.03.2009

Kamenac posvuda Empty
PostajNaslov: Kamenac posvuda   Kamenac posvuda I_icon_minitime20.04.09 13:34

Ma znam kako onaj u kupaltilu i kuhinji riješiti, uspješno se borim s njih, iako kupujem najjeftinije proizvode protiv njega.Nema šanse da me boca izađe više od 10kn, nedam i šlus.
Ali imam problem sa bokalima za sokove i vazama, nijh nevolim prskati s ovim teškim kemikalijama. Ribam kao budala s spužvama i ništa, a odvratno izgleda kada se kamenac uhvati na njih.
Pa me zanima dali netko zna za neko učinkovito , a da je prirodno sredstvo protiv njega. Hvala. Smile
[Vrh] Go down
Goran
Administrator
Administrator
Goran


Male
Cancer Rooster
Broj postova : 80666
Godine : 42
Lokacija : Bjelovar
Datum registracije : 24.09.2008

Kamenac posvuda Empty
PostajNaslov: Re: Kamenac posvuda   Kamenac posvuda I_icon_minitime20.04.09 13:46

Ne znam za prirodna sredstva, protiv takvih nečistoča koristim astonish,
fenomenalna pasta, samo ne znam jel je ima u Hr. za kupiti, ja sam je kupio u Njemačkoj.
Što se tiče bokala, ne skuplja mi se kamenac na njih pretjerano.

_________________
Na Rubu Znanosti: David Icke - Pozadina ratova, financijske krize i ostalih svjetskih zbivanja
Take a moment every day to appreciate your most precious gift. It did not have to be, but we were given the gift of life. Honor that gift by living beautifully and by giving back a little beauty as we go along the way. Life wants nothing more than to be appreciated and fully enjoyed.
[Vrh] Go down
https://www.facebook.com/CarpeDiemCitatiMisliPoezija
Kikica
VIP član
Kikica


Female
Taurus Goat
Broj postova : 43765
Godine : 44
Datum registracije : 04.03.2009

Kamenac posvuda Empty
PostajNaslov: Re: Kamenac posvuda   Kamenac posvuda I_icon_minitime20.04.09 13:51

Možda je to i do vode, ali ova je posebno puna minerala, samo proletiš sa čašom po njoj i nemožeš ju oribati više.
[Vrh] Go down
Goran
Administrator
Administrator
Goran


Male
Cancer Rooster
Broj postova : 80666
Godine : 42
Lokacija : Bjelovar
Datum registracije : 24.09.2008

Kamenac posvuda Empty
PostajNaslov: Re: Kamenac posvuda   Kamenac posvuda I_icon_minitime20.04.09 13:57

Mislim da su ocat, limun i sol najbolja prirodna sredstva za čišćenje kamenca.

_________________
Na Rubu Znanosti: David Icke - Pozadina ratova, financijske krize i ostalih svjetskih zbivanja
Take a moment every day to appreciate your most precious gift. It did not have to be, but we were given the gift of life. Honor that gift by living beautifully and by giving back a little beauty as we go along the way. Life wants nothing more than to be appreciated and fully enjoyed.
[Vrh] Go down
https://www.facebook.com/CarpeDiemCitatiMisliPoezija
Gost
Gost




Kamenac posvuda Empty
PostajNaslov: Re: Kamenac posvuda   Kamenac posvuda I_icon_minitime20.04.09 16:20

Slažem se s Goranom,mislim da je tako cerekalo: ...
Ja to u perilicu posuđa strpam,pa baš i neznam te šeme...
[Vrh] Go down
Blizanka
Administratorica
Administratorica
Blizanka


Female
Gemini Broj postova : 74186
Godine : 173
Datum registracije : 21.01.2009

Kamenac posvuda Empty
PostajNaslov: Re: Kamenac posvuda   Kamenac posvuda I_icon_minitime24.04.09 19:40

i ja s tim nemam problema ...perilica odradi svoje...ali u posudi u kojoj kuham vodu za kafu se cesto nakupi kamenca ...ali rijesavam to sa sircetom ...ali probaj i sa sodom bikarbonom....

_________________
Ono sto MOGU ne mora da znači i da HOĆU,
ali ono što HOĆU uvijek znači da MOGU
ellaMarigo



Kamenac posvuda Admin10
[Vrh] Go down
https://www.facebook.com/pages/Carpe-diem-citati-lijepe-misli-po
Gost
Gost




Kamenac posvuda Empty
PostajNaslov: Re: Kamenac posvuda   Kamenac posvuda I_icon_minitime19.09.10 20:12

ocat,najbolje i najzdravije sredstvo za uklanjanje kamenca
[Vrh] Go down
Kikica
VIP član
Kikica


Female
Taurus Goat
Broj postova : 43765
Godine : 44
Datum registracije : 04.03.2009

Kamenac posvuda Empty
PostajNaslov: Re: Kamenac posvuda   Kamenac posvuda I_icon_minitime19.09.10 20:28

Je istina je ocat je zakon.. respect
[Vrh] Go down
LaTiTeA
Zagrijao tipkovnicu
LaTiTeA


Female
Scorpio Rat
Broj postova : 286
Godine : 39
Lokacija : Sl.Brod
Datum registracije : 11.08.2010

Kamenac posvuda Empty
PostajNaslov: Re: Kamenac posvuda   Kamenac posvuda I_icon_minitime19.09.10 20:38

za čišćenje kupatila i kuhinje koristim Sanitar...najbolji mi je... Za čišćenje wc školjke WC Perin, proizvodi Saponia Osijek i samo uz rub sipam wc perin i nakon 10min pustim vodu školjka bliiiiista cerekalo

a za posuđe... ne nakuplja mi se kamenac jer svaki dan perem ono što koristim (Arf), jedino kuhalo za vodu (ono na struju) čistim sa octom. Sipam octa pustim da proključa, ostavim još 2-3min i isperem ;)
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Kamenac posvuda Empty
PostajNaslov: Re: Kamenac posvuda   Kamenac posvuda I_icon_minitime20.09.10 10:41

najbolji je ocat, provjereno Smile
[Vrh] Go down
Kikica
VIP član
Kikica


Female
Taurus Goat
Broj postova : 43765
Godine : 44
Datum registracije : 04.03.2009

Kamenac posvuda Empty
PostajNaslov: Re: Kamenac posvuda   Kamenac posvuda I_icon_minitime23.01.11 16:20

Dječjim uljem u borbu protiv kamenca

Jeste li znali da vodicom za usta možete očistiti pločice ili pak da je dječje ulje izvrsno sredstvo u borbi protiv kamenca? Sve to i još puno više donosimo u još jednim kućnim čarolijama

Mrlje od voska, a posebno one na bijelom stolnjaku ne moraju biti problem jer ih se možete riješiti uz pomoć jednostavnog trika.


Baby ulje štiti keramiku od kamenca
Prvo s tkanine ostružite višak voska, a zatim na mrlju stavite komad papira ili novina. Vrućim glačalom pređite preko mrlje sve dok većina voska ne ostane na papiru.

S obzirom da je tkanina upila vosak, preostalu mrlju zalijevajte vrućom vodom sve dok vosak potpuno ne nestane ili tkaninu namočite u vruću vodu i ostavite da odstoji dok se voda ne ohladi.

Dječje ulje može biti vrlo korisno u održavanju čistoće kupaonice. Na pamučnu krpicu stavite malo ulja te prebrišite već očišćeni umivaonik i kadu.

Zahvaljujući ulju voda se neće zadržavati na stijenkama keramike i ostavljati ružne mrlje od kamenca.

Ostali ste bez sredstva za čišćenje pločica? Ne brinite jer u hitnoj će situaciji poslužiti i vodica za ispiranje usta.

U tri litre vode dodajte čep vodice za usta i mješavinom prebrišite pod. Vodica će uništiti bakterije i ostaviti vaš pod blistavo čistim.

Više u In Magazinu.
[Vrh] Go down
Sponsored content





Kamenac posvuda Empty
PostajNaslov: Re: Kamenac posvuda   Kamenac posvuda I_icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Kamenac posvuda
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» Znakovi su posvuda: Jeste li spremni otići na višu razinu?

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Relax forum :: Društvo i zabava :: Obitelj, dom, kultura življenja :: Dom :: Mali savjeti i svaštara-
Forum(o)Bir: