Relax forum
Registriraj se i relaxiraj sa nama
Relax forum
Registriraj se i relaxiraj sa nama
Relax forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Zabava, druženje i diskusije u opuštenoj atmosferi
 
Početna stranicaRegistracijaLogin

 

 Kakva ste ličnost?

Go down 
4 posters

Kakva ste osoba?
sangvinik
Kakva ste ličnost? T7mw5w_th27%Kakva ste ličnost? I_vote_rcap
 27% [ 76 ]
melankolik
Kakva ste ličnost? T7mw5w_th24%Kakva ste ličnost? I_vote_rcap
 24% [ 67 ]
kolerik
Kakva ste ličnost? T7mw5w_th17%Kakva ste ličnost? I_vote_rcap
 17% [ 48 ]
flegmatik
Kakva ste ličnost? T7mw5w_th32%Kakva ste ličnost? I_vote_rcap
 32% [ 91 ]
Ukupno glasova : 282
 

Autor/icaPoruka
Gost
Gost




Kakva ste ličnost? Empty
PostajNaslov: Kakva ste ličnost?   Kakva ste ličnost? I_icon_minitime24.03.09 9:27

Sigurno ste čuli pojmove kao što su flegmatik, melankolik, kolerik ili sangvinik. To su zapravo četri vrste ličnosti iliti osobnosti. Evo vam kratki opis svake pojedine vrste.

SANGVINIK
Sangvinici se vole zabavljati, vedri su, vole izlaziti i privlače ljude jer se čini da se tako dobro zabavljati. Šaljivi su, plijene pažnju i nikada se dopuštaju da se na putu dobre priče ispriječi istina. Traže pažnju, naklonost, pohvalu i prihvaćanje od onih koji ih okružuju. Optimisti su i šarmantni. Mogu biti i neorganizirani, povišenih osjećaja i preosjetljivi na ono što drugi misle o njima.
Snage: o bilo kojoj temi može govoriti u bilo koje vrijeme i na bilo kojem mjestu, pjenušava osobnost, optimizam, osjećaj za šalu, lijepo priča priče, užitak za okolinu.
Slabosti: neorganiziran, zaboravlja pojedinosti i imena, pretjeruje, neozbiljan, vjeruje da će drugi obaviti posao umjesto njega, lakovjeran i naivan.

MELANKOLIK
Melankolik je nedokučiv, zamišljen, okrenut prema sebi, ozbiljan, teži savršenstvu. Njegov je životni moto : " Ako nešto vrijedi napraviti, to vrijedi napraviti kako valja". Teško im je kad uvide da imaju manu jer imaju urođenu sposobnost da sve čine kako treba i uvijek mogu dokazati da je za trenutni problem kriv netko drugi. Osjećaju da moraju ispraviti uljepšane priče koje će ispričati njihovi partneri sangvinici i pri tome će usporiti inače uzbudljivu priču.
Budući da je savršenstvo njihov cilj, često kroz život idu potišteni, obeshrabreni i depresivni zbog tuđih pogrešaka.
Te su osobe usmjerene na zadatke, one su pažljive i organizirane. Ti perfekcionisti uspijevaju uspostaviti red i na njih se možete osloniti da će napraviti posao na vrijeme.

KOLERIK
Kolerici uvijek smatraju da su u pravu. Čak i ako se svaka osoba u prostoriji suprotstavi njihovim zamislima, oni i dalje jurišaju na svoj način. Suprotna mišljenja samo će utvrditi njihovu odlučnost. I muškarcima i ženama, i mladima i starima, važnije je da stvari budu po njihovom, nego da se dobro slažu s drugim ljudima ili da budu okruženi ljudima sličnima sebi. Nema smisla raspravljati s takvom osobom. Kolerici traže odanost i poštovanje od drugih. Streme kontroli i očekuju pohvalu za svoja postignuća. Vole izazove i lako prihvaćaju teške zadatke. Njihova samodisciplina i sposobnost usmjeravanja pažnje čine ih snažnim vođama. Međutim, njihov zanos i odlučnost često od njih čine tvrdoglave radoholičare, neosjetljive na tuđe osjećaje.
Snage: sposobnost preuzimanja vodstva u bilo kojoj situaciji i donošenje brzih, ispravnih prosudbi.
Slabosti: zapovijeda, autokrat, neosjetljiv, nestrpljiv, nerado raspodjeljuje zadatke ili drugima odaje priznanja.

FLEGMATIK
Flegmatici ne vole rizike, izazove i iznenađenja i treba im vremena za prilagodbu promjenama. Iako izbjegavaju previše stresne situacije, pod pritiskom mogu dobro djelovati. Međutim, zbog manjka discipline i motivacije često odlažu stvari u odsutstvu snažnoga vođe.
Suzdržani su, ali uđivaju biti okruženi ljudima. Iako im ne treba toliko priče kao sangvinicima, imaju urođeni razbor i čini se da kažu pravu stvar u pravo vrijeme. Čvrsti i postojani, vole omogućiti sigurnost djeci i partneru. Traže mir i tišinu i češće će pregovarati nego se boriti. Pomažu onima kojima je pomoć potreban.
Za njih se kaže da su zlatni, slatki. Oni su promatrači. Pasivni.
Snage: ravnoteža, stabilno raspoloženje, ugodna osobnost
Slabosti: manjak odlučnosti, zanosa i energije, prikrivena čelična volja.


Smile
[Vrh] Go down
Goran
Administrator
Administrator
Goran


Male
Cancer Rooster
Broj postova : 80666
Godine : 42
Lokacija : Bjelovar
Datum registracije : 24.09.2008

Kakva ste ličnost? Empty
PostajNaslov: Re: Kakva ste ličnost?   Kakva ste ličnost? I_icon_minitime24.03.09 22:13

Mješavina sam flegmatika i sangvinika, barem ja tako mislim, drugi neka još bolje prosude.
Ponekad ne možemo objektivno sami sebe opisivati.

_________________
Na Rubu Znanosti: David Icke - Pozadina ratova, financijske krize i ostalih svjetskih zbivanja
Take a moment every day to appreciate your most precious gift. It did not have to be, but we were given the gift of life. Honor that gift by living beautifully and by giving back a little beauty as we go along the way. Life wants nothing more than to be appreciated and fully enjoyed.
[Vrh] Go down
https://www.facebook.com/CarpeDiemCitatiMisliPoezija
Gost
Gost




Kakva ste ličnost? Empty
PostajNaslov: Re: Kakva ste ličnost?   Kakva ste ličnost? I_icon_minitime24.03.09 22:16

A jbte,mene svugdje pomalo Laughing
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Kakva ste ličnost? Empty
PostajNaslov: Re: Kakva ste ličnost?   Kakva ste ličnost? I_icon_minitime25.03.09 15:21

Meni je na testiranju preko facebooka ispalo da sam melankolik. Smile
[Vrh] Go down
ajmeivana
Ljubitelj foruma
ajmeivana


Female
Virgo Rooster
Broj postova : 3690
Godine : 42
Datum registracije : 09.03.2009

Kakva ste ličnost? Empty
PostajNaslov: Re: Kakva ste ličnost?   Kakva ste ličnost? I_icon_minitime25.03.09 15:24

a jesi li?
[Vrh] Go down
Kikica
VIP član
Kikica


Female
Taurus Goat
Broj postova : 43765
Godine : 44
Datum registracije : 04.03.2009

Kakva ste ličnost? Empty
PostajNaslov: Re: Kakva ste ličnost?   Kakva ste ličnost? I_icon_minitime25.03.09 15:29

Ja sam onda flegma, mislim da kod nas kažu za te ljenjivci, ali dobro muž mi je onaj sangvi.., pa se nađemo na sredini kad treba. Smile
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Kakva ste ličnost? Empty
PostajNaslov: Re: Kakva ste ličnost?   Kakva ste ličnost? I_icon_minitime25.03.09 16:23

ajmeivana je napisao/la:
a jesi li?
ima istine u tome Smile
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Kakva ste ličnost? Empty
PostajNaslov: Re: Kakva ste ličnost?   Kakva ste ličnost? I_icon_minitime25.03.09 16:25

Iskreno od svega po malo....možda najviše sangvinik.... Smile
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Kakva ste ličnost? Empty
PostajNaslov: Re: Kakva ste ličnost?   Kakva ste ličnost? I_icon_minitime26.03.09 15:17

Kate je napisao/la:
A jbte,mene svugdje pomalo Laughing

ti si onda mix ličnost Laughing
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Kakva ste ličnost? Empty
PostajNaslov: Re: Kakva ste ličnost?   Kakva ste ličnost? I_icon_minitime15.05.10 21:22

Našla sam se u melankolik hm nisam nikad ni sa kim o tom raspravljala a morat ću ,mislim da ima u tome istine
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Kakva ste ličnost? Empty
PostajNaslov: Re: Kakva ste ličnost?   Kakva ste ličnost? I_icon_minitime15.05.10 21:38

Uf tko bi ukalupio jednu zdravu, aktivnu ličnost u samo jedan od ovih par okvira,,,

Ova podjela važi samo za ljude koji su izraziti melankolici, flegmatici i dr a takav je vrlo mali broj ljudi... Imala sam priliku poznavati jednog izrazitog flegmatika...
[Vrh] Go down
Mjesec_tjera_Zvijezdu
Početnik
Početnik
Mjesec_tjera_Zvijezdu


Male
Capricorn Monkey
Broj postova : 5
Godine : 43
Lokacija : Bihac/BiH
Datum registracije : 25.09.2010

Kakva ste ličnost? Empty
PostajNaslov: Re: Kakva ste ličnost?   Kakva ste ličnost? I_icon_minitime16.10.10 20:17

Radio sam test preko facebook, i rezultat je: FLEGMATIK
Ima tu istine. Hipokrat ne laze. Smile

Koji si temperament po Hipokratu? - Flegmatik
Rezultat: Flegmatik
Osećanja: suzdržan, opušten, spokojan, staložen i pribran, stpljiv i uravnotežen, povučen ali domišljat, saosećajan, prikriva osećanja. Na poslu: kompetentan i pouzdan, miran i prijatan, ima sposobnosti za rukovođenje, posreduje kod problema, izbegava konflikte, dobro ...podnosi opterećenja, nalazi laka rešenja. Kao roditelj: dobar roditelj, odvaja vreme za decu, ne žuri, dobro i loše podjednako prima, nije ga lako zbuniti. Kao prijatelj: lako je s njim izaći na kraj, prijatno je društvo, dobroćudan, pažljiv slušalac, sarkastičan humor, uživa da posmatra ljude, ima mnogo prijatelja, oseća samilost i brigu za druge.
[Vrh] Go down
Sponsored content





Kakva ste ličnost? Empty
PostajNaslov: Re: Kakva ste ličnost?   Kakva ste ličnost? I_icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Kakva ste ličnost?
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» Višestruka ličnost
» Koja si povijesna licnost?
» Muzički ukus otkriva ličnost
» Tibetanski test otriva vašu ličnost
» Kakva je vaša plaća? :)

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Relax forum :: Društvo i zabava :: Psihologija i osobni razvoj :: Psihologija općenito :: Psiho - testovi i ankete-
Forum(o)Bir: