Relax forum
Registriraj se i relaxiraj sa nama
Relax forum
Registriraj se i relaxiraj sa nama
Relax forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Zabava, druženje i diskusije u opuštenoj atmosferi
 
Početna stranicaRegistracijaLogin

 

 Loši vicevi se lakše pamte

Go down 
5 posters
Autor/icaPoruka
Goran
Administrator
Administrator
Goran


Male
Cancer Rooster
Broj postova : 80666
Godine : 42
Lokacija : Bjelovar
Datum registracije : 24.09.2008

Loši vicevi se lakše pamte Empty
PostajNaslov: Loši vicevi se lakše pamte   Loši vicevi se lakše pamte I_icon_minitime24.03.09 8:58

Znanstvenici su otkrili zašto se svi sjećamo loših šala, dok se onih dobrih nikako ne možemo sjetiti. Upravo ono što dobar vic čini smiješnim, čini ga i teško pamtljivim.


Znanstvenici su pojasnili zašto loše viceve lakše pamtimo.

Najbolji vicevi djeluju tako da izvrću uobičajeni slijed misli, što ih čini teže pamtljivima, ali smiješnima, pokazalo je istraživanje. Konačni obrat koji vic čini smiješnim navodi nas da zapamtimo poantu, no zaboravimo uvodni dio.

Kod loših viceva su cijela priča, kao i sama poanta predvidljivi pa ih lakše pamtimo.

''Ono što vic čini uspješnim je upravo ono što ga čini teško pamtljivim, jer sadrži neočekivani obrat'', kaže Robert Provine, profesor psihologije na Sveučilištu Maryland.

Provine vjeruje da dobar vic pamtimo drugačije od pjesme ili nekog glazbenog djela.

''Lakše je slijediti pjesmu koja ima ritam i rimu. Čuo sam dosta dobrih viceva, ali obično se većine ne mogu sjetiti.''

Daniel Schacter, profesor psihologije na Harvardu i autor knjige The Seven Sins of Memory, kaže da se dobri vicevi najčešće oslanjaju na suptilne nijanse i dobar tajming i postoje stvari kojih se kasnije teško prisjetiti.

''Bolje pamtimo generalno značenje ili bit stvari, a vicevi 'rade' kao mađioničarski trikovi – kada dođe do poante zaboravite što se dogodilo ranije.''

Net.hr

_________________
Na Rubu Znanosti: David Icke - Pozadina ratova, financijske krize i ostalih svjetskih zbivanja
Take a moment every day to appreciate your most precious gift. It did not have to be, but we were given the gift of life. Honor that gift by living beautifully and by giving back a little beauty as we go along the way. Life wants nothing more than to be appreciated and fully enjoyed.
[Vrh] Go down
https://www.facebook.com/CarpeDiemCitatiMisliPoezija
ajmeivana
Ljubitelj foruma
ajmeivana


Female
Virgo Rooster
Broj postova : 3690
Godine : 42
Datum registracije : 09.03.2009

Loši vicevi se lakše pamte Empty
PostajNaslov: Re: Loši vicevi se lakše pamte   Loši vicevi se lakše pamte I_icon_minitime31.03.09 16:22

eh, ne pamtim ja ni loše ni dobre viceve cerekalo:
[Vrh] Go down
Goran
Administrator
Administrator
Goran


Male
Cancer Rooster
Broj postova : 80666
Godine : 42
Lokacija : Bjelovar
Datum registracije : 24.09.2008

Loši vicevi se lakše pamte Empty
PostajNaslov: Re: Loši vicevi se lakše pamte   Loši vicevi se lakše pamte I_icon_minitime31.03.09 16:25

Ha ha, ja isto vrlo malo viceva upamtim! cerekalo:
Sad mi ih ispričaj 10, za sat vremena neću znati ni jedan! Laughing

_________________
Na Rubu Znanosti: David Icke - Pozadina ratova, financijske krize i ostalih svjetskih zbivanja
Take a moment every day to appreciate your most precious gift. It did not have to be, but we were given the gift of life. Honor that gift by living beautifully and by giving back a little beauty as we go along the way. Life wants nothing more than to be appreciated and fully enjoyed.
[Vrh] Go down
https://www.facebook.com/CarpeDiemCitatiMisliPoezija
Gost
Gost




Loši vicevi se lakše pamte Empty
PostajNaslov: Re: Loši vicevi se lakše pamte   Loši vicevi se lakše pamte I_icon_minitime31.03.09 17:05

ja isto ne pamtim bas viceve cerekalo:
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Loši vicevi se lakše pamte Empty
PostajNaslov: Re: Loši vicevi se lakše pamte   Loši vicevi se lakše pamte I_icon_minitime31.03.09 18:18

Ne pamtim viceve,a i ono što upamtim krivo nekako ispričam,svega par puta mi se desilo da sam do kraja ispravno ispričala neki vic.
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Loši vicevi se lakše pamte Empty
PostajNaslov: Re: Loši vicevi se lakše pamte   Loši vicevi se lakše pamte I_icon_minitime31.03.09 18:21

to se i meni događa ana Laughing
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Loši vicevi se lakše pamte Empty
PostajNaslov: Re: Loši vicevi se lakše pamte   Loši vicevi se lakše pamte I_icon_minitime31.03.09 18:22

Jel da je grozno,kreneš pričati,sam sebi se smiješ kako je vic dobar,a ispričaš ga da na kraju ni sam ne možeš povezati.... Laughing Laughing Laughing
[Vrh] Go down
Blizanka
Administratorica
Administratorica
Blizanka


Female
Gemini Broj postova : 74186
Godine : 173
Datum registracije : 21.01.2009

Loši vicevi se lakše pamte Empty
PostajNaslov: Re: Loši vicevi se lakše pamte   Loši vicevi se lakše pamte I_icon_minitime31.03.09 18:29

ma treba znat i pricat viceve....nismo svi za toga...

_________________
Ono sto MOGU ne mora da znači i da HOĆU,
ali ono što HOĆU uvijek znači da MOGU
ellaMarigo



Loši vicevi se lakše pamte Admin10
[Vrh] Go down
https://www.facebook.com/pages/Carpe-diem-citati-lijepe-misli-po
Gost
Gost




Loši vicevi se lakše pamte Empty
PostajNaslov: Re: Loši vicevi se lakše pamte   Loši vicevi se lakše pamte I_icon_minitime31.03.09 18:39

ana je napisao/la:
Jel da je grozno,kreneš pričati,sam sebi se smiješ kako je vic dobar,a ispričaš ga da na kraju ni sam ne možeš povezati.... Laughing Laughing Laughing
baš tako Laughing
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Loši vicevi se lakše pamte Empty
PostajNaslov: Re: Loši vicevi se lakše pamte   Loši vicevi se lakše pamte I_icon_minitime31.03.09 21:20

nisam baš za viceve...brzo zaboravljam....
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Loši vicevi se lakše pamte Empty
PostajNaslov: Re: Loši vicevi se lakše pamte   Loši vicevi se lakše pamte I_icon_minitime31.03.09 21:59

S obzirom da nas većina zaboravlja viceve, ma kakvi bili znanstvenici su pogrješili Laughing
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Loši vicevi se lakše pamte Empty
PostajNaslov: Re: Loši vicevi se lakše pamte   Loši vicevi se lakše pamte I_icon_minitime31.03.09 22:00

Tako je Teo..... cheers Laughing
[Vrh] Go down
ajmeivana
Ljubitelj foruma
ajmeivana


Female
Virgo Rooster
Broj postova : 3690
Godine : 42
Datum registracije : 09.03.2009

Loši vicevi se lakše pamte Empty
PostajNaslov: Re: Loši vicevi se lakše pamte   Loši vicevi se lakše pamte I_icon_minitime01.04.09 12:12

ana je napisao/la:
Ne pamtim viceve,a i ono što upamtim krivo nekako ispričam,svega par puta mi se desilo da sam do kraja ispravno ispričala neki vic.

moj je problem što ga otegnem, pa mu se ne vidi kraja cerekalo:

ali zato ih guštam slušat
[Vrh] Go down
Kikica
VIP član
Kikica


Female
Taurus Goat
Broj postova : 43765
Godine : 44
Datum registracije : 04.03.2009

Loši vicevi se lakše pamte Empty
PostajNaslov: Re: Loši vicevi se lakše pamte   Loši vicevi se lakše pamte I_icon_minitime13.04.09 19:18

Nisu još tako loš smislili, jer ja niti jedan ne znam i nemogu ih upamtiti nikada .I pomislim baš je dobar , kako sam to pomislila tako i zaboravila. Laughing
[Vrh] Go down
Goran
Administrator
Administrator
Goran


Male
Cancer Rooster
Broj postova : 80666
Godine : 42
Lokacija : Bjelovar
Datum registracije : 24.09.2008

Loši vicevi se lakše pamte Empty
PostajNaslov: Re: Loši vicevi se lakše pamte   Loši vicevi se lakše pamte I_icon_minitime14.04.09 18:09

Boli nas briga, ovdje komp pamti vic za nas ako ga od nekud kopiramo. cerekalo:

_________________
Na Rubu Znanosti: David Icke - Pozadina ratova, financijske krize i ostalih svjetskih zbivanja
Take a moment every day to appreciate your most precious gift. It did not have to be, but we were given the gift of life. Honor that gift by living beautifully and by giving back a little beauty as we go along the way. Life wants nothing more than to be appreciated and fully enjoyed.
[Vrh] Go down
https://www.facebook.com/CarpeDiemCitatiMisliPoezija
Gost
Gost




Loši vicevi se lakše pamte Empty
PostajNaslov: Re: Loši vicevi se lakše pamte   Loši vicevi se lakše pamte I_icon_minitime14.04.09 18:22

Ti glupi vicevi su meni baš smiješni,jer su glupi... Laughing
[Vrh] Go down
ajmeivana
Ljubitelj foruma
ajmeivana


Female
Virgo Rooster
Broj postova : 3690
Godine : 42
Datum registracije : 09.03.2009

Loši vicevi se lakše pamte Empty
PostajNaslov: Re: Loši vicevi se lakše pamte   Loši vicevi se lakše pamte I_icon_minitime14.04.09 21:00

za curke:


koja je razlika između OHO i OHOHO........10 cm
[Vrh] Go down
Goran
Administrator
Administrator
Goran


Male
Cancer Rooster
Broj postova : 80666
Godine : 42
Lokacija : Bjelovar
Datum registracije : 24.09.2008

Loši vicevi se lakše pamte Empty
PostajNaslov: Re: Loši vicevi se lakše pamte   Loši vicevi se lakše pamte I_icon_minitime20.04.09 11:38

Dobar! looool

_________________
Na Rubu Znanosti: David Icke - Pozadina ratova, financijske krize i ostalih svjetskih zbivanja
Take a moment every day to appreciate your most precious gift. It did not have to be, but we were given the gift of life. Honor that gift by living beautifully and by giving back a little beauty as we go along the way. Life wants nothing more than to be appreciated and fully enjoyed.
[Vrh] Go down
https://www.facebook.com/CarpeDiemCitatiMisliPoezija
Rokerka
Ljubitelj foruma
Rokerka


Female
Cancer Rat
Broj postova : 4199
Godine : 27
Lokacija : Nedođija ^^
Datum registracije : 31.12.2009

Loši vicevi se lakše pamte Empty
PostajNaslov: Re: Loši vicevi se lakše pamte   Loši vicevi se lakše pamte I_icon_minitime09.10.10 9:12

Slazem se. Kod mene je isti slucaj i sa pesmama. Ne volim folk muziku, ali da me pitas da ti otpevam neku pesmu iz granda, znacu garant Smile
[Vrh] Go down
Goran
Administrator
Administrator
Goran


Male
Cancer Rooster
Broj postova : 80666
Godine : 42
Lokacija : Bjelovar
Datum registracije : 24.09.2008

Loši vicevi se lakše pamte Empty
PostajNaslov: Re: Loši vicevi se lakše pamte   Loši vicevi se lakše pamte I_icon_minitime03.11.10 20:25

Dobra paralela seko Smile

_________________
Na Rubu Znanosti: David Icke - Pozadina ratova, financijske krize i ostalih svjetskih zbivanja
Take a moment every day to appreciate your most precious gift. It did not have to be, but we were given the gift of life. Honor that gift by living beautifully and by giving back a little beauty as we go along the way. Life wants nothing more than to be appreciated and fully enjoyed.
[Vrh] Go down
https://www.facebook.com/CarpeDiemCitatiMisliPoezija
Sponsored content





Loši vicevi se lakše pamte Empty
PostajNaslov: Re: Loši vicevi se lakše pamte   Loši vicevi se lakše pamte I_icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Loši vicevi se lakše pamte
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» Ima li tko brži? Stižu loši dani za kriminalce!
» Psi pamte lica vlasnika
» Neraspoloženi duže pamte i bolje procjenjuju
» Pluća ''pamte'' i jednu jedinu cigaretu
» Zasto je sve lakse reci preko telefona...

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Relax forum :: Društvo i zabava :: Psihologija i osobni razvoj :: Psihologija općenito :: Psihologija ponašanja-
Forum(o)Bir: