Relax forum
Registriraj se i relaxiraj sa nama
Relax forum
Registriraj se i relaxiraj sa nama
Relax forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Zabava, druženje i diskusije u opuštenoj atmosferi
 
Početna stranicaRegistracijaLogin

 

 Internet Hrvatima sve važniji

Go down 
3 posters
Autor/icaPoruka
Goran
Administrator
Administrator
Goran


Male
Cancer Rooster
Broj postova : 80666
Godine : 42
Lokacija : Bjelovar
Datum registracije : 24.09.2008

Internet Hrvatima sve važniji Empty
PostajNaslov: Internet Hrvatima sve važniji   Internet Hrvatima sve važniji I_icon_minitime19.03.09 11:59

Analiza internetske penetracije u RH pokazuje kako web u potrošačkoj svakodnevnici postaje sve važniji medij. Naime udio Hrvata koji koriste internet učestalo raste!


Prema rezultatima tvrtke Valicon koja za potrebe istraživanja gemiusAudience provodi telefonsko istraživanje, potvrđuje se kako udio hrvatske populacije koja vrijeme provodi na internetu kontinuirano raste.

Tako Hrvatska zajedno sa cjelokupnim područjem centralne i jugoistočne Europe postaje bitno središte za tvrtke koje zanima investiranje u Internet, kao i za oglašivace koji u Internetu vide prostor za direktnu komunikaciju sa svojim krajnjim potroščima.

Istraživanje gemiusAudience na hrvatskom tržištu provodi se treću godinu zaredom. Pored spomenutog rasta prema kriteriju Internet penetracije, porast značenja Interneta pokazuju i brojni drugi indikatori. Prema usporedbi rezultata istraživanja gemiusAudience za 2007. i 2009. godinu možemo zaključiti kako se hrvatski potrošači sve aktivnije uključuju na Internet.

Dok je u veljači 2007. godine prosječni domaći Internet korisnik generirao 252 prikaza stranica mjesečno, dok danas pregleda 387 stranica. Ako je u veljači 2007. prosječni hrvatski korisnik proveo na Internetu 5 sati i 37 minuta, danas za surfanje internetom u prosjeku potroši dva sata više. Svoju lojalnost hrvatski korisnik potvrđuje i sve većim brojem online posjeta na
na mjesec. Dok je u veljači 2007. prosječni posjetitelj napravio 35 različitih posjeta, danas u prosjeku napravi 58 posjeta na mjesečnoj razini.

(net)
Mislim da rast broja korisnika interneta nema toliko veze sa standardom građana, jer je jeftin, kao i neka prosječna računala, pa je svima dostupan. Mislim da taj rast ima veze sa sazrijevanjem društva.

_________________
Na Rubu Znanosti: David Icke - Pozadina ratova, financijske krize i ostalih svjetskih zbivanja
Take a moment every day to appreciate your most precious gift. It did not have to be, but we were given the gift of life. Honor that gift by living beautifully and by giving back a little beauty as we go along the way. Life wants nothing more than to be appreciated and fully enjoyed.
[Vrh] Go down
https://www.facebook.com/CarpeDiemCitatiMisliPoezija
Gost
Gost




Internet Hrvatima sve važniji Empty
PostajNaslov: Re: Internet Hrvatima sve važniji   Internet Hrvatima sve važniji I_icon_minitime19.03.09 12:07

I ja tako mislim jer sad internet je baš jeftin a i računala se nađu po povoljnoj cijeni....Meni prije nije palo na pamet da imam internet onda sam uvidjela da u današnje vrijeme moraš ga imati,Ovdje u Italiji sad za dokumente talijanske sve ide preko interneta i moraš ga imati.
[Vrh] Go down
Goran
Administrator
Administrator
Goran


Male
Cancer Rooster
Broj postova : 80666
Godine : 42
Lokacija : Bjelovar
Datum registracije : 24.09.2008

Internet Hrvatima sve važniji Empty
PostajNaslov: Re: Internet Hrvatima sve važniji   Internet Hrvatima sve važniji I_icon_minitime19.03.09 12:55

Potreba je, koristan je, praktički, nekad se je pratila klasična pismenost, sad je informatičko znanje i pristup internetu jedno od mjerila pismenosti i razine napretka društva.

_________________
Na Rubu Znanosti: David Icke - Pozadina ratova, financijske krize i ostalih svjetskih zbivanja
Take a moment every day to appreciate your most precious gift. It did not have to be, but we were given the gift of life. Honor that gift by living beautifully and by giving back a little beauty as we go along the way. Life wants nothing more than to be appreciated and fully enjoyed.
[Vrh] Go down
https://www.facebook.com/CarpeDiemCitatiMisliPoezija
Lux
Totalno relaxiran
Lux


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 1417
Godine : 59
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 03.02.2009

Internet Hrvatima sve važniji Empty
PostajNaslov: Re: Internet Hrvatima sve važniji   Internet Hrvatima sve važniji I_icon_minitime19.03.09 22:57

Mislim da čovjek mora biti pismen na razne načine, kako Goran kaže, a informatička pismenost je trenutno jako važna, kod nas se upravo razvija svijest o tome, što se vidi iz uvodnog članka. Teško mogu zamisliti život bez interneta bez nekih drugih velikih društvenih promjena.
[Vrh] Go down
Kikica
VIP član
Kikica


Female
Taurus Goat
Broj postova : 43765
Godine : 45
Datum registracije : 04.03.2009

Internet Hrvatima sve važniji Empty
PostajNaslov: Re: Internet Hrvatima sve važniji   Internet Hrvatima sve važniji I_icon_minitime20.03.09 7:42

Ma znate što ja mislim. Oni vam čuju kako se mi super zabvljamo Smile , pa ih kopka što je tako zanimljivo i nabave si net, ako su ga koristili samo klinci prije sada više nije tako.
Da moj tata ima komp kada je po zimi kod kuče nitko ga skinuo nebi s neta, da mu pokažem kako je ne netu zanimljvo.
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Internet Hrvatima sve važniji Empty
PostajNaslov: Re: Internet Hrvatima sve važniji   Internet Hrvatima sve važniji I_icon_minitime20.03.09 8:51

Mislim da nisju samo takvu podaci u Hrvatskoj već i u svijetu pogotovo u razvijenim zemljama kojima se unternet i najviše koristi. To je dobro jer se velike informacije mogu izvući s interneta.
[Vrh] Go down
Goran
Administrator
Administrator
Goran


Male
Cancer Rooster
Broj postova : 80666
Godine : 42
Lokacija : Bjelovar
Datum registracije : 24.09.2008

Internet Hrvatima sve važniji Empty
PostajNaslov: Re: Internet Hrvatima sve važniji   Internet Hrvatima sve važniji I_icon_minitime20.03.09 8:58

Tako je Kikice, svi uvode internet kad čuju i vide kako se mi dobro zabavljamo! :;): cheers festa

_________________
Na Rubu Znanosti: David Icke - Pozadina ratova, financijske krize i ostalih svjetskih zbivanja
Take a moment every day to appreciate your most precious gift. It did not have to be, but we were given the gift of life. Honor that gift by living beautifully and by giving back a little beauty as we go along the way. Life wants nothing more than to be appreciated and fully enjoyed.
[Vrh] Go down
https://www.facebook.com/CarpeDiemCitatiMisliPoezija
Kikica
VIP član
Kikica


Female
Taurus Goat
Broj postova : 43765
Godine : 45
Datum registracije : 04.03.2009

Internet Hrvatima sve važniji Empty
PostajNaslov: Re: Internet Hrvatima sve važniji   Internet Hrvatima sve važniji I_icon_minitime02.12.09 11:13

Sve više i više ljudi srednjih godina "navlači" se na taj net..pomalo su prokužili komp..a sad ih djeca ne mogu skinuti sa "njihovih " foruma, a kada se nakače na MSN..ma čao svima..jedan komp u kući postaje premalo.. Internet Hrvatima sve važniji 12363

Moja zaova neki dan plače otišlo im napajanje..pita jel može to biti odmah gotovo..trebam na net..baš sam se nakačila...žena 47 godina..kaže što da radim..dođem s posla..sredim sve i dođem na net..ma opustim se u trenu. Internet Hrvatima sve važniji 12363
[Vrh] Go down
Sponsored content





Internet Hrvatima sve važniji Empty
PostajNaslov: Re: Internet Hrvatima sve važniji   Internet Hrvatima sve važniji I_icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Internet Hrvatima sve važniji
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» Internet sleng
» Što nam je sve internet ubio
» slovenski vicevi o Hrvatima....
» Internet zarada
» Maloljetnici i internet

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Relax forum :: Tehnologija :: Informatička tehnologija :: Internet-
Forum(o)Bir: