Relax forum
Registriraj se i relaxiraj sa nama
Relax forum
Registriraj se i relaxiraj sa nama
Relax forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Zabava, druženje i diskusije u opuštenoj atmosferi
 
Početna stranicaRegistracijaLogin

 

 Treba se znati svađati!

Go down 
+4
ajmeivana
Goran
Lux
Alba
8 posters
Go to page : 1, 2  Next
Autor/icaPoruka
Gost
Gost




Treba se znati svađati! Empty
PostajNaslov: Treba se znati svađati!   Treba se znati svađati! I_icon_minitime12.03.09 19:22

Vikanje baš i nema smisla i nije najbolji način rješavanja problema. Kako za sve postoje neka pravila, tako postoje i za svađanje i rasprave. Argumenti koje imate trebali bi ojačati vašu vezu, a ne je ugroziti.

Evo pravila:

Bez vrijeđanja i vikanja
U žaru trenutka ljudi često planu i počnu se vrijeđati "časteći" se imenima koja nisu nimalo ugodna. Najgore od svega je što se najčešće ne misli ono što se izgovori. I zato – bez vrijeđanja!

Fokusirajte se na problem
Nema smisla u raspravi koja je krenula zbog određenog razloga početi nabrajati sve što vas je ikada zasmetalo, to će samo zakomplicirati situaciju i tko zna u kojem će vas smjeru odvesti.

Imajte cilj
Započeti raspravu bez cilja nije baš pametno. Poanta je da nađete rješenje i da oboje budete zadovoljni. Ako imate dobre argumente oni će vas dovesti do kompromisa, a kompromis do rješenja problema.

Nikada se ne svađajte pred djecom
Raspravu odgodite ako vas djeca mogu čuti. Čak i onda kada je nešto važno i hitno, pričekajte da odu na spavanje ili negdje drugdje.

Zaboravite raspravu uz alkohol
Zabavili ste se s društvom uz alkohol, nešto vas je iziritiralo i osjećate se svadljivo? Ili ste malo pripiti, a netko se baš tada želi svađati? Zaustavite to na početku. Alkohol utječe na moć prosuđivanja, na govor i slušanje. Rasprava će vjerojatno loše završiti.

Sjednite i gledajte jedno u drugo
Dok žustro raspravljaju ljudi često nervozno šeću, mašu rukama, ne gledaju se, okreću leđa... Bilo bi dobro da dok traje rasprava sjedite i gledate se u oči, mogućnosti eksplozivnih ispada su tako umanjene.

Predahnite
Vikanje dok oboje ne poplavite može samo produžiti svađu. Dobro bi bilo da malo predahnete, ako ste iscrpljeni raspravu čak možete odgoditi. No svakako se vratite tamo gdje ste stali i raspravite do kraja, kako treba.

Recite da vam je žao
I na kraju, nemojte slavodobitno otići kada rasprava završi. Recite da vam je žao zbog argumenata koje ste navodili, to će partneru puno značiti.
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Treba se znati svađati! Empty
PostajNaslov: Re: Treba se znati svađati!   Treba se znati svađati! I_icon_minitime12.03.09 19:23

dragi forumaši...kakvi ste vi kad se sa nakim svađate?
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Treba se znati svađati! Empty
PostajNaslov: Re: Treba se znati svađati!   Treba se znati svađati! I_icon_minitime12.03.09 19:27

Prije sam bila takva da psujem...kažem šta treba i ne treba.....a sada prvo se smirim nasmješim,sačekam...prostudiram i onda raspravim...I sad mi se desi da izgubim kontrolu al na sreću rijetko.....
[Vrh] Go down
Alba
Zagrijao tipkovnicu
Alba


Female
Aquarius Goat
Broj postova : 262
Godine : 32
Lokacija : Kladanj-bih
Datum registracije : 06.02.2009

Treba se znati svađati! Empty
PostajNaslov: Re: Treba se znati svađati!   Treba se znati svađati! I_icon_minitime12.03.09 19:36

mrzim svadje...sve gutam..trpim primam u dusu i na srce i cutim... ali kada neka kap prelije casu... onda explodiram kao neka bomba i saspem im sve u lice sto sam dugo cuvala za sebe... posle mi zna biti zao ali nemam razloga da ikada(dobro skoro ikada) ja kazem prva izvini... uvjek imam dovoljno jake argumente da druga strana shvati pogresku.... (zato me direktor skole zove debatant kad god sam kod njega sa nekim prijedlogom sa vijeca ucenika a on ne da uvjek ga ubijem u pojam... i uvjek izadjem sa makar kakvom pobjedom... to mi je dalo dosta iskustva za svadje drugog tipa....) ali iskreno iz dna duse mrzim svadju....
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Treba se znati svađati! Empty
PostajNaslov: Re: Treba se znati svađati!   Treba se znati svađati! I_icon_minitime12.03.09 19:37

i ja isto sve gutam...ali, kad puknem, puknem sa stilom i kažem sve što mi je na srcu...i duši....
[Vrh] Go down
Alba
Zagrijao tipkovnicu
Alba


Female
Aquarius Goat
Broj postova : 262
Godine : 32
Lokacija : Kladanj-bih
Datum registracije : 06.02.2009

Treba se znati svađati! Empty
PostajNaslov: Re: Treba se znati svađati!   Treba se znati svađati! I_icon_minitime12.03.09 19:39

korny je napisao/la:
i ja isto sve gutam...ali, kad puknem, puknem sa stilom i kažem sve što mi je na srcu...i duši....
ovo je kraca verzija mog inace dugug govora... Laughing
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Treba se znati svađati! Empty
PostajNaslov: Re: Treba se znati svađati!   Treba se znati svađati! I_icon_minitime12.03.09 19:39

imamo mi neke sličnosti alba...Smile
[Vrh] Go down
Alba
Zagrijao tipkovnicu
Alba


Female
Aquarius Goat
Broj postova : 262
Godine : 32
Lokacija : Kladanj-bih
Datum registracije : 06.02.2009

Treba se znati svađati! Empty
PostajNaslov: Re: Treba se znati svađati!   Treba se znati svađati! I_icon_minitime12.03.09 19:40

korny je napisao/la:
imamo mi neke sličnosti alba...Smile
eh..pa sad... i ja sam to primjetila... nije to lose uopste..... hug2
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Treba se znati svađati! Empty
PostajNaslov: Re: Treba se znati svađati!   Treba se znati svađati! I_icon_minitime12.03.09 19:42

swing
[Vrh] Go down
Alba
Zagrijao tipkovnicu
Alba


Female
Aquarius Goat
Broj postova : 262
Godine : 32
Lokacija : Kladanj-bih
Datum registracije : 06.02.2009

Treba se znati svađati! Empty
PostajNaslov: Re: Treba se znati svađati!   Treba se znati svađati! I_icon_minitime12.03.09 19:47

samo sto si ti decidan..kratak i jasan a ja.... bolje da ne pocinjem... Laughing
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Treba se znati svađati! Empty
PostajNaslov: Re: Treba se znati svađati!   Treba se znati svađati! I_icon_minitime12.03.09 19:47

kratak i jasan sam kad mi se ne da tipkati...
[Vrh] Go down
Alba
Zagrijao tipkovnicu
Alba


Female
Aquarius Goat
Broj postova : 262
Godine : 32
Lokacija : Kladanj-bih
Datum registracije : 06.02.2009

Treba se znati svađati! Empty
PostajNaslov: Re: Treba se znati svađati!   Treba se znati svađati! I_icon_minitime12.03.09 19:53

Laughing
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Treba se znati svađati! Empty
PostajNaslov: Re: Treba se znati svađati!   Treba se znati svađati! I_icon_minitime12.03.09 21:39

Izbjegavam svađe,jer sam luda kad poludim :pila:
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Treba se znati svađati! Empty
PostajNaslov: Re: Treba se znati svađati!   Treba se znati svađati! I_icon_minitime12.03.09 21:55

ne volim svađe :svadja: , normalnim razgovorom je najbolje riješiti problem cheerup
[Vrh] Go down
Lux
Totalno relaxiran
Lux


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 1417
Godine : 59
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 03.02.2009

Treba se znati svađati! Empty
PostajNaslov: Re: Treba se znati svađati!   Treba se znati svađati! I_icon_minitime12.03.09 23:19

Ne volim svađe, ali ponekad su neizbježne. Inače ih izbjegavam jer kad se stvarno naljutim bude svašta kauč
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Treba se znati svađati! Empty
PostajNaslov: Re: Treba se znati svađati!   Treba se znati svađati! I_icon_minitime13.03.09 18:54

Kate je napisao/la:
Izbjegavam svađe,jer sam luda kad poludim :pila:

ima li nešto od ćega ti nisi luda?

svađanje, plivanje....Smile
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Treba se znati svađati! Empty
PostajNaslov: Re: Treba se znati svađati!   Treba se znati svađati! I_icon_minitime13.03.09 19:24

korny je napisao/la:
Kate je napisao/la:
Izbjegavam svađe,jer sam luda kad poludim :pila:

ima li nešto od ćega ti nisi luda?

svađanje, plivanje....Smile

Od plivanja sam pozitivno luda onako mmmmmmmm cerekalo:
Od svađe negativno... mač
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Treba se znati svađati! Empty
PostajNaslov: Re: Treba se znati svađati!   Treba se znati svađati! I_icon_minitime13.03.09 19:25

Laughing Laughing
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Treba se znati svađati! Empty
PostajNaslov: Re: Treba se znati svađati!   Treba se znati svađati! I_icon_minitime23.03.09 13:10

ne svadjam se..
to uglavnom rijesavam bezbolno..
neces ni osjetiti..
danse
[Vrh] Go down
Goran
Administrator
Administrator
Goran


Male
Cancer Rooster
Broj postova : 80666
Godine : 42
Lokacija : Bjelovar
Datum registracije : 24.09.2008

Treba se znati svađati! Empty
PostajNaslov: Re: Treba se znati svađati!   Treba se znati svađati! I_icon_minitime25.03.09 12:38

Tako je i najbolje Adry! :;): bravo

_________________
Na Rubu Znanosti: David Icke - Pozadina ratova, financijske krize i ostalih svjetskih zbivanja
Take a moment every day to appreciate your most precious gift. It did not have to be, but we were given the gift of life. Honor that gift by living beautifully and by giving back a little beauty as we go along the way. Life wants nothing more than to be appreciated and fully enjoyed.
[Vrh] Go down
https://www.facebook.com/CarpeDiemCitatiMisliPoezija
ajmeivana
Ljubitelj foruma
ajmeivana


Female
Virgo Rooster
Broj postova : 3690
Godine : 42
Datum registracije : 09.03.2009

Treba se znati svađati! Empty
PostajNaslov: Re: Treba se znati svađati!   Treba se znati svađati! I_icon_minitime25.03.09 14:28

u principu se ne volim svađati, draže mi je stvari rješavati razgovorom dobro poštofan argumentima.
ovisi mi također i s kim se svađam, da li sa dečkom, s roditeljima, kolegicama, prijateljicama itd. da ne nabrajam
[Vrh] Go down
Blizanka
Administratorica
Administratorica
Blizanka


Female
Gemini Broj postova : 74186
Godine : 173
Datum registracije : 21.01.2009

Treba se znati svađati! Empty
PostajNaslov: Treba se znati svađati!   Treba se znati svađati! I_icon_minitime16.06.09 21:41

Svađanje i rasprave dio su veze. Nemoguće je da s nekim dijelite život i provodite toliko vremena, a da tu i tamo ne dođe do nekakvog sukoba, makar oko nečeg sasvim trivijalnog.

Vikanje baš i nema smisla i nije najbolji način rješavanja problema. Kako za sve postoje neka pravila, tako postoje i za svađanje i rasprave. Argumenti koje imate trebali bi ojačati vašu vezu, a ne je ugroziti.

Evo pravila:

Bez vrijeđanja i vikanja
U žaru trenutka ljudi često planu i počnu se vrijeđati "časteći" se imenima koja nisu nimalo ugodna. Najgore od svega je što se najčešće ne misli ono što se izgovori. I zato – bez vrijeđanja!

Fokusirajte se na problem
Nema smisla u raspravi koja je krenula zbog određenog razloga početi nabrajati sve što vas je ikada zasmetalo, to će samo zakomplicirati situaciju i tko zna u kojem će vas smjeru odvesti.

Imajte cilj
Započeti raspravu bez cilja nije baš pametno. Poanta je da nađete rješenje i da oboje budete zadovoljni. Ako imate dobre argumente oni će vas dovesti do kompromisa, a kompromis do rješenja problema.

Nikada se ne svađajte pred djecom
Raspravu odgodite ako vas djeca mogu čuti. Čak i onda kada je nešto važno i hitno, pričekajte da odu na spavanje ili negdje drugdje.

Zaboravite raspravu uz alkohol
Zabavili ste se s društvom uz alkohol, nešto vas je iziritiralo i osjećate se svadljivo? Ili ste malo pripiti, a netko se baš tada želi svađati? Zaustavite to na početku. Alkohol utječe na moć prosuđivanja, na govor i slušanje. Rasprava će vjerojatno loše završiti.

Sjednite i gledajte jedno u drugo
Dok žustro raspravljaju ljudi često nervozno šeću, mašu rukama, ne gledaju se, okreću leđa... Bilo bi dobro da dok traje rasprava sjedite i gledate se u oči, mogućnosti eksplozivnih ispada su tako umanjene.

Predahnite
Vikanje dok oboje ne poplavite može samo produžiti svađu. Dobro bi bilo da malo predahnete, ako ste iscrpljeni raspravu čak možete odgoditi. No svakako se vratite tamo gdje ste stali i raspravite do kraja, kako treba.

Recite da vam je žao

I na kraju, nemojte slavodobitno otići kada rasprava završi. Recite da vam je žao zbog argumenata koje ste navodili, to će partneru puno značiti.


Izvor: goodtoknow.co.uk

_________________
Ono sto MOGU ne mora da znači i da HOĆU,
ali ono što HOĆU uvijek znači da MOGU
ellaMarigo



Treba se znati svađati! Admin10
[Vrh] Go down
https://www.facebook.com/pages/Carpe-diem-citati-lijepe-misli-po
Gost
Gost




Treba se znati svađati! Empty
PostajNaslov: Re: Treba se znati svađati!   Treba se znati svađati! I_icon_minitime16.06.09 21:44

onaj koji se nađu u svađi i ja mu preporučujem ove gore upute, slažem se s njima bravo
[Vrh] Go down
adrian
Početnik
Početnik



Male
Broj postova : 28
Datum registracije : 15.06.2009

Treba se znati svađati! Empty
PostajNaslov: Re: Treba se znati svađati!   Treba se znati svađati! I_icon_minitime16.06.09 21:45

Pa..desi se i pokoja svađa, samo ko će se u toku iste sjetiti pravila i kako se treba svađati cerekalo: Ali slažem se za djecu. Nego, blizanka zar ti to prevađaš i stavljaš na forum? Ako da, svaka čast bravo
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Treba se znati svađati! Empty
PostajNaslov: Re: Treba se znati svađati!   Treba se znati svađati! I_icon_minitime16.06.09 21:57

Ne volim se svađati,ali kada se svađam znam biti opaka,jbga... cerekalo:
[Vrh] Go down
Sponsored content





Treba se znati svađati! Empty
PostajNaslov: Re: Treba se znati svađati!   Treba se znati svađati! I_icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Treba se znati svađati!
[Vrh] 
Stranica 1 / 2.Go to page : 1, 2  Next
 Similar topics
-
» Što ginekolog treba znati o vama?
» Ambulantna intervencija: šta treba znati?
» Što treba znati svaki okorjeli šopingholičar?
» Dobro je znati prije gubitka nevinosti
» Antidepresivi - korisni lijekovi s kojima treba znati

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Relax forum :: Društvo i zabava :: Psihologija i osobni razvoj :: Psihologija općenito :: Psihologija ponašanja-
Forum(o)Bir: