Relax forum
Registriraj se i relaxiraj sa nama
Relax forum
Registriraj se i relaxiraj sa nama
Relax forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Zabava, druženje i diskusije u opuštenoj atmosferi
 
Početna stranicaRegistracijaLogin

 

 Tart s povrćem

Go down 
Autor/icaPoruka
Blizanka
Administratorica
Administratorica
Blizanka


Female
Gemini Broj postova : 74186
Godine : 173
Datum registracije : 21.01.2009

Tart s povrćem Empty
PostajNaslov: Tart s povrćem   Tart s povrćem I_icon_minitime13.09.14 9:25

Tart s povrćem Domacica-tart-s-povrcem-2




Kada imam raznog povrća u frižideru, obično svega po malo, moj mozak uvijek razmišlja o slanom tartu ili nekakvom složencu. Tako je nastao ovaj šareni ljepotan, danas vegetarijanski, vama sutra možda mesni s dodatkom kobasice ili šunke. Igrajte se i stavite i vi u svoj ono što imate u frižideru ili vrtu.


Prhko tijesto

-> ovdje kao podlogu umjesto prhkog tijesta možete koristiti i tijesto za pizzu ili gotovo lisnato tijesto

Sastojci:

250 g brašna
140 g maslaca
1 jaje
malo soli
malo mlijeka


Priprema tijesta:
Zamijesite tijesto od svih sastojaka. Mijesite tijesto rukama dok ne bude glatko, potrebno je par minuta da se maslac lagano otopi i pod rukama i spoji s brašnom. Zatim ga spremite u vrećicu za meso i neka odstoji u frižideru oko sat vremena.
Dok se tijesto odmara, vi pripremite i narežite povrće.
Kada je tijesto odstajalo, razvaljajte ga na masnom papiru u krug i stavite u okrugli kalup za pečenje, oblikujte mu rubove u vis, ostavite ga neka stoji.

Punjenje:
krumpir
ljubičasti luk
crvena i zelena paprika
tikvice
svježi sir
1 kiselo vrhnje
sol i papar
jaja
mlijeko

Priprema i slaganje:
Upalite pećnicu na 200 C i ostavite da se grije.
Pripremite si umak s kojim ćete spojiti povrće tako da pjenjačom izmješate: 3 jaja, 1 bjelanjak, 2/3 šalice mlijeka, žličicu crvene paprike, žličicu soli i papra.
Ja sam krumpire narendala na tanke ploškice, posolila, posložila ih po dnu tarta i okolo uz rub.
Zalila sam s umakom.
Luk i papriku sam nasjeckala na trakice i poslagala po tartu. Dodatno malo posolite.
Tikvice sam dio naribala na krupno, dio narezala na kolutove. Njih je potrebno posoliti i ostaviti 10-15 minuta da se ocijede od viška vode. Tek ih tada koristiti. No, kako ovaj dio radite dok vam se tijesto odmara, imate vremena.
Po vrhu sam stavila 1 kiselo vrhnje i malo svježeg sira. Dodatno malo posolila i poparila, te stavila peći oko 45-50 minuta u zagrijanu pećnicu.

U slast!
_Tart s povrćem Domacica-tart-s-povrcem-1

izvor

_________________
Ono sto MOGU ne mora da znači i da HOĆU,
ali ono što HOĆU uvijek znači da MOGU
ellaMarigo



Tart s povrćem Admin10
[Vrh] Go down
https://www.facebook.com/pages/Carpe-diem-citati-lijepe-misli-po
 
Tart s povrćem
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» Ljuti omlet s povrćem

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Relax forum :: Lifestyle :: Gastronomija :: Recepti-
Forum(o)Bir: