Relax forum
Registriraj se i relaxiraj sa nama
Relax forum
Registriraj se i relaxiraj sa nama
Relax forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Zabava, druženje i diskusije u opuštenoj atmosferi
 
Početna stranicaRegistracijaLogin

 

 Simpatiziramo li više one koji su nam slični?

Go down 
5 posters
Autor/icaPoruka
Lux
Totalno relaxiran
Lux


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 1417
Godine : 59
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 03.02.2009

Simpatiziramo li više one koji su nam slični? Empty
PostajNaslov: Simpatiziramo li više one koji su nam slični?   Simpatiziramo li više one koji su nam slični? I_icon_minitime04.03.09 18:45

U ČLANKU tvrde da je tako. Nisam sigurna, ali moguće je. Bez obzira na tvrdnje da se različitosti privlače, rekla bih da je potrebno više sličnosti nego različitosti kako bi se dvoj4e ljudi našlo na istoj valnoj duljini u komunikaciji.



<table border="0" cellpadding="0" cellspacing="0" width="100%"><tr><td>Znanstvenici tvrde da
ćemo prije pohitati u pomoć strancu koji nam nalikuje, nego nekom tko
nam fizički ne sliči ili podsjeća na nekog člana naše obitelji. Razlozi
sežu još u prapovijest.
</td> </tr><tr> <td height="4">
</td> </tr><tr> <td>

Što nam više netko nalikuje veće su šanse da ćemo mu pomoći, tvrde znanstvenici.


Susretljiviji smo prema ljudima koji nam sliče jer su naši davni
predci pretpostavljali da su u krvnoj vezi s nekim tko im je fizički
sličan, pokazala je studija.


Ovaj instinkt potječe iz vremena kada nije bilo ogledala i kadu su
ljudi mogli saznati kako otprilike izgledaju promatrajući članove svoje
obitelji.


Studija objavljena u časopisu Biology Letters otkrila je i da nas više privlače ljudi koji izgledaju poput nas nego oni koji sliče nekom članu naše obitelji.


Znanstvenici su došli do ovog zaključka nakon studije u kojoj je
sudjelovalo 70 identičnih blizanaca u srednjim godinama koji su se,
iako su genetski jednaki, s godinama počeli razlikovati jedni od
drugih.


Znanstvenici su obradili fotografije sudionika izmiješavši njihova
lica s licima modela, tako da su nove fotografije nalikovale ili
ispitanicima ili njihovim blizancima.


Onda su pitali svakog od njih koga bi prije spasili da se nađe u
opasnosti i bili osobu suprotnog spola, koja im je fizički slična,
odabrali za budućeg bračnog druga.


U dvije trećine slučajeva odbrali su osobu koja im je najviše nalikovala.


''Naš rad pokazuje da stranac koji nam sliči aktivira našu
altruističnu crtu više nego stranac koji sliči nekom članu naše
obitelji, čak i ako se radi o identičnom blizancu'', rekao je dr. Paola Bressan sa sveučilišta u Padovi.

</td></tr></table>


[Vrh] Go down
Goran
Administrator
Administrator
Goran


Male
Cancer Rooster
Broj postova : 80666
Godine : 42
Lokacija : Bjelovar
Datum registracije : 24.09.2008

Simpatiziramo li više one koji su nam slični? Empty
PostajNaslov: Re: Simpatiziramo li više one koji su nam slični?   Simpatiziramo li više one koji su nam slični? I_icon_minitime22.03.09 17:01

Normalno je da više simpatiziramo one koji su nam slični i bilo bi čudno da je drugačije.

_________________
Na Rubu Znanosti: David Icke - Pozadina ratova, financijske krize i ostalih svjetskih zbivanja
Take a moment every day to appreciate your most precious gift. It did not have to be, but we were given the gift of life. Honor that gift by living beautifully and by giving back a little beauty as we go along the way. Life wants nothing more than to be appreciated and fully enjoyed.
[Vrh] Go down
https://www.facebook.com/CarpeDiemCitatiMisliPoezija
Gost
Gost




Simpatiziramo li više one koji su nam slični? Empty
PostajNaslov: Re: Simpatiziramo li više one koji su nam slični?   Simpatiziramo li više one koji su nam slični? I_icon_minitime22.03.09 17:12

simpatiziram ljude koji su mi slični...i koji su vedri i nasmiješeni...
koji se ne boje pokazati svoje loše strane....simpatiziram one sa kojima znam da bi mi moglo biti dobro...
[Vrh] Go down
Blizanka
Administratorica
Administratorica
Blizanka


Female
Gemini Broj postova : 74186
Godine : 173
Datum registracije : 21.01.2009

Simpatiziramo li više one koji su nam slični? Empty
PostajNaslov: Re: Simpatiziramo li više one koji su nam slični?   Simpatiziramo li više one koji su nam slični? I_icon_minitime22.03.09 17:15

ne znam nekako kad nekom treba pomoc vrlo vazno da li slici ili ne slici meni i mojima...pomazes onom kome je u datoj situaciji najpotrebnija pomoc...a druga stvar je u vezi ili braku volim da nam se dopadaju razlicite stvari ali lijepo je biti i slican ...i kad biras nekog za brak neces cini mi se ni obratit paznju jeste li slicni ...jednostavno ljubav prevlada .-..a kasnije kontas ima te li ista slicno...il se jedno drugom prilagodavas...i zato mogu nekog i simpatizirati zbog njega samog a ne sto je slican meni ili nekom meni dragom :;):

_________________
Ono sto MOGU ne mora da znači i da HOĆU,
ali ono što HOĆU uvijek znači da MOGU
ellaMarigo



Simpatiziramo li više one koji su nam slični? Admin10
[Vrh] Go down
https://www.facebook.com/pages/Carpe-diem-citati-lijepe-misli-po
Gost
Gost




Simpatiziramo li više one koji su nam slični? Empty
PostajNaslov: Re: Simpatiziramo li više one koji su nam slični?   Simpatiziramo li više one koji su nam slični? I_icon_minitime22.03.09 17:19

pa i ja pomognem ljudima u nekoj nevolji....pa čak i ako ga ne poznam....
kasnije se tek vidi kakva je osoba...ako je osoba fer i korektna će zahvaliti i postati će mi simpatičan....
ako neće zahvaliti....ne znam...pomoći ću mu taj put i nikada više...
[Vrh] Go down
Blizanka
Administratorica
Administratorica
Blizanka


Female
Gemini Broj postova : 74186
Godine : 173
Datum registracije : 21.01.2009

Simpatiziramo li više one koji su nam slični? Empty
PostajNaslov: Re: Simpatiziramo li više one koji su nam slični?   Simpatiziramo li više one koji su nam slični? I_icon_minitime22.03.09 17:23

kod mene se desava kad na prvi pogled zakljucim da je osoba divna ...pokaze se kasnije da me razocara ...a osoba koja mi bude na pocetku mrska i ide mi na zivce ...ubrzo se pokaze da je divna osoba ...e zato sad ako mi se neko odmah svidi... ne odusevljavam se nego cekam da se pokaze...

_________________
Ono sto MOGU ne mora da znači i da HOĆU,
ali ono što HOĆU uvijek znači da MOGU
ellaMarigo



Simpatiziramo li više one koji su nam slični? Admin10
[Vrh] Go down
https://www.facebook.com/pages/Carpe-diem-citati-lijepe-misli-po
Goran
Administrator
Administrator
Goran


Male
Cancer Rooster
Broj postova : 80666
Godine : 42
Lokacija : Bjelovar
Datum registracije : 24.09.2008

Simpatiziramo li više one koji su nam slični? Empty
PostajNaslov: Re: Simpatiziramo li više one koji su nam slični?   Simpatiziramo li više one koji su nam slični? I_icon_minitime22.03.09 19:34

Ja imam isto problem da ponekad previše vjerujem ljudima, ponekad oni koji su se na prvi pogled činili simpatični ispadnu pravi gadovi. loše

_________________
Na Rubu Znanosti: David Icke - Pozadina ratova, financijske krize i ostalih svjetskih zbivanja
Take a moment every day to appreciate your most precious gift. It did not have to be, but we were given the gift of life. Honor that gift by living beautifully and by giving back a little beauty as we go along the way. Life wants nothing more than to be appreciated and fully enjoyed.
[Vrh] Go down
https://www.facebook.com/CarpeDiemCitatiMisliPoezija
ajmeivana
Ljubitelj foruma
ajmeivana


Female
Virgo Rooster
Broj postova : 3690
Godine : 42
Datum registracije : 09.03.2009

Simpatiziramo li više one koji su nam slični? Empty
PostajNaslov: Re: Simpatiziramo li više one koji su nam slični?   Simpatiziramo li više one koji su nam slični? I_icon_minitime25.03.09 14:51

ne znam, ako se osvrnem na svoje prijatelje , neki su dosta slični meni, dok su drugi moja sušta suprotnost
[Vrh] Go down
Goran
Administrator
Administrator
Goran


Male
Cancer Rooster
Broj postova : 80666
Godine : 42
Lokacija : Bjelovar
Datum registracije : 24.09.2008

Simpatiziramo li više one koji su nam slični? Empty
PostajNaslov: Re: Simpatiziramo li više one koji su nam slični?   Simpatiziramo li više one koji su nam slični? I_icon_minitime25.03.09 14:54

Ima i tu istine ajmeivana, kad bolje promislim, neki poznanici i prijatelji s kojima sam često u kontaktu su dosta različiti od mene, a opet se dobro slažemo. Mislim da je najbitnije povezati se sa dobronamjernim ljudima, pa onda neke različitosti nisu toliko ni bitne.

_________________
Na Rubu Znanosti: David Icke - Pozadina ratova, financijske krize i ostalih svjetskih zbivanja
Take a moment every day to appreciate your most precious gift. It did not have to be, but we were given the gift of life. Honor that gift by living beautifully and by giving back a little beauty as we go along the way. Life wants nothing more than to be appreciated and fully enjoyed.
[Vrh] Go down
https://www.facebook.com/CarpeDiemCitatiMisliPoezija
Gost
Gost




Simpatiziramo li više one koji su nam slični? Empty
PostajNaslov: Re: Simpatiziramo li više one koji su nam slični?   Simpatiziramo li više one koji su nam slični? I_icon_minitime25.03.09 15:00

Pa ljudi oko mene su različiti,samo mi je bitan humor...da smo tu slični,a ostalo ne bitno...ako mogu s osobom ne mora ni malo sličiti meni ,mom ponašanju... Smile
[Vrh] Go down
Rokerka
Ljubitelj foruma
Rokerka


Female
Cancer Rat
Broj postova : 4199
Godine : 27
Lokacija : Nedođija ^^
Datum registracije : 31.12.2009

Simpatiziramo li više one koji su nam slični? Empty
PostajNaslov: Re: Simpatiziramo li više one koji su nam slični?   Simpatiziramo li više one koji su nam slični? I_icon_minitime09.10.10 8:46

Pa mislim da je tako. Pre cu se razumeti s nekim ko je slican meni, imamo slicna shvatanja i to, nego sa nekim totalno drugacijim. Ne kazem da ne mozemo da se uklopimo, ali mnogo je lakse kad je neko slican... I sto kaze Goran, mislim da bi bilo cudno da je drugacije.
[Vrh] Go down
Goran
Administrator
Administrator
Goran


Male
Cancer Rooster
Broj postova : 80666
Godine : 42
Lokacija : Bjelovar
Datum registracije : 24.09.2008

Simpatiziramo li više one koji su nam slični? Empty
PostajNaslov: Re: Simpatiziramo li više one koji su nam slični?   Simpatiziramo li više one koji su nam slični? I_icon_minitime03.11.10 20:19

Zato ja simpatiziram svoju seku :passion

_________________
Na Rubu Znanosti: David Icke - Pozadina ratova, financijske krize i ostalih svjetskih zbivanja
Take a moment every day to appreciate your most precious gift. It did not have to be, but we were given the gift of life. Honor that gift by living beautifully and by giving back a little beauty as we go along the way. Life wants nothing more than to be appreciated and fully enjoyed.
[Vrh] Go down
https://www.facebook.com/CarpeDiemCitatiMisliPoezija
Sponsored content





Simpatiziramo li više one koji su nam slični? Empty
PostajNaslov: Re: Simpatiziramo li više one koji su nam slični?   Simpatiziramo li više one koji su nam slični? I_icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Simpatiziramo li više one koji su nam slični?
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» Sve ih je više: Fenomen koji je teško opisati – 20 osobina onih koji se “bude”
» Sedam zdravstvenih savjeta koji više ne vrijede
» Opel Astra ST: Karavan s puno stila koji nudi više nego što se čini
» Što više dajete ženi, više dobivate od života!
» Mercedes-Benz SLS AMG GT: Više snage, više dinamike

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Relax forum :: Društvo i zabava :: Psihologija i osobni razvoj :: Psihologija općenito :: Psihologija ponašanja-
Forum(o)Bir: