Relax forum
Registriraj se i relaxiraj sa nama
Relax forum
Registriraj se i relaxiraj sa nama
Relax forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Zabava, druženje i diskusije u opuštenoj atmosferi
 
Početna stranicaRegistracijaLogin

 

 humanitarne akcije i slična velika medijska sranja....

Go down 
3 posters
Autor/icaPoruka
Gost
Gost




humanitarne akcije i slična velika medijska sranja.... Empty
PostajNaslov: humanitarne akcije i slična velika medijska sranja....   humanitarne akcije i slična velika medijska sranja.... I_icon_minitime2/28/2009, 10:42

hm...nisam htio biti pregrub u naslovu teme...ali, ima stvari koje me raspizde kad mi netko spomene humanitarne akcije...
zašto se ljudi kojima je potrebna pomoć sjetimo samo u mjesecu prosincu? zar je onda naše srce najhumanije?
zašto ne bi bila neka humanitarna akcija kroz cijelu godinu....

forumaši...moj savjet....jer sam ovo čuo iz prve ruke....
kad god čujete da neki izvođač radi besplatni koncert u humanitarne svrhe....NE NASJEDAJTE NA TO!!
jer to nije istina....sjećam se samo onog nazovimo ga humanitarnog koncerta DM-a i Lane Jurčević....
to je bila čista lopina u korist dotične gospođice Lane....
sav prihod od koncerta išao je njoj u džep.....u humanitarne svrhe išao je jedino novac koji su uplatili sponzori....
čak ne znam dal su one vrećice koje su prodavali u DM-u išle njoj....ne sjećam se....
ali, za ovo znam...takve stvari se pamte kad ih čuješ....

nakon što sam to čuo, više ne vjerujem takvim akcijama..radije uplatim 50 ili 100 kn nekoj obitelji na žiro račun kojima je stvarno potrebno....i maleni iznos može nekome donijeti osmijeh na lice.....
[Vrh] Go down
Goran
Administrator
Administrator
Goran


Male
Cancer Rooster
Broj postova : 80666
Godine : 42
Lokacija : Bjelovar
Datum registracije : 24.09.2008

humanitarne akcije i slična velika medijska sranja.... Empty
PostajNaslov: Re: humanitarne akcije i slična velika medijska sranja....   humanitarne akcije i slična velika medijska sranja.... I_icon_minitime2/28/2009, 11:02

Doista, ponekad ima dosta ružnih zakulisnih igara oko humanitarnih akcija. Sad sam se sjetio i one obitelji iz Splita što su novac koji im je uplačen za bolesnu kćer utrošili za kupovinu stana i auta. Nadležne inspekcijske službe bi to sve trebale kontrolirati.

_________________
Na Rubu Znanosti: David Icke - Pozadina ratova, financijske krize i ostalih svjetskih zbivanja
Take a moment every day to appreciate your most precious gift. It did not have to be, but we were given the gift of life. Honor that gift by living beautifully and by giving back a little beauty as we go along the way. Life wants nothing more than to be appreciated and fully enjoyed.
[Vrh] Go down
https://www.facebook.com/CarpeDiemCitatiMisliPoezija
Lux
Totalno relaxiran
Lux


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 1417
Godine : 59
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 03.02.2009

humanitarne akcije i slična velika medijska sranja.... Empty
PostajNaslov: Re: humanitarne akcije i slična velika medijska sranja....   humanitarne akcije i slična velika medijska sranja.... I_icon_minitime2/28/2009, 13:28

Uh, o tome bi se moglo puno pisati. No ne treba prestati pomagati zato što smo se jednom opekli ili čuli takve glasine...
[Vrh] Go down
Gost
Gost




humanitarne akcije i slična velika medijska sranja.... Empty
PostajNaslov: Re: humanitarne akcije i slična velika medijska sranja....   humanitarne akcije i slična velika medijska sranja.... I_icon_minitime3/8/2009, 08:41

korny je napisao/la:
hm...nisam htio biti pregrub u naslovu teme...ali, ima stvari koje me raspizde kad mi netko spomene humanitarne akcije...
zašto se ljudi kojima je potrebna pomoć sjetimo samo u mjesecu prosincu? zar je onda naše srce najhumanije?
zašto ne bi bila neka humanitarna akcija kroz cijelu godinu....

forumaši...moj savjet....jer sam ovo čuo iz prve ruke....
kad god čujete da neki izvođač radi besplatni koncert u humanitarne svrhe....NE NASJEDAJTE NA TO!!
jer to nije istina....sjećam se samo onog nazovimo ga humanitarnog koncerta DM-a i Lane Jurčević....
to je bila čista lopina u korist dotične gospođice Lane....
sav prihod od koncerta išao je njoj u džep.....u humanitarne svrhe išao je jedino novac koji su uplatili sponzori....
čak ne znam dal su one vrećice koje su prodavali u DM-u išle njoj....ne sjećam se....
ali, za ovo znam...takve stvari se pamte kad ih čuješ....

nakon što sam to čuo, više ne vjerujem takvim akcijama..radije uplatim 50 ili 100 kn nekoj obitelji na žiro račun kojima je stvarno potrebno....i maleni iznos može nekome donijeti osmijeh na lice.....

da istina u prosincu se svi sjete biti humanitarci neki vjerojatno radi Božića, naki radi toga jer je uskoro kraj godine pa sljedeće godine mogu donacije koristiti za porezne olakšice.

Naiskrenije donacije su one anonimne. "Kad daješ milostinu nek ti ne zna ljevica što ti čini desnica" poznat je citat i Biblije
[Vrh] Go down
Lux
Totalno relaxiran
Lux


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 1417
Godine : 59
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 03.02.2009

humanitarne akcije i slična velika medijska sranja.... Empty
PostajNaslov: Re: humanitarne akcije i slična velika medijska sranja....   humanitarne akcije i slična velika medijska sranja.... I_icon_minitime3/8/2009, 09:46

Slažem se s Teom Smile

Mislim da ovdje treba znati još jednu stvar - u tim situacijama postoje dvije strane - ona koja daje i ona koja prima. Oni koji daju mogu biti iskreni i često anonimni, oni svojim donacijama uvijek dodaju dobru želju za pomoć onima kojima je donacija potrebna. I oni koji žele porezne olakšice i samo površno razmišljaju o namjeni akcije, ili čak traže mogućnost samopromocije, što nije rijedak slučaj. Za njih je to davanje samo nedostatak negativnosti - dakle nisu napravili štetu svojim novcem, ali tim pristupom nisu sebi napravili puno dobroga osim prolaznog osjećaja zadovoljstva koji su možda imali.
No sa strane primatelja koji su obično stvarno u nevolji - svaka kuna ili dolar te pomoći može značiti razliku između života i smrti. Može se dakle s te strane i ne gledati i ne ogovarati izvor novca za humanitarne akcije i ne preispitivati motive davatelja dok je akcija pristojno izvedena tako da novac ne "curi" i da dolazi do onih kojima je namijenjen.
Ako se novac otuđi prije nego što dođe do primatelja, onda to ide na dušu onih koji su krali, a davanje druge skupine gubi svaki smisao, dok dobre želje i eventualne molitve one prve skupine možda mogu pomoći na nekom duhovnom planu. A žrtve ostaju žrtve. No zbog takvih događaja se ne treba samozadovoljno zatvoriti u svoj mali udobni svijet i prestati pomagati. Uvijek se nađe načina, a pomoć često trebaju i oni koji su u neposrednoj našoj blizini, ne samo žrtve na drugim kontinentima... Dakle, tko želi dati, naći će načina da daje.
[Vrh] Go down
Kikica
VIP član
Kikica


Female
Taurus Goat
Broj postova : 43765
Godine : 44
Datum registracije : 04.03.2009

humanitarne akcije i slična velika medijska sranja.... Empty
PostajNaslov: Re: humanitarne akcije i slična velika medijska sranja....   humanitarne akcije i slična velika medijska sranja.... I_icon_minitime3/11/2009, 21:24

Imam u mob. memoriran broj za djecu oboljelu od cp, pa kada ubacim malo veći bon nazovem, druge ništa.
[Vrh] Go down
Goran
Administrator
Administrator
Goran


Male
Cancer Rooster
Broj postova : 80666
Godine : 42
Lokacija : Bjelovar
Datum registracije : 24.09.2008

humanitarne akcije i slična velika medijska sranja.... Empty
PostajNaslov: Re: humanitarne akcije i slična velika medijska sranja....   humanitarne akcije i slična velika medijska sranja.... I_icon_minitime3/11/2009, 21:31

Tako je i najbolje Kiki, donirati novac samo onima kojima je to 100% potrebno i gdje nema šanse za neke muljaže.

_________________
Na Rubu Znanosti: David Icke - Pozadina ratova, financijske krize i ostalih svjetskih zbivanja
Take a moment every day to appreciate your most precious gift. It did not have to be, but we were given the gift of life. Honor that gift by living beautifully and by giving back a little beauty as we go along the way. Life wants nothing more than to be appreciated and fully enjoyed.
[Vrh] Go down
https://www.facebook.com/CarpeDiemCitatiMisliPoezija
Gost
Gost




humanitarne akcije i slična velika medijska sranja.... Empty
PostajNaslov: Re: humanitarne akcije i slična velika medijska sranja....   humanitarne akcije i slična velika medijska sranja.... I_icon_minitime3/11/2009, 21:50

isto je tako i s onim 060 brojevima u kojima se donira 5 kuna. država pobere PDV a i
T-COM uzima neki postotak od provizije. Jako rijetko se telekom i država odriču svojeg djela.
[Vrh] Go down
Gost
Gost




humanitarne akcije i slična velika medijska sranja.... Empty
PostajNaslov: Re: humanitarne akcije i slična velika medijska sranja....   humanitarne akcije i slična velika medijska sranja.... I_icon_minitime3/11/2009, 22:25

Ja pomažem tako da u dječiji dom u Vk,nosim osobno i novac i stvari koje naumim...
to dam dječici osobno... I love you a te humanitarne akcje dajem ja i za to,mada nisam sigurna gdje to završi...
[Vrh] Go down
Gost
Gost




humanitarne akcije i slična velika medijska sranja.... Empty
PostajNaslov: Re: humanitarne akcije i slična velika medijska sranja....   humanitarne akcije i slična velika medijska sranja.... I_icon_minitime3/11/2009, 22:29

Kate je napisao/la:
Ja pomažem tako da u dječiji dom u Vk,nosim osobno i novac i stvari koje naumim...
to dam dječici osobno... I love you a te humanitarne akcje dajem ja i za to,mada nisam sigurna gdje to završi...
kate ima dobro srce big hug
[Vrh] Go down
Gost
Gost




humanitarne akcije i slična velika medijska sranja.... Empty
PostajNaslov: Re: humanitarne akcije i slična velika medijska sranja....   humanitarne akcije i slična velika medijska sranja.... I_icon_minitime3/11/2009, 22:32

Hvala Teo,jako sam slaba na dijecu... :;):
[Vrh] Go down
Gost
Gost




humanitarne akcije i slična velika medijska sranja.... Empty
PostajNaslov: Re: humanitarne akcije i slična velika medijska sranja....   humanitarne akcije i slična velika medijska sranja.... I_icon_minitime3/12/2009, 17:09

Kate je napisao/la:
Ja pomažem tako da u dječiji dom u Vk,nosim osobno i novac i stvari koje naumim...
to dam dječici osobno... I love you a te humanitarne akcje dajem ja i za to,mada nisam sigurna gdje to završi...

ma svaka čast....Smile

kissi big hug
[Vrh] Go down
Sponsored content





humanitarne akcije i slična velika medijska sranja.... Empty
PostajNaslov: Re: humanitarne akcije i slična velika medijska sranja....   humanitarne akcije i slična velika medijska sranja.... I_icon_minitime

[Vrh] Go down
 
humanitarne akcije i slična velika medijska sranja....
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» Akcije za razmjenu udžbenika
» Srbija traži da se Hrvatskoj zabrani proslava akcije 'Oluja'
» Mladež HDZ-a protiv nastupa Let-a 3: “Nemoralni su, ljigavi, nekulturni i rade sranja, a mi ne volimo konkurenciju”
» Velika panda
» Ekatarina Velika

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Relax forum :: Društvo i zabava :: Humanitarizam i društveni aktivizam-
Forum(o)Bir: