Relax forum
Registriraj se i relaxiraj sa nama
Relax forum
Registriraj se i relaxiraj sa nama
Relax forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Zabava, druženje i diskusije u opuštenoj atmosferi
 
Početna stranicaRegistracijaLogin

 

 U odijelu Djeda Mraza u prosincu zaradio 20.000 kuna

Go down 
Autor/icaPoruka
Goran
Administrator
Administrator
Goran


Male
Cancer Rooster
Broj postova : 80666
Godine : 42
Lokacija : Bjelovar
Datum registracije : 24.09.2008

U odijelu Djeda Mraza u prosincu zaradio 20.000 kuna Empty
PostajNaslov: U odijelu Djeda Mraza u prosincu zaradio 20.000 kuna   U odijelu Djeda Mraza u prosincu zaradio 20.000 kuna I_icon_minitime23.12.12 13:41

U odijelu Djeda Mraza u prosincu zaradio 20.000 kuna 0135007.48

Iza bijele brade i brkova i ove se godine nerijetko kriju i osobe prijavljene na Zavodu za zapošljavanje, ali i studenti. Jedan Osječanin nekoliko mađioničarskih točaka u kostimu Djeda Mraza naplaćuje po cijeni od 1.000 do 2.000 kuna.

Među nezaposlenima evidentiranim na osječkom Zavodu za zapošljavanje u studenom je evidentirano 20.013 nezaposlenih žena, što za gotovo pet posto premašuje polovinu od ukupnog broja nezaposlenih.

Ipak, prošloga mjeseca dogodio se znakoviti odmak - udjel nezaposlenih žena se smanjio zbog većeg broja novoprijavljenih muškaraca kojih je sada na Birou oko 16 tisuća. Najviše onih koji su se prošloga mjeseca prijavili na Zavod došli su i iz radnog odnosa, 194 muškarca i 167 žena, piše Glas Slavonije.

Djed Mraz - mađioničar

Ipak, postoji jedan posao koji je isključivo muški, u prosincu dio Osječana novac zarađuje odijevanjem odijela Djeda Mraza. Iza bijele brade i brkova i ove se godine nerijetko kriju i osobe prijavljene na Zavodu za zapošljavanje, ali i studenti. Jedan od najangažiranijih i ove je godine Jozo Ciganović, koji se krije iza imena Djed Mraz - mađioničar.

"Za razliku od prethodnih godina više sam posla imao kao Sveti Nikola, pa sam do sada ispostavio 20.000 kuna računa tvrtkama za ovu uslugu kojom sam zabavljao djecu početkom prosinca", kaže Ciganović.

S obzirom da se najčešće radi na crno za dnevnicu, nekoliko sati zabave u kostimu Djed Mraz može zaraditi oko 200 kuna.

Zarada i do 2.000 kuna po nastupu

"Osobno nudim kompletan program s nekoliko mađioničarskih točaka i to u vrhunskom kostimu po cijeni od 1.000 do 2.000, kuna ovisno o dužini programa. Prije nekoliko dana bio sam Djed Mraz u osječkom zatvoru. Zabavljao sam djecu tamošnjih zaposlenika, zvali su me u vinkovački Vodovod, a neki dan radio sam u Portanovi. Posla definitivno ima i lagao bih kad bih rekao da se ne može zaraditi i to legalno s obrtom za zabavnu djelatnost", kaže Ciganović.

I.B./Glas Slavonije

_________________
Na Rubu Znanosti: David Icke - Pozadina ratova, financijske krize i ostalih svjetskih zbivanja
Take a moment every day to appreciate your most precious gift. It did not have to be, but we were given the gift of life. Honor that gift by living beautifully and by giving back a little beauty as we go along the way. Life wants nothing more than to be appreciated and fully enjoyed.
[Vrh] Go down
https://www.facebook.com/CarpeDiemCitatiMisliPoezija
 
U odijelu Djeda Mraza u prosincu zaradio 20.000 kuna
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» Siščani traže pomoć Djeda Mraza!
» Najbolji posao ikad - za 4 dana zaradio milijun kuna
» HT 'zaradio' čak 18 prekršajnih prijava
» Na 100 kuna s bankomata naknada i do 25 kuna!
» Razni vicevi

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Relax forum :: Najnovije aktualnosti :: Gospodarstvo-
Forum(o)Bir: