Relax forum
Registriraj se i relaxiraj sa nama
Relax forum
Registriraj se i relaxiraj sa nama
Relax forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Zabava, druženje i diskusije u opuštenoj atmosferi
 
Početna stranicaRegistracijaLogin

 

 Ima neka tajna u ljubavi prema životinjama...

Go down 
2 posters
Autor/icaPoruka
Blizanka
Administratorica
Administratorica
Blizanka


Female
Gemini Broj postova : 74186
Godine : 173
Datum registracije : 21.01.2009

Ima neka tajna u ljubavi prema životinjama... Empty
PostajNaslov: Ima neka tajna u ljubavi prema životinjama...   Ima neka tajna u ljubavi prema životinjama... I_icon_minitime05.12.12 18:28

Ima neka tajna u ljubavi prema životinjama... 7474_big

No, pretjeruju li vlasnici životinja ponekad u svojoj privrženosti?

Ona ima malog maltezera, u ružičastom kaputiću, s mašnicom oko ušiju, nosi ga u krasnoj torbici i u jednom trenutku poljubi u malu njuškicu, a on nju nježno lizne po licu… Izgleda vam poznato? Sigurno ste to vidjeli uživo više puta kao i ja, no čudim se svaki ali svaki put. Ne razumijem, jesu li ljudi u nedostatku prijatelja totalno poludjeli za svojim kućnim ljubimcima pa su ih zamijenili za ljude? Nekako si mislim da psi baš i nisu ludi za kopčicama za kosu, kaputićima, brendiranim torbicama u kojima ih nose njihove drage gazdarice kao modni dodatak.

Jednom sam bila na zabavi na kojoj je treštala glazba i svratila je jedna manekenka s psićem u torbici. Kad sam ga ugledala došlo mi je da ju pošaljem u rodni kraj jer taj se pesonja tresao od užasa. Psi odlično čuju i to je prvi šok, a osim toga bila je tamo hrpetina ljudi i svi su ga jadnog navlačili… To je definitivno nešto što ja stvarno ne razumijem.

U zgradi u kojoj stanujem mnogo je pasa i već ih sve poznajem po imenu, lavežu, čak znam i koji se s kojim dobro slaže… Pitate se zašto? Pa, čula sam u liftu. Baš je simpatično kad započne razgovor o psetancima, što jedu, jesu li nervozni zbog promjene vremena, onda se obruše na nekog groznog psa iz susjedstva koji strašno laje i smeta druge ljude, pa malo porazgovaraju o životnim navikama psića i slično. Nedavno sam bila u šoku kad sam čula razgovor dvaju vlasnica pasa koje su čitale deklaracije na psećem slatkišu, zaključile da se u zalogajčiću kriju 3 štetna sastojka i da to njihovi psi neće jesti ni u ludilu. Meni je to nevjerojatno, no sigurna sam da će, kad se pojavi prva pseća organska hrana u Hrvatskoj, one ju kupiti svojim ljubimcima.

Ima neka tajna u ljubavi prema životinjama... Pas05a
Nekoliko sam puta otišla u šetnju sa susjedom i njezinim simpatičnim psom, no s njom sam jedva prozborila, jer morala je gledati kakva je kakica, pa mu onda držati bukvicu o prelasku ceste, povremeno viknuti kad je počeo intenzivno njušiti neku travu i slično - pri tome ona uopće nije primijetila da je meni dosadno i da se osjećam kao pratiteljica pesonje koji je naravno bio u centru pažnje. A kad je stigla kvartovska škvadra svi su ushićeno gledali kako psetonje zaigrano trče po livadi...

Ovim putem se javno ispričavam svim vlasnicima pasa što ja ne mogu osjetiti tu beskrajnu ljubav prema njihovim kućnim ljubimcima i što jednostavno ne razumijem i nije mi normalno ljubiti psa u njuškicu, a još mi je manje normalno dozvoliti psu da njuši hranu po stolu, no tko voli nek' izvoli.

Ljubav prema životinjama doista je lijepa i plemenita, no dragi vlasnici pasa, mačaka i ostalih ljubimaca, trebali biste razumjeti da kad me pozovete u posjetu, na kavu ili šetnju ja ne želim otići prekrivena dlakama što je vama baš slaaatko, jer meni nije. Ni najmanje.

Što vi mislite, pretjeruju li vlasnici pasa i ostalih životinjica iskazujući pretjeranu ljubav prema njima?

Vaša Ema Jurčević
izvor

_________________
Ono sto MOGU ne mora da znači i da HOĆU,
ali ono što HOĆU uvijek znači da MOGU
ellaMarigo



Ima neka tajna u ljubavi prema životinjama... Admin10
[Vrh] Go down
https://www.facebook.com/pages/Carpe-diem-citati-lijepe-misli-po
Goran
Administrator
Administrator
Goran


Male
Cancer Rooster
Broj postova : 80666
Godine : 42
Lokacija : Bjelovar
Datum registracije : 24.09.2008

Ima neka tajna u ljubavi prema životinjama... Empty
PostajNaslov: Re: Ima neka tajna u ljubavi prema životinjama...   Ima neka tajna u ljubavi prema životinjama... I_icon_minitime03.02.13 21:03

Da životinjama trebaju kaputići rodili bi se s njima! Laughing Nema to veze s ljubavlju nego s pretjerivanjem, pogotovo kad čujem kad netko da 5000-6000 kuna za odjeću za pse...

_________________
Na Rubu Znanosti: David Icke - Pozadina ratova, financijske krize i ostalih svjetskih zbivanja
Take a moment every day to appreciate your most precious gift. It did not have to be, but we were given the gift of life. Honor that gift by living beautifully and by giving back a little beauty as we go along the way. Life wants nothing more than to be appreciated and fully enjoyed.
[Vrh] Go down
https://www.facebook.com/CarpeDiemCitatiMisliPoezija
 
Ima neka tajna u ljubavi prema životinjama...
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» Biste li pristali na smanjenje plaće zbog ljubavi prema Domovini?
» Neka se zove, neka se zove...FIFA!
» Testiranje na životinjama
» Kako razgovarati sa životinjama?
» 50 Zanimljivih činjenica o životinjama

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Relax forum :: Lifestyle :: Kućni ljubimci :: Svaštara-
Forum(o)Bir: