Relax forum
Registriraj se i relaxiraj sa nama
Relax forum
Registriraj se i relaxiraj sa nama
Relax forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Zabava, druženje i diskusije u opuštenoj atmosferi
 
Početna stranicaRegistracijaLogin

 

 Lazna prijateljstva

Go down 
4 posters
Autor/icaPoruka
blesava90
Početnik
Početnik
blesava90


Female
Leo Horse
Broj postova : 3
Godine : 34
Datum registracije : 01.10.2012

Lazna prijateljstva Empty
PostajNaslov: Lazna prijateljstva   Lazna prijateljstva I_icon_minitime01.10.12 19:26

[b]Imam jedan problem koji me muci vec mesecima.A nemam kome da se obratim.Sto se tice prijateljstva i nisam neke srece.Vecinom naletim na pogresne osobe.Od pravih prijetelja moze se reci da imam samo jednu drugaricu. swing
A pored nje imam i jos dve koje su me razocarale mnogo puta i za koje znam da mi pricaju iza ledja...Ispicacu vam nesto o tim osobama da bih vas bolje upoznala sa pricom: E ova prva koju znam vec osam godina je bila dobra prema meni sve dok sam joj bila jedina drugarica.A cim nadje neku novu ponasa se prema meni ko da me je upoznala juce.Proziva me,ogovarame.Kad bih joj nesto rekla odma bih prenela "novoj drugarici".Vecina mojih poznanika mi je savetovalo da se klonim od nje.Ali ja kreten nisam htela,mislila sam da cu je promeniti. No Jos sam je i udavala,bila sam joj kuma na svadbi.Znate onu izreku "kum se postuje"hahhaha vazi to kod nje ne postoji.A kad je zatrudnela,bila je jos gora prema meni.Drala se na mene,nazivala me glupacom,debilom,sta god da joj se desi govorila mi je da sam je kriva.Pokusavala sam sto puta da razgovaram sa njom,a ona se samo smeje.... loše
Osobu broj dva sam inace upoznala preko ove prve i cinila mi se kao dobra devojka,zblizile smo se i mnogo sam se bila vezala za nju.Cula sam price kako me ogovara sa ovom prvom,ali nisam htela da verujem u to,jer je odlican folirant i lazov i licemer.Em pored toga ovu prvu je ogovarala kod mene.A cim nju ogovara kod mene ,verovatno i mene kod nje tako ogovara.Trebali smo da idemo na more,ja sa mojim deckom ona sa svojim.Ispalili su nas dan pred more,trebali su da isplate ratu jer je agencija tako trazila i zavlacili nas da ce dati.Moj decko je platio za njih mislici da ce vratiti a ona se prvi luda,nece nista da pomene a kamoli da vrati pare.Ja sam presla preko toga i pitala je da mi bude kuma za krstenje,ali i tu me je zajebala dva dana pred krstenje,sa pricom kako njeni iz Sapca nisu sticli da joj posalju krstenicu.Ali ja mislim da je ona nije ni izvadila,kao sto je rekla,inace njen tata je platio krstenicu 700 din.A moja prava kuma je platila 300 :lol:Kad je bio rucak kod mene posle krstenja nije ni dosla,nego je pobegla sa ovom prvom kod nje sa pricom da joj se spava....Razocarala me je u svakom pogledu.Kad trebam da idem kod nje,sega se setim i iznaerviram se.
Ja stvarno zelim da prekinem svaki kontakt sa obema,ali znam da ce me stalno zivkati i na mob i na fiks i da nemogu da ih se otkacim.A kad bi im rekla sta mi smeta,posvadjala bih se sa njima ali ja za to nemam zivaca.Jer znam kakve su.Inace kad me ova prva zove posle odma zove ovu drugu da joj kaze sta smo pricale pa me druga zove da mi kaze da je ova zvala i prica mi sta joj je ova rekla*(valjda ce te skapirati sta sam htela da kazem) facepalm
Sve u svemu,ja samo znam da nemogu da se druzim sa takvim osobama,osecam se nelagodno u njihovom prisustvu i posle toga... Molim vas reci te mi vase misljene i reci te mi sta da radim,sta bi ste vi uradili na mom mestu.Jer ja vise ne mogu ovako.Osecam da cu puci gungster
[Vrh] Go down
Kikica
VIP član
Kikica


Female
Taurus Goat
Broj postova : 43764
Godine : 45
Datum registracije : 04.03.2009

Lazna prijateljstva Empty
PostajNaslov: Re: Lazna prijateljstva   Lazna prijateljstva I_icon_minitime01.10.12 21:51

Blesava dobro nam došla i nadam se da češ se kod nas malo i zadržati. frends Žao mi je zbog tvojih problema sa takozvanim prijateljicama, pošto po ovom što sam pročitala one ne zaslužuju titulu prijatelja.
Znaš i sama da ne postoje samo dobri odnosi, bez obzira radilo se o prijateljstvima, bračnim drugovima, obiteljskim, svugdje ima i dobrih i loših, na nama je da razaberemo u koje nam vrijedi uložiti trud i vrijeme i ljubav, a u koje ne. Ovi tvoji su za sada po priči dosta loši. I ti to uopće ne moraš trpiti, ako ne želiš, niti ponositi, niti tolerirati, pa da ste si milion puta krsne, ili vjenčane kume, ako nešto ne ide ne ide.
Sve nas nešto privuče nekome i razvijemo osjećaje prema ljudima, i mislimo to je zauvijek, ali ne mora biti i jako rijetko se događa da je nešto zauvijek, jednostavno prihvatiš da tako više ne ide, izvuci pouku, vidi što su te odnosi sa njima naučili, što valja i ne valja, i okreni list, jer čisto sumnjam da si im pružila jednu priliku. Svi mi imamo prijateljica - prijatelja u svom životu uz svaki dio života je tu bila neka osoba koju smo tad voljeli, ali mi se mijenjamo, sazrijevamo, postajemo mudriji, shvatimo što nam paše ili ne paše. Dok je čovjek mlad puno toga ne zna nit što voli niti što ne voli. Ja nisam savršeni prijatelj niti osoba,štoviše imam milijardu mana i puno grešaka sam napravila u životu do sada i vjerujem da će ih biti još, ali jednu od stvari koje sam naučila za sva vremena je, ako ima i postoji nešto da mi kod moje prijateljice smeta, pa makar to bila najgluplja stvar na svijetu, trebam joj to reći, nikome okolo ne govoriti, već samo njoj, a kamoli njoj iza leđa nešto govoriti, ili nešto što znamo da bi ju moglo povrijediti.
Njegujem prijateljstvo gdje mi jedna s drugom imamo tamo malo jednakosti, točnije, imamo skoro pa iste poglede na život, cijenimo i poštujemo iste životne vrijednosti, ali volimo skroz različite stvari, sve doživljavamo drugačije skroz, pravi smo jin i jang i to doslovno bez pretjerivanja, i vjeruj mi da ako ikada ostanem bez nje, falila bi mi svaki dan i čisto sumnjam da bi ju ikada itko mogao nadomjestiti. Jer, različiti ljudi se mogu voljeti, bez obzira što ne volimo iste stvari, i ne moramo ako se meni ne sviđa ono što ona radi ili voli i obratno, da ja sada moram tračati s nekim trećim i smijati se nekim njenim stvarima, cijenom to što smo različite, a ne pravim od toga sprdačinu samo zato jer ona ne voli ono što ja volim.


I vidi postoje ljudi zovu ih energijski vampiri, negativni ljudi, sama imena ti kaže što se misli da su oni i to ne znači da takvi mogu biti samo ljudi koje ne volimo ili nam nije stalo do njih, ali u tvom slučaju ti očito njih voliš i stalo ti je do njih barem malo budući da sve to trpiš i još razmišljaš o vašim odnosima. Nezgodno je biti u takvom odnosu kada znaš da nije dobro za tebe,a i dalje ostaješ. I znaš što nije bezbolno ni od takvih ljudi se okrenuti, ali kada ih se jednom uspiješ riješiti, barem u onom smislu da te više ne mogu iskorištavati, biti će ti sto puta lakše.

Što se tiče tvog problema sa njima mislim da ti mi svi i svatko može tu pričati, uradi ovo ili ono, ovako ti je bolje ili onako, mislim da bi zapravo ti prvo trebala sama sa sobom riješiti i kazati si da ti je bolje bez njih, jer ti sebi radiš loše tako što pristaješ na njihove igrice i loše ponašanje prema tebi.
Razmisli dobro što ti više vrijedi one ili da se ti dobro osjećaš u svojoj koži, a pošto si i sama rekla da ćeš pući, jer tako više ne može, onda ili pucaj ili zahladi odnose ili pokušajte pokrpati ako se još što ima za krpati. Toliko od mene i ovako sam pretjerala heheh ;)
[Vrh] Go down
blesava90
Početnik
Početnik
blesava90


Female
Leo Horse
Broj postova : 3
Godine : 34
Datum registracije : 01.10.2012

Lazna prijateljstva Empty
PostajNaslov: Re: Lazna prijateljstva   Lazna prijateljstva I_icon_minitime02.10.12 15:25

Nisi preterala,veoma sam ti zahvalna na savetu. kissi
Lepo je to sto imas tu drugaricu i sto joj sve kazes sta mislis.To sam i ja pricala sa ove dve,jos pre.Da sta imaju da mi kazu da mi kazu u lice,pa da se to resi.One su na to samo klimale glavom kao"da,da".A ja na kraju cujem kako su me ogovarale,i primecujem njihove poglede kad smo zajedno.One to naravno ne znaju da ja znam.Jer znam kad bi im ja to rekla da bi negirale i da bi ja na kraju ispala luda a one nevine dusice. vrag i anđeo I mislim da bi i tu bilo smejanja. Onda bi poludela jer me prave budalom i ko zna sta bi ispalo... spank

Ja sam se odlucila za tu soluciju da ih izbegavam i POKUSAVAM.Ali one me non stop zivkaju na mob kad se nejavim na mob onda na fix,bombarduju sa porukama.Pa kad im se nejavim par puta,pitaju me jel sam ljuta.A kad bi im rekla da mi je puko film i zbog cega ih izbegavam tu bi nastao haos.Ova prva bi se smejala ko i uvek a ova druga bi prosipala neke lazi.(inace ova druga je pateticki lazov,prvo prica jedno pa posle par dana prica totalno drugu pricu) lol! Izgleda da sa nekim ljudima nemoze ni tako,da se prica otvoreno.
Ja i zelim da se distanciram od njih i da one to shvate i da prestanu da me zivkaju,ali na fin nacin da ih otkacim. Jer svet je mali,kad tad negde mogu da naletim na njih i mogu da me dovode u neprijatne situacije.Dajem primer:na poslu,na ulici,zurci ili tako nesto...
[Vrh] Go down
ruki2
Početnik
Početnik



Female
Libra Tiger
Broj postova : 10
Godine : 61
Datum registracije : 28.09.2012

Lazna prijateljstva Empty
PostajNaslov: Re: Lazna prijateljstva   Lazna prijateljstva I_icon_minitime02.10.12 19:53

Malo sam starija ali ne i kompetentnija da dajem nekome savjete,ali prijateljem pravim,nemoras svaki dan ni da se vidjas,mjesecima,pa i godinama,vazno je da znas da imas prijatelja koji ce ti dati rame i kojem ces uzvratiti to istom mjerom,kad ti je potrebno.Posto sam iste probleme imala,naucila sam i da je bolje biti kvalitetno sama,nego lose u drustvu,a Bog na nebu i kum na zemlji po nekom nepisanom pravilu,netriba ni da se vidja osim na slavama,svadbama,itd,bas iz razloga da bi se odrzavalo kumstvo. Izvinjavam se sto upadam kao padobranac!!!
[Vrh] Go down
Blizanka
Administratorica
Administratorica
Blizanka


Female
Gemini Broj postova : 74186
Godine : 174
Datum registracije : 21.01.2009

Lazna prijateljstva Empty
PostajNaslov: Re: Lazna prijateljstva   Lazna prijateljstva I_icon_minitime02.10.12 21:12

Blesava90... Smile pozdrav i dobro nam dosla Smile

Citat :
Što se tiče tvog problema sa njima mislim da ti mi svi i svatko može tu pričati, uradi ovo ili ono, ovako ti je bolje ili onako, mislim da bi zapravo ti prvo trebala sama sa sobom riješiti i kazati si da ti je bolje bez njih, jer ti sebi radiš loše tako što pristaješ na njihove igrice i loše ponašanje prema tebi.

ovo ti je Kiki lijepo napisala i ne samo ovo nego skoro sve ..ovo skoro sve je zbog toga sto se ja i ona nikad ne slazemo u svemu al tajna ...hahah sala mala ..samo bih se osvrnula na to jos ....da je najbitnije da si ti shvatila ko su one i sta su ..tj da nisu ni blizu prijateljica niti ce to ikad biti ...sad je samo do tebe da li ces dozvoliti da te dalje koriste kao njihovu zabavu...ignor sve pozive ..ignor poruke i kad te sretnu pitaju iskreno reci da ih ne zelis vise u svom zivotu i to je to ...i ne brini da ce te dovest u bilo kakvu neprijatnu situaciju jer kad vide da zaista vise ne postizu to da s tobom manipuliraju naci ce one drugu zrtvu i ti padas u zaborav ...znaci samo je do tebe sto Kiki rekla da sama sa sobom prvo rascistis i da shvatis da se one nece promijeniti i da u njima nemas prijatelja i kad to rascistis onda je ostalo lako i jednostavno Smile hug2


Ruki
Citat :
ali prijateljem pravim,nemoras svaki dan ni da se vidjas,mjesecima,pa i godinama,vazno je da znas da imas prijatelja koji ce ti dati rame i kojem ces uzvratiti to istom mjerom,kad ti je potrebno
lijepo napisano i tacno Smile i ne upadas kao padobranac ..lijepo je procitati i druga misljenja ;)

_________________
Ono sto MOGU ne mora da znači i da HOĆU,
ali ono što HOĆU uvijek znači da MOGU
ellaMarigo



Lazna prijateljstva Admin10
[Vrh] Go down
https://www.facebook.com/pages/Carpe-diem-citati-lijepe-misli-po
blesava90
Početnik
Početnik
blesava90


Female
Leo Horse
Broj postova : 3
Godine : 34
Datum registracije : 01.10.2012

Lazna prijateljstva Empty
PostajNaslov: Re: Lazna prijateljstva   Lazna prijateljstva I_icon_minitime02.10.12 23:30

Hvala ti @Blizanka na savetu i zahvalna sam ti od I love you A sto se tice padobranca... Smile bilo mi je tesko i bila sam u bedaku,morala sam da pricam sa nekim...
[Vrh] Go down
Blizanka
Administratorica
Administratorica
Blizanka


Female
Gemini Broj postova : 74186
Godine : 174
Datum registracije : 21.01.2009

Lazna prijateljstva Empty
PostajNaslov: Re: Lazna prijateljstva   Lazna prijateljstva I_icon_minitime03.10.12 10:27

nema na cemu B90 Smile hug2 ..sto se tice upadanja kao padobranac to je bilo za Ruki Smile jer nema se sta izvinjavati i treba da upada ;) ovde smo svi da upadamo u razgovore i da pomazemo jedni drugima sa nasim savjetima i iskustvima ..sto nas vise padobranaca neko ce nesto i nauciti il ce mu pomoci Smile
B90 tu je uvijek neko za pricu tako da uvijek si dobrodosla jer svaki problem je laksi kad se podijeli ... frends Smile

_________________
Ono sto MOGU ne mora da znači i da HOĆU,
ali ono što HOĆU uvijek znači da MOGU
ellaMarigo



Lazna prijateljstva Admin10
[Vrh] Go down
https://www.facebook.com/pages/Carpe-diem-citati-lijepe-misli-po
Sponsored content





Lazna prijateljstva Empty
PostajNaslov: Re: Lazna prijateljstva   Lazna prijateljstva I_icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Lazna prijateljstva
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» Lažna sjećanja
» Lažna sjećanja
» Abeceda prijateljstva
» Lažna djelatnica Mirovinskog orobila starca
» Lažna doktorica ženama pregledavala grudi po kafanama

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Relax forum :: Društvo i zabava :: Obitelj, dom, kultura življenja :: Obitelj i prijatelji :: Brak, obitelj i prijatelji-
Forum(o)Bir: