Relax forum
Registriraj se i relaxiraj sa nama
Relax forum
Registriraj se i relaxiraj sa nama
Relax forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Zabava, druženje i diskusije u opuštenoj atmosferi
 
Početna stranicaRegistracijaLogin

 

 Rečenice koje će mame sigurno krivo shvatiti

Go down 
Autor/icaPoruka
Blizanka
Administratorica
Administratorica
Blizanka


Female
Gemini Broj postova : 74186
Godine : 173
Datum registracije : 21.01.2009

Rečenice koje će mame sigurno krivo shvatiti Empty
PostajNaslov: Rečenice koje će mame sigurno krivo shvatiti   Rečenice koje će mame sigurno krivo shvatiti I_icon_minitime19.04.12 21:40

Rečenice koje će mame sigurno krivo shvatiti 0640007.48

'Oprosti, jesi li upravo rekla da sam premlada da bih imala sijede?' Kao roditelji često biramo riječi koje ćemo uputiti djeci, ali kada su u pitanju razgovori s odraslima, znamo se opustiti i nepromišljeno izletjeti.

Iako možda imate najbolje namjere, majci s 'malo življim djetetom', primjerice, obična opaska može zvučati strašno uvredljiva i neprikladna.

Na stranici Team Mom pitale su stručnjake kako sedam uobičajenih komentara utječe na mame. Evo njihovih odgovora:

Opa, što si se sredila!

Prijateljica se pojavila u elegantnoj odjeći umjesto trenirke i stavila malo šminke na lice. Vaš komentar mogla bi ovako prokomentirati: 'Uvijek izgledaš prožvakano. Lijepo da si konačno stavila malo šminke. Što se s tobom događa?', kaže Elizabeth Lombardo, psihologica i majka dvoje djece.

Ako nekoga želite pohvaliti za izgled jednostavno recite: 'Super izgledaš!', a ako želite znati i zašto se sredila recite: 'Što planiraš večeras?' ili 'Planiraš nešto zabavno večeras?'

Izgledaš iscrpljeno

To može shvatiti na način da svoj posao ne obavlja baš najbolje, a nikada ne znate što se zapravo krije iza nečijeg iscrpljenog izgleda - to može biti loša kvaliteta sna, loša prehrana, korištenje lijekova, bolest… Ako ste zabrinuti zbog njezinog izgleda radije je pitajte: 'Kako si?'

Sigurno si htjela curicu

Mame dječaka često to čuju. Amy Williams, majka dvojice dječaka i osnivačica BoyMom Designsa, požalila se kako još od kada je saznala da u drugoj trudnoći nosi sina neprestano čuje: 'O ne, dva dječaka!' ili 'žao mi je'. Ponekad to kažu i ispred njezina dva sina. 'Meni to nije bilo 'o ne' iskustvo. Nego blagoslov', kaže Amy. Njezin savjet je da se koncentrirate na samu činjenicu da će netko dobiti dijete, što je samo po sebi divno, a ne na spol.

Zar imaš toliko sijedih?

Stvarno je čudno što žene to govore drugim ženama, ali to ipak čine. Zapravo pokušavate reći vašoj prijateljici da se promijenila? Ili da ste zabrinuti za nju? 'Recite joj to direktno, jer komentirajući njezine sijede ona čuje nešto sasvim drugo', upozorava dr. Lombardo. 'Izgledaš grozno, stvarno si se zapustila. Misli kako sam se prije djece bolje brinula o sebi. Sada nemam vremena. Sva sam smušena. A ne mogu ni kontrolirati djecu. Bezvrijedna sam', misli su koje se u tim trenucima majkama motaju po glavi.

Kad ti je termin?

Prije nego je to pitate, zapitajte se da li vam je uopće rekla da je trudna. Pitati ženu koja nije trudna kada joj je termin poroda može kod nje izazvati osjećaje nesugurnosti i krivnje. Ako nije trudna, upravo ste je podsjetili da nije uspjela vratiti liniju nakon prethodne trudnoće. Pokušajte ovo: Ne recite ništa.

Kad se vraćaš na posao?

Tako implicirate da osati kući s djeteteom nije posao. To je jedno od najgorih pitanja, jer može izazvati osjećaj krivnje i dovesti do toga da majke na porodiljnom preispituju svoju odluku o ostanku kod kuće te im namećemo nerealna očekivanja. Ako vas uistinu zanima ona, a ne njezin posao, radije je pitajte za planove za budućnost.

Sjećam se te faze. Proći će.

Lijepo je znati da svoje iskustvo možete podijeliti s priajteljicom, ali možda dijete jednostavno ima problema s ponašanjem. Na žalost, vaš se komentar može shvatiti kao patroniziranje i omalovažavanje. Kada dijete prolazi kroz tešku fazu, ili ima značajnijih problema s ponašanjem, roditelji se mogu osjećati nesposobno, iscrpljeno i poraženo. Ponekad im samo treba netko tko će ih poslušati. Ako osjetite potrebu komentirati, recite nešto poput: 'Mi smo prošli kroz nešto slično u toj dobi. Bilo je stvarno teško.'

Magazin.hr

_________________
Ono sto MOGU ne mora da znači i da HOĆU,
ali ono što HOĆU uvijek znači da MOGU
ellaMarigo



Rečenice koje će mame sigurno krivo shvatiti Admin10
[Vrh] Go down
https://www.facebook.com/pages/Carpe-diem-citati-lijepe-misli-po
 
Rečenice koje će mame sigurno krivo shvatiti
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
»  Povijesnih činjenice koje se totalno krivo prikazuju
» 20 stvari koje muškarci nikako ne mogu shvatiti o ženama
» Činjenice o mačkama koje sigurno niste znali
» Pikantne zanimljivosti o muškarcima koje sigurno niste znali!
» Deset zanimljivosti o mačkama koje sigurno niste znali

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Relax forum :: Društvo i zabava :: Obitelj, dom, kultura življenja :: Obitelj i prijatelji :: Brak, obitelj i prijatelji-
Forum(o)Bir: