Godine : 42
Lokacija : Bjelovar
Datum registracije : 24.09.2008

Jelavić propustio plasman u finale FA kupa Empty
PostajNaslov: Jelavić propustio plasman u finale FA kupa   Jelavić propustio plasman u finale FA kupa I_icon_minitime15.04.12 15:12

Jelavić propustio plasman u finale FA kupa GetImage

Nogometaši Liverpoola izborili su plasman u finale FA kupa nakon što su u polufinalnom ogledu pred 87.231 gledatelja na Wembleyu pobijedili gradskog suparnika Everton 2:1 (0:1).

Everton je poveo golom hrvatskog reprezentativca Nikice Jelavića u 24. minuti utakmice, a bio je to njegov već šesti gol u dresu Toffeesa u 11 susreta.

Zabio je bivši napadač Haduka i Glasgow Rangersa iskoristivši veliku pogrešku obrane 'redsa', točnije Jamiea Carraghera, koji je prilikom izbijanja lopte u vlastitom šesnaestercu pogodio Tima Cahilla, lopta se odbila do Nikice Jelavića, a ovaj je lijepim smirenim prizemnim udarcem matirao Liverpoolovog vratara Brada Jonesa

U nastavku susreta 'redsi' su uspjeli okrenuti rezultat. Prvo je Luis Suarez u 63. minuti izjednačio nakon velike pogreške Sylvaina Distina, a potom je Andrew Carroll u 87. minuti nakon ubačaja Craiga Bellamyja, udarcem glavom svladao Tima Howarda.

Ulaskom u finale Liverpool je došao u priliku osvojiti i drugi trofej ove sezone nakon što je pobijedio u Liga kupu. 'Redsima' je to 14. plasman u finale najstarijeg klupskog natjecanja na svijetu, a do sada je slavio sedam puta. Posljednji put 2006.

U drugom polufinalnom susretu u nedjelju se sastaju Tottenham i Chelsea.