Relax forum
Registriraj se i relaxiraj sa nama
Relax forum
Registriraj se i relaxiraj sa nama
Relax forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Zabava, druženje i diskusije u opuštenoj atmosferi
 
Početna stranicaRegistracijaLogin

 

 Zabranjen ulaz - privatno

Go down 
2 posters
Autor/icaPoruka
Olimp
Zagrijao tipkovnicu
Olimp


Libra Pig
Broj postova : 739
Godine : 64
Datum registracije : 15.12.2010

Zabranjen ulaz - privatno  Empty
PostajNaslov: Zabranjen ulaz - privatno    Zabranjen ulaz - privatno  I_icon_minitime09.03.12 20:06



Koliko volimo svoju zemlju i koliko smo voljni na toj zemlji živjeti i družiti se sa drugim ljudima? Koliko zloupotrebljavamo tu zemlju i prisvajamo i ono što nije naše, kao da je naše, odricuci drugima prava na nju? Koliko daleko u tome idemo i kako se mogu ti pojedinci (na svu srecu nismo svi takvi) sprijeciti da ne zloupotrebljavaju i svojataju kojekakva prava na koje nemaju prava? Kakvi su ti ljudi koji se tako ponašaju?



Zabranjen ulaz - privatno  S70060361



Ploveci rijekom Savom nedaleko mjesta Orahova u BiH s desne obale rijeke ugledah pocišcenu obalu, neuobicajeno urednu za tu okolinu, pored mali splav od cetiri bureta od nafte, na obali nadstrešicu za nekoliko osoba a malo dalje na obali camac sa kabinom na svojim kotacima - preuredeni remorker koji je vojska nekada koristila.Nekoliko stabala vrbe uljepšava pogled na to mjesto. Na jednom stablu pricvršcena je nekakva tabla sa natpisom koji u prvi mah nisam zbog daljine mogao procitati, ali kada dodoh bliže, a ono na tabli natpis koji je napisala polupismena osoba i koji glasi :"Zabranjen ulaz privatno"

Camac sa kabinom mi govori da je ta osoba ljubitelj rijeke, mala splav i nadstrešica, da boravi puno vremena uz rijeku. Cak i obalu drži urednom i ocišcenom. Ali ma kakav i koliki je trud uložio da sve bude lijepo i ocišceno to mu ne daje ama baš nikakva prava da drugima prijeci pristup na taj dio obale. Tu nema sigurno prava vlasništva jer po zakonskoj legistlativi koja se u cijeloj Evropi primjenjuje podrucje rijeke ne može biti nicije vlasništvo. Pod podrucjem se smatra zemljište uz rijeku koje je vodom pokriveno za najvišljeg vodostaja rijeke. Podrucje koje je "rijekoljubac" prisvojio za svoje za vecih vodostaja rijeke je poplavljeno, znaci nemože biti njegovo vlasništvo.



Zabranjen ulaz - privatno  S70060371



Da li smo i mi takvi barem u malim stvarima.Koliko sprijecavamo druge da koriste sve što i mi sami koristimo pokazujuci pri tome "veca prava" u svoju korist, a na neciju štetu... Zašto je to tako?

chirio chirio chirio
[Vrh] Go down
http://www.panoramio.com/user/2299965?comment_page=1&photo_p
LuckyM5
Ljubitelj foruma
LuckyM5


Female
Capricorn Horse
Broj postova : 3859
Godine : 45
Datum registracije : 25.10.2011

Zabranjen ulaz - privatno  Empty
PostajNaslov: Re: Zabranjen ulaz - privatno    Zabranjen ulaz - privatno  I_icon_minitime09.03.12 21:29

Ovakvi primjeri govore mnogo o tim ljudima a opet s druge strane možda su se ovi s nadstrešnicama htjeli samo malo opustiti pa su opet naišli neki drugi nekulturnjaci koji su koristili njihov kutak mira. Ja sam za to da se javno dobro ne svojata jer koliko god ti voliš uživati vole i drugi. An nije ti ni čaćino ni djedovo pa da prisvajaš. A trebamo čuvati i paziti s dubokim poštovanjem jer to je između ostalog isto ono što ostavljamo svojoj djeci.
[Vrh] Go down
 
Zabranjen ulaz - privatno
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» Ulaz u vaš dom
» U Cannesu zabranjen nudizam
» Riječni ulaz u Srbiju
» La Belle Verte - film zabranjen u EU
» Zenit ženama zabranio ulaz na utakmice!

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Relax forum :: Planet Zemlja :: Turizam i putovanja :: Olimpove priče-
Forum(o)Bir: