Relax forum
Registriraj se i relaxiraj sa nama
Relax forum
Registriraj se i relaxiraj sa nama
Relax forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Zabava, druženje i diskusije u opuštenoj atmosferi
 
Početna stranicaRegistracijaLogin

 

  Međimurska udruga traži pomoć: Treba im novac za edukaciju žena koje se brinu za autističnu djecu

Go down 
Autor/icaPoruka
Kikica
VIP član
Kikica


Female
Taurus Goat
Broj postova : 43765
Godine : 44
Datum registracije : 04.03.2009

 Međimurska udruga traži pomoć: Treba im novac za edukaciju žena koje se brinu za autističnu djecu Empty
PostajNaslov: Međimurska udruga traži pomoć: Treba im novac za edukaciju žena koje se brinu za autističnu djecu    Međimurska udruga traži pomoć: Treba im novac za edukaciju žena koje se brinu za autističnu djecu I_icon_minitime21.02.12 8:47

 Međimurska udruga traži pomoć: Treba im novac za edukaciju žena koje se brinu za autističnu djecu VrticFilolica_625

Ilustracija: Prelog.hr

MEĐIMURSKA Udruga za autizam Pogled putem svog žiro-računa skuplja sredstva za edukaciju dvjema mladim stručnjakinjama koje se u draškovečkom odjelu Dječjeg vrtića Fijolica Prelog brinu za osmero djece s elementima autizma.

Rad grupe Međimurske iskrice financira Međimurska županija, a za djecu se brinu profesorice defektologije Silvija Pucko i odgojiteljica Katarina Lipić. Njih dvije su trenutno jedine iz sjeverozapadne Hrvatske koje pohađaju edukacije te se dodatno osposobljavaju za rad s djecom s poteškoćama. No, nemaju 32 tisuće kuna za edukaciju u Zagrebu.

U Međimurskoj županiji u ovom trenutku na uključivanje u nekim od intenzivnih predškolskih programa čeka 40 do 50 djece s teškoćama. "Metoda za koju se osposobljavam jedina je priznata znanstvena metoda u radu s djecom i odraslima s teškoćama, osobito s autističnim elementima. Prema engleskoj skraćenici, nazvana je ABA, što se prevodi kao primijenjena analiza ponašanja. Edukaciju pri Edukacijsko-rehabilitacijskom fakultetu u Zagrebu provodi stručnjak iz SAD-a i odvijat će se tijekom ove godine. Iz Hrvatske je za ovu edukaciju, koja košta 3.000 eura, odabrano 22 ljudi, a ja sam jedina iz sjeverozapadne Hrvatske. Tijekom edukacije snimat ćemo rad s Međimurskim iskricama u Draškovcu, a američki predavač bit će mi supervizor. Po položenom ispitu dobivam certifikat na osnovi kojeg mogu i educirati druge stručnjake za ovu znanstvenu metodu. I u Međimurju je prisutan problem financiranja edukacija djelatnika, a tako je teško uopće doći do ljudi koji istinski žele raditi s djecom s poteškoćama u razvoju" pojašnjava Silvija Pucko, piše Međimurje.

24-godišnja Katarina Lipić je 2009. godine bila prva asistentica u predškolskom odgoju u Međimurskoj županiji. "Rad s djecom s poteškoćama sigurno jest zahtjevniji, ali je zadovoljstvo postignutim veće. Mi idemo naprijed malim koracima, ali svaki uspjeh koji postignemo je ogroman i čovjeka ispunjava ponosom i zadovoljstvom. U Zagrebu, pri Akademiji za razvojnu rehabilitaciju započela sam edukaciju za senzornu integraciju (prema metodi utemeljiteljice Ayers). Metoda se bavi organizacijom sveukupnih osjetila, načinima interpretacije osjeta primljenih izvana itd., a suvremena znanost upravo disfunkcionalnost senzorike predstavlja kao temelj svih ostalih razvojnih teškoća. Stručnjak koji će nas obučiti dolazi iz Njemačke i do kraja ove godine trebala bih dobiti i certifikat, odnosno status senzornog pedagoga. Trenutuno u vrtiću Fijolica pokušavamo doći do sredstava za uređenje senzoričkog igrališta, a u skupini Međimurske iskrice, u kojoj radim od osnutka 2010. godine, veći dio materijala, igrala i okoline već je prilagođen toj znanstvenoj metodi. No, cijena edukacije je 9.000 kuna te se, kao i Silvija, nadam razumijevanju i pomoći naše šire zajednice", kazala je Katarina Lipić.

Uplate za stručno obrazovanje Silvije Pucko i Katarine Lipić moguće je izvršiti putem žiro-računa Udruge Pogled pri Međimurskoj banci Čakovec na broj 2392007- 1100056172, uz obveznu naznaku - donacija za edukaciju Pogled - ABA - SI. "U slučaju da se nađu zainteresirani koji novac žele uplatiti direktno na račun visokoškolskih ustanova u kojima se edukacija obavlja, mogu me nazvati na br. 092/304-75-61", kazala je Silvija Pucko.Index.hr
[Vrh] Go down
 
Međimurska udruga traži pomoć: Treba im novac za edukaciju žena koje se brinu za autističnu djecu
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» Pomoć za samohrane majke i djecu u Kamenskom pokraj Karlovca
» ee treba mi pomoc :D
» Beograd traži pomoć zbog napada pasa
» Udruga za Zaštitu životinja Sirius Traži vašu pomoć
» Ko treba ostati u kući da odgaja djecu?

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Relax forum :: Društvo i zabava :: Humanitarizam i društveni aktivizam-
Forum(o)Bir: