Relax forum
Registriraj se i relaxiraj sa nama
Relax forum
Registriraj se i relaxiraj sa nama
Relax forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Zabava, druženje i diskusije u opuštenoj atmosferi
 
Početna stranicaRegistracijaLogin

 

 Pijenje crnog čaja smanjuje krvni tlak

Go down 
Autor/icaPoruka
Kikica
VIP član
Kikica


Female
Taurus Goat
Broj postova : 43764
Godine : 45
Datum registracije : 04.03.2009

Pijenje crnog čaja smanjuje krvni tlak Empty
PostajNaslov: Pijenje crnog čaja smanjuje krvni tlak   Pijenje crnog čaja smanjuje krvni tlak I_icon_minitime29.01.12 10:22

Pijenje crnog čaja smanjuje krvni tlak Tea-Drinking-2


Šalica čaja već je dugo vremena omiljeni način opuštanja za Engleze. No znanstvenici su otkrili da čaj zaista pomaže u snižavanju krvnog tlaka i sprečavanju bolesti srca. Pijenje najmanje tri šalice crnog čaja svakog dana zaista možete smanjiti krvni tlak, kažu istraživanja sa Sveučilišta u Zapadnoj Australiji.


Dobrovoljcima sa normalnim do visokim krvnim tlakom dali su tri pića dnevno koji su sadržavali 429 miligrama polifenola iz biljke. Nakon šest mjeseci, njihov krvni tlak pao je između dva i tri mmHg, mjere za tlak koja se koristi u medicini.

Krvni tlak od 120/80 mmHg do 140/90 mmHg smatra se normalnim, dok se onaj koji prelazi 140/90 smatra povišenim. Ako se eksperiment primijeni na široku populaciju, broj ljudi s visokim krvnim tlakom mogao bi se smanjiti za 10% a rizik od bolesti srca bi mogao pasti između 7 i 10%.

"Naše istraživanje je po prvi puta pokazalo da dugotrajna i redovita konzumacija crnog čaja može dovesti do znatno nižeg krvnog tlaka kod osoba s normalnim do povišenim krvnim tlakom", napisao je tim na čelu s dr. Jonathanom Hodgsonom, u časopisu Archives of Internal Medicine. Prethodne studije sugerirale su da dodavanje mlijeka čaju ne utječe na sposobnost tijela da apsorbira polifenole.

Dobre vijesti.hr
[Vrh] Go down
Kikica
VIP član
Kikica


Female
Taurus Goat
Broj postova : 43764
Godine : 45
Datum registracije : 04.03.2009

Pijenje crnog čaja smanjuje krvni tlak Empty
PostajNaslov: Re: Pijenje crnog čaja smanjuje krvni tlak   Pijenje crnog čaja smanjuje krvni tlak I_icon_minitime03.02.12 10:03

Eto što je pamčenje, kupim danas crni čaj i do kuće idem sva,a ne znam zašto, a zapravo več par dana hoću ga kupiti i danas kupim, a ne znam zašto. Trebala sam tražiti neki za pamčenje na bazi ginsenga Laughing
[Vrh] Go down
 
Pijenje crnog čaja smanjuje krvni tlak
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» Podižeš mi tlak na 202
» Ulje crnog kima
» Tajne zelenog čaja
» Otkrila listu HDZ-ovaca plaćanih iz crnog fonda
» Crna čokolada smanjuje stres

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Relax forum :: Lifestyle :: Zdravlje i rekreacija :: Zdravlje :: Zdravstveni savjeti-
Forum(o)Bir: