Relax forum
Registriraj se i relaxiraj sa nama
Relax forum
Registriraj se i relaxiraj sa nama
Relax forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Zabava, druženje i diskusije u opuštenoj atmosferi
 
Početna stranicaRegistracijaLogin

 

 Ostani gentleman i u svađi

Go down 
4 posters
Go to page : 1, 2  Next
Autor/icaPoruka
Goran
Administrator
Administrator
Goran


Male
Cancer Rooster
Broj postova : 80666
Godine : 42
Lokacija : Bjelovar
Datum registracije : 24.09.2008

Ostani gentleman i u svađi Empty
PostajNaslov: Ostani gentleman i u svađi   Ostani gentleman i u svađi I_icon_minitime10.02.09 21:02

U vezi ili u braku nemoguće je stalno održavati mir i sve držati pod kontrolom. Ponekad kada se posvađate sa svojom partnerkom, zaboravite na fer igru.

Ipak, da biste rešili problem važno je da saslušate mišljenje i argumente druge strane i, naravno, ostanete džentlmen.

Nemojte bežati od rasprave. Da, mnogo je lakše da pobegnete, nego da učestvujete u žučnoj raspravi, ipak, tako nećete ništa rešiti.

Ne zaboravite da postupci mogu da zabole kao i reči. Zato budite malo hrabriji i bez uvijanja recite sve što mislite i osećate.

Ako ste mnogo ljuti, pustite da prođe neko vreme, dok ne savladate bes. Malo prošetajte, pustite muziku ili radite bilo šta drugo što će vas smiriti. Tek kad malo ohladite glavu, pređite na stvar.

Nikada ne vređajte partnerku. Koliko god da ste besni, maksimalno se kontrolišite i ne izgovarajte teške reči.

Budite taktični i ne skrećite sa teme od koje je sve počelo. Ne uvlačite u priču nešto što se davno desilo i što nema veze sa sadašnjih problemom.

Ne mešajte roditelje u vaš problem. Kritikovanje njene ili vaše familije samo će pokrenuti niz drugih problema, a povoda za svađu biće više nego na početku rasprave.

Ako ne želite da date povoda drugima da vam se mešaju u vezu ili vas ogovaraju, svaki problem rešavajte u četiri oka.

Potrudite se da sve sitne razmirice raspravite pre odlaska na spavanje. Odlaganjem nećete ništa dobiti, samo ćete još više otežati situaciju.

Ako ste svesni svoje krivice, izvinite se. Ne komplikujte stvari lažnim izgovorima ili napadom kao "najboljom odbranom". Ako se izvinite i proznate svoju grešku, mnogo bolje ćete se osećati i vi i vaša partnerka.

(MONDO)

_________________
Na Rubu Znanosti: David Icke - Pozadina ratova, financijske krize i ostalih svjetskih zbivanja
Take a moment every day to appreciate your most precious gift. It did not have to be, but we were given the gift of life. Honor that gift by living beautifully and by giving back a little beauty as we go along the way. Life wants nothing more than to be appreciated and fully enjoyed.
[Vrh] Go down
https://www.facebook.com/CarpeDiemCitatiMisliPoezija
Lux
Totalno relaxiran
Lux


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 1417
Godine : 59
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 03.02.2009

Ostani gentleman i u svađi Empty
PostajNaslov: Re: Ostani gentleman i u svađi   Ostani gentleman i u svađi I_icon_minitime10.02.09 21:15

Da, u svađi se treba držati teme i biti pristojan kao i u normalnoj komunikaciji.

Što se muško-ženskih svađa tiče, stvarno je jedna od najčešćih pogrešaka povlačenje i odlazak muškarca u nadi da će se partnerica ohladiti dok se on ne vrati. E pa, onda se čudi kad na povratku naiđe na vulkan koji riga lavu.

Jedno od važnih pravila za svađanje osim već spomenutog je - ne dopustiti da svađa prijeđe u novi dan, dakle rješavati je bez odgode i bježanja. Drugo je - ne gubiti tjelesni kontakt dok se svađamo. Moram priznati da tu podbacujem jer ko se naljutim toliko da se posvađam, onda se više ne dam dirati. Preporučuje se dodirivati se lagano rukama ili stopalima. I tako... Smile


Zadnja promjena: Lux; 10.02.09 21:16; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Ostani gentleman i u svađi Empty
PostajNaslov: Re: Ostani gentleman i u svađi   Ostani gentleman i u svađi I_icon_minitime10.02.09 21:16

Lako je napisati riječi, teško je sve sprovesti u djela.
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Ostani gentleman i u svađi Empty
PostajNaslov: Re: Ostani gentleman i u svađi   Ostani gentleman i u svađi I_icon_minitime10.02.09 21:53

Ma kad poludiš,kad si isprovociran,teško ostati đentlmen ili pak dama...
[Vrh] Go down
Lux
Totalno relaxiran
Lux


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 1417
Godine : 59
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 03.02.2009

Ostani gentleman i u svađi Empty
PostajNaslov: Re: Ostani gentleman i u svađi   Ostani gentleman i u svađi I_icon_minitime10.02.09 21:55

Je, teško je. Možemo samo pokušavati. Možda jednom i uspijemo Smile
[Vrh] Go down
Goran
Administrator
Administrator
Goran


Male
Cancer Rooster
Broj postova : 80666
Godine : 42
Lokacija : Bjelovar
Datum registracije : 24.09.2008

Ostani gentleman i u svađi Empty
PostajNaslov: Re: Ostani gentleman i u svađi   Ostani gentleman i u svađi I_icon_minitime10.02.09 22:12

Ja recimo nisam sklon grubim vrijeđanjima u svađi s partnericom kao što to neki čine. I mrzim kad se s nekim posvađaš da uopće ne razgovarate - to mi se nikad nije oduljilo na više od dva dana, a i nije bilo često. Ako neće razgovarati sa mnom tri dana, onda ne mora više uopće! Laughing

_________________
Na Rubu Znanosti: David Icke - Pozadina ratova, financijske krize i ostalih svjetskih zbivanja
Take a moment every day to appreciate your most precious gift. It did not have to be, but we were given the gift of life. Honor that gift by living beautifully and by giving back a little beauty as we go along the way. Life wants nothing more than to be appreciated and fully enjoyed.
[Vrh] Go down
https://www.facebook.com/CarpeDiemCitatiMisliPoezija
Lux
Totalno relaxiran
Lux


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 1417
Godine : 59
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 03.02.2009

Ostani gentleman i u svađi Empty
PostajNaslov: Re: Ostani gentleman i u svađi   Ostani gentleman i u svađi I_icon_minitime10.02.09 22:19

Pa i dva dana je previše. Ja izludim nakon dva sata silent
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Ostani gentleman i u svađi Empty
PostajNaslov: Re: Ostani gentleman i u svađi   Ostani gentleman i u svađi I_icon_minitime10.02.09 22:25

Ja sam osoba koja baš nije sklona svađama, pa ih zato ne volim i izbjegavam ih bez obzira na mjesto i vrijeme u kojem su Smile
[Vrh] Go down
Goran
Administrator
Administrator
Goran


Male
Cancer Rooster
Broj postova : 80666
Godine : 42
Lokacija : Bjelovar
Datum registracije : 24.09.2008

Ostani gentleman i u svađi Empty
PostajNaslov: Re: Ostani gentleman i u svađi   Ostani gentleman i u svađi I_icon_minitime10.02.09 22:27

Meni je to ponekad više smiješno nego što me izluđuje. big smile

_________________
Na Rubu Znanosti: David Icke - Pozadina ratova, financijske krize i ostalih svjetskih zbivanja
Take a moment every day to appreciate your most precious gift. It did not have to be, but we were given the gift of life. Honor that gift by living beautifully and by giving back a little beauty as we go along the way. Life wants nothing more than to be appreciated and fully enjoyed.
[Vrh] Go down
https://www.facebook.com/CarpeDiemCitatiMisliPoezija
Lux
Totalno relaxiran
Lux


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 1417
Godine : 59
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 03.02.2009

Ostani gentleman i u svađi Empty
PostajNaslov: Re: Ostani gentleman i u svađi   Ostani gentleman i u svađi I_icon_minitime10.02.09 22:29

Ma sve je to lijepo, ja nisam mogla zamisliti da se sa svojim mužem posvađam prve dvije godine. No onda je došlo prvo dijete, pa se nakupilo sitnica, a živjeli smo u 30 kvadrata i dogodilo se ponekad iako smo se voljeli. Dogodi nam se i sad poneka prava svađa tri do četiri puta na godinu. No to se riješi čim se glave malo ohlade. Važno je ne vrijeđati osobno drugoga, to ostavlja neizbrisive treagove. Ostalo se sredi.
[Vrh] Go down
Lux
Totalno relaxiran
Lux


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 1417
Godine : 59
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 03.02.2009

Ostani gentleman i u svađi Empty
PostajNaslov: Re: Ostani gentleman i u svađi   Ostani gentleman i u svađi I_icon_minitime10.02.09 22:31

Gorane i Teo, imam dojam da niste još u stalnim vezama. Kad s nekim živite pet, deset, petnaest i više godina 24 sata na dan, neke stvari se moraju raščistiti. Pa ako netko nije sklon raščišćavanju nego gura probleme pod tepih da se sami riješe, onda nastane svađa koja može biti i pogubna i ljekovita cerekalo:
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Ostani gentleman i u svađi Empty
PostajNaslov: Re: Ostani gentleman i u svađi   Ostani gentleman i u svađi I_icon_minitime10.02.09 22:35

Točno nisam u vezi, ja sam mislio općenito ne na vezu i brak. Probleme nije dobro gurati pod trepih jer na kraju pukne čovjeku film. O problemima je najbolje porazgovarati.
[Vrh] Go down
Goran
Administrator
Administrator
Goran


Male
Cancer Rooster
Broj postova : 80666
Godine : 42
Lokacija : Bjelovar
Datum registracije : 24.09.2008

Ostani gentleman i u svađi Empty
PostajNaslov: Re: Ostani gentleman i u svađi   Ostani gentleman i u svađi I_icon_minitime10.02.09 22:36

Svatko ih izbjegava Teo, no rijetki su oni koji se gotovo nikad ne posvađaju sa partnericom ili partnerom. Mislio sam otvarati posebnu temu o tome, ali ću to malo odgoditi. Recimo meni je zanimljivo kako je pojedinim ženama pms izgovor baš za sve u to doba i pojedinke misle da mogu raditi što požele pod tim izgovorom. Recimo kad imaš takvu partnericu - teško je izbjeći svađu, jer naprosto samo zato što ne voliš svađe vjerojatno nećeš okrenuti glavu i šutjeti, nego ćeš joj reći sve što misliš o njenom ponašanju.
Treba biti tolerantan prema ženama u periodu pms-a, dosta ga žena podnese i relativno dobro, ali kao što sam već napisao pojedinke to svjesno kasnije koriste kao izgovor za sve i takvo ponašanje me nervira.

_________________
Na Rubu Znanosti: David Icke - Pozadina ratova, financijske krize i ostalih svjetskih zbivanja
Take a moment every day to appreciate your most precious gift. It did not have to be, but we were given the gift of life. Honor that gift by living beautifully and by giving back a little beauty as we go along the way. Life wants nothing more than to be appreciated and fully enjoyed.
[Vrh] Go down
https://www.facebook.com/CarpeDiemCitatiMisliPoezija
Goran
Administrator
Administrator
Goran


Male
Cancer Rooster
Broj postova : 80666
Godine : 42
Lokacija : Bjelovar
Datum registracije : 24.09.2008

Ostani gentleman i u svađi Empty
PostajNaslov: Re: Ostani gentleman i u svađi   Ostani gentleman i u svađi I_icon_minitime10.02.09 22:38

Naravno da je potrebno sve riješiti istog trena i da su u nekim situacijama svađe gotovo neizbježne. cerekalo:

_________________
Na Rubu Znanosti: David Icke - Pozadina ratova, financijske krize i ostalih svjetskih zbivanja
Take a moment every day to appreciate your most precious gift. It did not have to be, but we were given the gift of life. Honor that gift by living beautifully and by giving back a little beauty as we go along the way. Life wants nothing more than to be appreciated and fully enjoyed.
[Vrh] Go down
https://www.facebook.com/CarpeDiemCitatiMisliPoezija
Lux
Totalno relaxiran
Lux


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 1417
Godine : 59
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 03.02.2009

Ostani gentleman i u svađi Empty
PostajNaslov: Re: Ostani gentleman i u svađi   Ostani gentleman i u svađi I_icon_minitime10.02.09 22:39

PMS ne smije biti izgovor za nekorektno ponašanje, sve ima svoje granice. A da zna biti neugodan, zna. Ja se ponekad na dan kad iz njega izađem pitam - kako sam se dan ranije mogla osjećati onako kako sam se osjećala. Radi se o kemijskom problemu, bez zabune, ali s tim se živi tridesetak, četrdesetak godina i stvarno nema smisla izgovarati se...

Mislim da ne bi bilo dobro otvoriti tu temu, u najmanju ruku je beskorisna, imam s tim iskustva Laughing
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Ostani gentleman i u svađi Empty
PostajNaslov: Re: Ostani gentleman i u svađi   Ostani gentleman i u svađi I_icon_minitime10.02.09 22:39

Zdravo je za vezu bilo koje vrste i posvađati se ponekad...
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Ostani gentleman i u svađi Empty
PostajNaslov: Re: Ostani gentleman i u svađi   Ostani gentleman i u svađi I_icon_minitime10.02.09 22:43

Kate je napisao/la:
Zdravo je za vezu bilo koje vrste i posvađati se ponekad...
to sam ja malo prije napisao ali sam postao skundu prije tebe lol!
[Vrh] Go down
Lux
Totalno relaxiran
Lux


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 1417
Godine : 59
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 03.02.2009

Ostani gentleman i u svađi Empty
PostajNaslov: Re: Ostani gentleman i u svađi   Ostani gentleman i u svađi I_icon_minitime10.02.09 22:44

Teo je napisao/la:
Točno nisam u vezi, ja sam mislio općenito ne na vezu i brak. Probleme nije dobro gurati pod trepih jer na kraju pukne čovjeku film. O problemima je najbolje porazgovarati.

Ja živim s čovjekom koji stvara jako malo problema, ali kad ih imamo, ne želi o njima razgovarati živ ni mrtav. Naprosto zašuti i to me izluđuje. Mislim da nije jedini. Preporuka muškarcima bi bila da ženama u takvim situacijama treba razgovor više nego hrana i voda, možda i zrak koji dišemo. Tako da bi trebali nastojati prevladati svoju šutljivost (znam i ja da šuti kad ne zna što bi rekao, ali to mi ne pomaže puno). Problemi u braku ili vezi se ne mogu riješiti bez obostrane suradnje. Zato na kraju plane obično žena i isprovocira svađu kako bi barem nešto pokrenula. Na kraju ispda da smo oštrokondže i za sve krive cerekalo:
[Vrh] Go down
Lux
Totalno relaxiran
Lux


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 1417
Godine : 59
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 03.02.2009

Ostani gentleman i u svađi Empty
PostajNaslov: Re: Ostani gentleman i u svađi   Ostani gentleman i u svađi I_icon_minitime10.02.09 22:45

Kate je napisao/la:
Zdravo je za vezu bilo koje vrste i posvađati se ponekad...

Ovo je kratko i jasno ono što sam gore tumačila na dugačko i široko Smile
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Ostani gentleman i u svađi Empty
PostajNaslov: Re: Ostani gentleman i u svađi   Ostani gentleman i u svađi I_icon_minitime10.02.09 22:46

Lux je napisao/la:
Kate je napisao/la:
Zdravo je za vezu bilo koje vrste i posvađati se ponekad...

Ovo je kratko i jasno ono što sam gore tumačila na dugačko i široko Smile

Tako je,ja to kratko i jasno cerekalo:
[Vrh] Go down
Lux
Totalno relaxiran
Lux


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 1417
Godine : 59
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 03.02.2009

Ostani gentleman i u svađi Empty
PostajNaslov: Re: Ostani gentleman i u svađi   Ostani gentleman i u svađi I_icon_minitime10.02.09 22:47

To se traži bravo
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Ostani gentleman i u svađi Empty
PostajNaslov: Re: Ostani gentleman i u svađi   Ostani gentleman i u svađi I_icon_minitime11.02.09 15:43

Lux je napisao/la:


Ja živim s čovjekom koji stvara jako malo problema, ali kad ih imamo, ne želi o njima razgovarati živ ni mrtav. Naprosto zašuti i to me izluđuje. Mislim da nije jedini. Preporuka muškarcima bi bila da ženama u takvim situacijama treba razgovor više nego hrana i voda, možda i zrak koji dišemo. Tako da bi trebali nastojati prevladati svoju šutljivost (znam i ja da šuti kad ne zna što bi rekao, ali to mi ne pomaže puno). Problemi u braku ili vezi se ne mogu riješiti bez obostrane suradnje. Zato na kraju plane obično žena i isprovocira svađu kako bi barem nešto pokrenula. Na kraju ispda da smo oštrokondže i za sve krive cerekalo:

Ovo mi je predobro rečeno respect
[Vrh] Go down
Lux
Totalno relaxiran
Lux


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 1417
Godine : 59
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 03.02.2009

Ostani gentleman i u svađi Empty
PostajNaslov: Re: Ostani gentleman i u svađi   Ostani gentleman i u svađi I_icon_minitime11.02.09 15:57

Stvar iskustva cerekalo:
[Vrh] Go down
Blizanka
Administratorica
Administratorica
Blizanka


Female
Gemini Broj postova : 74186
Godine : 173
Datum registracije : 21.01.2009

Ostani gentleman i u svađi Empty
PostajNaslov: Re: Ostani gentleman i u svađi   Ostani gentleman i u svađi I_icon_minitime11.02.09 16:53

slazem se Lux da neke previse koriste PMS, do prije par godina nije se skoro ni znalo za to a sad crijevo na lijevo odmah se izvlace PMS. Ja sam s muzem u braku 19 god i jos smo uvijek primjer drugima, kao "kako se oni ne svadaju nikad". Svadamo se mi ali nikad nismo dopustili da nas drugi vide ljute,ako nam ko dode u goste ili mi moramo ici negdje ponasamo se sasvim normalno,ne bockamo jedno drugo.Nastojimo skoro uvijek sve rijesiti prije mraka Smile i nikad nismo jedno drugo vrijedali sa psovkama, ili pogrdnim rijecima.Ne rjesavamo odmah isti momenat probleme, polako,malo po malo, najbitnije je da ljutnja brzo ispari.Obadvoje treba da se trude i da razumiju jedno drugo.Ne bi bilo to to kad se ne bi malo i svadalo bilo bi dosadno... :;):

_________________
Ono sto MOGU ne mora da znači i da HOĆU,
ali ono što HOĆU uvijek znači da MOGU
ellaMarigo



Ostani gentleman i u svađi Admin10
[Vrh] Go down
https://www.facebook.com/pages/Carpe-diem-citati-lijepe-misli-po
Lux
Totalno relaxiran
Lux


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 1417
Godine : 59
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 03.02.2009

Ostani gentleman i u svađi Empty
PostajNaslov: Re: Ostani gentleman i u svađi   Ostani gentleman i u svađi I_icon_minitime11.02.09 17:14

Pa tako je i kod nas, više ili manje. Zajedno smo više od 16 godina i snalazimo se po sličnom receptu. Važno je aktivno pogledati u čemu je problem kad se počne nešto dešavati u vezi i pokušati to konstruktivno riješiti. Ako se takvih stvari nakupi, ode brak ili veza nekamo. Nema zajednice bez problema, pitanje je samo koliko su njezini sudionici spremni rješavati ih.
[Vrh] Go down
Sponsored content





Ostani gentleman i u svađi Empty
PostajNaslov: Re: Ostani gentleman i u svađi   Ostani gentleman i u svađi I_icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Ostani gentleman i u svađi
[Vrh] 
Stranica 1 / 2.Go to page : 1, 2  Next
 Similar topics
-
» Važne naredbe ostani i mjesto
» U svađi sin udario majčinom glavom u zid i usmrtio ju

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Relax forum :: Društvo i zabava :: Muški kutak-
Forum(o)Bir: