Relax forum
Registriraj se i relaxiraj sa nama
Relax forum
Registriraj se i relaxiraj sa nama
Relax forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Zabava, druženje i diskusije u opuštenoj atmosferi
 
Početna stranicaRegistracijaLogin

 

 Meša Selimović citati

Go down 
3 posters
Go to page : Previous  1, 2
Autor/icaPoruka
Blizanka
Administratorica
Administratorica
Blizanka


Female
Gemini Broj postova : 74186
Godine : 174
Datum registracije : 21.01.2009

Meša Selimović citati - Page 2 Empty
PostajNaslov: Meša Selimović citati   Meša Selimović citati - Page 2 I_icon_minitime14.11.11 22:11

First topic message reminder :

...jer je ovo moje vrijeme, jedino koje me se tiče…


_________________
Ono sto MOGU ne mora da znači i da HOĆU,
ali ono što HOĆU uvijek znači da MOGU
ellaMarigo



Meša Selimović citati - Page 2 Admin10


Zadnja promjena: Blizanka; 22.11.11 10:00; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh] Go down
https://www.facebook.com/pages/Carpe-diem-citati-lijepe-misli-po

Autor/icaPoruka
Riječanka
Zlatni VIP član
Riječanka


Female
Scorpio Goat
Broj postova : 78269
Godine : 44
Lokacija : Relax
Datum registracije : 17.07.2010

Meša Selimović citati - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Meša Selimović citati   Meša Selimović citati - Page 2 I_icon_minitime09.01.14 22:57

"Nama su sva vrata otvorena, sve želje ostvarive, sve mogućnosti nadomak, treba samo hteti, a ja hoću. Svejedno je odakle ću početi, negde će izbiti ova nagomilana osećajnost s kojom se teško nosim, jer još ne znam čemu da je podredim. Nekome će biti potrebno ono što budem učinio, neko će zastati pred tim i pogledaće me začuđeno: zaista, to je tvoje delo? Još ne znam kakvo je to delo, ali ma kako da bude, biće lepo."

Meša Selimović
[Vrh] Go down
Riječanka
Zlatni VIP član
Riječanka


Female
Scorpio Goat
Broj postova : 78269
Godine : 44
Lokacija : Relax
Datum registracije : 17.07.2010

Meša Selimović citati - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Meša Selimović citati   Meša Selimović citati - Page 2 I_icon_minitime09.01.14 22:58

Ova žena je ćudljiva, vječiti april, vesela je pa tmurna, pričljiva pa nerječita, svakog jutra ustaje i na lijevu i na desnu nogu, pa je ne određuje dan već trenutak, slučajno je ovdje, kivna kad se sjeti da je mogla biti na drugom mjestu, razdragana od pomisli da će biti. Obična je samo kad zaboravi.

Meša S.
[Vrh] Go down
Riječanka
Zlatni VIP član
Riječanka


Female
Scorpio Goat
Broj postova : 78269
Godine : 44
Lokacija : Relax
Datum registracije : 17.07.2010

Meša Selimović citati - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Meša Selimović citati   Meša Selimović citati - Page 2 I_icon_minitime09.01.14 22:58

ja ne biram ono što imam. Ne biram ustvari ništa, ni rodjenje, ni porodicu, ni ime, ni grad, ni kraj, ni narod,
sve mi je nametnuto. Još je čudnije što to moranje pretvaram u ljubav. Jer, nešto mora biti moje, zato što je
sve tuđe, i prisvajam ulicu, grad, kraj, nebo koje gledam nad sobom od djetinjstva. Zbog straha od praznine,
od svijeta bez mene. Ja ga otimam, ja mu se namećem, a mojoj ulici je svejedno, i nebu nada mnom je svejedno,
ali neću da znam za to svejedno, dajem im svoje osjećanje, udahnjujem im svoju ljubav, da mi je vrate.

Meša Selimović
[Vrh] Go down
Riječanka
Zlatni VIP član
Riječanka


Female
Scorpio Goat
Broj postova : 78269
Godine : 44
Lokacija : Relax
Datum registracije : 17.07.2010

Meša Selimović citati - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Meša Selimović citati   Meša Selimović citati - Page 2 I_icon_minitime09.01.14 22:59

Što ima više svetih skloništa iza kojih se ljudi kriju, sve je više prostora za ljudsko zlo. Čovjek uvijek izmisli razlog izvan sebe, da bi se oslobodio odgovornosti i krivice. To je podsticaj za zajedničku neodgovornost. Teško čovječanstvu dok je tako.
[Vrh] Go down
Riječanka
Zlatni VIP član
Riječanka


Female
Scorpio Goat
Broj postova : 78269
Godine : 44
Lokacija : Relax
Datum registracije : 17.07.2010

Meša Selimović citati - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Meša Selimović citati   Meša Selimović citati - Page 2 I_icon_minitime09.01.14 22:59

"Svako od nas uvijek proživi što i svi prije nas,i ničiji udes nije pouka, ničija muka utjeha.Ni na što se čovjek ne navikava zato što su to mnogi doživjeli prije njega.Uvijek je bilo rata,otkako svijet postoji ,a ljudima je nanovo teško.Uvijek se dešavalo da je čovjeka stizala nesreća i nikad se niko ne utješi mišlju : nisam sam i nisam prvi ni posljednji."

M.Selimović
[Vrh] Go down
Riječanka
Zlatni VIP član
Riječanka


Female
Scorpio Goat
Broj postova : 78269
Godine : 44
Lokacija : Relax
Datum registracije : 17.07.2010

Meša Selimović citati - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Meša Selimović citati   Meša Selimović citati - Page 2 I_icon_minitime09.01.14 22:59

"...Osmijehom se namirivao za gubitke,
stvorio svoje unutrašnje bogatstvo,
vjerovao da u životu nema samo pobjeda i poraza,
da postoji i disanje, i gledanje, i slušanje, i riječ i ljubav,
i prijateljstvo, i običan život,
koji mnogo zavisi samo od nas..."

Meša Selimović
[Vrh] Go down
Riječanka
Zlatni VIP član
Riječanka


Female
Scorpio Goat
Broj postova : 78269
Godine : 44
Lokacija : Relax
Datum registracije : 17.07.2010

Meša Selimović citati - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Meša Selimović citati   Meša Selimović citati - Page 2 I_icon_minitime09.01.14 22:59

Volim da porazgovaram, od razgovora sve postane svjetlije i svježije, kao da se prozori na kući otvore... Nisam naročito pametan, niti mislim da je to važno, važnije je da je čovjek pravedan i da se ne truje ružnim mislima. Mučno bi bilo živjeti obeshrabren, treba vidjeti i onu stranu koja nije protiv čovjeka.

Meša Selimović
[Vrh] Go down
Riječanka
Zlatni VIP član
Riječanka


Female
Scorpio Goat
Broj postova : 78269
Godine : 44
Lokacija : Relax
Datum registracije : 17.07.2010

Meša Selimović citati - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Meša Selimović citati   Meša Selimović citati - Page 2 I_icon_minitime09.01.14 23:00

Ne vrijedi se, vala, ni bojati. Nije lako ne bojati se, ali ne vrijedi. Prođe čovjeku život u strahu, pa kao da nije ni živio. Šta će mu onda i život?

Tvrđava - Selimović
[Vrh] Go down
Riječanka
Zlatni VIP član
Riječanka


Female
Scorpio Goat
Broj postova : 78269
Godine : 44
Lokacija : Relax
Datum registracije : 17.07.2010

Meša Selimović citati - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Meša Selimović citati   Meša Selimović citati - Page 2 I_icon_minitime09.01.14 23:00

"Trebali bi da se vratimo prirodi i njenoj čistoći. Postajao je neki filozof koji je to predlagao ljudima. Nisu ga poslušali."

Meša Selimović
[Vrh] Go down
Riječanka
Zlatni VIP član
Riječanka


Female
Scorpio Goat
Broj postova : 78269
Godine : 44
Lokacija : Relax
Datum registracije : 17.07.2010

Meša Selimović citati - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Meša Selimović citati   Meša Selimović citati - Page 2 I_icon_minitime09.01.14 23:00


Ljubav koju podariš nekoj osobi ... daje toj osobi moć da te slomi ! ...
M. Selimović
[Vrh] Go down
Riječanka
Zlatni VIP član
Riječanka


Female
Scorpio Goat
Broj postova : 78269
Godine : 44
Lokacija : Relax
Datum registracije : 17.07.2010

Meša Selimović citati - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Meša Selimović citati   Meša Selimović citati - Page 2 I_icon_minitime09.01.14 23:00

"Ljudi su nepravedni, izigravaju naše povjerenje i ostavljaju nas
kad nam je teško, potrebni smo im samo neoštećeni i jaki."

Mesa Selimovic
[Vrh] Go down
Riječanka
Zlatni VIP član
Riječanka


Female
Scorpio Goat
Broj postova : 78269
Godine : 44
Lokacija : Relax
Datum registracije : 17.07.2010

Meša Selimović citati - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Meša Selimović citati   Meša Selimović citati - Page 2 I_icon_minitime30.05.14 15:54

Ne otvaraj dušu na vetrometini. Ne puštaj svakoga blizu sebi. Prehladičeš emocije, a one se teško i sporo lječe. Istrošičeš snagu. Iscrpičeš i zadnji atom dobrote... Pa kad dođu oni koji vrijede, nećeš imati šta da im daš!"

Mesa Selimovic
[Vrh] Go down
Sponsored content





Meša Selimović citati - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Meša Selimović citati   Meša Selimović citati - Page 2 I_icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Meša Selimović citati
[Vrh] 
Stranica 2 / 2.Go to page : Previous  1, 2
 Similar topics
-
» Religija mesa ( psihologija vegetarijanstva)?
» Lani Hrvatska uvezla mesa za 294 milijuna eura, a najviše smo izvezli šećera
» Citati o muskarcima
» Citati o strahu
» Dale Carnegie - citati

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Relax forum :: Društvo i zabava :: Kultura i umjetnost :: Književnost :: Mudre misli, citati i odlomci iz knjiga :: Citati po autorima-
Forum(o)Bir: