Relax forum
Registriraj se i relaxiraj sa nama
Relax forum
Registriraj se i relaxiraj sa nama
Relax forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Zabava, druženje i diskusije u opuštenoj atmosferi
 
Početna stranicaRegistracijaLogin

 

 Zarađujemo koliko mislimo da vrijedimo

Go down 
Autor/icaPoruka
Goran
Administrator
Administrator
Goran


Male
Cancer Rooster
Broj postova : 80666
Godine : 42
Lokacija : Bjelovar
Datum registracije : 24.09.2008

Zarađujemo koliko mislimo da vrijedimo Empty
PostajNaslov: Zarađujemo koliko mislimo da vrijedimo   Zarađujemo koliko mislimo da vrijedimo I_icon_minitime20.09.11 22:12


Niti kunu više niti kunu manje. Svatko od nas ima svoju unutarnju sliku o sebi koja nam govori koliko možemo zaraditi. Tu sliku smo formirali na temelju svog prijašnjeg iskustva i naših vjerovanja. Većina ljudi NE VJERUJE da može zarađivati 20.000 kn neto mjesečno! Taj iznos je toliko iznad njihove realnosti da jednostavno odbacuju svaku pomisao na tu mogućnost. Svi bi mi "željeli" više novaca, ali ne vjerujemo u sebe i svoje sposobnosti. Stvorili smo neku sliku o sebi i ograničili se na određeni iznos novaca za koji mislimo da smo sposobni zaraditi i za koji se osjećamo ugodno. Bilo kakvo odstupanje od tog iznosa dovodi nas do neravnoteže koji mi podsvjesno vrlo brzo ispravljamo.
Kako to funkcionira? Recimo da zarađujete 3.000 kn već godinama i da je to razina novaca koja je u skladu s vašim mišljenjem o sebi. Onda dolazi šef i smanjuje vam plaću na 2.500 kn. Vi ćete se potrgati, tražiti novi posao, možda naći i dodatni posao itd. itd. dok ponovo ne dostignete svoju razinu od 3.000 kn. Nažalost vrijedi i obrnuto. Ukoliko iznenada dobijete povišicu od 1.000 kn, a taj iznos je iznad vašeg mišljenja o sebi novac će brzo otići od vas. Pojaviti će se iznenadni troškovi, investirat ćete u neke stvari na kojima ćete izgubiti novac i sl. Možda čak počnete i zabušavati na poslu kako bi vam smanjili plaću ili vas vratili na staro radno mjesto. Jednostavno se ne osjećate ugodno s tolikom plaćom. Zamislite si samo da odjednom iz čista mira dobijete 5 puta više novaca za isti posao koji sada radite! Osjećali bi se neugodno. Svi žele veću plaću, ali ipak ne toliko veću. Možda samo malo 500-1.000 kn.

Ja (ipak) mislim da zaslužujem veću plaću
Uvijek ima ljudi koji misle da su potplaćeni. Koji je njihov problem? Problem je u tome što oni najčešće ne žele potražiti drugog poslodavca koji bi im dao veću plaću. Možda ih je strah pitati šefa za povišicu. Zašto? Odgovor je vrlo jednostavan. Iznos koji dobivaju točno je u skladu s njihovim podsvjesnim mišljenjem o sebi iako možda govore kako zaslužuju više. Sama činjenica da ništa ne poduzimaju po tom pitanju to potvrđuje.
Jeste li premalo plaćeni?
Ovo sam saznao na jednom zanimljivom seminaru. Možete sami sebe testirati jeste li premalo plaćeni. Jedna gospođa je rekla kako smatra da je premalo plaćena. Radila je u nekoj državnoj firmi ili je bila profesor – ne sjećam se više i imala je plaću oko 4.000 kn. Uglavnom pitanje je bilo za koliko novaca odnosno za koju mjesečnu plaću bi bila spremna ostaviti svoj sadašnji posao i prihvatiti recimo rizičan posao kod privatnika? Nakon podužeg razmišljanja došli smo do iznosa od 20.000 kn. Dvadeset tisuća kuna i ona bi bila spremna promijeniti posao i riskirati. Koji je zaključak svega ovoga? Ona već sada ima plaću od 20.000 kn samo što 4.000 kn dobiva u novcu, a 16.000 u osjećaju sigurnosti. Ona je procjenila da njena sigurnost vrijedi 16.000 kn. Sve što trebamo napraviti je vidjeti koliko sada zarađujemo i zašto se bojimo promjeniti posao za veću plaću. Možda nam je lokacija blizu i imamo dobro društvo. Koliko nam to vrijedi? Postoji bezbroj razloga zašto ljudi ostaju na loše plaćenim poslovima, ali jedno je sigurno: iznos koji zarađuju uvijek je u skladu s njihovim vrijednostima i mišljenjem o sebi.

Okolina i novac
Ako živimo okruženi ljudima koji imaju prosječnu plaću velike su šanse da ćemo i mi imati takvu . S druge strane ako su svi naši prijatelji bogati i uspješni i mi bismo mogli vrlo brzo od njih naučili kako zaraditi novac. Shvatili bismo da je moguće zaraditi više novaca jer imamo i naše prijatelje kako primjer.

http://www.imamnovac.com

_________________
Na Rubu Znanosti: David Icke - Pozadina ratova, financijske krize i ostalih svjetskih zbivanja
Take a moment every day to appreciate your most precious gift. It did not have to be, but we were given the gift of life. Honor that gift by living beautifully and by giving back a little beauty as we go along the way. Life wants nothing more than to be appreciated and fully enjoyed.
[Vrh] Go down
https://www.facebook.com/CarpeDiemCitatiMisliPoezija
 
Zarađujemo koliko mislimo da vrijedimo
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» Test: koliko ste bliski, koliko dobro poznajete svoga partnera
» Sve što mislimo da znamo o mačkama
» Koliko je?
» Koliko ste visoki?
» >>Sto i koliko skidamo..<<

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Relax forum :: Najnovije aktualnosti :: Gospodarstvo-
Forum(o)Bir: