Relax forum
Registriraj se i relaxiraj sa nama
Relax forum
Registriraj se i relaxiraj sa nama
Relax forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Zabava, druženje i diskusije u opuštenoj atmosferi
 
Početna stranicaRegistracijaLogin

 

 U nesreći poginuo talijanski bračni par, obitelj u šoku

Go down 
Autor/icaPoruka
Kikica
VIP član
Kikica


Female
Taurus Goat
Broj postova : 43765
Godine : 45
Datum registracije : 04.03.2009

U nesreći poginuo talijanski bračni par, obitelj u šoku Empty
PostajNaslov: U nesreći poginuo talijanski bračni par, obitelj u šoku   U nesreći poginuo talijanski bračni par, obitelj u šoku I_icon_minitime17.08.11 16:00

Tomislav Horvatinčić za nesreću kod Primoštena, u kojoj je njegov gliser udario u jedrilicu, pri čemu je poginulo dvoje talijanskih državljana, mogao bi dobiti i kaznu od deset godina zatvora. Nesreću istražuje povjerenstvo koje je imenovao ministar Kalmeta, a Horvatinčić je noć proveo u policiji.

"Gospodin Horvatinčić zadržan je tijekom noći u prostorijama Policijske uprave šibensko-kninske što je redovna procedura s obzirom da je istraživanje nesreće još u tijeku", rekla je u srijedu ujutro za Danas.hr glasnogovornica Marica Kosor.

Što je bio uzrok nesreće na moru kod Primoštena u kojoj je gliser Tomislava Horvatinčića udario u jedrilicu, pri čemu je poginulo dvoje talijanskih turista, pitanje je na koje će odgovor dati tročlano povjerenstvo koje je imenovao ministar prometa Božidar Kalmeta.

Na čelu povjerenstva je kapetan Joško Vlašić, načelnik odjela za ispitivanje pomorskih nesreća pri Ministarstvu, dok su članovi Boris Seljanovski, načelnik odjela za sigurnost


plovidbe iz

FOTO: DVOJE MRTVIH U NESREĆI
Horvatinčić: Otkazao mi je upravljački sustav broda
Šibenika i lučki kapetan iz Senja Siniša Orlić.

Iako nitko iz povjerenstva ne želi govoriti o nesreći, neslužbene informacije govore da je Horvatinčić nakon nesreće alkotestiran te da nije bio pod utjecajem alkohola. Jutarnji list piše da je poduzetnik navodno glisirao brzinom od 30 milja, što je opasna brzina za tako gusto plovno područje.

Osim toga, prema pomorskim pravilima motorni brod dužan je zaobilaziti brod na jedra, a da su nesretno stradali Talijani i plovili na motor, Horvatinčiću su bili s desne strane, što znači da je on bio obavezan mijenjati smjer.

Prijeti mu i do 10 godina zatvora

Kaznenim zakonom RH za kazneno djelo izazivanja prometne nesreće kojom je prouzročena smrt jedne ili više osoba predviđena je zatvorska kazna od jedne do deset godina. U slučaju da je nesreća izazvana iz nehaja, a u njoj ima smrtno stradalih, KZ-om je za počinitelja predviđena kazna od šest mjeseci do pet godina zatvora.

Horvatinčić je u utorak poslijepodne iskaz dao policiji, a potom je noć proveo u pritvoru. Danas bi trebao izaći i pred istražnog suca, te bi trebao biti ponovno ispitan u Šibenskoj kapetaniji.

Podsjetimo, u svom priopćenju medijima ustvrdio je kako mu je otkazao sustav za upravljanje broda, te da je to prouzročilo nesreću.

"Na moju veliku žalost, upravljački sustav broda je otkazao iz kojeg razloga u trenutku nesreće nisam njime mogao normalno upravljati i skrenuti sa smjera koji je vodio prema drugom plovilu. Uvidjevši da upravljački sustav ne funkcionira, svim sam snagama pokušao osobe s jedrilice upozoriti da ne kontroliram brod i da nemam mogućnosti spriječiti opasnost koja je nastala. Na žalost, moji pokušaji nisu pomogli u sprječavanju ovog tragičnog sudara. Svjestan odgovornosti prema žrtvama ove tragične nesreće, u ovoj situaciji proživljavam vrlo teške trenutke i molim Vas za razumijevanje", poručio je Horvatinčić.

16.08.2011.
U nesreći poginuo talijanski bračni par, obitelj u šoku 0449007.48

'Ne znam uopće što mi je činiti. Javili su nam, sve znamo, što i kako se dogodilo. Vidjet ćemo sutra, sad smo u šoku i ne možemo uopće razmišljati', izjavila je sestra Marielle Salpietro koja je zajedno sa suprugom poginula kod Primoštena kada ih je udario Horvatinčićev gliser.

"Velika, velika tragedija", jedva je prozborila Graziella Patella. Njezina 61-godišnja sestra Mariella, zajedno sa 64-godišnjim suprugom Francescom Salpietrom tragično je stradala kad je na njihovu jedrilicu Santa Pazienza , kod otočića Maslinovik, pokraj Primoštena naletio gliser Tome Horvatinčića.

Cijela se obitelj nesretnih Talijana, inženjera koji iza sebe ostavljaju niz tehničkih inovacija i izuma, u utorak navečer okupila u njihovom stanu u središtu Padove. Ondje je i njihova 22–godišnja kćer, a očekuje se i povratak četiri godine starijeg sina koji boravi u Francuskoj.

"Ne znam uopće što mi je činiti. Javili su nam, sve znamo, što i kako se dogodilo. Vidjet ćemo sutra, sad smo u šoku i ne možemo uopće razmišljati", kaže sestra.

Detalje su doznali i iz medija – s druge strane Jadrana do najsitnijih detalja su opisane ozljede, uglavnom glave, koje su pretpjeli stradali. Teško im je bilo slušati da, kako kažu, njihovi roditelji i sestra nisu odmah preminuli. U moru su ih pronašli dva sata nakon nesreće.

Inače, talijanski par na odmoru u Hrvatskoj nije koristio svoju jedrilicu, već je kao vlasnik upisan njihov sugrađanin.



Agencija Vlm|Danas.hr
16.08.2011.

-------------------


Sve mi je jasno..samo ovaj dio ne razumijem ....Tomislav Horvatinčić za nesreću kod Primoštena, u kojoj je njegov gliser udario u jedrilicu, pri čemu je poginulo dvoje talijanskih državljana, mogao bi dobiti i kaznu od deset godina zatvora. Nesreću istražuje povjerenstvo koje je imenovao ministar Kalmeta

..kakvo povjerenstvo..što je on predsjednik EUa ili obični stari deda koji glumi frajera pa glisira i divlja po mora, pa počini strašnu nesreću na moru.
Tko su uopče ljudi koje je ubio, hoće li i zbog njih otvoriti povjerenstvo i koliko nas građane osnivanje takvog brzinskog povjrenstva košta...

..ma da kog boli dupe i tako ovo nije naša država niti mi punimo proračun več tamo neki zamišljeni likovi mač
[Vrh] Go down
 
U nesreći poginuo talijanski bračni par, obitelj u šoku
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» Mladoženja poginuo u prometnoj nesreći
» Supruga Krčmarek: Dijete mi je u šoku nakon brutalnog uhićenja oca
» 25-godišnji talijanski nogometaš preminuo na terenu
» Znanstvenici u šoku: One su žive nakon 34.000 godina!
» Znanstvenici u šoku: SRUŠENA TEORIJA EVOLUCIJE

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Relax forum :: Ostalo :: Arhiva-
Forum(o)Bir: