Broj postova : 43765
Godine : 44
Datum registracije : 04.03.2009

Talijani su svjetski prvaci Empty
PostajNaslov: Talijani su svjetski prvaci   Talijani su svjetski prvaci I_icon_minitime30.07.11 19:43

Nakon produžetaka vaterpolisti Italije osvojili su naslov svjetskih prvaka u Šangaju nakon što su u finalu svladali branitelja naslova Srbiju sa 8-7 (1-0, 0-2, 4-1, 1-3; 2-1, 0-0).

Italiju je u finalu predvodio vratar Tempesti koji je obranio dva peterca, dok je Aicardi postigao tri gola. U sastavu Srbije tri je pogotka postigao Filipović.

Ovo je treći naslov svjetskog prvaka za Italiju, a prvi nakon 17 godina pauze.

Brončanu medalju osvojila je Hrvatska koja je svladala Mađarsku sa 12-11 (5-2, 3-2, 3-5, 1-2).

-------------------

E baš smo mi hrvati neki narod..pa što fali trečem mjestu. A opet nisam ništa posebno čula da su novinari neštopričali o toj bronci Smile
Kikica
VIP član
Kikica

Female
Taurus Goat
Godine : 44

PostajNaslov: Re: Talijani su svjetski prvaci   Talijani su svjetski prvaci I_icon_minitime30.07.11 19:44

Hrvatska osvojila broncu u Šangaju

Nakon gubitka polufinala od Talijana naši su vaterpolisti pobijedili Mađarsku u utakmici za treće mjesto
Poraz od Talijana zapekao je naše vaterpoliste više nego što se mislilo, pa su utakmicu za treće mjesto otvorili furiozno i nakon prve četvrtine vodili 5:2. Sve je štimalo, napadači su bili raspucani i precizni, a obrana je radila odlično.

Druga četvrtina ponudila je gotovo jednaku sliku, otvaramo golom iz peterca i povisujemo prednost na četiri gola razlike, a do kraja četvrtine rezultat se zaustavio na 8:4. Činilo se da utakmicu imamo pod kontrolom i da neće biti problema.

U trećoj je četvrtini došlo do pada koncentracije, Mađari su krenuli agresivno i bez kalkulacija što je dovelo do toga da su četvrtinu dobili s 5:3 i smanjili našu prednost na samo dva gola na ulasku u odlučujuću, četvrtu četvrtinu.

Nakon početne konfuzije, digli smo prednost na tri gola, no onda je uslijedila serija isključenja i crvenih kartona koja je gotovo dovela do produžetaka. Ipak, odličnim obranama Pavića uspjeli smo doći do pobjede 12:11 i osvojiti broncu.