Relax forum
Registriraj se i relaxiraj sa nama
Relax forum
Registriraj se i relaxiraj sa nama
Relax forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Zabava, druženje i diskusije u opuštenoj atmosferi
 
Početna stranicaRegistracijaLogin

 

 Divovski kengur premlatio 94-godišnjakinju

Go down 
Autor/icaPoruka
Blizanka
Administratorica
Administratorica
Blizanka


Female
Gemini Broj postova : 74186
Godine : 173
Datum registracije : 21.01.2009

Divovski kengur premlatio 94-godišnjakinju Empty
PostajNaslov: Divovski kengur premlatio 94-godišnjakinju   Divovski kengur premlatio 94-godišnjakinju I_icon_minitime27.07.11 9:58

Divovski kengur premlatio 94-godišnjakinju 110726050

Divovski crveni kengur napao je 94-godišnju ženu u dvorištu njene kuće u Queenslandu u Australiji, nanijevši joj teže tjelesne povrede.

Foto: Ilustracija
Phyllis Johnson je vješala veš u svom vrtu kada je životinja prišla, oborila je na zemlju i zadala joj nekoliko udaraca, piše BBC.

Nesretna žena je životinju pokušala otjerati sa metlom, koju je držala u ruci, međutim, to joj nije pošlo za rukom. Na sreću uspjela je otpuzati do kuće i u pomoć pozvati sina, koji je obavijestio policiju.

No, ni policajci nisu bolje prošli jer je razjareni kengur i njih napao. Tek je uz pomoć spreja policija uspjela omamiti životinju, a Johnson je odvedena u bolnicu. Kengura su naposlijetku zarobili rejndžeri.

"Mislila sam da će me ubiti", kazala je Johnson. Metlu je, kaže, slučajno imala u rukama. Iako je zamahujući, uspjela životinju udariti po glavi, to je, ipak, nije otjeralo.

"Nije uspjelo. Nastavio me je udarati. Čak mi ni pas nije mogao pomoći. Previše se uplašio", objašnjava Phyllis.

Tek su rejndžeri uspjeli obuzdati razjarenu životinju, a kakva je sudbina čeka bit će odlučeno nakon veterinarskog pregleda.

Crveni kenguri su najveći kenguri na svijietu. Mogu dostići težinu do 90 kilograma i narasti do dva metra, a u jednom skoku pređu čitavih devet metara.

Naviknuti na suživot sa ljudima, kenguri važe za miroljubive životinje. Čak je i napadnuta žena do sada imala samo pozitivna iskustva.

"Voljela sam ih i hranila. Uvijek su bili tako dobroćudni", kazala je Johnson iz bolničke postelje.



(Sarajevo-x.com)

_________________
Ono sto MOGU ne mora da znači i da HOĆU,
ali ono što HOĆU uvijek znači da MOGU
ellaMarigo



Divovski kengur premlatio 94-godišnjakinju Admin10
[Vrh] Go down
https://www.facebook.com/pages/Carpe-diem-citati-lijepe-misli-po
 
Divovski kengur premlatio 94-godišnjakinju
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» U Vukovaru uhvaćen divovski som

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Relax forum :: Planet Zemlja :: Životinjski svijet :: Zanimljivosti-
Forum(o)Bir: