Relax forum
Registriraj se i relaxiraj sa nama
Relax forum
Registriraj se i relaxiraj sa nama
Relax forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Zabava, druženje i diskusije u opuštenoj atmosferi
 
Početna stranicaRegistracijaLogin

 

 Život u neredu ugrožava vaše zdravlje i krade vam prostor!

Go down 
2 posters
Autor/icaPoruka
Gost
Gost




Život u neredu ugrožava vaše zdravlje i krade vam prostor! Empty
PostajNaslov: Život u neredu ugrožava vaše zdravlje i krade vam prostor!   Život u neredu ugrožava vaše zdravlje i krade vam prostor! I_icon_minitime30.01.09 11:03

Pri pogledum na gomilu odbačenih stvari koje su stanari iznijeli pred zgradu kako bi ih pokupila služba za odvoz otpada nameće se pitanje gdje su to dosad držali, a slični se prizori mogu se doživjeti i pri selidbi ili obnovi stambenog prostora.

Opasno gomilanje stvari
Više je nego očito: u domovima se gomilaju zapanjujuće količine najraznovrsnijih predmeta! A oni toliko mogu zagušiti i prostor i stanare da onemogućuju normalan život, upozoravaju Werner Tiki Küstenmacher i Lothar J. Seiwert, autori bestselera “Živjeti jednostavnije”, čiju je moderniziranu i dopunjenu verziju nedavno objavila Mozaik knjiga.

Küstenmacher i Seiwert godinama održavaju seminare i predavanja o tome kako pojednostaviti život, polazeći od toga da se potreba za jednostavnošću često pojavljuje na materijalnoj razini te da je “pospremanje” samoga sebe dobro započeti pospremanjem prostora. Pozivaju se pritom na znanstvena istraživanja kojima je dokazano da nered nije samo nepraktičan nego i nezdrav jer oslabljuje životnu energiju i čak potiče debljanje!

Izbjegavajte krajnosti
Gomilanje stvari skupo je jer se često kupuje “ono što će nam jednog dana možda trebati”. Predmeti zahtijevaju police, ormare ili čak dogradnju u kući. U prosjeku se čak 45 posto stambene površine može osloboditi tako da se iz doma izbace nepotrebne stvari!

Gomilanje predmeta može prerasti u ovisnost, no treba se čuvati i druge krajnosti jer se i pospremanje može pretvoriti u nezdravu maniju.

Tražeći zlatnu sredinu između nekontrolirana nereda i perfekcionizma, Küstenmacher i Seiwert nalaze je u postupnom, promišljenom uvođenju reda u životni prostor u skladu s našim potrebama. Stručnjaci za pospremanje kažu da to donosi osjećaj novog životnog poleta i lakoće!
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Život u neredu ugrožava vaše zdravlje i krade vam prostor! Empty
PostajNaslov: Re: Život u neredu ugrožava vaše zdravlje i krade vam prostor!   Život u neredu ugrožava vaše zdravlje i krade vam prostor! I_icon_minitime30.01.09 13:37

Joooj, ja to mrzim. Moja stara je sakupljač, ja bi sve pobacala. Naravno da smo u stalnom sukobu. Mene to živcira, koji qurac će mi neka stvar ako je nisam već godinama koristila?? Glupo mi je to ... i šta je najbolje, još to premješta iz šupljeg u prazno. Kakvo bezpotrebno gubljenje energije. No
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Život u neredu ugrožava vaše zdravlje i krade vam prostor! Empty
PostajNaslov: Re: Život u neredu ugrožava vaše zdravlje i krade vam prostor!   Život u neredu ugrožava vaše zdravlje i krade vam prostor! I_icon_minitime30.01.09 13:41

spadam i ja u kategoriju hrčaka...šteta mi je baciti neku stvar...
ali, onda kada pospremam sobu, kad se raspizdim..pobacam sve u kantu za smeće....
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Život u neredu ugrožava vaše zdravlje i krade vam prostor! Empty
PostajNaslov: Re: Život u neredu ugrožava vaše zdravlje i krade vam prostor!   Život u neredu ugrožava vaše zdravlje i krade vam prostor! I_icon_minitime30.01.09 13:44

i kod mene je tako korny
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Život u neredu ugrožava vaše zdravlje i krade vam prostor! Empty
PostajNaslov: Re: Život u neredu ugrožava vaše zdravlje i krade vam prostor!   Život u neredu ugrožava vaše zdravlje i krade vam prostor! I_icon_minitime30.01.09 15:34

Sve nepotrebno bacam,ništa ne skupljam niti gomilam... Smile
[Vrh] Go down
Blizanka
Administratorica
Administratorica
Blizanka


Female
Gemini Broj postova : 74186
Godine : 174
Datum registracije : 21.01.2009

Život u neredu ugrožava vaše zdravlje i krade vam prostor! Empty
PostajNaslov: Re: Život u neredu ugrožava vaše zdravlje i krade vam prostor!   Život u neredu ugrožava vaše zdravlje i krade vam prostor! I_icon_minitime30.01.09 15:42

pobacam ,pa mi nesto kasnije zatreba, onda mi zao sto sam bacila, pa kazem da vise necu bacati, ali sve se isto ponovi Laughing
[Vrh] Go down
https://www.facebook.com/pages/Carpe-diem-citati-lijepe-misli-po
Gost
Gost




Život u neredu ugrožava vaše zdravlje i krade vam prostor! Empty
PostajNaslov: Re: Život u neredu ugrožava vaše zdravlje i krade vam prostor!   Život u neredu ugrožava vaše zdravlje i krade vam prostor! I_icon_minitime30.01.09 15:57

ali ja kad nešto bacim za tim ne žalim
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Život u neredu ugrožava vaše zdravlje i krade vam prostor! Empty
PostajNaslov: Re: Život u neredu ugrožava vaše zdravlje i krade vam prostor!   Život u neredu ugrožava vaše zdravlje i krade vam prostor! I_icon_minitime30.01.09 16:02

teo..trebali bi ti i ja malo zaposliti kate da nam pročisti kuću... Smile
Laughing
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Život u neredu ugrožava vaše zdravlje i krade vam prostor! Empty
PostajNaslov: Re: Život u neredu ugrožava vaše zdravlje i krade vam prostor!   Život u neredu ugrožava vaše zdravlje i krade vam prostor! I_icon_minitime30.01.09 16:10

lol!
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Život u neredu ugrožava vaše zdravlje i krade vam prostor! Empty
PostajNaslov: Re: Život u neredu ugrožava vaše zdravlje i krade vam prostor!   Život u neredu ugrožava vaše zdravlje i krade vam prostor! I_icon_minitime30.01.09 17:00

korny je napisao/la:
teo..trebali bi ti i ja malo zaposliti kate da nam pročisti kuću... Smile
Laughing

Malo morgen :gunn:
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Život u neredu ugrožava vaše zdravlje i krade vam prostor! Empty
PostajNaslov: Re: Život u neredu ugrožava vaše zdravlje i krade vam prostor!   Život u neredu ugrožava vaše zdravlje i krade vam prostor! I_icon_minitime30.01.09 17:10

Kate je napisao/la:
korny je napisao/la:
teo..trebali bi ti i ja malo zaposliti kate da nam pročisti kuću... Smile
Laughing

Malo morgen :gunn:

:help:
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Život u neredu ugrožava vaše zdravlje i krade vam prostor! Empty
PostajNaslov: Re: Život u neredu ugrožava vaše zdravlje i krade vam prostor!   Život u neredu ugrožava vaše zdravlje i krade vam prostor! I_icon_minitime30.01.09 18:00

Kate je napisao/la:
korny je napisao/la:
teo..trebali bi ti i ja malo zaposliti kate da nam pročisti kuću... Smile
Laughing

Malo morgen :gunn:

zašto ne? upoznala bi rijeku i okolicu...i usput napravila nešto korisno Smile
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Život u neredu ugrožava vaše zdravlje i krade vam prostor! Empty
PostajNaslov: Re: Život u neredu ugrožava vaše zdravlje i krade vam prostor!   Život u neredu ugrožava vaše zdravlje i krade vam prostor! I_icon_minitime30.01.09 18:56

Teo je napisao/la:
Kate je napisao/la:
korny je napisao/la:
teo..trebali bi ti i ja malo zaposliti kate da nam pročisti kuću... Smile
Laughing

Malo morgen :gunn:

:help:

Neću tebi ništa,nisi ti to predložio... Smile
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Život u neredu ugrožava vaše zdravlje i krade vam prostor! Empty
PostajNaslov: Re: Život u neredu ugrožava vaše zdravlje i krade vam prostor!   Život u neredu ugrožava vaše zdravlje i krade vam prostor! I_icon_minitime30.01.09 18:58

korny je napisao/la:
Kate je napisao/la:
korny je napisao/la:
teo..trebali bi ti i ja malo zaposliti kate da nam pročisti kuću... Smile
Laughing

Malo morgen :gunn:

zašto ne? upoznala bi rijeku i okolicu...i usput napravila nešto korisno Smile

On mene zove da mu ja sobu spremam,omg na koje grane sam ja spala,bit će na niske... Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Život u neredu ugrožava vaše zdravlje i krade vam prostor! Empty
PostajNaslov: Re: Život u neredu ugrožava vaše zdravlje i krade vam prostor!   Život u neredu ugrožava vaše zdravlje i krade vam prostor! I_icon_minitime30.01.09 19:22

ne..samnom ne možeš pasti na niske grane... Smile Laughing
ja tebe zovem da se konačno upoznamo, da mi počistiš sobu (naravno da bi ti pomogao), a kasnije bi uživali... Laughing Laughing Laughing
[Vrh] Go down
Goran
Administrator
Administrator
Goran


Male
Cancer Rooster
Broj postova : 80666
Godine : 42
Lokacija : Bjelovar
Datum registracije : 24.09.2008

Život u neredu ugrožava vaše zdravlje i krade vam prostor! Empty
PostajNaslov: Re: Život u neredu ugrožava vaše zdravlje i krade vam prostor!   Život u neredu ugrožava vaše zdravlje i krade vam prostor! I_icon_minitime30.01.09 19:48

tana je napisao/la:
Joooj, ja to mrzim. Moja stara je sakupljač, ja bi sve pobacala. Naravno da smo u stalnom sukobu. Mene to živcira, koji qurac će mi neka stvar ako je nisam već godinama koristila?? Glupo mi je to ... i šta je najbolje, još to premješta iz šupljeg u prazno. Kakvo bezpotrebno gubljenje energije. No
Moja stara ima istu naviku, mislim da ima odjeće koju 10 godina nije obukla, ali to je "šteta" baciti, nositi će ona to... Laughing
Ja ne gomilam nepotrebno i volim organiziranost i urednost.

_________________
Na Rubu Znanosti: David Icke - Pozadina ratova, financijske krize i ostalih svjetskih zbivanja
Take a moment every day to appreciate your most precious gift. It did not have to be, but we were given the gift of life. Honor that gift by living beautifully and by giving back a little beauty as we go along the way. Life wants nothing more than to be appreciated and fully enjoyed.
[Vrh] Go down
https://www.facebook.com/CarpeDiemCitatiMisliPoezija
Gost
Gost




Život u neredu ugrožava vaše zdravlje i krade vam prostor! Empty
PostajNaslov: Re: Život u neredu ugrožava vaše zdravlje i krade vam prostor!   Život u neredu ugrožava vaše zdravlje i krade vam prostor! I_icon_minitime30.01.09 19:52

Ma nosit će, kako da ne ... takva je i moja ... čuva robu od mene i brata kad smo klinci bili ... svoju u koju joj više ni desna noga ne stane ... ali, zlu ne trebalo grrrrrrr madd
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Život u neredu ugrožava vaše zdravlje i krade vam prostor! Empty
PostajNaslov: Re: Život u neredu ugrožava vaše zdravlje i krade vam prostor!   Život u neredu ugrožava vaše zdravlje i krade vam prostor! I_icon_minitime30.01.09 20:06

korny je napisao/la:
ne..samnom ne možeš pasti na niske grane... Smile Laughing
ja tebe zovem da se konačno upoznamo, da mi počistiš sobu (naravno da bi ti pomogao), a kasnije bi uživali... Laughing Laughing Laughing

hmmm
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Život u neredu ugrožava vaše zdravlje i krade vam prostor! Empty
PostajNaslov: Re: Život u neredu ugrožava vaše zdravlje i krade vam prostor!   Život u neredu ugrožava vaše zdravlje i krade vam prostor! I_icon_minitime30.01.09 20:07

Kate je napisao/la:
korny je napisao/la:
ne..samnom ne možeš pasti na niske grane... Smile Laughing
ja tebe zovem da se konačno upoznamo, da mi počistiš sobu (naravno da bi ti pomogao), a kasnije bi uživali... Laughing Laughing Laughing

hmmm

work
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Život u neredu ugrožava vaše zdravlje i krade vam prostor! Empty
PostajNaslov: Re: Život u neredu ugrožava vaše zdravlje i krade vam prostor!   Život u neredu ugrožava vaše zdravlje i krade vam prostor! I_icon_minitime30.01.09 22:24

Kate je napisao/la:
Teo je napisao/la:
Kate je napisao/la:
korny je napisao/la:
teo..trebali bi ti i ja malo zaposliti kate da nam pročisti kuću... Smile
Laughing

Malo morgen :gunn:

:help:

frends

Neću tebi ništa,nisi ti to predložio... Smile
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Život u neredu ugrožava vaše zdravlje i krade vam prostor! Empty
PostajNaslov: Re: Život u neredu ugrožava vaše zdravlje i krade vam prostor!   Život u neredu ugrožava vaše zdravlje i krade vam prostor! I_icon_minitime30.01.09 22:25

Teo je napisao/la:
Kate je napisao/la:
Teo je napisao/la:
Kate je napisao/la:
korny je napisao/la:
teo..trebali bi ti i ja malo zaposliti kate da nam pročisti kuću... Smile
Laughing

Malo morgen :gunn:

:help:



Neću tebi ništa,nisi ti to predložio... Smile



frends
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Život u neredu ugrožava vaše zdravlje i krade vam prostor! Empty
PostajNaslov: Re: Život u neredu ugrožava vaše zdravlje i krade vam prostor!   Život u neredu ugrožava vaše zdravlje i krade vam prostor! I_icon_minitime30.01.09 22:37

i samo će mene staviti u lisice? Laughing Laughing
[Vrh] Go down
Sponsored content





Život u neredu ugrožava vaše zdravlje i krade vam prostor! Empty
PostajNaslov: Re: Život u neredu ugrožava vaše zdravlje i krade vam prostor!   Život u neredu ugrožava vaše zdravlje i krade vam prostor! I_icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Život u neredu ugrožava vaše zdravlje i krade vam prostor!
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» Vaš život i život vaše djece nakon razvoda
» Čist i uredan prostor poboljšava mentalno zdravlje
»  10 neočekivanih stvari koje su dobre za vaše zdravlje
» Kako bračni status utječe na vaše zdravlje
» Zašto je bitno uspravno držanje (i 5 savjeta za zdravlje vaše kralježnice)

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Relax forum :: Društvo i zabava :: Obitelj, dom, kultura življenja :: Dom :: Mali savjeti i svaštara-
Forum(o)Bir: