Relax forum
Registriraj se i relaxiraj sa nama
Relax forum
Registriraj se i relaxiraj sa nama
Relax forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Zabava, druženje i diskusije u opuštenoj atmosferi
 
Početna stranicaRegistracijaLogin

 

 Brian Berg je majstor u pravljenju kula od karata

Go down 
Autor/icaPoruka
Blizanka
Administratorica
Administratorica
Blizanka


Female
Gemini Broj postova : 74186
Godine : 173
Datum registracije : 21.01.2009

Brian Berg je majstor u pravljenju kula od karata Empty
PostajNaslov: Brian Berg je majstor u pravljenju kula od karata   Brian Berg je majstor u pravljenju kula od karata I_icon_minitime01.07.11 10:48

Amerikanac Brian Berg već godinama ima samo jednu zanimaciju - pravljenje kula od karata i sigurno je jedan od najboljih u svom "poslu". Prvu kulu od karata načinio je sa osam godina, a 37-godišnjak danas drži rekord u pravljenju najveće kule od karata ikada.

Brian Berg je majstor u pravljenju kula od karata 110630154.1_mn

Brian Berg je majstor u pravljenju kula od karata 110630154.2_mn

Brian Berg je majstor u pravljenju kula od karata 110630154.3_mn

Svoje instalacije Berg je postavljao u gradovima širom Sjedinjenih Američkih Država, a proslavio se izgradnjom osam metara visoke kule od 1.060 špilova karata.

Amerikanac od karata pravi replike nekih najpoznatijih dvoraca na svijetu. Tvrdi da mu se rijetko kada desi da se kula sruši.

"To je moj oblik arhitekture. Zbog strukturalne geometrije i težine karte su veoma jake i stabilne", kazao je Berg.

Svoju vještinu izrade kule od karata usavršavao je skoro 30 godina, a nekoliko puta je obarao vlastite rekorde i upisivao se u Guinnessovu knjigu rekorda.

"Koristim mnoge tehnike pri pravljenju kule. Nikada ne postavljam karte nasumično, već s određenim strukturalnim i vizuelnim ciljem. svaku kartu postavljam pod određenim uglom kako ne bi došlo do savijanja kartice zbog opterećenja i pada", objasnio je.

Naravno, niti jedna njegova kula nije vječna.

"Ja uživam u tome kad rušim kulu koju sam izgradio jer sam i ti shvatio kao dio kreativnog procesa", dodao je, prenosi Daily Mail.



(Sarajevo-x.com)

_________________
Ono sto MOGU ne mora da znači i da HOĆU,
ali ono što HOĆU uvijek znači da MOGU
ellaMarigo



Brian Berg je majstor u pravljenju kula od karata Admin10
[Vrh] Go down
https://www.facebook.com/pages/Carpe-diem-citati-lijepe-misli-po
 
Brian Berg je majstor u pravljenju kula od karata
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» Vavilonska (Babilonska) kula
» Predviđeni broj karata za "Kao rani mraz" planuo za nekoliko sati
» Sama svoj majstor :)
» Potreban majstor za alu i pvc stolariju
» Sam svoj majstor - hobby club

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Relax forum :: Najnovije aktualnosti :: Zanimljivosti-
Forum(o)Bir: